X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne KWIECIEŃ 2023
Odpowiedz

KWIECIEŃ 2023

Oceń ten wątek:
  • Mamamani Autorytet
    Postów: 529 394

    Wysłany: 25 marca, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ma 10,5 kilo bo schudl przez te choroby i mierzy 76.5 nosi 86 duze body, z pepco to w 92 ledwo wlazi i 80 spodnie.
    Klaszcze, pokazuje palcem co to zeby mu mowic lub podac, wspina sie na wysoki klek, siada ladnie z kazdej pozycji i siada tez ladnie na stopach, co mnie cieszy ze nie robi tej litery w w siadzie. Duzo sie wzmocnil w tym siadaniu za ten miesiac, do stania mu sie nie spieszy.

    event.png
  • Taka_Sytuacja Autorytet
    Postów: 289 248

    Wysłany: 25 marca, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas impreza w sobotę na jakoś 10 dorosłych i 5 dzieci. z tortem (z cukierni) i korytem zamawianym (częśc rodziny lubi takie tłuste jadło) i myślałam jeszcze o sushi ( takim tańszym jako alternatywa do tłustego koryta). W niedzielę mamy mszę a potem do restauracji ( tam jest kącik dla dzieci) z częścią rodziny, która przyjeżdża z daleka i nocuje.
    Absolutnie nie chce mi się gotować. Sprzątanie przed/ po i obsługa kelnerska mi wystarczy.

    Ona: 35lata Niedoczynność tarczycy, Endometrioza, PCOS
    On: 40lat Morfologia 3% DFI: 32% > 29%
    Dziecko 2016 po 18cs
    Starania o rodzeństwo od kwietnia 2019:
    04.19 ciąża biochemiczna, 2x IUI :( 08.22 pozytywny test po biopsji endometrium :)
    Córcia ❤️ tp. 11.04
  • Mvada Autorytet
    Postów: 549 699

    Wysłany: 25 marca, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My robimy roczek w ogrodzie pod namiotem gdyby miało padac, grill, przystawki, sałatki, babeczki, tort i wsio. Wyszło nam najbliższych osób 30🙆
    Wera ma już około 12.5kg h&m jeszcze 86, Sinsay i inne to już 92🙆
    Co do wody to ona pije gdzieś średnio 1.5 bidona dziennie, plus to co z kubeczków, 6-8 razy dziennie mleko i 4 posiłki plus przekąski 🙆🙆🙆
    A i tak wyszła anemia, bierzemy żelazo i witaminy z grupy b

    Iga Kwietniowa lubi tę wiadomość

    age.png
  • Mamamani Autorytet
    Postów: 529 394

    Wysłany: 25 marca, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj tez dostal witaminy b i zelazo, mial robione kompletne badania i to efekt tego, ze jak chorowal to byl wylacznie na cycku a cycek nie uzupelnia zelaza.
    U nas 3 posilki ale te dwa to jedynie liznie, ciezko mu wrocic na poczatkowe tory, w kolko katary, kaszle i inne dziadostwa, pojawily sie zeby i do tego się infekcje nakladaja, a z katarem to nie ma apetytu no i nawet by zjadl z cycka to czasem musze mu pare razy odciągać odkurzaczem bo inaczej co chwile puszcza bo oddycha buzia, masakra ile tych chorob mu sie przyplatalo

    event.png
  • MaggieMay Autorytet
    Postów: 380 220

    Wysłany: 27 marca, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też zamierzam zrobić urodziny w domu.

    Ania wszędzie zagląda, pilnowanie jej jest teraz śmieszne, zachowuje się jak taki mały szop ze zwinnymi łapkami, którymi chce wszystko rozrzucić. Ty wkładasz do pralki, ona wyciąga, ty składasz, ona rozrzuca. Najbardziej lubi rozwinąć całą rolkę papieru toaletowego 😑🫢 uwielbia bidet, jest idealnie na jej wysokości i nauczyła się obsługiwać baterię. Zabawki prawie wcale jej nie interesują, najciekawsze jest zwiedzanie świata i mam wrażenie, że robienie niebezpiecznych rzeczy. I nie spodziewałam się, że wymuszanie płaczem zacznie się tak wcześnie 🤔 Także u nas jest wesoło. Trochę odpuściła z jedzeniem każdego paprocha z ziemi i ogólnie z wkładaniem rączek do buzi. Oby tak dalej.

    Szykujemy się do żłobka. Zaczyna adaptację już po świętach, nie wiem jak to przeżyjemy, bo ona jest taka malutka. Trzymajcie kciuki.

    Mamamani - współczuję. Mam nadzieję, że teraz się już poprawi. Nasza mała też schudła jak wylądowała w szpitalu z biegunką bakteryjną, ale bardzo szybko odbiła.

    age.png
    2018 diagnoza PCOS, Hashimoto
    03.2020 start starań
    08.2020 usunięcie ciąży ektopowej z jajowodem
    2021 LEEP szyjki macicy
    2021 6x stymulacja clo/aromek / ovitrelle / encorton / accard
    06.2022 GAMETA KIELCE start IVF - Gonal / Cetrotide / Ovitrelle / Duphaston / Dostinex
    07.2022 punkcja - 13 komórek - 8 dojrzałych - 6 zapłodnionych - mamy ❄️❄️❄️
    08.2023 FET+AH+embrioglue - 4AA - Estrofem / Duphaston / Cyclogest / Fraxiparine
    6dpt - beta 37.9
    8dpt - beta 121
    13dpt - beta 864
    6t4d - CRL 0,64cm, jest ❤️
    10t4d - CRL 4,02 cm
    12t3d - CRL 6,31 cm, USG+PAPPA - ryzyka niskie
    14t4d - 101,9 g
    18t4d - 295 g
    20t4d - 378 g - USG połówkowe 👍
    22t4d - 522 g
    25t4d - 871 g
    28t5d - 1498 g USG prenatalne III trym.
    29t4d - 1678 g
    31t3d - 2275 g USG prenatalne III trym. 👍
    38t6d - 3960 g szczęścia ❤️
  • Ruuda Znajoma
    Postów: 26 6

    Wysłany: 28 marca, 06:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wczoraj sadzilismy roślinki , więc Mały postanowił spróbować, jak smakuje ziemia kompostowa. Wcale się nie zraził tylko dalej by jadł. U nas też bidet robi za umywalkę. Obok powiesiłam ręczniczek i go odwiesza z moją pomocą. Nadstawia rączkę na mydło. U nas też jest akcją wymuszanie i darcie się e niebogłosy. Tak na oko już 50% na 50% chodzi i raczkuje naprzemiennie. W zależności jak mu wygodniej. Smaruje go już filtrem bo takie słońce, poliki i nos czerwone się robią. Nawet mnie przypieka.

    Moja ciocia ma zlobek. Mówiła żeby wcześniej z miesiąc zacząć w domu przestawiać na tryb snu drzemki placówki. Np jak tam mają o 12.30 drzemkę, to w domu zacząć powoli dziecko przestawiać, żeby było mu łatwiej. Dwa dni po 2-3h z rodzic przychodzi z dzieckiem do placówki, trzeciego już zostaje samo. Tak U nich wygląda adaptacja. Zwracała mi uwagę właśnie żeby ręczniczek był z uchwytem do zawieszania, by dziecko się uczyło tej czynnosci( beż tego tylko spada i dziecko się denerwuje, że nie wyszlo) I sliniak z kieszenią najbardziej praktyczny.
    Ja od września pośle do żlobka Tak 9-15, bo nie chce żeby cały dzień tam siedziało.

  • Madzia35 Autorytet
    Postów: 284 203

    Wysłany: 28 marca, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak przestawic dziecko na inna drzemkę? U nas dziecko decyduje kiedy bedzie spać. Jak nie chce to zadnym sposobem jej nie uspisz😓 Ja co prawda planuje wyslac do żlobka dopiero od przyszłego roku, ale i tak sobie tego nie mogę wyobrazić. Boje sie, ze po godzinie zadzwonia, zebym ja zabrala bo nie dają rady😅

    age.png

    preg.png
  • Mamamani Autorytet
    Postów: 529 394

    Wysłany: 28 marca, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też byliśmy w szpitalu, nie bede sie rozpisywać ale niestety tam sie idzie wyleczyć jedno a lapie sie kolejna chorobe a z trzecia ukryta wychodzi, takze w ciagu miesiąca mial 4 rozne choroby wirusowe, wenflony, pobierania krwi nawet z glowki,!kroplowki, inhalacje, zakraplania oczu, dziwne wyniki krwi, oczywiscie dzienne wciskanie roznych lekow a od jutra antybiotyk.
    Dobrze, ze corka jest troche starsza to jest zdrowa, jedną chorobe zlapala to lekko zniosla. Natomiast ja lapie od malego po kolei i wszystko.

    event.png
  • Mamamani Autorytet
    Postów: 529 394

    Wysłany: 28 marca, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skoro tyle zlapalismy nie mając jakiegoś bezpośredniego kontaktu z innymi maluchami bo nawet u nikogo nie bylismy, to ja nawet nie chce myśleć co by bylo w zlobku z nim, nie mam babci do opieki także idę na wychowawczy juz bez wyrzutów sumienia
    Caly czas kp ale niestety nie chroni to juz na tym etapie przed infekcjami, przynajmniej wirusowymi

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca, 21:57

    event.png
  • Iga Kwietniowa Autorytet
    Postów: 1294 295

    Wysłany: 30 marca, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mvada wrote:
    My robimy roczek w ogrodzie pod namiotem gdyby miało padac, grill, przystawki, sałatki, babeczki, tort i wsio. Wyszło nam najbliższych osób 30🙆
    Wera ma już około 12.5kg h&m jeszcze 86, Sinsay i inne to już 92🙆
    Co do wody to ona pije gdzieś średnio 1.5 bidona dziennie, plus to co z kubeczków, 6-8 razy dziennie mleko i 4 posiłki plus przekąski 🙆🙆🙆
    A i tak wyszła anemia, bierzemy żelazo i witaminy z grupy b

    Chciałam zacytować i opisać co u nas zamiast polubić, ale mój telefon szaleje mimo że właśnie wrócił z serwisu 🙉🙊🙈
    A co do telefonu to nagle przestał działać. Tzn nie mogłam dzwonić, smsować ani korzystać z internetu.
    Moja koleżanka powiedziała mi że może dlatego że jest niezarejestrowany. Jest, bo dopiero jakiś czas temu przeszłam z abonamentu na kartę.
    Zaczęłam przeglądać powiadomienia i rzeczywiście dzień wcześniej dostałam takiego smsa:
    Wazny komunikat! Z powodu braku korekty danych rejestracyjnych Twoj numer dzisiaj zostanie zablokowany zg. z Regulaminem swiadczenia uslug telekomunikacyjnych dla Abonentow ofert na karte (orange.pl). Jesli chcesz przywrocic numer zapraszamy do salonu Orange w przeciagu 30 dni. Wez ze soba telefon z karta SIM z tym numerem oraz dokument tozsamosci (dowod osobisty lub paszport).
    Pojechałam do galerii żeby mu to naprawili. Pan powiedział żeby wyłączyć i włączyć telefon i za kwadrans się naprawi.
    Oczywiście się nie naprawił.
    Udało mi się uaktywnić numer przez infolinię, ale oczywiście to nie happy end tej historii 🙈🙊🙉

  • Iga Kwietniowa Autorytet
    Postów: 1294 295

    Wysłany: 30 marca, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruuda wrote:
    U nas wczoraj sadzilismy roślinki , więc Mały postanowił spróbować, jak smakuje ziemia kompostowa. Wcale się nie zraził tylko dalej by jadł. U nas też bidet robi za umywalkę. Obok powiesiłam ręczniczek i go odwiesza z moją pomocą. Nadstawia rączkę na mydło. U nas też jest akcją wymuszanie i darcie się e niebogłosy. Tak na oko już 50% na 50% chodzi i raczkuje naprzemiennie. W zależności jak mu wygodniej. Smaruje go już filtrem bo takie słońce, poliki i nos czerwone się robią. Nawet mnie przypieka.

    Moja ciocia ma zlobek. Mówiła żeby wcześniej z miesiąc zacząć w domu przestawiać na tryb snu drzemki placówki. Np jak tam mają o 12.30 drzemkę, to w domu zacząć powoli dziecko przestawiać, żeby było mu łatwiej. Dwa dni po 2-3h z rodzic przychodzi z dzieckiem do placówki, trzeciego już zostaje samo. Tak U nich wygląda adaptacja. Zwracała mi uwagę właśnie żeby ręczniczek był z uchwytem do zawieszania, by dziecko się uczyło tej czynnosci( beż tego tylko spada i dziecko się denerwuje, że nie wyszlo) I sliniak z kieszenią najbardziej praktyczny.
    Ja od września pośle do żlobka Tak 9-15, bo nie chce żeby cały dzień tam siedziało.

    9-15 to chyba tak standardowo ? Większość moich znajomych oddaje 7.30-15.30, bo brało godzinę na karmienie więc mając żłobek blisko się wyrabiały tak z pracą 🙉🙊🙈

  • Iga Kwietniowa Autorytet
    Postów: 1294 295

    Wysłany: 30 marca, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamamani wrote:
    Też byliśmy w szpitalu, nie bede sie rozpisywać ale niestety tam sie idzie wyleczyć jedno a lapie sie kolejna chorobe a z trzecia ukryta wychodzi, takze w ciagu miesiąca mial 4 rozne choroby wirusowe, wenflony, pobierania krwi nawet z glowki,!kroplowki, inhalacje, zakraplania oczu, dziwne wyniki krwi, oczywiscie dzienne wciskanie roznych lekow a od jutra antybiotyk.
    Dobrze, ze corka jest troche starsza to jest zdrowa, jedną chorobe zlapala to lekko zniosla. Natomiast ja lapie od malego po kolei i wszystko.

    Ale już jest w porządku?

  • MaggieMay Autorytet
    Postów: 380 220

    Wysłany: 31 marca, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko fajnie brzmi, ale w praktyce Ania miesiąc temu nie była gotowa na jedną drzemkę, jak jest w planie dnia żłobka. Dopiero teraz widzę jakąś gotowość.

    age.png
    2018 diagnoza PCOS, Hashimoto
    03.2020 start starań
    08.2020 usunięcie ciąży ektopowej z jajowodem
    2021 LEEP szyjki macicy
    2021 6x stymulacja clo/aromek / ovitrelle / encorton / accard
    06.2022 GAMETA KIELCE start IVF - Gonal / Cetrotide / Ovitrelle / Duphaston / Dostinex
    07.2022 punkcja - 13 komórek - 8 dojrzałych - 6 zapłodnionych - mamy ❄️❄️❄️
    08.2023 FET+AH+embrioglue - 4AA - Estrofem / Duphaston / Cyclogest / Fraxiparine
    6dpt - beta 37.9
    8dpt - beta 121
    13dpt - beta 864
    6t4d - CRL 0,64cm, jest ❤️
    10t4d - CRL 4,02 cm
    12t3d - CRL 6,31 cm, USG+PAPPA - ryzyka niskie
    14t4d - 101,9 g
    18t4d - 295 g
    20t4d - 378 g - USG połówkowe 👍
    22t4d - 522 g
    25t4d - 871 g
    28t5d - 1498 g USG prenatalne III trym.
    29t4d - 1678 g
    31t3d - 2275 g USG prenatalne III trym. 👍
    38t6d - 3960 g szczęścia ❤️
  • Ruuda Znajoma
    Postów: 26 6

    Wysłany: 3 kwietnia, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój teraz też nie jest gotowy. Mam nadzieję że we wrześniu już będzie. Ja do końca czerwca wypisuje urlop a później mąż idzie na te 9tyg ojcowskiego 70%płatne.

  • MaggieMay Autorytet
    Postów: 380 220

    Wysłany: 3 kwietnia, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamamani wrote:
    Też byliśmy w szpitalu, nie bede sie rozpisywać ale niestety tam sie idzie wyleczyć jedno a lapie sie kolejna chorobe a z trzecia ukryta wychodzi, takze w ciagu miesiąca mial 4 rozne choroby wirusowe, wenflony, pobierania krwi nawet z glowki,!kroplowki, inhalacje, zakraplania oczu, dziwne wyniki krwi, oczywiscie dzienne wciskanie roznych lekow a od jutra antybiotyk.
    Dobrze, ze corka jest troche starsza to jest zdrowa, jedną chorobe zlapala to lekko zniosla. Natomiast ja lapie od malego po kolei i wszystko.


    Współczuję, szpital to faktycznie hardcore. Oby było już tylko lepiej.

    age.png
    2018 diagnoza PCOS, Hashimoto
    03.2020 start starań
    08.2020 usunięcie ciąży ektopowej z jajowodem
    2021 LEEP szyjki macicy
    2021 6x stymulacja clo/aromek / ovitrelle / encorton / accard
    06.2022 GAMETA KIELCE start IVF - Gonal / Cetrotide / Ovitrelle / Duphaston / Dostinex
    07.2022 punkcja - 13 komórek - 8 dojrzałych - 6 zapłodnionych - mamy ❄️❄️❄️
    08.2023 FET+AH+embrioglue - 4AA - Estrofem / Duphaston / Cyclogest / Fraxiparine
    6dpt - beta 37.9
    8dpt - beta 121
    13dpt - beta 864
    6t4d - CRL 0,64cm, jest ❤️
    10t4d - CRL 4,02 cm
    12t3d - CRL 6,31 cm, USG+PAPPA - ryzyka niskie
    14t4d - 101,9 g
    18t4d - 295 g
    20t4d - 378 g - USG połówkowe 👍
    22t4d - 522 g
    25t4d - 871 g
    28t5d - 1498 g USG prenatalne III trym.
    29t4d - 1678 g
    31t3d - 2275 g USG prenatalne III trym. 👍
    38t6d - 3960 g szczęścia ❤️
  • Iga Kwietniowa Autorytet
    Postów: 1294 295

    Wysłany: 9 kwietnia, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    75402332ca31e.jpghttps://zapodaj.net/plik-C2EEHX7bwa


    My wieczorem poszliśmy wypróbować nasz nowy rowerek 🙉🙈🙊 więc jak ktoś szuka to tutaj po odjęciu rabatu za newsletter wychodzi najtaniej 🙊🙈🙉

    https://tinytricks.pl/Rowerek-dzieciecy-Tremix-Up-Blank-p3547

    Ja wzięłam żółty i to jest taki intensywny żółty - ciemniejszy niż S&R, ale mi się podoba 🙉🙈🙊
    Akcesoria Biedronka i Lidl - polecam 🙊🙈🙉

    Słyszałyście że od października będzie dodatkowe 1500zł jeżeli się wróci do pracy lub 500zł jeżeli się zostanie z dzieckiem w domu 🙊🙈🙉 to cieszę się że wzięłam ten wychowawczy do końca roku 🙉🙈🙊

  • Mamamani Autorytet
    Postów: 529 394

    Wysłany: 9 kwietnia, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wcześniej tez było Rko które teraz likwiduja. Wtedy było do wyboru czy 1000 przez rok czy 500 przed dwa lata, do tego 400 na zlobek, więc tylko przemianowali na inny program no i minus taki ze jak sie zostanie w domu to nie mozna wybrac juz opcji 1000 przez rok a i pewnie zlobki zdrozeja, no i jak sie odda do zlobka to wychodzi na to ze zlobek to jakby dostanie wiec beda wydaje mi sie dzwigac na maxa ile wlezie zeby te 1500 przytulic, wydaje mi się ze i panstwowe sie polasza na to. Wcześniej mogli zgarnac tylko 400 plus wiadomo maja te dotacje z miasta no i rodzic doplaca reszte.

    event.png
  • Mamamani Autorytet
    Postów: 529 394

    Wysłany: 9 kwietnia, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak dzwigna zlobki to minus taki ze jak sie da dziecko do zlobka a nie wroci jeszcze do pracy to wydaje mi sie ze moga byc no niefajne oplaty do zaplacenia, no bo ta dotacja leci dopiero od momentu powrotu na etat teraz po zmianie

    event.png
  • MaggieMay Autorytet
    Postów: 380 220

    Wysłany: 10 kwietnia, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie podobają się założenia tego programu.
    Do tego brakuje jeszcze otwierania nowych placówek samorządowych/państwowych, ale może dojdziemy do tego kiedyś.

    age.png
    2018 diagnoza PCOS, Hashimoto
    03.2020 start starań
    08.2020 usunięcie ciąży ektopowej z jajowodem
    2021 LEEP szyjki macicy
    2021 6x stymulacja clo/aromek / ovitrelle / encorton / accard
    06.2022 GAMETA KIELCE start IVF - Gonal / Cetrotide / Ovitrelle / Duphaston / Dostinex
    07.2022 punkcja - 13 komórek - 8 dojrzałych - 6 zapłodnionych - mamy ❄️❄️❄️
    08.2023 FET+AH+embrioglue - 4AA - Estrofem / Duphaston / Cyclogest / Fraxiparine
    6dpt - beta 37.9
    8dpt - beta 121
    13dpt - beta 864
    6t4d - CRL 0,64cm, jest ❤️
    10t4d - CRL 4,02 cm
    12t3d - CRL 6,31 cm, USG+PAPPA - ryzyka niskie
    14t4d - 101,9 g
    18t4d - 295 g
    20t4d - 378 g - USG połówkowe 👍
    22t4d - 522 g
    25t4d - 871 g
    28t5d - 1498 g USG prenatalne III trym.
    29t4d - 1678 g
    31t3d - 2275 g USG prenatalne III trym. 👍
    38t6d - 3960 g szczęścia ❤️
  • Lilly123 Autorytet
    Postów: 480 319

    Wysłany: 11 kwietnia, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mieliśmy maraton chorób, ja po antybiotyku po raz drugi od lutego, mały miał dosłownie 3 katary pod rząd. Już mi było strasznie żal męczyć ten nosek odkurzaczem, ale co zrobić. Narazie 1.5 tyg spokój. Mały przy starszej siostrze miał od urodzenia tyle katarów, że gdzieś przy 8 straciłam już rachubę, od tego momentu było ich już kilka 😩 dobrze że nie złapał w lutym szkarlatyny i obyło się bez antybiotyku. Mam nadzieję, że wychoruje się przy siostrze i w przedszkolu będzie względny spokoj 🙏

    Wielkimi krokami zbliża się powrót do pracy, człowiek to jednak głupi jest. Najpierw płacze, że chce już do pracy a im bliżej tym bardziej żal że zostawię tego mojego przytulaska 🥹 co prawda będzie z moją mamą w domu no ale jednak.

    Ja jestem przeszczęśliwa z powodu babciowego, każde pieniądze się przydadzą, bo postanowiliśmy w końcu zrobić coś w kierunku własnego lokum.

    Na szczęście u nas wszystko w miarę dobrze, mały jest przesłodki, co prawda czasem mam kryzysy zmęczenia i wtedy marzę żeby był już większy, a później myślę że muszę się nacieszyć widokiem słodkiego bobaska który mknie niczym nieopierzony indyk, ucieka i śmieje się kiedy przyjdzie czas zmiany pieluchy :)
    Dalej karmimy się piersią (miałam zamiar skończyć po roku ale nie wiem jak to będzie, chce bo tak podpowiada mi rozum (miałam czerniaka po 1 ciąży) i nie chce bo to takie wygodne)

    ♀️- 01.2018
    ♂️ - 05.2023
‹‹ 273 274 275 276 277
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ