Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne KWIECIEŃ 2023
Odpowiedz

KWIECIEŃ 2023

Oceń ten wątek:
  • Mamamani Autorytet
    Postów: 541 394

    Wysłany: 14 maja, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jak postępy Waszych dzieci?
    U nas synek zaczyna chodzić przy meblach, wstaje cały czas ale opierając się, no i wyłącznie raczkuje, także pełzanie poszło w niepamięć.
    Dużo rozumie i ogólnie jest bardzo pogodny, nadal ma tylko dwa zęby.
    Madzia, kiedy rodzisz? Aż trudno uwierzyć że nasze bobasy mogą już mieć rodzeństwo

    event.png
  • Taka_Sytuacja Autorytet
    Postów: 294 248

    Wysłany: 16 maja, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Hania też wstaje i chodzi przy meblach, wspina się na kanapę i dalej na parapet, ucieka z piaskownicy.
    Ale kiepsko śpi i je 😔 je jeden rodzaj jogurtu, z obiadków to najlepiej max zmielone gotowce, chętnie żyłaby na moim mleku 😒 jedynie owoce ładnie zajada: na borówki się aż trzęsie. I to nie tak że nie umie jeść innych rzeczy tylko ma niechęć do próbowania. Miałam jej podawać jajko i robić prowokacje a ona wszystko wyrzuca i nie ma szans.
    No i nie mówi. Tylko "nie" i "mama" od dawna. Na wszystko pokazuje palcem i krzyczy ale nie chce mówić.
    I kocha książeczki ☺️ jak sama ogląda to wtedy sobie coś bebla niezrozumiałego.

    Ona: 35lata Niedoczynność tarczycy, Endometrioza, PCOS
    On: 40lat Morfologia 3% DFI: 32% > 29%
    Dziecko 2016 po 18cs
    Starania o rodzeństwo od kwietnia 2019:
    04.19 ciąża biochemiczna, 2x IUI :( 08.22 pozytywny test po biopsji endometrium :)
    Córcia ❤️ tp. 11.04
  • Mamamani Autorytet
    Postów: 541 394

    Wysłany: 16 maja, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taka_Sytuacja wrote:
    Moja Hania też wstaje i chodzi przy meblach, wspina się na kanapę i dalej na parapet, ucieka z piaskownicy.
    Ale kiepsko śpi i je 😔 je jeden rodzaj jogurtu, z obiadków to najlepiej max zmielone gotowce, chętnie żyłaby na moim mleku 😒 jedynie owoce ładnie zajada: na borówki się aż trzęsie. I to nie tak że nie umie jeść innych rzeczy tylko ma niechęć do próbowania. Miałam jej podawać jajko i robić prowokacje a ona wszystko wyrzuca i nie ma szans.
    No i nie mówi. Tylko "nie" i "mama" od dawna. Na wszystko pokazuje palcem i krzyczy ale nie chce mówić.
    I kocha książeczki ☺️ jak sama ogląda to wtedy sobie coś bebla niezrozumiałego.
    Synek potrafi wejść i zejść na piętro na czworakach, normalnie zjada 3 razy dziennie swoje posiłki plus cos dziubie ode mnie ale dzisiaj pobił rekord. Na śniadanie zjadł kaszkę mleczną około 100 ml, potem całego banana ( dostaje dwie połówki do rączki), po zakupach zjadł saszetkę owocową 100 g, potem sloik pomidorowej z ryżem 190 g i na kolację jogurt vege kokos z truskawkami 150 g. Procz tego cos tam sprobowal ode mnie makaronu z sosem no i chlebka ale on na blw by sie nie wyzywil a nie wyobrażam sobie zaspokoic jego apetyt cyckiem. Niestety z bidona pije tylko parę łyków więc cycek służy do popijania w dzień a porządnie z cyca je na noc, czasem jak je mnie to też na drzemkę o ile jest w domu. W nocy jesli go odlozę do lozeczka to od tej 22 do 2 lub 3 spi i wstaje na cyca ale nie probuje go juz odkladac dalej.
    Z tych vege probowal tez tej serii z lidla groch i bób z truskawkami i borowkami i mu tez smakuja, jedynie z gruszką jest dziwny w smaku. Staram sie dawac mleczny posilek tylko max jeden na dzien bo ma ten cyc no wiec nie potrzebuje tyle mleka. Zupy domowej tez zjada niewiele dlatego u nas obiad to sloik plus jako drugie danie wlasnie nasze bo sam jak widzi to soe domaga by mu dac. Wczoraj jadł moje pulpety z kaszą w sosie pomidorowym i mu smakowały ale tego zje może kilka lyżeczek wiec no fajnie ze ma chęci ale gdyby nie zjadl sloika to zameczyl by moje piersi. Też lubi borówki, kroję je na pół i sam sobie je. Czasem lubi arbuza ale jak jest częściej to nim gardzi

    event.png
  • Mamamani Autorytet
    Postów: 541 394

    Wysłany: 16 maja, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no i ja po prostu jak widzę że jest głodny a jestem w domu no to siup do krzesełka i zaraz cos szykuję, jesli jest na spacerze i śpi dalej po powrocie no to przepada mu przewaznie jedna pora posiłku i tym samym zje mniej w ten dzien, w domu to potrafi spac dluzej tylko na bocianim gniezdzie na podworku i to tylko babci udaje sie go uspic. Generalnie najpierw posiłek, proponuję picie i dopiero jak zje to cycek. Lubi tez cos ukladac czy sie czyms bawic jak go karmię, zaraz cos na stole wypatrzy by mu dac na ten czas wtedy spokojniej siedzi jak ma co zrzucac. O tyle dobrze tez ze oddaje mi miseczki jak juz nie chce dalej jesc

    event.png
  • MarBal Autorytet
    Postów: 474 278

    Wysłany: 17 maja, 06:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. U nas maly juz powoli chodzi .tzn zrobi 3-4 kroki i upada wiec mysle ze jeszcze chwila i ogarnie.za raczke chodzi juz ladnie choc staram sie go nie prowadzac to czasem wymusza wiec mu troche pozwole. Poza tym jest psotny wczedzie wklada rece , wszystko chce dotknąć,wspina sie wszedzie .na przewijaku mam z nim problem bo kazde przebranie czy ubrania czy pieluszki to silowanie sie z nim bo sie wyrywa.je mi wszystko ładnie jedynie ciezko idzie takie stale jedzenie jak np mieso zrobie oddzielnie bo chyba za suche dla niego a smazonego nie daje tylko pieczone lub na parze wiec zazwyczaj daje mu zupke lub jakas papke i tam mu wkrajam mieso lub rybe .mleko pije jeszcze 3x . Ma jedna drzemke w ciągu dnia.spac chodzi o 19 i spi do 6-7 bez pobudek wiec tu nie mamy problemu ale on tak od urodzenia fajnie spi . Ma 10 zębów 🙂 . Duzo juz gada ale raczej po swojemu i jest mega śmieszek. Do tego towarzyski ,lubi ludzi .
    Zaliczylismy ostatnio pierwsza wizytę na basenie .w sumie nwm czemu tak dlugo czekalismy 😁
    Impreza roczkowa juz za nami ,udala sie i bylo fajnie . Teraz nas czeka szczepienie . A pod koniec czerwca idziemy na wesele i zostanie pierwszy raz z babcia na noc i ja juz mam stresa
    To chyba tyle z nowosci 🙂

    05396a9a8c.png
  • Mamamani Autorytet
    Postów: 541 394

    Wysłany: 17 maja, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też byliśmy na basenie, bardzo lubi wodę.
    Jajko wkrojone dorzucam do gładkich słoików. Mięsa w kawałku nie zje bo jednak dwa zęby sobie nie radzą, podziamie i wypluwa

    event.png
  • Ruuda Koleżanka
    Postów: 39 14

    Wysłany: 18 maja, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas zęby stoją w miejscu chodź dziąsła na 4 wielkie od 2miesiacy. Slini się niesamowicie. Chodzi wszędzie, krany na podwórku mi odkręcą, łapie konefke i gada psi psi podchodząc do kwiatków. Próbuje zakręcać słoika, butelki od mleka. Po schodach umie góra dół, ale leń jest i chyba trochę siw boi schodzić, bo jak przed domem są tylko 3stopnie to nierobi problemu. Ze dwa razy mi zrobił, że stanął bokiem do ściany i 2stopnie wszedł na stojąco, a nie na czterech. Wystraszyłam się. Gada po swojemu. Raczej pokazuje rączka i stęka żeby mu to dać. Mimo, że umie słowo daj. A na chodź do mnie ucieka w drugą stronę. Jeść je wszystko, co my. Unikam słodkiego, ciast.Ostatnio został fanem truskawek i rzeczy sezonowych. A nocy budzi sie raz na butle z mlekiem i wstaje o 6rano. Do żłobka pójdzie od września,może od sierpnia. Zobaczymy, bo wyszło na to, że jestem w ciazy, 5tydz.

    Madzia35, Taka_Sytuacja, MaggieMay lubią tę wiadomość

  • anulla91 Autorytet
    Postów: 803 830

    Wysłany: 18 maja, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Kaja 7 zębów, 4 górne i 3 dolne, raczkowanie opanowane do perfekcji. Natomiast że staniem jest kiepsko nie chce nawet próbować odrazu się denerwuje i wraca na kolana. Nie wiem czy mam się już martwić.... A tak po za tym we wtorek lecimy do Tunezji.

    Jestem też po procedurze in vitro, mamy 3 zarodki zdrowe, w czerwcu po wakacjach transfer, trzymajcie kciuki żeby się udało.

    Madzia35, Taka_Sytuacja, MaggieMay lubią tę wiadomość

    Anulaa
    Wiek 31 lat
    05.2022 - początek stymulacji in vitro
    06.2022 - punkcja
    1 zarodek
    08.2022 - transfer
    beta 7dpo - 46,5
    beta 9dpo 125
    13.04.2023 Kaja 💕
    04.2024 punkcja nr 2
    3 zdrowe zarodki ❄️❄️❄️
    06.2024 Transfer
    7dp beta 85,00
    9dp beta 205,5
  • Madzia35 Autorytet
    Postów: 322 239

    Wysłany: 18 maja, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruuda - to cudownie, gratulacje wielkie😍

    anulla91 - trzymam mocno kciuki, na pewno bedzie dobrze, przejmiesz po mnie pałeczkę, bo ja mam na pół czerwca termin porodu, już nie mogę sie doczekać, bo ciężko już jest z brzuchem😁

    Córeczka rozbiegana, fizycznie super, ale z gadaniem to tak baaardzo po swojemu, nic konkretnego, jakies pojedyncze sylaby i dźwięki, piski.

    age.png

    age.png
  • MaggieMay Autorytet
    Postów: 385 223

    Wysłany: 20 maja, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje, dziewczyny! Trzymam kciuki.

    W żłobku panuje grypa jelitowa, powoli z niej wychodzimy, ale ja już jestem zmuszona brać wolne w pracy, bo starego też pozamiatało. Mam dwóch jęczących pacjentów w domu, głowa mi wybuchnie niedługo. Starszy pacjent gorszy w opiece, bardzo wymagający, ma zachcianki.

    age.png
    2018 diagnoza PCOS, Hashimoto
    03.2020 start starań
    08.2020 usunięcie ciąży ektopowej z jajowodem
    2021 LEEP szyjki macicy
    2021 6x stymulacja clo/aromek / ovitrelle / encorton / accard
    06.2022 GAMETA KIELCE start IVF - Gonal / Cetrotide / Ovitrelle / Duphaston / Dostinex
    07.2022 punkcja - 13 komórek - 8 dojrzałych - 6 zapłodnionych - mamy ❄️❄️❄️
    08.2023 FET+AH+embrioglue - 4AA - Estrofem / Duphaston / Cyclogest / Fraxiparine
    6dpt - beta 37.9
    8dpt - beta 121
    13dpt - beta 864
    6t4d - CRL 0,64cm, jest ❤️
    10t4d - CRL 4,02 cm
    12t3d - CRL 6,31 cm, USG+PAPPA - ryzyka niskie
    14t4d - 101,9 g
    18t4d - 295 g
    20t4d - 378 g - USG połówkowe 👍
    22t4d - 522 g
    25t4d - 871 g
    28t5d - 1498 g USG prenatalne III trym.
    29t4d - 1678 g
    31t3d - 2275 g USG prenatalne III trym. 👍
    38t6d - 3960 g szczęścia ❤️
  • Sigi13 Ekspertka
    Postów: 173 175

    Wysłany: 20 maja, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iga coraz dłuższe robi dystanse chodząc, robi to bardzo uważne i powoli ale nadal woli czworaki bo szybciej 😅. Zębów mamy 8, a dziąsła pod trójkami i czwórkami są mocno obrzmiałe przez to chyba noce teraz mamy okropne, częste pobudki i potem 2-3h nie śpi bo nie umie zasnąć... Marzę żeby się wyspać 🥲. U nas ostatnio bardzo mowa poszła do przodu. Umie naśladować kilka zwierząt, mówi tata, mama, baba, am am, tak, nie i zawsze stara się powtórzyć wiernie to co ja jej powiem.
    Uwielbia przeglądać książki i patrzeć na zdjęcia xd.
    A we czwartek idziemy na szczepienie.

  • MarBal Autorytet
    Postów: 474 278

    Wysłany: 25 maja, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruuda gratulacje ❤️
    Anulla powodzenia , trzymam kciuki 😉
    Wy tu o ciazach a ja szukam innej metody antykoncepcji niz tabletki.ciagle mysle nad wkladka ale jakos boje sie zaryzykowac.boje sie efektow ubocznych .
    Dziewczyny powiedzcie mi bo mamy na 5 czerwca umowiona szczepionke mmr .ogolnie to byłam przekonana ze to będzie kolejna dawka 6w1 a potem doczytalam ze po 12 miesiacu jest mmr a 6w 1 kolo 17 miesiaca .i teraz nastepuje problem .podobno po tej mmr czesto pojawiaja sie goraczki po 10-14 dniach.jakie macie z tym doświadczenie? U corki to nie pamiętam juz jak bylo .my mamy z końcem czerwca wesele i pozniej jedziemy na początku lipca na wakacje i zastanawiam sie czy nie przelozyc na polowe lipca tego szczepienia. Mlody 24 lipca zaczyna 15 miesiac .czy to nie będzie za pozno ?
    Poza tym chyba moge juz oficjalnie powiedziec ze maly chodzi . jeszcze niestabilnie ale chodzi .przejdzie z 3m spokojnie 😁

    05396a9a8c.png
  • anulla91 Autorytet
    Postów: 803 830

    Wysłany: 27 maja, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze u Was dzieci już chodzą, u nas kiepsko ze staniem, mam się już martwić ? Zapisać do fizjo? U nas też nie mówi nic swoimi słowami ale nic konkretnego

    Anulaa
    Wiek 31 lat
    05.2022 - początek stymulacji in vitro
    06.2022 - punkcja
    1 zarodek
    08.2022 - transfer
    beta 7dpo - 46,5
    beta 9dpo 125
    13.04.2023 Kaja 💕
    04.2024 punkcja nr 2
    3 zdrowe zarodki ❄️❄️❄️
    06.2024 Transfer
    7dp beta 85,00
    9dp beta 205,5
  • Ruuda Koleżanka
    Postów: 39 14

    Wysłany: 28 maja, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki. Już miałam powtórkę z poprzedniej ciąży i pobyt w szpitalu z krwawieniem. Kontrola za 2tyg, czy zarodek zyje i się rozwija.Mąż wziął urlop na mnie i lata za kurduplem.

    Anulla91- na twoim miejscu poszlahym do fizjoterapeuty, czy osteopata. Tak dla świętego spokoju. Każde dziecko w swoim tempie się rozwija, ale 13,5miesieca to raczej najwyższy czas na wstawanie i proby chodzenia bokiem przy meblach. U mnie syn trochę za wcześnie zaczął chodzić. Teraz to biega i ciągle łeb rozbija. Ja do fizjo od 5miesiaca życia chodzę z dzieckiem.

  • Madzia35 Autorytet
    Postów: 322 239

    Wysłany: 28 maja, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruuda wrote:
    Dzięki. Już miałam powtórkę z poprzedniej ciąży i pobyt w szpitalu z krwawieniem. Kontrola za 2tyg, czy zarodek zyje i się rozwija.Mąż wziął urlop na mnie i lata za kurduplem.

    Anulla91- na twoim miejscu poszlahym do fizjoterapeuty, czy osteopata. Tak dla świętego spokoju. Każde dziecko w swoim tempie się rozwija, ale 13,5miesieca to raczej najwyższy czas na wstawanie i proby chodzenia bokiem przy meblach. U mnie syn trochę za wcześnie zaczął chodzić. Teraz to biega i ciągle łeb rozbija. Ja do fizjo od 5miesiaca życia chodzę z dzieckiem.

    Trzymam kciuki, zeby wszystko było dobrze z dzidziusiem i stres szybko minął.

    A moge wiedzieć co daje Wam ta fizjoterapia? W sensie co staracie sie skorygowac? Bo moja też szybko zaczęła, ale neurolog nie kazał chodzić na żadną fizjoterapie. Tylko, ze ona ma strasznie krzywe nogi, tzw szpotawe i sie boje, ze to jej zostanie. Pediatra mowi, ze to norma w tym wieku, ale jak patrze na inne dzieci to nie jestem przekonana...

    age.png

    age.png
  • Ruuda Koleżanka
    Postów: 39 14

    Wysłany: 28 maja, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia35 wrote:
    Trzymam kciuki, zeby wszystko było dobrze z dzidziusiem i stres szybko minął.

    A moge wiedzieć co daje Wam ta fizjoterapia? W sensie co staracie sie skorygowac? Bo moja też szybko zaczęła, ale neurolog nie kazał chodzić na żadną fizjoterapie. Tylko, ze ona ma strasznie krzywe nogi, tzw szpotawe i sie boje, ze to jej zostanie. Pediatra mowi, ze to norma w tym wieku, ale jak patrze na inne dzieci to nie jestem przekonana...

    Asymetria lewej strony ciała. Niestety przechylona glowa jak przy kręcz szyji została, przez co bark leci, cała posrawa ciała. I do tej pory nie wiadomo, jaka jest tego przyczyną. Usg mięśni MOS nie wykazały kręcz, napięć nie ma a problem pozostał. Fizjo po konsultacji na jakiś szkoleniach podpowiedziała, żeby pójść do okulisty wykluczyć wadę wzroku i jednoczenie pójść do terapeuty czaszkowo-krzyzowego od małych dzieci, żeby sprawdził, czy pierwsze kręgi szyjne nie są sklinowane. Dobrze byłoby zrobić rtg, ale przy tak małych dzieciach robią je tylko w szczególnych przypadkach ze wzg na naswietlanie. A że na wszystko się czeka, nawet prywatnie, to czekamy na wizyty.

    Na twoim miejscu poprosiłabym pediatrie o skierowanie do ortopedy i tyle. Dla świętego spokoju, niech ktoś inny zobaczy.

  • Madzia35 Autorytet
    Postów: 322 239

    Wysłany: 29 maja, 04:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej, no to faktycznie, jest co robić. Moja sie urodzila z kreczem szyi, ale wystarczylo kilka wizyt u osteopaty i było ok.
    Chciałam wlasnie skierowanie od pediatry, ale mi nie dała tylko powiedziała, ze jest dobrze. Chyba musze prywatnie, bo nie daje mi to spokoju.

    age.png

    age.png
  • anulla91 Autorytet
    Postów: 803 830

    Wysłany: 11 czerwca, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny byłam dziś na szczepieniu, Kaja 14 msc waga 7800 dostaliśmy masę badań, waga bardzo niska ... Dlatego że ma trudności ze staniem ... Bo nie ma siły jest za mała

    Anulaa
    Wiek 31 lat
    05.2022 - początek stymulacji in vitro
    06.2022 - punkcja
    1 zarodek
    08.2022 - transfer
    beta 7dpo - 46,5
    beta 9dpo 125
    13.04.2023 Kaja 💕
    04.2024 punkcja nr 2
    3 zdrowe zarodki ❄️❄️❄️
    06.2024 Transfer
    7dp beta 85,00
    9dp beta 205,5
  • Mamamani Autorytet
    Postów: 541 394

    Wysłany: 13 czerwca, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulla a co je Kaja? Pewnie jej wyjdzie anemia, moj ma 11 kilo ale chodzi juz przy meblach 2 miesiac po prawie roku reh. Bierze zelazo, hemoglobina 10 bo znowu ma infekcje przy zabkowaniu i kolejne zapalenie ucha od tego kataru. Chcialabym zeby poszedł kiedys do zlobka ale i bez niego ma non stop cos a kazdy zab jak wychodzi to nowa infekcja, ma dopiero 4 zęba.

    event.png
‹‹ 276 277 278 279 280
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta wegetariańska i dieta wegańska w ciąży i podczas laktacji

Czy dieta wegetariańska i wegańska w ciąży oraz podczas laktacji to dobry pomysł? Na co należy zwrócić uwagę nie jedząc w tym okresie mięsa lub żadnych produktów pochodzenia zwięrzęcego? Czy jest to bezpieczne dla ciąży i rozwoju płodu, a potem niemowlęcia? Przeczytaj jak powinna wyglądać dieta mamy karmiącej i czy spożywane przez nią pokarmy mogą wpływać na dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ