Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne KWIECIEŃ 2023
Odpowiedz

KWIECIEŃ 2023

Oceń ten wątek:
  • Mamamani Autorytet
    Postów: 541 394

    Wysłany: 13 czerwca, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i przy tym ząbkowaniu to ile my się nameczymy zeby mu wcisnac jedzenie, jakby jadl blw to by nic nie zjadl i juz dawno trafil do szpitala. Nawet cycka nie je chetnie, czasem tylko wieczorem ssie porzadnie, z piciem tez ma problem bo mu nic nie pasuje

    event.png
  • Mamamani Autorytet
    Postów: 541 394

    Wysłany: 13 czerwca, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia chyba miałaś wczoraj cc?
    Z reh to u nas syn by mial przykurcz glowy gdyby nie moja czujność a pediatra mowila ze samo przejdzie takze w tej kwestii nie radze sluchac sie pediatry a isv samemu

    event.png
  • Sigi13 Ekspertka
    Postów: 173 175

    Wysłany: 14 czerwca, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anulla91 wrote:
    Dziewczyny byłam dziś na szczepieniu, Kaja 14 msc waga 7800 dostaliśmy masę badań, waga bardzo niska ... Dlatego że ma trudności ze staniem ... Bo nie ma siły jest za mała

    Moja Iga na ostatnim szczepieniu (koniec maja) miała 8800g i do tego 75cm wzrostu. Więc proporcjonalnie do wagi. Ale doszliśmy do wniosku, że taka jej uroda (mój mąż za małego był zawsze najmniejszy i najchudszy). Sama zrobiłam jej przed wizytą badanie: morfologie, żelazo i ferrytynę i jest wszystko w porządku. Żelazo jej daję w profilaktycznej dawce od lutego bo wtedy miała niskie poziomy na pograniczu anemii. Daj znać jak tam badania.

  • anulla91 Autorytet
    Postów: 803 830

    Wysłany: 15 czerwca, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sigi13 wrote:
    Moja Iga na ostatnim szczepieniu (koniec maja) miała 8800g i do tego 75cm wzrostu. Więc proporcjonalnie do wagi. Ale doszliśmy do wniosku, że taka jej uroda (mój mąż za małego był zawsze najmniejszy i najchudszy). Sama zrobiłam jej przed wizytą badanie: morfologie, żelazo i ferrytynę i jest wszystko w porządku. Żelazo jej daję w profilaktycznej dawce od lutego bo wtedy miała niskie poziomy na pograniczu anemii. Daj znać jak tam badania.


    U nas z krwi typu morfologia żelazo potas tsh wszystko w normie, jeszcze mocz musimy zrobić, ale mi się też wydaje że ona taka po prostu jest, ja jestem bardzo szczupła

    Anulaa
    Wiek 31 lat
    05.2022 - początek stymulacji in vitro
    06.2022 - punkcja
    1 zarodek
    08.2022 - transfer
    beta 7dpo - 46,5
    beta 9dpo 125
    13.04.2023 Kaja 💕
    04.2024 punkcja nr 2
    3 zdrowe zarodki ❄️❄️❄️
    06.2024 Transfer
    7dp beta 85,00
    9dp beta 205,5
  • anulla91 Autorytet
    Postów: 803 830

    Wysłany: 15 czerwca, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamamani wrote:
    Anulla a co je Kaja? Pewnie jej wyjdzie anemia, moj ma 11 kilo ale chodzi juz przy meblach 2 miesiac po prawie roku reh. Bierze zelazo, hemoglobina 10 bo znowu ma infekcje przy zabkowaniu i kolejne zapalenie ucha od tego kataru. Chcialabym zeby poszedł kiedys do zlobka ale i bez niego ma non stop cos a kazdy zab jak wychodzi to nowa infekcja, ma dopiero 4 zęba.


    Na szczęście nie ma anemii, wyniki z krwi wszystkie w normie, je 3 razy mleko plus na śniadanie:omlet/kaszka/kanapka z serkiem obiad: zawsze mięso plus warzywa kolacja: kanapka/jajecznica międzyczasie jakieś owoce

    Anulaa
    Wiek 31 lat
    05.2022 - początek stymulacji in vitro
    06.2022 - punkcja
    1 zarodek
    08.2022 - transfer
    beta 7dpo - 46,5
    beta 9dpo 125
    13.04.2023 Kaja 💕
    04.2024 punkcja nr 2
    3 zdrowe zarodki ❄️❄️❄️
    06.2024 Transfer
    7dp beta 85,00
    9dp beta 205,5
  • anulla91 Autorytet
    Postów: 803 830

    Wysłany: 15 czerwca, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak po za tym, to chyba się udało i jestem w ciąży, beta z dziś 205 czekam na wizytę u dr i zobaczymy. My z Kaja byliśmy u fizjo, przed wizytą nie stała, a pan ja trochę pomalował trochę poćwiczył i od wczoraj już stoi takze teraz tylko żeby zaczęła powoli kroki stawiać

    Sigi13, Mvada, Madzia35 lubią tę wiadomość

    Anulaa
    Wiek 31 lat
    05.2022 - początek stymulacji in vitro
    06.2022 - punkcja
    1 zarodek
    08.2022 - transfer
    beta 7dpo - 46,5
    beta 9dpo 125
    13.04.2023 Kaja 💕
    04.2024 punkcja nr 2
    3 zdrowe zarodki ❄️❄️❄️
    06.2024 Transfer
    7dp beta 85,00
    9dp beta 205,5
  • Mvada Autorytet
    Postów: 551 699

    Wysłany: 20 czerwca, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje 💕
    My właśnie wyszliśmy ze szpitala, po zapaleniu płuc, także żłobek poszedł na grubo 🤷
    Za dwa tygodnie już wracam do pracy 🙆
    Mała aktualnie chodzi tylko przy meblach, sama czasem stoi, bardzo się boi sama iść.
    Waga 13kg, 83cm 🙆

    age.png
  • Taka_Sytuacja Autorytet
    Postów: 294 248

    Wysłany: 20 czerwca, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Hanka w pewnym momencie mocno nabiła mase mlekiem więc ma z czego schodzić - ma teraz 10kg ale obecnie je jak ptaszek i najchętnie 24h cycek 😒 ile np zupki jedzą Wasze maluchy? Hania kiedyś np zjadała słoik 200ml, teraz max 100 (a czasem 3 łyżeczki) i to najlepiej mus bez grudek jak dla niemowlaka 5msc i odwracając uwagę 😔. Jak jej dziś wpadła grudka z mojej źle zmiksowanej zupy to już było koniec jedzenia. Z drugiej strony na śniadanie woli wyjadać moje twarde płatki owsiane górskie na surowo niż swoją kaszkę. Pięknie je wszystkie owoce, ale warzywa i mięso to tylko w formie musu. Kiedyś memlała ogórka, paprykę,kapustę kiszoną albo ziemniaka gotowanego a teraz wyrzuca. Nie wiem jak ona sobie w żłobku z jedzeniem poradzi 🤷🏻

    Ona: 35lata Niedoczynność tarczycy, Endometrioza, PCOS
    On: 40lat Morfologia 3% DFI: 32% > 29%
    Dziecko 2016 po 18cs
    Starania o rodzeństwo od kwietnia 2019:
    04.19 ciąża biochemiczna, 2x IUI :( 08.22 pozytywny test po biopsji endometrium :)
    Córcia ❤️ tp. 11.04
  • Mvada Autorytet
    Postów: 551 699

    Wysłany: 21 czerwca, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w żłobku było tak, że z 4 dni tylko próbowała, później patrzyła co robią inne dzieci i jadła razem z nimi. To samo że spaniem, w domu nie potrafi zasnąć sama, zawsze z cyckiem, a w żłobku kładzie się na podusie i zasypia. 🤷
    Jeżeli chodzi o zupy to zjada całą miskę zawsze, nie ważne co to za zupa 😅

    age.png
  • Ruuda Koleżanka
    Postów: 39 14

    Wysłany: 21 czerwca, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mój syn to drwol niesłuchany. Biega,kolana starte w strupach. Nie mam siły za nim latać. Ostatnio zaczyna się wspinać na oparcie kanapy żeby tam wskoczyć. Cycka odstawiłam w 10miesiacu. Do jedzenia aż się trzęsie, nie ważne co to jest. Wczoraj się darł żebym dała mu ostrą papryczkę, to dastał i był płacz. Hehe. Ucieka mi w maliny i borowki. Rwie zielone i do gęhy pcha. Od sierpnia oddaje do żłobka,bo już nie mam siły na niego.
    Byłam póki co na jedej wizycie u terapeuty czaszkowo-krzyzowego w związku z pochylaniem glowki na jedną stronę i powiedziała, że miesnie, powiezi są jakby posklejane ze sobą. Jeszcze 2wizyty przed nami więc zobaczymy jakie będą efekty. Waży jakieś 11.3kg 80cm. 27.06 szczepienie na swinke itp to będę wiedzieć dokładniej ile teraz mierzy.

  • Madzia35 Autorytet
    Postów: 322 239

    Wysłany: 23 czerwca, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamamani wrote:
    Madzia chyba miałaś wczoraj cc?
    Z reh to u nas syn by mial przykurcz glowy gdyby nie moja czujność a pediatra mowila ze samo przejdzie takze w tej kwestii nie radze sluchac sie pediatry a isv samemu
    13.06. miałam cc, wszystko poszło sprawnie, córeczka zdrowa. Nawet karmię piersią, co z pierwszą mi sie nie udało.

    Sigi13, MaggieMay lubią tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • anulla91 Autorytet
    Postów: 803 830

    Wysłany: 30 czerwca, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny byłam z Kaja u fizjo i po obejrzeniu córki on nie widzi jakiś problemów .... Ale Kaja dalej boi się stać ... Jak ja stawiam to chwilę postoi ale sama to wcale nie chce... Eh nie wiem czy ja juZ wymyślałam.czy co... Ale wydaje mi się że już powinna dobrze stać ... My żłobek od września i też się obawiam jedzenia, Kaja sama nie je, przeważnie ja ją karmię... Więc będzie ciekawie... Dodatkowo jak jeszcze nie będzie chodzić to wg Panie będą ja tam uwielbiać napewno ...

    Anulaa
    Wiek 31 lat
    05.2022 - początek stymulacji in vitro
    06.2022 - punkcja
    1 zarodek
    08.2022 - transfer
    beta 7dpo - 46,5
    beta 9dpo 125
    13.04.2023 Kaja 💕
    04.2024 punkcja nr 2
    3 zdrowe zarodki ❄️❄️❄️
    06.2024 Transfer
    7dp beta 85,00
    9dp beta 205,5
  • Ruuda Koleżanka
    Postów: 39 14

    Wysłany: 30 czerwca, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anulla91 wrote:
    Dziewczyny byłam z Kaja u fizjo i po obejrzeniu córki on nie widzi jakiś problemów .... Ale Kaja dalej boi się stać ... Jak ja stawiam to chwilę postoi ale sama to wcale nie chce... Eh nie wiem czy ja juZ wymyślałam.czy co... Ale wydaje mi się że już powinna dobrze stać ... My żłobek od września i też się obawiam jedzenia, Kaja sama nie je, przeważnie ja ją karmię... Więc będzie ciekawie... Dodatkowo jak jeszcze nie będzie chodzić to wg Panie będą ja tam uwielbiać napewno ...

    A nie myślałaś przepadać ją pod kontem zespołu retta? Moze faktycznie boi się stać, ale mi na pewno taka sytuacja niedawalaby spokoju. U mojego syna mam problem z przechylona głową, a na bilansie żaden z lekarzy nie zwraca na to uwagi. Dopiero jak zagaję o co mi chodzi, to się bardziej przypatrują. Chodzę po różnych fizjo, osteopatach i terapeutach czaszkowo-krzyzowych. Najlepiej byłoby zrobić rezonans ale przy takich malcach za duże ryzyko naświetlania i bez wyższej konieczności nie kierują. Tak więc bujam się sama od drzwi do drzwi i wszystko na własną rękę. Inaczej lekarze, to w dupie mają...przewrażliwiona matka.

  • anulla91 Autorytet
    Postów: 803 830

    Wysłany: 6 lipca, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruuda wrote:
    A nie myślałaś przepadać ją pod kontem zespołu retta? Moze faktycznie boi się stać, ale mi na pewno taka sytuacja niedawalaby spokoju. U mojego syna mam problem z przechylona głową, a na bilansie żaden z lekarzy nie zwraca na to uwagi. Dopiero jak zagaję o co mi chodzi, to się bardziej przypatrują. Chodzę po różnych fizjo, osteopatach i terapeutach czaszkowo-krzyzowych. Najlepiej byłoby zrobić rezonans ale przy takich malcach za duże ryzyko naświetlania i bez wyższej konieczności nie kierują. Tak więc bujam się sama od drzwi do drzwi i wszystko na własną rękę. Inaczej lekarze, to w dupie mają...przewrażliwiona matka.



    Byliśmy u neurologa i osteopaty ... I wszystko okej. Teraz zaczęliśmy regularnie chodzić do fizjo na takie masaże i ma się poprawić🙂 nie wiem niby wszyscy ci specjalisty mówią że ma czas że chodzenie to do 19 msc

    Anulaa
    Wiek 31 lat
    05.2022 - początek stymulacji in vitro
    06.2022 - punkcja
    1 zarodek
    08.2022 - transfer
    beta 7dpo - 46,5
    beta 9dpo 125
    13.04.2023 Kaja 💕
    04.2024 punkcja nr 2
    3 zdrowe zarodki ❄️❄️❄️
    06.2024 Transfer
    7dp beta 85,00
    9dp beta 205,5
  • Mamamani Autorytet
    Postów: 541 394

    Wysłany: 7 lipca, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulla, czyli córka nie wstaje przez podciąganie przy czymś czy chodzi Ci o samodzielne stanie bez podpierania się o coś? W naszym wieku dziecko powinno chodzić przy meblach, czas na samodzielne chodzenie jest do 18 mies no ale wiadomo nim zacznie tak chodzić to trwa nawet kilka miesiecy od pierwszych krokow. Mój musi nadal choćby jedną rączką lub brzuchem byc oparty by stac no ale wstaje sam milion razy dziennie, ostatnio zaczyna chodzic pchajac krzeslo przed sobą
    Poziom wit d3 i b sprawdzalas?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lipca, 23:08

    event.png
  • Taka_Sytuacja Autorytet
    Postów: 294 248

    Wysłany: 9 lipca, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Hanka też nie chodzi. Trzymając się czegolwiek tak
    i sama wstaje z ziemi. Ortopeda i reha mówią że fizycznie jest gotowa ale się boi. I tak czekamy. Parę razy się zdarzyło że się zapomniała i zrobiła coś kroczki ale jak ja zachęcamy to zaraz kuca. A ja już mam dość tych czarnych kolan 🤭

    Ona: 35lata Niedoczynność tarczycy, Endometrioza, PCOS
    On: 40lat Morfologia 3% DFI: 32% > 29%
    Dziecko 2016 po 18cs
    Starania o rodzeństwo od kwietnia 2019:
    04.19 ciąża biochemiczna, 2x IUI :( 08.22 pozytywny test po biopsji endometrium :)
    Córcia ❤️ tp. 11.04
  • Ruuda Koleżanka
    Postów: 39 14

    Wysłany: 9 lipca, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może faktycznie wszystko to strach. Ja to mam w drugą stronę. Andrzej z 25.04 ur, śmiga, biega kolana pościerane, bo nogi się plączą. Wspina się na kanapę, na oparcie i podłokietnikach staje, a z nich zsuwa się na podlogę lub próbuje przechodzić na stolik kawowy. Noże z najwyższej szuflady mi wyciągnął ostatnio. Schodek drewniany z Ikei schowałam, bo na blat kuchenny wlazł. Spokoju zero. Po sklepie w wózku siedzieć nie chce tylko lata szczęśliwy między regałami. Urwanie głowy, siły nie mam, brzuch mi rośnie. Pierwszy trymestr prawie za mną. Od sierpnia zasrańca oddaje do żłobka.

    Madzia35 lubi tę wiadomość

  • anulla91 Autorytet
    Postów: 803 830

    Wysłany: 14 lipca, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamamani wrote:
    Anulla, czyli córka nie wstaje przez podciąganie przy czymś czy chodzi Ci o samodzielne stanie bez podpierania się o coś? W naszym wieku dziecko powinno chodzić przy meblach, czas na samodzielne chodzenie jest do 18 mies no ale wiadomo nim zacznie tak chodzić to trwa nawet kilka miesiecy od pierwszych krokow. Mój musi nadal choćby jedną rączką lub brzuchem byc oparty by stac no ale wstaje sam milion razy dziennie, ostatnio zaczyna chodzic pchajac krzeslo przed sobą
    Poziom wit d3 i b sprawdzalas?
    Od tygodnia wstaje przy meblach ale widać że jej to nie leży, chodzimy do fizjo na cwiczenia, bardzo się boi i nie wiem czy to szybko pójdzie bo strasznie wolno to idzie już sama nie wiem co robić, nikt nie widzi problemu ....

    Anulaa
    Wiek 31 lat
    05.2022 - początek stymulacji in vitro
    06.2022 - punkcja
    1 zarodek
    08.2022 - transfer
    beta 7dpo - 46,5
    beta 9dpo 125
    13.04.2023 Kaja 💕
    04.2024 punkcja nr 2
    3 zdrowe zarodki ❄️❄️❄️
    06.2024 Transfer
    7dp beta 85,00
    9dp beta 205,5
  • Ruuda Koleżanka
    Postów: 39 14

    Wysłany: 21 lipca, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas ząbki 4 i 3 wychodzą i jedna z 4 widzę, że wychodzi czarna. Najciekawsze jest to, że ona jako ostatnia się wyrzyna, a dziąsło spuchnięte jako pierwsze od kilku miesięcy było. Nie wiem co to jest,czy próchnica??ale czy to możliwe że igiełka wychodzi zepsuta?? Może któraś z Was wie, co dentysta z tym robi, co to w ogóle może być?? Zęby 2razy dziennie myję od 5miesiaca życia i nie myślałam, że coś może być nie tak.

  • MarBal Autorytet
    Postów: 474 278

    Wysłany: 23 lipca, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruuda a nie jest to krwiaczek na dziasle? Nie wydaje mi sie zeby zab wybil sie juz zepsuty choc stomatologiem nie jestem.
    Troche Was poczytalam ale chyba nie nadrobie całości.
    Po krotce napisze co u nas. Mlody jest ladnie chodzi coraz pewniej,ma 14 lub 15 zebow ,fajnie juz gada po swojemu nadal ale cos tam juz bardziej zrozumiale .pierwsza noc z babcią ma zaliczona bo my na tym weselu bylismy i wszystko bylo ok . Bylismy tez nad morzem na tydzień i oczywiście dostal drugiego dnia goraczki ale dwa dni i mu przeszlo wiec potem juz bylo fajnie . juz drugi raz taka sytuacja bo kiedyś w gorach bylo to samo .nwm czy on tak reaguje na wyjazdy czy o co chodzi.
    Szczepienie na mmr juz zaliczylismy ,teraz pod koniec sierpnia na pneumokoki
    Mleko pije jeszcze 3x . Mysle zeby zmniejszyć do 2 ale on je tak lubi i mi troche żal

    05396a9a8c.png
‹‹ 276 277 278 279 280
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ