X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 26 marca 2019, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Padam. Odwiedziliśmy babcie do sanatorium, brzuch boli bo trochę się jednak w aucie nasiedzialam. Mam nadzieję że ja tam na nogi postawią. W ogóle jestem zdegustowana zaleceniami lekarzy, serio. Rozumiem że ktoś jest wybitnym kardiochirurgiem ale za tarcxyce i cukrzycę to się zabierać nie powinien. Na tarczyce babcia ma za słabe leki, na szczęście jeszcze zdążyli jej podnieść a na cukrzycę za mocne, ma po nich mdłości i nic nie je. To jak ona ma do zdrowia wrócić. Wrr, szlag człowieka trafia

    Kasiulka trochę Cie rozumiem bo moja mama wprawdzie dużo o tym nie opowiadała ale kiedyś nieopatrznie opowiedziała mi o ciężkim porodzie i komplikacjach po nich. Od tego czasu ryje sobie głowę i strasznie się tego boję. Więc rozumiem skąd Twój strach związany z depresja i cc. Mąż może teraz to bagatelizuje ale myślę że jak zobaczy że płaczesz po kątach to Cie z tym sama nie zostawi. Najpierw spróbuję osobiście pomoc a później w końcu wyślę do specjalisty :) tylko kompletnie nieczuly dupek by nic nie zauważył.
    A dobrze prawisz, jeszcze jesteśmy my :) damy radę :)

    Kasiulka90 lubi tę wiadomość

    f1d9680377.png
  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 26 marca 2019, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia, ja już milczę, serio. Przesyłam Ci tylko ogromnego przytulasa, milion uścisków, caluskow i w ogóle sama pozytywną energię! Poglaszcz brzucho od ciotki Iwony, powiedz Marcepankowi, że ciocie lofciaja! ♥️♥️♥️

    Karollinax26, mysla.nieskalana, AniaKJ, Misiabella, espoir, MamaAga85, Syska2202, Kasiulka90 lubią tę wiadomość

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 26 marca 2019, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiwona wrote:
    Karolcia, ja już milczę, serio. Przesyłam Ci tylko ogromnego przytulasa, milion uścisków, caluskow i w ogóle sama pozytywną energię! Poglaszcz brzucho od ciotki Iwony, powiedz Marcepankowi, że ciocie lofciaja! ♥️♥️♥️

    Jaaaa 🥰
    Marcelina przesyła ciotkom 🦶🏼 😉

    Kiwona, Fasolka77, MamaAga85 lubią tę wiadomość

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 26 marca 2019, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny! ❤️ Po raz któryś! ❤️

    Przyjedźcie wszystkie do mnie na Mazury, będzie fajnie 😁

    mysla.nieskalana, DorotaAnna, Lolka30, Fasolka77, espoir, Kasiulka90, martusiawp lubią tę wiadomość

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 26 marca 2019, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelka jezeli martwisz sie ile zjada to popros o wage.....
    Wazysz przed karmieniem i po .....i wiesz ile wypila.....ja tak robilam przy wczesnisku i musialam wszystko zapisywac zeby widzieli jak przybiera.....10 ml to bardzo duzo...malej na pewno wystarcza skoro przespi 3godz.

  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 26 marca 2019, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karollinax26 wrote:
    Dzięki dziewczyny! ❤️ Po raz któryś! ❤️

    Przyjedźcie wszystkie do mnie na Mazury, będzie fajnie 😁
    Nigdy nie byłam, serio :) i przemysł to, bo jak Ci taka chmara bab z dzieciorami wbije na chatę to przez okno zaczniesz uciekać 😋

    malutka_mycha, Karollinax26 lubią tę wiadomość

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 26 marca 2019, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Karmelka i nie odciagaj za duzo bo laktacje za bardzo rozkrecisz....nawal pokarmu przychodzi na 3dzien...pamietaj cyckow nie poznasz ....sama Wiewiora pisala :)

  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 26 marca 2019, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydrukowalam sobie ze stron szpitala wszystkie dokumenty ktore wypelnia sie przy przyjeciu i chyba wypelnie je sobie w domu na spokojnie 5stron A4. I dam gotowca w poniedzialek :)
    Dzwonilam tez do urzedu ile czeka sie na paszport zebym mogla do ojczyzny jechac ;)
    133/83 piekne nie ;)

    Fasolka77, B_002, martusiawp lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2019, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    a co tam jeszcze ciekawego na alli jest? może przy okazji kumpela ogarnie hurtem :) co tam żeście wyzamawiały dla swoich maluchów :)?
    Ojej!! Na Ali jest wszystko!! Mam otulacze genialne, ciuszki, zabawki, smoczek nawet na owoce..
    Ale ja zamawiam prawie codziennie coś z Ali od ładowarek telefonów, rzeczy do domu, do kuchni dużo. Do makijażu cienie...

    espoir, martusiawp lubią tę wiadomość

  • KarmeLoVe Autorytet
    Postów: 1184 1350

    Wysłany: 26 marca 2019, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiwona wrote:
    Nigdy nie byłam, serio :) i przemysł to, bo jak Ci taka chmara bab z dzieciorami wbije na chatę to przez okno zaczniesz uciekać 😋
    Ona coś kiedyś mówiła, że balkon ma..
    Że się zmieścimy 😂🤓🙈

    Lolka30, Kiwona, Karollinax26, Syska2202, martusiawp lubią tę wiadomość

    dqprh371sw80ldoj.png
    Urodzony 3.05.2019 ❤️
    hcg 31.08.2018 - 534 <3 03.09.2018 - 2218 <3
    11.09.2018 - 22870 <3 Pierwsze usg 13.09.2018... Masz już serduszko <3
    17.10.2018. :) Maleństwo mierzy 4,33 cm <3 Mam nadzieję, że Ci u nas dobrze Maluszku <3
  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 26 marca 2019, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MARTUSIAWP co do twojego pytania o to radio

    Art. 556. Rękojmia za wady fizyczne i prawne rzeczy
    Sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego, jeżeli rzecz sprzedana ma wadę fizyczną lub prawną (rękojmia).
    Art. 5561. Wada fizyczna rzeczy
    § 1. Wada fizyczna polega na niezgodności rzeczy sprzedanej z umową. W szczególności rzecz sprzedana jest niezgodna z umową, jeżeli:
    1) nie ma właściwości, które rzecz tego rodzaju powinna mieć ze względu na cel w umowie oznaczony albo wynikający z okoliczności lub przeznaczenia;
    2) nie ma właściwości, o których istnieniu sprzedawca zapewnił kupującego, w tym przedstawiając próbkę lub wzór;
    3) nie nadaje się do celu, o którym kupujący poinformował sprzedawcę przy zawarciu umowy, a sprzedawca nie zgłosił zastrzeżenia co do takiego jej przeznaczenia;
    4) została kupującemu wydana w stanie niezupełnym.

    Art. 560. Uprawnienia kupującego w razie wady rzeczy
    § 1. Jeżeli rzecz sprzedana ma wadę, kupujący może złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od umowy, chyba że sprzedawca niezwłocznie i bez nadmiernych niedogodności dla kupującego wymieni rzecz wadliwą na wolną od wad albo wadę usunie. Ograniczenie to nie ma zastosowania, jeżeli rzecz była już wymieniona lub naprawiana przez sprzedawcę albo sprzedawca nie uczynił zadość obowiązkowi wymiany rzeczy na wolną od wad lub usunięcia wady.

    Takze jeżeli zostaliscie wprowadzeni w błąd przez sprzedawcę co do własciwości radia możecie złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy, czyli zwrocic radio, ewentualnie sprzedawca może zaproponować nowe, wolne od wadczyli posiadajace własciwości o jakich zapewnial. W razie problemow postrasz rzecznikiem praw konsumenta, a jeśli to nie pomoże to faktycznie skorzystaj z pomocy rzecznika.

    martusiawp lubi tę wiadomość

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 26 marca 2019, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    espoir wrote:
    życzę Ci tego z całego serca! :)


    el laski! dzięki! ale zauważyłyście tą śmieszną emotkę na końcu mojej wypowiedzi? :)

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 26 marca 2019, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karollinax26 wrote:
    Dobra, napisałam mu co o tym myślę i wiecie co mi odpisał ... będę cytować.

    „Co do pierwszego to wiem, ale z drugiej strony podany jestem do kontaktu w planie porodu więc raczej nie powinno być problemów. Ale też nie zakładam że będą komplikacje przy porodzie. W razie czego jeszcze możesz przy rejestracji podać mnie jako osobę której można udzielać informacji. Co do drugiego to tak, możliwe że są trzy tygodnie na rejestrację dziecka, ale z tego co gdzieś czytałem jest pół roku na zmiany w akcie urodzenia, czyli możesz zmienić jeszcze imię jak zmienisz zdanie itd. Ale to sobie doczytam”.

    „W tym przypadku masz rację, ale myślę że i tak lekarze wiedzą lepiej jaka decyzję podjąć. Jadnak wierzę że takiej potrzeby nie będzie tym bardziej że nie ma do tego przesłanek aktualnie. Sama mówisz że jeśli nie pójdziesz do urzędu w przeciągu 3 tygodni od urodzenia to urzędnik sam nadaje imię czyli tym samym rejestruje dziecko i nadaje mu pesel”.


    założenia są niezłe :) napisz mu, żeby całe scenario napisał i porodu i wychowania i w ogóle wszystko zaplanował a na pewno mu się to spełni jak tylko przeleje to na papier! no co za typ!

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 26 marca 2019, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mysla.nieskalana wrote:
    Ja pierdole...Karolinka..ja nie mogę tego czytać,bo ja bym mu wyjebała centralnie w ryj,przysięgam. Wiejski kurwa filozof!!! No nie mogę!


    ja bym się wybrała na to mordobicie razem z Tobą i Mychą! :)

    malutka_mycha, mysla.nieskalana, Syska2202 lubią tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • DorotaAnna Autorytet
    Postów: 3093 2948

    Wysłany: 26 marca 2019, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Estrella dobrze pamietam, że mówiłaś że chcesz rodzic w Bydgoszczy? W jakim szpitalu? Bo to co dziewczyny wypisują co się dzieje na tej jedynej porodówce w Toruniu to zaczyna mnie przerażać

    👱🏻‍♀️30 🧔🏻‍♂️32

    05.2018 poronienie zatrzymane 9tc
    04.2019 👶🏼
    Aktualnie 1 cs o drugie bejbisia
    13.02 ⏸️
    15.02 beta 81,5
    17.02 beta 158,4
    01.03 pęcherzyk ciążowy 1,2 cm
    15.03 CRL 1,24 cm ❤️
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 26 marca 2019, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiwona wrote:
    Karolka, ja Cię nie chce denerwować i dodatkowo nakręcac, bo wiem że też nie czyta Ci się tego łatwo, ale... Weź go już olej, to jest taki dzieciak, że naprawdę szkoda sekundy na rozmowę z nim 😫 Jak dla mnie to on sobie nie zasługuje na to, żeby być przy porodzie nawet, z tym jego podejściem. On nie przewiduje... No niech się, za przeproszeniem, pierdolnie w łeb najlepiej. Przepraszam Cię, ja wiem ze czujesz do niego jeszcze coś i w ogóle, ale mam ochotę teraz mu jebnac. Ja pierdole 😫


    ooo i Kiwona też pojedzie na mordobicie!

    Kiwona, Karollinax26 lubią tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 26 marca 2019, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DorotaAnna wrote:
    I lepiej nam tu zaraz napisz w jakiej restauracji w Warszawie można go spotkać to zaraz taki łomot dostanie bo teraz już nie jedna a kilkanaście kobiet jest na niego wściekłych XD


    jak coś to ja wiem :)

    Karollinax26 lubi tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 26 marca 2019, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    Kasiulka90 już powinnaś udać się do psychologa. Ja miałam iść gdybym nie poukładała sobie sprawy z cięciem. Ale udało mi się na szczęście a to że I faza porodu odbyła się u mnie dość intensywnie to teraz już w ogóle nie ma dla mnie znaczenia bo w sumie uważam że rodziła tak i tak 😊
    Oj też się bałam depresji a jak na razie tfu tfu chodzę w skowronkach chociaż dzisiaj ledwo na oczy widzę bo zamiast spać z małą ja na nią patrzę i na jej minki.

    Wiecie co ja się zastanawiam kto rodził ja czy mój mąż, jedzenie jest prze pyszne jak w hotelu dostajemy obiad dwu daniowy + deser ale dzisiaj ja mam okrojona wersje. Za to jadłam najphsznieksza zupę krem z grzankami w życiu i nie wiem co to za zupa bo w menu mamy napisane zupa dnia. Mąż miał tak wielka porcję drugiego dania...
    Jutro już sama będę mogła jeść wszystko 🙏
    Stressant ja karmię w kapturkach btw mam medeli rozmiar M , mała to ssak umie się pięknie przyssać ale kurde ja nie wiem ile zje bo zaraz przysnie i się męczymy obie ona się śmieje i robi z matki jaja. A jak odciagne to je 8ml lub 10 ml i śpi 3 godzinki wstaje zmiana pampersa bo kupa i znowu to samo...
    Pamiętacie o krwi w pampersie z psi psi? To moja dzisiaj miała właśnie


    jak Leonka przysypia przy cycu to posmyraj ją po stópkach :)- tak nam polecała nasza technik laktacyjna

    B_002 lubi tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 26 marca 2019, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karollinax26 wrote:
    Dzięki dziewczyny! ❤️ Po raz któryś! ❤️

    Przyjedźcie wszystkie do mnie na Mazury, będzie fajnie 😁


    robimy zlot na Mazurach!

    malutka_mycha, B_002, Lolka30, stresant, Karollinax26, martusiawp, Menka888 lubią tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 26 marca 2019, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karollinax26 wrote:
    Tak też mu napisałam, czy mam pozwolić urzędnikowi na nadanie imienia dziecku, bo on ma takie widzimisię.
    Napisałam mu też żeby skończył pieprzyć mi głupoty, bo ja mówię mu o rejestracji dziecka a nie kurwa o zmianie imienia, czego nie planuje.
    Możesz mu jeszcze napisać że jak nie będzie go przy rejestracji dziecka to wpiszesz "ojciec nieznany" a on sobie i tak nic nie będzie mógł sam zmienić w ciągu tego pół roku :P
    Ale cwaniak, wszystko jest takie proste dla niego.

    mysla.nieskalana lubi tę wiadomość

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
‹‹ 2543 2544 2545 2546 2547 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ