X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 24 maja 2019, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    No u nas drugi trudny dzień. Ledwo daje radę w sumie. Mąż jeszcze wielce po pracy zmęczony i odsypia a to nie pomaga. I wkurwia ;-)
    Teraz jestem z Ignacym na spacerze i mam chwilę ciszy. Ale tak to z przyjemności to dopiero zjadłam śniadanie w locie. A wcześniej o 16 wczoraj na obiad 5 pyz ziemniaczanych.
    Nie dziwne że już przeszło 5kg od wagi sprzed ciąży straciłam. W sumie kilogram na tydzień tracę od wyjścia ze szpitala. Przy porodzie zeszło 10. Czyli tyle co "przytyłam" w ciąży.

    Wy też jesteście takie zmęczone?


    tak ale ja niestety zajadam słodkim ... organizm szuka szybkiej energii... niesttey.. na razie waga jak przed ciążą.. ale wolałabym aby spadała... na szczęscie na razie też nie rośnie...

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2019, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    My już po szczepieniu. Był płacz ale szybko się uspokoił.
    Wygląda na to że przez ten tydzień przybrał tylko 160g. Ale lekarz mówi że to jest ok, że ma "słuszną" wagę i dziecko rośnie skokowo. Poza tym poprzednie ważenie mogło być na pełnym brzuszku i pęcherzu a teraz opróżnił tuż przed ściągnięciem pieluchy 😂
    Mówiła że 1,8kg w 6 tygodni to bardzo dobry wynik i żeby się nie przejmować.
    A ja i tak się przejmuję...
    Paula u nas teraz byk na tydzień przyrost tylko 115g i moja pediatra powiedziała że zwolniła ale jest ok. I wyobraź sobie że przez kolejne 3 dni od wizyty przybrała 105g. Więc nie masz się co przejmować. Ja też się przejęłam bo jednak 115 g dla mnie to mało. Ale pediatra miała rację. I nie stresuj się gdyby po szczepionce ten przyrost jeszcze bardziej zwolnił u nas właśnie po szczepionce zwolnił

    Paula 90 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2019, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka prawidłowy przyrost - zdrowo.

    Fasolka77 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2019, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro Leosia skończy 2 miesiące. Dzisiaj już mogę potwierdzić że to nie przypadek od 3 dni sama przekręca się na boczek... Moje dziecko dorastaaaa 😭 jest taka samodzielna. Sama już tez wyciąga smoka z buzi hahaha 😂🤣

    Fasolka77, malutka_mycha, MamaAga85, Lolka30, Wiewióreczka lubią tę wiadomość

  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 24 maja 2019, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas temperatura 38,1. Podałam Pedicetamol. Wstrzymałam się z czopkiem, bo nie może zrobić kupy i tak sobie pomyślałam, że jak zrobi to wtedy i czopek wyjdzie.

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 24 maja 2019, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny o co chodzi z tym spaniem z otwartą buzią ?? ja kiedyś na spacerze zauważyłam że miał otwartą buzię i teraz przyuważyłam no ale teraz spał na brzuszku z główką na bok no i trochę pewnie ta pozycja wymusiła otwarcie buzi

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 24 maja 2019, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A kiedy dostałyście okres ??? bo wydaje mi się że coś mnie ćmi w podbrzuszu i nie wiem czy to już ten moment

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 24 maja 2019, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już o tym pisalyscie, ale jeszcze teraz ja zapytam te z Was, które odstawily nabiał i jajka-po jakim czasie można stwierdzić czy to uczula czy nie? Czy tydzień takiej diety wystarczy? I czy zauwazylyscie poprawę?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2019, 12:24

    age.png
    age.png
  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 24 maja 2019, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dałam ten Pedicetamol(może 6 kropel), czy mogę podać czopek jeszcze teraz ?

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 24 maja 2019, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansivieria wrote:
    Już o tym pisalyscie, ale jeszcze teraz ja zapytam te z Was, które odstawily nabiał i jajka-po jakim czasie można stwierdzić czy to uczula czy nie? Czy tydzień takiej diety wystarczy? I czy zauwazylyscie poprawę?

    U mnie śluzu już mniej, krwi też nie zauważyłam, dziś zjadłam jajecznicę i zobaczę czy coś się zadzieje.
    Koleżanka efekty zobaczyła dopiero po miesiącu.

    Sansivieria lubi tę wiadomość

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2019, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Karmelka za pocieszenie. To tak jest, że człowiek nie zdaje sobie sprawy jak bardzo można martwić się o kogoś dopóki nie zostanie rodzicem.
    Każde odstępstwo od "normy"(rzeczywistej bądź urojonej🙄) to koniec świata.

    Fasolka77 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2019, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karollinax26 wrote:
    Dałam ten Pedicetamol(może 6 kropel), czy mogę podać czopek jeszcze teraz ?
    Musisz chyba odczekać 6 godzin czy 8 godzin. Nie pamiętam. U nas nie było temperatury. Ja podałam czopek zaraz po przyjechaniu że szczepienia tak profilaktycznie bo ja nóżki bolały

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2019, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    tez używam ten krem ale szału nie ma...
    U Nas po tym kremie zeszło od razu wszystko.
    A na pewno głowę smarujesz? 😉😝

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2019, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    A kiedy dostałyście okres ??? bo wydaje mi się że coś mnie ćmi w podbrzuszu i nie wiem czy to już ten moment
    Mnie boli od wczoraj jak na okres. Ehhhh

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2019, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Dzięki Karmelka za pocieszenie. To tak jest, że człowiek nie zdaje sobie sprawy jak bardzo można martwić się o kogoś dopóki nie zostanie rodzicem.
    Każde odstępstwo od "normy"(rzeczywistej bądź urojonej🙄) to koniec świata.
    Zebys wiedziała. Pamiętasz jakie miałam w ciąży schizy z kupa? To wyobraź sobie jakie zaczęła mieć po porodzie u małej jak na początku waliła w każdego pampersa a później już coraz rzadziej a nawet jedna na dwa dni. Moja córcia miała trawienie bezresztkowe nie jest szczególna jadka je tyle ile potrzebuje jej nie wmusisz więc zanim doszłam psychicznie do porozumienia sama ze sobą to zeszło.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2019, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie bolało w nocy jak na okres i rano okres dostałam 3 dni krwawilam i czwartego już takie plamienie i koniec.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2019, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    tak ale ja niestety zajadam słodkim ... organizm szuka szybkiej energii... niesttey.. na razie waga jak przed ciążą.. ale wolałabym aby spadała... na szczęscie na razie też nie rośnie...


    Ja też słodkie jem i popijam karmi...
    Ale codziennie staram się być dwa razy na spacerze z młodym. Dwie-trzy godziny chodzenia bo każda zmiana rytmu to pobudka. I w między zjadam bułkę słodka żeby nie paść.
    Oczywiście jak zimno to jesteśmy krócej. Czasem tylko raz na godzinę albo wcale.
    Ale tak moim zdaniem to ten ruch i nie kupowanie więcej niż jednej tabliczki czekolady raz na parę dni. Bo z Igsem nie mam jak wejść do sklepu i muszę prosić męża. A on zakupy tak dwa razy w tygodniu robi 😂

  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 24 maja 2019, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelko

    W jakosc naszych miejscowych lekarzy ja juz bardzo wątpię..
    Ale nie wiem jak z doradca laktacyjnym. Skontaktuję się i zobacze ale dzis mamy straszny kryzys.. Maly w ogole nie chce cyca.. A z butli jadl ale tez po czasie zaczął się denerwować..
    Ja nie mam sil juz do tego karmienia..

    Teraz w ramach relaksu siedze z psem u weta na kontroli.. Laktacje ma nadal wiec kolejne pieniadze wydam ale mamy dzis porozmawiac o sterylizacji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2019, 12:38

    Paula 90 lubi tę wiadomość

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2019, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na ciemieniucha jeszcze ja wam polecę spray babycap w Rossmanie go kupiłam dobry skład temu się skusiłam. Ale nie plukalam małej głowy czysta woda i zaczęła mieć coś na linii włosów i na brwiach posmarowałem dwa razy raz rano i raz wieczorem i wyczesalam ta szczotka ze szczeciny i problem z głowy.

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 24 maja 2019, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama36 wrote:
    U Nas po tym kremie zeszło od razu wszystko.
    A na pewno głowę smarujesz? 😉😝

    Hahaha :) tak, ale u nas to jest taka trochę jakby sucha skóra a nie ciemieniucha, nie ma takiej skorupy

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
‹‹ 3286 3287 3288 3289 3290 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ