X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • Bubek Autorytet
    Postów: 848 663

    Wysłany: 25 maja 2019, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spore problemy macie z brzuszkami, ja widze ze moja jest biedna jak sobie zjem fasolke albo brokula.

    ale tak to nie daje lekow - espumisan mam ale stoi na szczescie poki co

    86a4a28ed8.png
    ❤️❤️❤️❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2019, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka - delicol działa od razu, jeśli nie zadziałał to nie macie problemu z nietolerancja laktozy.
    Możesz spróbować biogaje, ale ja bym chyba uderzała w większą dawkę Espumisanu.

    Fasolka77 lubi tę wiadomość

  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 25 maja 2019, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj ksiadz z naszej parafii udzielil nam pisemnej zgody na chrzest Filipa w innej parafii bo bez tego papierka ani rusz. Zapytal tylko dlaczego chcemy tam i czy mamy slub koscielny.
    Dzis dopelnilismy formalnosci.. Akt urodzenia, chcą od chrzestnych nauk przed chrzcielnych oraz zaswiadczenia ze moga zostać chrzestnymi.

    Termin w kosciele bez problemu sobota 22.06 i knajpe udalo nam sie tez zapisac tą na której nam zależało.
    Obym tylko do tego czasu byla na chodzie juz.

    malutka_mycha, Fasolka77 lubią tę wiadomość

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2019, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale pospalismy !!! Oby już tak zostało. Piękna pogoda !!! Cudnie

    Basiu udanej imprezy

    Fasolka77, B_002 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2019, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi napisz mi proszę jakie miałaś zalecenia przy katarze u Filipka. Jak często i w jakiej ilości podawać leki... Kinia mi Olge zaraziła i od wczorajszego wieczora walczymy, cały czas jej spływa do gardła ta cholerna wydzielina. Robiliśmy inhalacje,zakrapiam solą i odciagam, dałam cebion i nasivin...już nie wiem jak jej pomóc ☹️

  • Wiewióreczka Autorytet
    Postów: 1736 2944

    Wysłany: 25 maja 2019, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Fasolka - delicol działa od razu, jeśli nie zadziałał to nie macie problemu z nietolerancja laktozy.
    Możesz spróbować biogaje, ale ja bym chyba uderzała w większą dawkę Espumisanu.
    Zgadzam się. Jeśli delicol nie działa, to nie ma sensu podawać. Pediatra mówił mi, że tylko Espumisan ma sens i Debridat, ale to jest na receptę. Oczywiście rzadko działa cokolwiek na kolkę, ale warto próbować..

    Fasolka77 lubi tę wiadomość

    bd3611ef89.png
    [*] Aniołek 8 tc
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 25 maja 2019, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Fasolka - my podajemy Espumisan 10-12 kropel do każdego karmienia i dopiero taka dawka u nas gwarantuje brak problemów z brzuszkiem.
    Podawaliśmy dicoflor i nie było różnicy czy daliśmy czy nie.
    Teraz po biogaji mamy chyba rzadsze kupy.

    Ostatnio dziewczyny pisały że nie powinno się łączyć ani przedawkować probiotyków bo szkodzą wtedy.


    Dajesz Paula sam espumisan? Bo piszesz o bmoiogai i nie wiem w sumie czy łączysz czy nie?.... mówisz żeby delicolu i espumisanu nie łączyć?

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 25 maja 2019, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Fasolka - delicol działa od razu, jeśli nie zadziałał to nie macie problemu z nietolerancja laktozy.
    Możesz spróbować biogaje, ale ja bym chyba uderzała w większą dawkę Espumisanu.


    To spróbuje dawać 10 kropelek do każdego karmienia i zobaczymy

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 25 maja 2019, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi wrote:
    Wczoraj ksiadz z naszej parafii udzielil nam pisemnej zgody na chrzest Filipa w innej parafii bo bez tego papierka ani rusz. Zapytal tylko dlaczego chcemy tam i czy mamy slub koscielny.
    Dzis dopelnilismy formalnosci.. Akt urodzenia, chcą od chrzestnych nauk przed chrzcielnych oraz zaswiadczenia ze moga zostać chrzestnymi.

    Termin w kosciele bez problemu sobota 22.06 i knajpe udalo nam sie tez zapisac tą na której nam zależało.
    Obym tylko do tego czasu byla na chodzie juz.

    Super Daffi :) a co to za nauki przedchrzcielne?????

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 25 maja 2019, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A można dać espumisan i biogaje?

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2019, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    A można dać espumisan i biogaje?
    Można, ale.jesli chcesz podawać jakiś probiotyk lepiej daj vivomix. Biogaja ma dużo olejów w składzie. Szczerze nie robiła u nas nic poza zaparciami prawdopodobnie

    Fasolka77 lubi tę wiadomość

  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 25 maja 2019, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    estrella wrote:
    Daffi napisz mi proszę jakie miałaś zalecenia przy katarze u Filipka. Jak często i w jakiej ilości podawać leki... Kinia mi Olge zaraziła i od wczorajszego wieczora walczymy, cały czas jej spływa do gardła ta cholerna wydzielina. Robiliśmy inhalacje,zakrapiam solą i odciagam, dałam cebion i nasivin...już nie wiem jak jej pomóc ☹️
    Dostaliśmy nasivin 3x1 kropelka do kazdej dziurki w nosku.
    Cebion 2x5 kropelek i inhalacje najpierw mieliśmy ta sol 0.3% nebu dose hipertonic i inahalcje robic z polowy ampulki 3x dziennie a po 4 dniach odstawic nasivin i przejsc na zwykla sol fizjologiczna 0,9% do inahalcji. No i oczyszczac nosek ale tez nie za czesto zeby nie podrazniac blony sluzowej i jej nie przesuszac bo wtedy więcej wydzieliny będzie się tworzyc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2019, 13:06

    estrella lubi tę wiadomość

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Tysia89 Autorytet
    Postów: 438 314

    Wysłany: 25 maja 2019, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do nawilżacza powietrza, ja kupiłam https://allegro.pl/oferta/nawilzacz-powietrza-ultradzwiekowy-aromaterapia-02-7890482020?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare + stacje pogodową i widzę że % nawilżenia w pomieszczeniach róśnie + olejek herbaciany więc przy okazji się aromatyzujemy.

    A co do propriotykow przy karmieniu piersią, mi pediatra zaleciła 1x5 kropel dicofloru, bo mały co 5 dni kupe robi i w między czasie marudzi pewnie brzuch go boli :(

    dqprclb1iinrgw6r.png
    l22nqps6arxfvviy.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 25 maja 2019, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiewióreczka wrote:
    Zgadzam się. Jeśli delicol nie działa, to nie ma sensu podawać. Pediatra mówił mi, że tylko Espumisan ma sens i Debridat, ale to jest na receptę. Oczywiście rzadko działa cokolwiek na kolkę, ale warto próbować..


    Pomieszalam ok 1 w nocy espumisan i delicol, nakarmilam i zasnął...ok 4 pobudka, karmienie a potem do 6 się wiercił, kręcił, kwękal....czy delicol już by do tego czasu nie działał?

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 25 maja 2019, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    Super Daffi :) a co to za nauki przedchrzcielne?????
    To chyba takie przygotowanie dla rodzicow i chrzestnych.

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Wiewióreczka Autorytet
    Postów: 1736 2944

    Wysłany: 25 maja 2019, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    Pomieszalam ok 1 w nocy espumisan i delicol, nakarmilam i zasnął...ok 4 pobudka, karmienie a potem do 6 się wiercił, kręcił, kwękal....czy delicol już by do tego czasu nie działał?
    Tak. Delicol powinnaś podawać do każdego (!) karmienia, to jest enzym ułatwiający trawienie laktozy. Potestuj dwa dni, jeśli nie będzie efektu, to odstaw, bo widocznie Bunio nie ma problemu z nietolerancją laktozy.

    Fasolka77 lubi tę wiadomość

    bd3611ef89.png
    [*] Aniołek 8 tc
  • chce_byc_mama Autorytet
    Postów: 997 1542

    Wysłany: 25 maja 2019, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiewióreczka wrote:
    Tak. Delicol powinnaś podawać do każdego (!) karmienia, to jest enzym ułatwiający trawienie laktozy. Potestuj dwa dni, jeśli nie będzie efektu, to odstaw, bo widocznie Bunio nie ma problemu z nietolerancją laktozy.

    A ja myslalam, ze Delicol mozna tylko raz dziennie... ale ze mnie bezmozg. Bede teraz dawac do kazdego karmienia i zobaczymy

    Fasolka77 lubi tę wiadomość

    atdc2n0agq3f7pfx.png
    ijpbmg7yq0tf1to1.png
  • Wiewióreczka Autorytet
    Postów: 1736 2944

    Wysłany: 25 maja 2019, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chce_byc_mama wrote:
    A ja myslalam, ze Delicol mozna tylko raz dziennie... ale ze mnie bezmozg. Bede teraz dawac do kazdego karmienia i zobaczymy
    :) pewnie z Biogaią Ci się pomyliło.

    bd3611ef89.png
    [*] Aniołek 8 tc
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 25 maja 2019, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tysia89 wrote:
    Co do nawilżacza powietrza, ja kupiłam https://allegro.pl/oferta/nawilzacz-powietrza-ultradzwiekowy-aromaterapia-02-7890482020?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare + stacje pogodową i widzę że % nawilżenia w pomieszczeniach róśnie + olejek herbaciany więc przy okazji się aromatyzujemy.

    A co do propriotykow przy karmieniu piersią, mi pediatra zaleciła 1x5 kropel dicofloru, bo mały co 5 dni kupe robi i w między czasie marudzi pewnie brzuch go boli :(
    A ten dicoflor pomaga? Czy jeszcze nie ma efektów?

    f1d9680377.png
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 25 maja 2019, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już się gubię w tych wszystkich kropelkach. Obecnie daje 10 kropli delicol do każdego karmienia. Biogaje odstawiłam. Espumisan wydaje mi się że u nas pogarsza sprawę. Znajomy przywiózł mi ten sab simpex z Niemiec i będę próbować.
    Wczoraj byliśmy u neonatolog i przekonała mnie,że nie wchodzi w grę żadna alergia. Nie jest to też taka książkowa kolka. Po prostu niewydolność układu trawiennego. Po 3 miesiącu powinno być lepiej.
    Wczoraj i dziś mamy całkiem dobre dni, prawie wcale nie płacze. Więcej śpi spokojnie. Znów działa magia weekendu, kiedy to ojciec wrócił z delegacji i nie chce mi wierzyć, że w tygodniu tak marudzę, że jest ciężko i dużo płaczu...wcale nie jest ze mną solidarna ta moją Córa...

    age.png
    age.png
‹‹ 3293 3294 3295 3296 3297 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ