X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 25 maja 2019, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    espoir wrote:
    ej no, nie jest pocieszeniem, że wciąż żyje i jeszcze nie siedzę w pokoju bez klamek? :D (chociaż często się czuję jak w wariatkowie, fakt)
    Pocieszeniem jest to że zdecydowałaś się mimo tego wszystkiego na jeszcze jedno dziecko i jeszcze jedno 😜.

    espoir, Tunia76, martusiawp, Fasolka77 lubią tę wiadomość

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • chce_byc_mama Autorytet
    Postów: 997 1542

    Wysłany: 25 maja 2019, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez chce mieć mimo wszystko więcej dzieci, ale jedno po drugim i wyślę je wszystkie na 2 lata dziadkom haha

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2019, 18:45

    espoir, Lolka30, Misiabella, B_002, Mama36, Fasolka77 lubią tę wiadomość

    atdc2n0agq3f7pfx.png
    ijpbmg7yq0tf1to1.png
  • espoir Autorytet
    Postów: 4432 5627

    Wysłany: 25 maja 2019, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a długo się zapierałam, że nigdy więcej dzieci :D nawet nagrałam filmik z wrzeszczącym Bartkiem - to miał być mój środek antykoncepcyjny, ale coś mało skuteczny :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2019, 18:47

    Karollinax26, Paula 90, martusiawp, malutka_mycha, B_002, Fasolka77 lubią tę wiadomość

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    💙 12.2022 🧒
    💚 10.2024 🤰

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2019, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja absolutnie nie mogę narzekać bo moje dziecko jak was czytam to anioł. Raz miała marudny dzień tak bardziej że chciałam ją oddać do okna życia na dwa dni 😂 Ale ona nie jest wymagająca, skok rozwojowy nam mija mamy nowe umiejętności i dziecko znowu kochane. Moja mama mówi że to geny bo u nas w rodzinie dzieci są spokojne, ja byłam dzieckiem podobno bardzo grzecznym teściowa twierdzi że mąż też.

    A ja jak czytam espoir to tym bardziej wiem, że nawet jak trafi się gorszy dzień to on minie. Ja też miewam przecież gorsze dni.

    espoir, B_002 lubią tę wiadomość

  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 25 maja 2019, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    U was też taki upał?
    O 13 wybraliśmy się z mężem do Lidla na zakupy spacerkiem z psem i wózkiem ubrałam mała w samo body no ale posłuchałam męża i było to body na długi rękaw dziecko mi się zgrzało jeszcze wyszły jej potówki na lewej stronie pysia i za uszkiem ciężko będzie mi to wymoczyć w krochmalu.
    Wróciłyśmy do domu to wypiła 40 ml wody... A po drodze wszystie maluszki jakie mijaliśmy ubrane obabulone i czapka ... Ja pierdziele a rodzice rozneglizowani. Hitem było małżeństwo takie "modne" dziewczyna bluzeczka i cienka spódniczka tata bluzka na ramiączkach szorty oboje w klapkach czarny wózek a w nim maluch nie dość że grubasek to w czarnym dresie czapka na głowie i jeszcze kocyk lullalove tak grubszy leżał już na szczęście odkryte dziecko. A mamy 25 stopni w cieniu...
    I wtedy aż mi się wyrywa z ust rozbierz to dziecko bo robisz mu krzywdę.
    Tez mam większy problem jak ubrać dziecko jak jest dziwna pododa ale nie przy takim upale...
    Moja mała dzisiaj na spacer miała body z krótkim rękawem, pajac bawełniany i bluzę dresowa. I czapke bawełnianą. Do tego cienki kocyk. Rączki zimne, karczek ledwo ciepły. Potowek zero.
    Więc to chyba zależy od dziecka. Moja jest ciepłolubna.

    stresant, martusiawp, Misiabella, B_002 lubią tę wiadomość

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 25 maja 2019, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karollinax26 wrote:
    Czy to mój błąd, że ona cały dzień wisi na cycku ? Chce zasypiać przy cycku ? Czy takie małe dziecko mogło się tego „nauczyć”’?
    Moja też tak robi. Do tego je co godzinę. Nie wiem jak to zmienić.

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2019, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poza tym ja cały czas podchodzę do tego w ten sposób że ciągle uczymy się żyć razem, ja uczę się jej ona nie potrafi mówić więc jej sposób porozumiewania się to stękanie kwekanie a i zdarzy się płacz.
    Ale codziennie patrzę na nią i chce zatrzymać czas, bo już nigdy nie będzie taka maleńka drugi raz, taka pachnąca bobaskiem. Szukająca na mnie cyca czy niekiedy nawet ssąca moją rękę jak się przytulamy 😂

    mysla.nieskalana, DorotaAnna lubią tę wiadomość

  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 25 maja 2019, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my dzis caly dzien na polu i caly dzien spi przebralam wypralam wysuszylam i ubralam z powrotem posciel z 4 lozek :)
    ciekawe co w nocy bedzie robil....

    my dzis body krotki rekaw i pajacyk dl.rekaw czapka na glowe....

    DorotaAnna, Fasolka77 lubią tę wiadomość

  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 25 maja 2019, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i opanowal smiech do perfekcji....co na mnie spojrzy to usmiech a potem niby sie wstydzi ;)

    Wiewióreczka, DorotaAnna, martusiawp, malutka_mycha, Fasolka77 lubią tę wiadomość

  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 25 maja 2019, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zjadłam truskawki.
    Jak szybko mogę spodziewać się reakcji u dziecka?
    Jak szybko to co zjadłam przenika do mleka?

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Wiewióreczka Autorytet
    Postów: 1736 2944

    Wysłany: 25 maja 2019, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia76 wrote:
    Zjadłam truskawki.
    Jak szybko mogę spodziewać się reakcji u dziecka?
    Jak szybko to co zjadłam przenika do mleka?
    Szybko. Ja wstrząs anafilaktyczny miałam pół godziny po zjedzeniu ryby i orzechów, więc widocznie tak szybko alergen trafia do krwi.

    bd3611ef89.png
    [*] Aniołek 8 tc
  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 25 maja 2019, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia, a ile wazy obecnie Leonka ?

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 25 maja 2019, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiewiórka, czy nadal przestrzegasz diety karmiącej ? Bez nabiału ?
    U nas buźka już była piękna, czysta .. wczoraj zjadłam jajecznicę na śniadanie i kilka małych krostek wyskoczyło.

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 25 maja 2019, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia76 wrote:
    Zjadłam truskawki.
    Jak szybko mogę spodziewać się reakcji u dziecka?
    Jak szybko to co zjadłam przenika do mleka?

    Od 8-16h...tak słyszałam

    Wiewióreczka lubi tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Wiewióreczka Autorytet
    Postów: 1736 2944

    Wysłany: 25 maja 2019, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    Od 8-16h...tak słyszałam
    No bo z tej krwi z alergenem jeszcze mleko musi się zrobić, więc faktycznie tyle może zejść.
    Też marzę o truskawkach...

    Karolcia, z racji że już nie jadłam ponad dwa tygodnie nabiału, pediatra kazał zrobić mi test i jeść nabiał przetworzony. Obserwować skórę i kolki. Kolki się nie zwiększają, na skórze pojawiła się niewielka wysypka...

    Fasolka77 lubi tę wiadomość

    bd3611ef89.png
    [*] Aniołek 8 tc
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 25 maja 2019, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jem truskawki i nic sie nie dzieje....

    dzis zjadam mielonego na obiad i obawiam sie ze bedzie placz...ostatnio po mielonym byl ....ja nie daje zadnych kropelek..

    wlasnie wyciaglam starszej kleszcza...boze co to za dzadostwo jest ....z psa dzis 5 sciagnelam.. ma obroze i trawe kosimy raz w tygodniu a i tak dziady sa....we wlosach miala na karku..

  • Tysia89 Autorytet
    Postów: 438 314

    Wysłany: 25 maja 2019, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    A ten dicoflor pomaga? Czy jeszcze nie ma efektów?
    Od czwartku go bierze, więc ciężko ocenić.

    malutka_mycha lubi tę wiadomość

    dqprclb1iinrgw6r.png
    l22nqps6arxfvviy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2019, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karollinax26 wrote:
    Kasia, a ile wazy obecnie Leonka ?
    Wczoraj ważyła 4750g

  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 25 maja 2019, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stresant wrote:
    ja jem truskawki i nic sie nie dzieje....

    dzis zjadam mielonego na obiad i obawiam sie ze bedzie placz...ostatnio po mielonym byl ....ja nie daje zadnych kropelek..

    wlasnie wyciaglam starszej kleszcza...boze co to za dzadostwo jest ....z psa dzis 5 sciagnelam.. ma obroze i trawe kosimy raz w tygodniu a i tak dziady sa....we wlosach miala na karku..
    Ja też jem wszystko. Nie podaję żadnych kropelek.
    Przetestowalam już kotlety schabowe, mielone, pomidory, truskawki, cytrusy. Chyba nic się nie dzieje. Teraz będę próbować kalafiora i brokuły.

    Misiabella lubi tę wiadomość

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2019, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dziś zwariowany dzień.
    Rano zakupy, bo mąż ma wolne, więc sobie Rossmann ogarnelam.
    Wróciliśmy do domu i okazało się że TV nam zdechł. Matryca strzeliła albo coś z płytą główną. Wzięliśmy Ignacego do wózka i wyszliśmy do Media Expert. Lunął taki deszcz że klekajcie narody. Grzmiało i lało. Staliśmy w klatce (pod dachem ale na dworze).
    Wybraliśmy w końcu TV. Wzięliśmy ogromny, 65cali. Ale u nas 5m do TV więc rozmiar akurat. Mąż zawrócił się po auto, my wróciliśmy z Ignasiem do domu i TV przyjechał z mężem. Trzeba było wołać sąsiada żeby pomógł. To weszli z sasiadka. No i tak zeszła kolejna godzina na wieszaniu tego ustrojstwa na ścianie.
    Ignas w tym czasie nie usnął na dłużej niż 5 minut. Czyli od karmienia do karmienia nie spał przez hałas. Usnął mi teraz na piersi, wypił troszeczkę dosłownie i śpi. Biedactwo moje. Tak mi go szkoda.

    Po szczepieniu nic nam nie było. W ogóle go to nie obeszło ;-) Ani gorączki, ani bólu ani płaczu.

    Dzisiaj udało się zrobić dwa spacery po 2 godziny. Chyba minął nam skok. Młody reaguje na nasz głos, uśmiecha się jak mnie widzi. Zaśmiał się w głos dzisiaj znowu. Wyciąga sobie smoka z buzi, próbuje rączkami uderzać w zabawki i go to bawi.

    Ja jak On mi dużo marudzi i jest nieodkładalny to zawsze sobie myślę, że to przecież nie Jego złośliwość tylko coś mu jest. To pomaga mi nie denerwować się tylko podchodzić do Niego z czułością i cierpliwością. A jak już usnie to potem oglądam Jego zdjęcia bo tęsknię za tymi oczkami.

    Kurcze, Dziewczyny, ja chyba zwariowałam na punkcie tego mojego Syńcia. Mogłabym go nie odstępować na krok. Słyszałam że mi to minie 😉

    DorotaAnna, mysla.nieskalana, espoir, B_002, Fasolka77 lubią tę wiadomość

‹‹ 3295 3296 3297 3298 3299 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ