X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2019, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas pizdzi ale byliśmy na dworze. Ignas mimo skarpet i butów zmarzł w stópki.

    Zaraz musimy wyjść drugi raz (z psem).

    Właśnie skończyłam zamówienie z Gemini. Nabrałam kaszek z Holle i Caprima (na kozim bez maltodekstryny), wzięłam łyżeczki, szczoteczki do ząbków i trochę pierdół. Ignas się budzi więc cyc, pielucha i w drogę.

    Dziś zrobił mi awanturę na 5 fajerek a ja nie ogarniałam o co mu chodzi. Dopiero zjadł, miał sucho i był wyspany. Podałam kasze i to był strzał w 10. Zjadł cała filiżankę. Byłam w szoku. A wczoraj wyrzuciłam ponad pół filiżanki. Ale obstawiam że to dlatego że chciałam zmienić godziny karmienia czyli rano podawać zupkę a wieczorem kaszę ale Ignacemu się to nie podoba. Więc wracamy do porannej kaszy i po południu dajemy obiadek albo zupkę.

    Współczuję chorym dzieciaczkom. Dużo zdrówka.

    Szczepicie się na grypę w tym roku?

  • Mama019 Autorytet
    Postów: 378 616

    Wysłany: 18 września 2019, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nawet szczepię młodego na grypę. Mam już receptę.
    Więc my też pewnie to ogarniemy. Mam chyba w pakiecie szczepionkę w ogóle

    Paula 90 lubi tę wiadomość

    mjvyk6nl8jkpk8vf.png
  • Mama019 Autorytet
    Postów: 378 616

    Wysłany: 18 września 2019, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Nie zamawiam
    Byłam.. Albo i jestem dalej nie wiem na fb na takiej grupie gdzie są te ukryte aukcje rozkminione ale w sumie nic nie zamawiałam nigdy i chyba nie potrzebuje.

    Paula 90 lubi tę wiadomość

    mjvyk6nl8jkpk8vf.png
  • Mama019 Autorytet
    Postów: 378 616

    Wysłany: 18 września 2019, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka30 wrote:
    Dużo zdrówka dla wszystkich przeziebionyxh maluszków i reszty domowników ❤💪😙.
    My jedziemy do Krakowa. Te tiry na A4 są wkurzajace 🤬. I jak zobaczyłam zdjęcie Kazia na fb to stwierdzam że chyba za mało ciepłych rzeczy wzięłam Filipowi 🙉. Najwyżej zwiedzimy jakieś sklepy dziecięce jak będzie trzeba 🤣
    Miłego pobytu :)
    Każdy pretekst do zakupów jest dobry
    My na weekend do Cieplic. Nie byliśmy tam od kiedy tata zachorował. Ma być ładna pogoda może Choinik zaliczymy

    mjvyk6nl8jkpk8vf.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 18 września 2019, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula które kaszki bierzesz?
    Te co się robi na wodzie?
    Pewnie już pisałaś, ale nie pamiętam.

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2019, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia76 wrote:
    Paula które kaszki bierzesz?
    Te co się robi na wodzie?
    Pewnie już pisałaś, ale nie pamiętam.
    Tak te co dodaje się wody, bo one mają mm w składzie.
    Biorę holle i caprima na kozim mleku.

    Dokładnie te wzięłam. Holle bananowa u nas wchodzi bardzo. Resztę próbujemy.

    HOLLE, Kaszka mleczno-bananowa pełnoziarnista BIO,
    HOLLE, Kaszka mleczno-jaglana pełnoziarnista BIO,
    CAPRIMA Premium, kaszka kukurydziano-ryżowa z pełnym mlekiem kozim, z brzoskwiniami i dynią,
    CAPRIMA Premium, kaszka wielozbożowa z pełnym mlekiem kozim, z borówkami,
    CAPRIMA Premium, kaszka owsiana z pełnym mlekiem kozim, ze śliwką i jabłkiem,
    CAPRIMA Premium, kaszka kukurydziano-ryżowa z pełnym mlekiem kozim i bananem,

    Tunia76 lubi tę wiadomość

  • chce_byc_mama Autorytet
    Postów: 997 1542

    Wysłany: 18 września 2019, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Dziewczyny za odpowiedz odnośnie fotelika. W takim razie mamy jeszcze czas - Młody ma jeszcze sporo fotelika ponad głowa wiec jeszcze trochę pojeździmy w tej łupince😉
    Ja wróciłam właśnie z centrum. Byłam z przyjaciółka na śniadaniu - powiedziała mi ze jest w ciąży w 6 tygodniu!❤️ Mały był tak cudownie grzeczny, ze poszłam jeszcze na zakupy i zeszło mi aż do teraz. Oczywiście nie kupiłam sobie nic, a Małemu cała siatę nakupiłam w Primarku.
    Jutro chyba znowu się wyrwę bo muszę w końcu kupić coś dla siebie...

    Daffi, martusiawp, Fasolka77 lubią tę wiadomość

    atdc2n0agq3f7pfx.png
    ijpbmg7yq0tf1to1.png
  • MamaAga85 Autorytet
    Postów: 1788 1435

    Wysłany: 18 września 2019, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy Młodego coś bierze czy co...
    Jadł o 13 mleko i potem próbowałam o 16 i o 17 Mu dać i obie flaszki wylane...A On zasypia...

    Dałam Mu dziś skórkę od chleba do rączki i coś tam pociumkał a jutro dam marchewkę😉

    Jeszcze pytanko-jak podgrzewacie jedzonko ze słoiczków? kąpiel wodna czy mikrofala?
    I w czym?
    Ja dziś poszłam kupić miseczkę dla Małego i nigdzie w okolicy ani w Rossmanie nie było to kupiłam szklaną na razie

    SYNUŚ 15.04.2019 ❤10:31 ❤4550g ❤54cm ❤CC ❤38+6
    31ba25b915.png
  • DorotaAnna Autorytet
    Postów: 3093 2948

    Wysłany: 18 września 2019, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaAga85 wrote:
    Nie wiem czy Młodego coś bierze czy co...
    Jadł o 13 mleko i potem próbowałam o 16 i o 17 Mu dać i obie flaszki wylane...A On zasypia...

    Dałam Mu dziś skórkę od chleba do rączki i coś tam pociumkał a jutro dam marchewkę😉

    Jeszcze pytanko-jak podgrzewacie jedzonko ze słoiczków? kąpiel wodna czy mikrofala?
    I w czym?
    Ja dziś poszłam kupić miseczkę dla Małego i nigdzie w okolicy ani w Rossmanie nie było to kupiłam szklaną na razie

    Ja w podgrzewaczu, czyli w kąpieli wodnej, podgrzewam

    👱🏻‍♀️30 🧔🏻‍♂️32

    05.2018 poronienie zatrzymane 9tc
    04.2019 👶🏼
    Aktualnie 1 cs o drugie bejbisia
    13.02 ⏸️
    15.02 beta 81,5
    17.02 beta 158,4
    01.03 pęcherzyk ciążowy 1,2 cm
    15.03 CRL 1,24 cm ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2019, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przekładam porcyjke do takiej porcelanowej miseczki do przystawek (mała i poręczna) a na dwie łyżeczki akurat i podgrzewam w mikrofali.
    Próbowaliśmy w kąpieli ale to za długo trwa. Mam też specjalny podgrzewacz.
    W mikrofali najszybciej

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2019, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A kupujecie naczynia melaminowe? Coś się zmieniło w kwestii ich domniemanej rakotwórczości? Wiecie coś?

  • MamaAga85 Autorytet
    Postów: 1788 1435

    Wysłany: 18 września 2019, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam podgrzewacz do butelek ale tam wejdzie owszem sloiczek ale nie chcąc grzać całego to nie wiem w czym grzać w tym...🤔

    SYNUŚ 15.04.2019 ❤10:31 ❤4550g ❤54cm ❤CC ❤38+6
    31ba25b915.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2019, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaAga85 wrote:
    Mam podgrzewacz do butelek ale tam wejdzie owszem sloiczek ale nie chcąc grzać całego to nie wiem w czym grzać w tym...🤔
    Zostaw sobie poprzedni słoiczek, umyj i przekładaj porcje

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 września 2019, 17:51

    DorotaAnna, martusiawp lubią tę wiadomość

  • DorotaAnna Autorytet
    Postów: 3093 2948

    Wysłany: 18 września 2019, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam w zestawie do podgrzewacza taki pojemniczek i tam przekładam

    👱🏻‍♀️30 🧔🏻‍♂️32

    05.2018 poronienie zatrzymane 9tc
    04.2019 👶🏼
    Aktualnie 1 cs o drugie bejbisia
    13.02 ⏸️
    15.02 beta 81,5
    17.02 beta 158,4
    01.03 pęcherzyk ciążowy 1,2 cm
    15.03 CRL 1,24 cm ❤️
  • Mama019 Autorytet
    Postów: 378 616

    Wysłany: 18 września 2019, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robie sama ale miałam deserek dwa razy i w kąpieli wodnej podgrzewam. I tak będę
    Nie mam Podgrzewacza bo tak bym w nim podgrzewala

    mjvyk6nl8jkpk8vf.png
  • DorotaAnna Autorytet
    Postów: 3093 2948

    Wysłany: 18 września 2019, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    A kupujecie naczynia melaminowe? Coś się zmieniło w kwestii ich domniemanej rakotwórczości? Wiecie coś?

    Szczerze przyznam, że musiałam wygooglować o co Ci chodzi. To te naczynek plastikowe dla dzieci tak? Jak sobie czytałam to znalazłam taki artykuł

    http://blog.liliko.pl/naczynia-melaminy-pewno-szkodliwe/

    Ale kompletnie nie siedzę w temacie pierwszy raz od Ciebie usłyszałam, że są szkodliwe wiec nie wiem czy to wiarygodny artykuł

    👱🏻‍♀️30 🧔🏻‍♂️32

    05.2018 poronienie zatrzymane 9tc
    04.2019 👶🏼
    Aktualnie 1 cs o drugie bejbisia
    13.02 ⏸️
    15.02 beta 81,5
    17.02 beta 158,4
    01.03 pęcherzyk ciążowy 1,2 cm
    15.03 CRL 1,24 cm ❤️
  • chce_byc_mama Autorytet
    Postów: 997 1542

    Wysłany: 18 września 2019, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuzwa ja nie ogarniam tego rozszerzania diety.... weszłam właśnie na Youtuba i próbowałam znaleźć jakiś konkretny filmik co kiedy i jak podać Młodemu.

    Czy najpierw może być np. Ziemniak ugotowany i zblendowany z masełkiem i tak przez 3 dni. Potem przez 3 dni marchewka, potem pietruszka itp. Jak długo czekać zanim wprowadzę nowe warzywo? Czy może być jedno po drugim, czy lepiej odczekać kilka dni? Ile tego masła dać..... aż mi mózg już paruje😅 i kiedy te kaszki? Po warzywach, czy na zmianę?

    Czy widzialyscie gdzieś może jakiś schemat lub mapkę co podawać krok po kroku? Albo jakaś dobra stronkę gdzie można poczytać konkrety? Byłabym mega mega wdzięczna

    atdc2n0agq3f7pfx.png
    ijpbmg7yq0tf1to1.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 18 września 2019, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Bubek Nina też się cały czas przewraca a później się denerwuje. Już jej się kilka razy udało przewrócić z brzucha na pkecy (w najmniej oczekiwanym momencie) a le to był czysty przypadek.

    Fasolka a będzie z tym ubieranie coraz gorzej. Wasze dzieci tez sie dra jakby je ze skóry obdzierano przy ubierania? Wczoraj po basenie myślałam że ktoś kto będzie przechodzić koło przebieralni jakieś służby wezwie🙈


    jeszcze jedna warstwe daje radę ale później się drze

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 18 września 2019, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    U nas pizdzi ale byliśmy na dworze. Ignas mimo skarpet i butów zmarzł w stópki.

    Zaraz musimy wyjść drugi raz (z psem).

    Właśnie skończyłam zamówienie z Gemini. Nabrałam kaszek z Holle i Caprima (na kozim bez maltodekstryny), wzięłam łyżeczki, szczoteczki do ząbków i trochę pierdół. Ignas się budzi więc cyc, pielucha i w drogę.

    Dziś zrobił mi awanturę na 5 fajerek a ja nie ogarniałam o co mu chodzi. Dopiero zjadł, miał sucho i był wyspany. Podałam kasze i to był strzał w 10. Zjadł cała filiżankę. Byłam w szoku. A wczoraj wyrzuciłam ponad pół filiżanki. Ale obstawiam że to dlatego że chciałam zmienić godziny karmienia czyli rano podawać zupkę a wieczorem kaszę ale Ignacemu się to nie podoba. Więc wracamy do porannej kaszy i po południu dajemy obiadek albo zupkę.

    Współczuję chorym dzieciaczkom. Dużo zdrówka.

    Szczepicie się na grypę w tym roku?


    Jakie Ignas ma butki? 😀 Mój gubi buty....nawet skarpety potrafi zsunąć 😀

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 18 września 2019, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Tak te co dodaje się wody, bo one mają mm w składzie.
    Biorę holle i caprima na kozim mleku.

    Dokładnie te wzięłam. Holle bananowa u nas wchodzi bardzo. Resztę próbujemy.

    HOLLE, Kaszka mleczno-bananowa pełnoziarnista BIO,
    HOLLE, Kaszka mleczno-jaglana pełnoziarnista BIO,
    CAPRIMA Premium, kaszka kukurydziano-ryżowa z pełnym mlekiem kozim, z brzoskwiniami i dynią,
    CAPRIMA Premium, kaszka wielozbożowa z pełnym mlekiem kozim, z borówkami,
    CAPRIMA Premium, kaszka owsiana z pełnym mlekiem kozim, ze śliwką i jabłkiem,
    CAPRIMA Premium, kaszka kukurydziano-ryżowa z pełnym mlekiem kozim i bananem,


    Ja wzięłam różne i te na wodzie i te z mm...tylko holle i wzięłam mm holle 2. Za radą Mamy kupiłam też kleik kukurydziany. Łyżeczki i kubek ogarnę w smyku w sobotę. Startujemy z rozszerzeniem diety od połowy października

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
‹‹ 3926 3927 3928 3929 3930 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ