X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2019, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    Paula jesteś pewna, że Igs je 40-50g kaszki? ja dziś specjalnie odważyłam i już 30g było mega dużo... pól wyrzuciłam a Bunio i tak całej nie zjadł.... trochę dlatego, że dodałam kwaśnych malin ale jednak... dałam 30g kaszki i 90ml mm i wyszła stała breja... wywaliłam połowę, dodałam wody...
    Tak, ważyłam. Zdarza się że potrafi zjeść więcej. Ale zwykle to jest wlasnie40-50g kaszki plus owoce i woda

  • chce_byc_mama Autorytet
    Postów: 997 1542

    Wysłany: 20 października 2019, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Wzięłam się z powrotem za moje włosy.
    Dzisiaj w końcu nałożyłam cassie (hennę) z amla i brahmi.
    Zawsze się przymierzałam ale za każdym razem tchorzylam.
    Chce zapuścić włosy za tyłek. I wyrównać kolor. No i pogrubić.
    Teorie mam w paluszku. Zobaczymy jak z praktyką.

    Dbacie o swoje włosy?

    Dbacie o włosy dzieci?
    Ja kilka lat temu byłam „wlosomaniaczka”. Farbowałam tylko henna, olejowalam, kupowałam rzeczy na stronce zrób sobie krem.pl i sama jak mały chemik mieszalam sobie odżywki. Jakoś mi przeszło 😃

    atdc2n0agq3f7pfx.png
    ijpbmg7yq0tf1to1.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 20 października 2019, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Tak, ważyłam. Zdarza się że potrafi zjeść więcej. Ale zwykle to jest wlasnie40-50g kaszki plus owoce i woda


    no to niezły jest... a jaka wychodzi z tego konsystencja? półpłynna?

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • valetta94 Autorytet
    Postów: 934 1411

    Wysłany: 20 października 2019, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stresant wrote:
    no super Valetta tez tak myslalam ze maz juz do Was plynie.....jak bedzie miala czas wstaw zdjecie chociazby wlosow :)
    i zagladaj do nas
    Maz ma w marcu leciec do Australii ale troche ma stracha..a dla Twojego to chleb powszedni
    a jak Lila..ile wazy? karmisz jeszcze piersia ?

    Co do moich włosów to muszę je podciąć po przyjezdzie męża bo z Lili się raczej nie wybiorę do fryzjera :D Zapisałam się też na keratynowe prostowanie aby je trochę odbudować.. Są już za pupę, cięzko mi o nie dbać przy dziecku.

    Niech Twój mąż się nie boi, niech zabierze rodzinke ze sobą i AHOOJ przygodo :D

    Lili waży 7300, nie karmię już piersią od 3 tygodni.. Ciężko mi było się z tym pogodzić, ale była to dobra decyzja. Lila nigdy nie była cyckowa, ja się tylko stresowałam ile ona zjadła, zapisywałam itp. Zaczęłam zmniejszać karmienia i cycki same ogarneły, potem zostało karmienie tylko w nocy, a od jakiegoś czasu przesypia całe noce i nie je mleka. Więc automatycznie zakończyłyśmy przygodę z karmieniem. Liczę, że kolejne dziecko będzie bardziej cyckowe. Chciałam karmić do roku, ale nic na siłę. Mleka miałam dużo. Trochę załapałam doła przez to, że się odstawiła. Na szczęście już mi przeszło. Rozszerzamy pomału dietę, a ona jest szczęśliwsza od kiedy jej nie wtykam na siłe cyca :)

    w5wq9vvj6y6gc1um.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 20 października 2019, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile trzeba czekać na efekty Lactulosum?

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 20 października 2019, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nie wszystkie dzieci są cycolubne.
    U mojej siostry starszy syn z biedą wytrzymał 6 miesięcy na cycu, a młodszy ponad rok.
    Ja też powoli dojrzewam do zakończenia kp. Syna karmiłam ponad 1,5 roku, ale nie miałam problemów ani z ilością pokarmu ani z cyckami.
    Teraz mam wrażenie, że młoda się nie najada. Wstaje w nocy 3-4 razy na cycka, a zawsze było tylko 2 nocne karmienia.

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 20 października 2019, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale wasze maluchy już dużo jedzą. Moja zjada zupke, niecały mały słoiczek.
    Za deserkami owocowymi nie przepada. Kaszki po ostatnich wymiotach jeszcze nie podałam. To znaczy dałam zwykłą kaszę manne z jabłkiem i od razu zatwardzenie.

    A dajecie surowe owoce?

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 20 października 2019, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia, Kazik zjada max pół małego sloiczka. Mleko nadal rządzi i spoko, nie mam z tym problemu. Kaszka raz tylko weszła.

    Tunia76 lubi tę wiadomość

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 20 października 2019, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina uwielbia kaszkę, ale nie w takich ilościach jak Ignas. A z zupki to też max pół słoiczka. Owoce średnio podchodzą.

    Tunia u nas do 12h jest efekt.

    Tunia76 lubi tę wiadomość

    f1d9680377.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 20 października 2019, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Nina uwielbia kaszkę, ale nie w takich ilościach jak Ignas. A z zupki to też max pół słoiczka. Owoce średnio podchodzą.

    Tunia u nas do 12h jest efekt.


    Mycha a ile Nina zjada kaszki? :)

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2019, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    no to niezły jest... a jaka wychodzi z tego konsystencja? półpłynna?
    Gęsta

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2019, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ignas lubi bardzo tylko trzy kaszki - holle bananową, holle jęczmienna i capricare z borówką. Jeszcze w miarę wchodzi mu capricare z jabłkiem i śliwką.
    Każda kaszka smakuje zrobiona na gęsto i z owocami - zazwyczaj banan, jabłko, gruszka, śliwka.

    Pozostałych kaszek nie chciał wcale albo podzióbał i nie chciał więcej.

    U nas piękna pogoda, już dwa razy byliśmy na dworze i chyba jeszcze raz pójdziemy.

    Mi cassia na włosach się ładnie utlenia, ale efekt widać tylko w słońcu. Jutro mam do mnie dojść senes i też będę próbować 😏
    Nie chcę prawdziwej henny bo nie wiem czy nie wrócę do rozjaśniania.

    Mi już powoli zaczynają się pojawiać wszędzie święta. Już Kevina oglądaliśmy na Polsacie 😋

  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 20 października 2019, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    Mycha a ile Nina zjada kaszki? :)
    Nie mam pojęcia :) robię z 60 ml mleka a kaszkę na oko :) ale za to każda jest dobra oprócz kukurydziane :)

    f1d9680377.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2019, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To Ignas podobnie jak Nina - kurydziana jest najbardziej beeeee

    malutka_mycha lubi tę wiadomość

  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 20 października 2019, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    To Ignas podobnie jak Nina - kurydziana jest najbardziej beeeee
    Bo ona nie jest specjalnie dobra :D ale już kukurydziana z dynia jest pycha :)

    f1d9680377.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2019, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Bo ona nie jest specjalnie dobra :D ale już kukurydziana z dynia jest pycha :)
    Ja kukurydziana z dynią wyrzuciłam pierwszą 🙄

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 20 października 2019, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Tak, ważyłam. Zdarza się że potrafi zjeść więcej. Ale zwykle to jest wlasnie40-50g kaszki plus owoce i woda


    To może z miseczka ważysz? 😂

    Paula 90 lubi tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 20 października 2019, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Ignas lubi bardzo tylko trzy kaszki - holle bananową, holle jęczmienna i capricare z borówką. Jeszcze w miarę wchodzi mu capricare z jabłkiem i śliwką.
    Każda kaszka smakuje zrobiona na gęsto i z owocami - zazwyczaj banan, jabłko, gruszka, śliwka.

    Pozostałych kaszek nie chciał wcale albo podzióbał i nie chciał więcej.

    U nas piękna pogoda, już dwa razy byliśmy na dworze i chyba jeszcze raz pójdziemy.

    Mi cassia na włosach się ładnie utlenia, ale efekt widać tylko w słońcu. Jutro mam do mnie dojść senes i też będę próbować 😏
    Nie chcę prawdziwej henny bo nie wiem czy nie wrócę do rozjaśniania.

    Mi już powoli zaczynają się pojawiać wszędzie święta. Już Kevina oglądaliśmy na Polsacie 😋


    A w ogóle to należy dawać różne kaszki? Czy np jak je tylko taka bananowa to jest ok?

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2019, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miki zjada kaszę z 140ml mleka i 2,5 łyżki kaszy (nie wiem ile tomoze być gram) wejdzie mu każda kasza jaką się mu poda. Z obiadami też już sytuacja się poprawiła. Je to co mama mu ugotuje i słoiczek od czasu do czasu, mały zje cały, a z dużego trochę zostawi. Ale mleko to go nie kręci za bardzo ciagle je porcję z 150ml wody.
    Pomimo tego, że całkiem ładnie zjada już posiłki to z wagą nie szaleje ostatnio ważył 7450

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2019, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak w ogóle to dajecie kaszki na śniadanie. Tak trzeba tzn. na kolację nie powinno się?? Bo u nas kasza wjeżdża wieczorem, ale może nie powinnam dawać na noc tylko rano, a nie wiem...

‹‹ 3998 3999 4000 4001 4002 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ