X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 18 października 2019, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    2,5 ml na dzień. Ja dodawalam do mleka. Ale nigdy nie dałam pelnej dawki. Lekarka zaleciła żeby dać powiedzmy 1ml i zobaczyć czy to nie wystarczy żeby się wyproznilo. Wystarczyło więc jak była potrzeba to dawałam takie małe dawki.


    Mamy pierwszy czopek za sobą 😀 ważne że pomogło...w zasadzie "od ręki" 😀😀😀

    malutka_mycha lubi tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 18 października 2019, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Nie mam pojęcia :) osobiście bym chyba dała czas max 3 dni. Bunio ma problem z kupa?


    Od wczoraj nie było ale już po kłopocie! 😀

    Tysia89, malutka_mycha, Misiabella lubią tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 19 października 2019, 01:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiu, wspulczuje kontuzji. Jak tylko znajdziesz czas to pisz, przeciez nie musisz nadrabiac. Ja czytam z kolei wszystko, z pisaniem w dzien gorzej. Michalek juz sie rozchorowal. Zgubil chustke na szyje w przedszkolu i chyba sie przeziebil. Byl tez na wycieczce, wiec moze tam, mial tylko czapke z daszkiem, a wiekszosc dzieci mialo ubrane zwykle czapki chroniace uszy. Pogoda jest zdradliwa, w dzien cieplo pod wieczor zimno, a oni byli do wieczora. U nas nie ma na razie zadnych nowych umiejetnosci. No chyba ze to ze w lozeczku jak jest to tak sie obraca ze tam gdzie byla glowa sa nogi. Jutro jest kolejne spotkanie z programu dla dzieci z niska masa urodzeniowa. Chcialam juz z tego zrezygnowac, ale chyba pojade. Obrazila sie na mnie tez siostra, ale przynajmniej mam swiety spokoj i do mnie nie dzwoni i nie chrzani glupot. Zaczelo sie od tego ze przyjechala do mnie druga rodzona siostra jakis czas temu, bo prosilam ja zeby choc jeden dzien zajela Michalka przy poprzedniej chorobie i przyjechala, ale nagadala tamtej siostrze, ze jedzie do mnie, bo maly ma cholestaze i ja prosilam zeby przyjechala. Tyle ze ja nie prosilam ja zeby przyjechala z tego powodu a wylacznie z powodu Michalka. No i tamta zadzwonila i wlaczyl sie jej tryb „cioci dobra rada”, zaczela mi gadac, ze moze to nie to - jest pielegniarka dyplomowana, co mnie juz zaczelo irytowac, bo nie lubie takich gadek pocieszajacych i zaprzeczajacych faktom i na koniec powiedziala tonem rozkazujacym, „tylko ty sie tam nie przejmuj!”, nie brzmialo to na zasadzie, nie martw sie moze bedzie lepiej niz myslisz itd., to juz mnie ostro poirytowalo, bo raz ze nie rozmawialam z nia w sposob zdradzajacy moj stan emocjonalny, nie uzalalam sie nad soba i malym, dwa ze to naprawde powazna sprawa i takie gadki w takich okolicznosciach, to cos co najmniej mnie interesuje. Wiec jej powiedzialam, ze ma mi nie mowic co mam czuc w tej sytuacji bo sobie tego nie zycze i jak nie stac ja na konstruktywna rozmowe, to niech nie dzwoni do mnie. Jak jej dzieci mialy alergie w wieku wczesnodzieciecym to zachowywala sie jakby to byl koniec swiata, a mojemu Jeremiemu zagrazaja o wiele powazniejsze rzeczy, a ta mi bedzie udzielac porad zebym sie nie martwila. Strasznie mnie irytuja takie rzeczy. I jak ktos mi wciska takie głodne kawalki, albo chcialby mi narzucac co mam czuc co mam robic i myslec. Naprawde sie ciesze ze nie dzwoni. Podobna sytuacja byla jak lezalam w szpitalu i nie bylo chetnych do popilnowania Michalka, to mi mowila ze na pewno ktos sie znajdzie chetny, po tym jak jej 17sto letnia corka zdezertowala po jednym dniu he he. W pewnym momencie wszyscy mi odmowili i kazdy twierdzil ze on nie moze ale kogos „na pewno” znajde ;)

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 19 października 2019, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia i wlasnie tak to jest do "rad"to wszyscy pierwsi ale jak trzeba popilnowac to nikogo nie ma.
    ja juz mam wieksze dzieci ale jak byli mali tez ciezko z pilnowaniem bylo a kazdy mnie do pracy wysylal a wiadomo ze dzieci co miesiac chore jak do przedszkola chodza

    Misiabella lubi tę wiadomość

  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 19 października 2019, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia zagladaj do nas

  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 19 października 2019, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciekawe co u Valetty meza juz by mialobyc widac na horyzoncie ;)

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 19 października 2019, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stresant wrote:
    ciekawe co u Valetty meza juz by mialobyc widac na horyzoncie ;)


    już się tam żagiel bieli :)

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 19 października 2019, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny przestrzegacie tych dat ważności po otwarciu mm? daję tylko do kaszki... miałam nie dawać w sumie ale ma żelazo więc na razie będę na mm robić kaszki.... no i należy zużyć w dwa tygodnie co jest niewykonalne... można jeszcze dłużej używać?

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 19 października 2019, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha powiem Ci ze nawet nie spojrzałam w ile to trzeba zużyć :) ale ja robię codziennie więc +/- się raczej mieszczą. A nie ma mniejszych opakowań?

    f1d9680377.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2019, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    dziewczyny przestrzegacie tych dat ważności po otwarciu mm? daję tylko do kaszki... miałam nie dawać w sumie ale ma żelazo więc na razie będę na mm robić kaszki.... no i należy zużyć w dwa tygodnie co jest niewykonalne... można jeszcze dłużej używać?
    właśnie ja dlatego kupuję te kaszki już gotowe z mlekiem modyfikowanym bo zużywamy je w dwa tygodnie. Raczej nie używała bym po tym terminie bo to nigdy nie wiadomo

    Misiabella, Fasolka77 lubią tę wiadomość

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 19 października 2019, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Haha powiem Ci ze nawet nie spojrzałam w ile to trzeba zużyć :) ale ja robię codziennie więc +/- się raczej mieszczą. A nie ma mniejszych opakowań?


    Mam holle 2x 250 g....i trzeba po otwarciu zużyć w dwa tygodnie...ale ja tylko rano daje do kaszki 🤔

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 19 października 2019, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    właśnie ja dlatego kupuję te kaszki już gotowe z mlekiem modyfikowanym bo zużywamy je w dwa tygodnie. Raczej nie używała bym po tym terminie bo to nigdy nie wiadomo


    No teraz już będę wiedzieć... Ale te co mam muszę zużyć...

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 19 października 2019, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    Mam holle 2x 250 g....i trzeba po otwarciu zużyć w dwa tygodnie...ale ja tylko rano daje do kaszki 🤔
    To teraz musisz go zakaszkowac :)

    f1d9680377.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 19 października 2019, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    To teraz musisz go zakaszkowac :)


    O nie nie...nie będę z niego robić pulpeta 😂

    malutka_mycha lubi tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2019, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    O nie nie...nie będę z niego robić pulpeta 😂
    Ignas je codziennie kaszkę z 40-50g kaszki i 100ml wody. I nie robi się pulpety 😂
    W zeszłym tygodniu było dopiero 7kg

    Fasolka77 lubi tę wiadomość

  • espoir Autorytet
    Postów: 4410 5584

    Wysłany: 19 października 2019, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to mój nie je nic prócz mleka w cyckach, a pulpet z niego jak nie wiem :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2019, 12:01

    Fasolka77 lubi tę wiadomość

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    💙 12.2022 🧒
    💚 10.2024 🤰

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2019, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    espoir wrote:
    to mój nie je nic prócz mleka w cyckach, a pulpet z niego jak nie wiem :P
    Do tego właśnie zmierzam. Jak ma być pulpecik to będzie nawet na samym cycku.
    A jak ma być przecinek to będzie nawet na mleku foczym 😂

    Fasolka77 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2019, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wzięłam się z powrotem za moje włosy.
    Dzisiaj w końcu nałożyłam cassie (hennę) z amla i brahmi.
    Zawsze się przymierzałam ale za każdym razem tchorzylam.
    Chce zapuścić włosy za tyłek. I wyrównać kolor. No i pogrubić.
    Teorie mam w paluszku. Zobaczymy jak z praktyką.

    Dbacie o swoje włosy?

    Dbacie o włosy dzieci?

  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 19 października 2019, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Wzięłam się z powrotem za moje włosy.
    Dzisiaj w końcu nałożyłam cassie (hennę) z amla i brahmi.
    Zawsze się przymierzałam ale za każdym razem tchorzylam.
    Chce zapuścić włosy za tyłek. I wyrównać kolor. No i pogrubić.
    Teorie mam w paluszku. Zobaczymy jak z praktyką.

    Dbacie o swoje włosy?

    Dbacie o włosy dzieci?
    Kiedyś miałam fiola na funkcję dbania o włosy. Maseczki sama robiłam, dokupywalam wit ę, i inne super składniki. Ale teraz nie ma jak, a chęci też brak. A Ninie tylko myje :) i chciałabym w najbliższym czasie poprosić koleżankę o przyviecie jej włosków, nadanie jakiegoś kształtu.

    f1d9680377.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 19 października 2019, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co dodawać do warzyw przy problemach z kupą?
    Kleik, kaszke?
    Wiem, że pisalyscie już, ale zgubiłam.

    zem3df9hh3tl9qot.png
‹‹ 3996 3997 3998 3999 4000 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ