X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • espoir Autorytet
    Postów: 4432 5627

    Wysłany: 27 marca 2020, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_90 wrote:
    Espoir - przez sztuczne pompowanie problemu miałam na myśli że nas tym straszą a i tak skończy się dobrze, przecież żyjemy w cywilizowanym kraju. A ilości kliknięć na blogach muszą się zgadzać więc temat medialny i rozdmuchany.
    Nie wyobrażam sobie zostawić dziecko samo w szpitalu dopóki nie może samo o siebie zadbać w 100%.
    Nadinterpretujesz moje słowa.

    Zresztą w tym temacie nie mam już nic więcej do napisania.
    a nie przyszło Ci do głowy, że zanim "skończy się dobrze", to jakieś dziecko może już tego doświadczyć?

    Misiabella lubi tę wiadomość

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    💙 12.2022 🧒
    💚 10.2024 🤰

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2020, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka30 wrote:
    Co do izolacji matki i dziecka to we Wrocławiu np zdrowa 10 mies dziewczynka leżała w szpitalu z mamą chora na covid bo nie miał kto się nią zająć. Dziewczynka oczywiście też zachorowała, ale wydaje mi się że przy tak bliskim kontakcie mama Irak ją zaraziła zanim sama dostała objawów więc izolacja po ich wystąpieniu nie ma większego sensu.
    Dzięki za ten przykład - właśnie o nim słyszałam między innymi ale nie wiedziałam czy to prawda.

  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 27 marca 2020, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_90 wrote:
    Tylko przy meblach, parę razy się puścił ale gleba od razu.
    O to tak jak u nas 😉

    Paula_90 lubi tę wiadomość

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2020, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak lubicie audiobooki i e-booki to empik za zgody marketingowe (email) daje 2 miesiące dostępu do sporej puli tych multimediów.

    https://www.empik.com/czas-w-domu

    Całkiem fajne tytuły można tu dostać :-)

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 27 marca 2020, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka A jak wygląda sytuacja tak naprawdę? co twój mąż mówi o tej sytuacji No bo jest najbliżej służby zdrowia

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 27 marca 2020, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nie jest zadne sztuczne pompowanie problemu, tylko kazdy zabezpiecza sie jak moze, a lekarze niestety przyznam szczerze tez chca sobie zrobic dupochron kosztem dzieci. Juz kolejny szpital zapowiedzial ze nie bedzie przyjmowal dzieci wraz z rodzicami. Szpital matki polki w łodzi. Oswiadczyli, ze beda robic dla dzieci filmiki i beda rozmawiac o dzieciach z rodzicami przez telefon. Wszystko przez to ze gdzies jakas babcia zataila ze miala kontakt z chorym na covid i musieli gdzies zamknac caly oddzial. I mysle, ze takich szpitali bedzie wiecej, a jak bedzie wiecej zarazonych, tym panika bedzie wieksza i lekarze nie beda chcieli nikogo wpuszczac na odzial mimo ze sami nie siedza tam non stop. Jesli Paula myslisz ze Hafija, czy ta nenatolog robią ta akcje dla klikniec, to Twoja sprawa, nic mnie to nie obchodzi, ale moze sa ludzie ktorzy sa tym zaniepokojeni i chca sie wlaczyc w sprzeciw i podpisac petycje. Jesli nawet nie zmieni to tych ustalen, to lekarze moze pod naciskiem opinii publicznej, chociaz rodzicom malych dzieci pojda na rękę.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 27 marca 2020, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarze, ktorzy maja male dzieci sa temu przeciwni, stare pierdzistołki, chca sie zabezpieczyc. Ostatnio wprowadzili jakas specustawe, ze moga powilac sluzby cywilne przy korona wirusie, albo kazac matce- lekarce dwumiesiecznego dziecka wracac z macierzynskiego- ale sie z tego wycofali, ale inne matki to juz chca rozdzielac z dziecmi.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 27 marca 2020, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia z tym chłopcem to było u mnie w województwie. A dokladniej w Zielonej Górze. Chłopiec mial rane szarpana glowy i wezwany został helikopter LPR. Kontakt mieli z kims z Niemiec... Sytuacja rozwinela sie dosc tajemniczo bo pierwszy test byl pozytywny kolejny po 48h negatywny i następny w odstępie 48h rowniez negatywny. Pytanie czy testy moga sie mylic? Czy chlopiec byl na tyle silny ze nie miał jakis większych objawow i trafil w końcówce nosicielstwa wirusa i zarazal mimo wszystko oraz sam zdążył wyzdrowiec.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2020, 19:39

    Misiabella lubi tę wiadomość

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 27 marca 2020, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra Paula, nie chce nakrecac tutaj jakis chorych akcji, wiec bez sensu bylo ze napisalam, ze nie obchodzi mnie Twoje zdanie, co wlasciwie bylo wyrazeniem dezaprobaty, ze takie masz i nic nie wnosilo do dyskusji. Wiec sorry. Mozesz nie wierzyć, obys sie nie musiala przekonac na swojej skorze, ani zadna z nas. W obliczu pandemii obywatele traca czesc swoich praw, tak ze zaraz prawie kazdy szpital bedzie chcial sie zabezpieczyc w ten sposob, a jakby tak nie bylo, to lekarze - rodzice nie biliby na alarm.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • chce_byc_mama Autorytet
    Postów: 997 1542

    Wysłany: 27 marca 2020, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a ja sie wtrace z luzniejszym tematem - z racji zblizajacego sie roczku Mlodego, bede musiala sama upiec w domu tort i o ile ciasta pieke dosc czesto to tort robilam tylko ze 2 razy zyciu....
    Czy macie jakis dobry przepis?

    atdc2n0agq3f7pfx.png
    ijpbmg7yq0tf1to1.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 27 marca 2020, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tort zamówiłam wiec nie pomogę. Pieklam raz bodajze na 6te urodziny Julki.. dla mnie to było jak tortura i wiecej sie nie podejme.

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 27 marca 2020, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny... Jak dobrze, że rodzilysmy rok temu...

    malutka_mycha, Sansivieria lubią tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 27 marca 2020, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasola szczerze mówiąc to mąż niewiele mi mówi bo wie w jakim jestem stanie i nie chce mi dokładać stresu. A i tak wiem że an tle Polski nie maja tragedii jeśli chodzi o zabezpieczenie środków higieny osobistej przynajmniej w pogotowiu. Do szpitala nie chodzi na razie bo planowe operacje są odwołane. Wiem że szpital zakaźny się powoli zapełnia i będą uruchamiać kolejny. Wiem że jest dużo zgonów nie wliczonych do statystyk bo ktoś ma np koronawirus i udar. Mąż szuka właśnie maski za 1-2tys zł żeby kupić z własnych pieniędzy, a nie należy do osób bojaźliwych i panikujacych więc podejrzewam że wielu rzeczy mi nie mówi 😥.

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • chce_byc_mama Autorytet
    Postów: 997 1542

    Wysłany: 27 marca 2020, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi wrote:
    Ja tort zamówiłam wiec nie pomogę. Pieklam raz bodajze na 6te urodziny Julki.. dla mnie to było jak tortura i wiecej sie nie podejme.

    Ja tez mam tort zamowiony, ale wole chyba nie ryzykowac

    atdc2n0agq3f7pfx.png
    ijpbmg7yq0tf1to1.png
  • Niki345 Autorytet
    Postów: 5415 6785

    Wysłany: 27 marca 2020, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny 😊 jestem z sierpniówek 2020, pozwoliłam sobie tu napisać bo zakładam, że znacie odpowiedź na nurtujące mnie pytanie.

    Jaki laktator elektryczny polecacie?

    gNtjp2.png
    🔹Rocznik 83', starania od 2018, AMH 1,62 ng/ml
    ▪️PAI-1 4G hetero ▪️NK 19% ▪️ HLA-I dodatnie

    2018.11 IUI - 11tc [*]
    2019.04 IUI - 5 tc [*] [*] bliźniaki
    2019.10 IVF: 15 oocytów, 10 MII, 7 blastek w 5 dobie
    (5 klasy A, 2 klasy B )
    2019.10 FET 1x 🍀 4 tc [*]
    2019.11.29 FET 2x 🍀🍀
    BETA: 5dpt 2,61; 7dpt 44,9; 10dpt 204,0; 13dpt 716,6
    2019.12.17, 18 dpt - są ❤️❤️
    2019.12.24, 25 dpt - 6tc [*] ❤️💔
    2020.07.25, 36tc+6, poród, 3320gr, 56cm ♂️👣

    ▪️🍀🍀🍀🍀 nadal na zimowisku

    Prowadzę stronę:
    👉www.mamapoinvitro.pl
    gdzie zbieram nasze doświadczenia odnośnie starań oraz historie forumowych Staraczek (są wyjątkowe, szkoda żeby zniknęły w odmętach Internetu). Jeżeli chciałabyś, abym dodała również Twoją lub masz jakieś uwagi pisz śmiało [email protected] 😊
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2020, 05:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chce_byc_mama wrote:
    Dziewczyny, a ja sie wtrace z luzniejszym tematem - z racji zblizajacego sie roczku Mlodego, bede musiala sama upiec w domu tort i o ile ciasta pieke dosc czesto to tort robilam tylko ze 2 razy zyciu....
    Czy macie jakis dobry przepis?
    Na grupie na FB "1000 pomysłów na ciasta" znajdziesz pomoc i wsparcie w tym temacie.

    Ja raz piekłam dla męża i to było dla mnie dwa dni roboty 🙈

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2020, 06:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niki345 wrote:
    Cześć Dziewczyny 😊 jestem z sierpniówek 2020, pozwoliłam sobie tu napisać bo zakładam, że znacie odpowiedź na nurtujące mnie pytanie.

    Jaki laktator elektryczny polecacie?

    Niki - mi sprawdził się laktator biedronka z aliexpress.
    #Aliexpress 55,43 zł 39%OFF | Prawdziwy Bubee pojedynczy/podwójny laktator elektryczny z butelka mleka niemowlę USB BPA bezpłatne potężne laktator karmienie piersią dziecka
    https://a.aliexpress.com/_B1nhhP

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 28 marca 2020, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka30 wrote:
    Fasola szczerze mówiąc to mąż niewiele mi mówi bo wie w jakim jestem stanie i nie chce mi dokładać stresu. A i tak wiem że an tle Polski nie maja tragedii jeśli chodzi o zabezpieczenie środków higieny osobistej przynajmniej w pogotowiu. Do szpitala nie chodzi na razie bo planowe operacje są odwołane. Wiem że szpital zakaźny się powoli zapełnia i będą uruchamiać kolejny. Wiem że jest dużo zgonów nie wliczonych do statystyk bo ktoś ma np koronawirus i udar. Mąż szuka właśnie maski za 1-2tys zł żeby kupić z własnych pieniędzy, a nie należy do osób bojaźliwych i panikujacych więc podejrzewam że wielu rzeczy mi nie mówi 😥.


    Oby ten zły czas się szybko skończył , trzymajcie się Lolka ♥️

    Paula_90, Lolka30 lubią tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 28 marca 2020, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    Dziewczyny... Jak dobrze, że rodzilysmy rok temu...
    Dokładnie.
    Jak sobie pomyślę, że teraz byłabym miesiąc w szpitalu bez odwiedzin i w strachu przed wirusem.

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2020, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pamiętajcie Dziewczyny że nasza chcebycmama będzie rodzić wkrótce. Nie wiadomo kiedy to szaleństwo się skończy.

    Ja też cieszę się że rodziłam rok temu. Teraz plany na rodzeństwo przesunięte na bliżej nieokreśloną przyszłość bo byłoby mi źle samej, dostęp do badań i ginekologa jest ograniczony.

    Sąsiadki kuzynka rodziła 2 dni temu u mnie w mieście. Ciężko jest samemu, ale to jest dla dobra maluszków. Nie mogą wpuścić nikogo bo to zwiększa ryzyko - już same mamy mogą być chore, maluszki też chorują. Mamy też nie są same - dla mnie dużym wsparciem były dziewczyny z sali. Było nas trzy - ta która rodziła drugie dziecko była naszą siłą ;-)

    Chcebycmama - jakie Ty masz przemyślenia na ten temat? Nastawiasz się pozytywnie?

‹‹ 4171 4172 4173 4174 4175 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ