X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2020, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Absolutnie nie próbuj mu ograniczać jeszcze nic ;-) Tak pisze na wszelki wypadek. Ale dobrze byłoby gdyby jego wzrost szedł harmonijnie z wagą. Jeśli tak to jest ok.
    U nas i waga i wzrost na 17 centylu i tak jest od 9 miesięcy.

  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 30 marca 2020, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_90 wrote:
    Daffi - wow. U nas mleko jest maks 2 razy w ciągu dnia i raz albo dwa razy w nocy. Posiłki zapija wodą. A ile Filip ma wzrostu?
    Nawet nie wiem.. ostatni raz w styczniu mierzyli go to miał 79cm ale zgubilam gdzies miarę i nie mam jak go sama zmierzyć.

    Jesli urósł ten 1cm w 2 miesiace to siatka wygladalaby tak

    881188d60a05.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2020, 12:06

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 30 marca 2020, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli harmonijnie. Widocznie teraz rośnie i stąd to zapotrzebowanie. Na razie bym się nie martwila

    Daffi lubi tę wiadomość

    f1d9680377.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2020, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi - jest super. Nie martw się, jak tyle je to tyle potrzebuje. Jakby przeskoczył centyl albo wypadł z siatki to można pogadać z lekarzem. Ale widocznie jest z niego duży chłopak i tyle potrzebuje zjeść.
    Poza tym dzieci mają te swoje skoki i w nich często potrafią zjeść jeszcze więcej.

    U nas takie akcje z jedzeniem tonami przeplatają się z jedzeniem jak wróbel i zwykłą średnia. Ignas powinien ważyć już koło 10kg żeby potroić wagę urodzeniową. Ale to waga piórkowa i idzie cały czas idealnie po 17 centylu więc też się nie martwię (a w każdym razie staram się nie martwić ;-) ).
    Mój mąż całe życie szczupły, wysportowany i z mięśniami na wierzchu był. Jak zamieszkaliśmy razem to przytył 😄 Widocznie Ignas ma przemianę materii po nim - jego mama mówiła że jadł zawsze jak opętany i wiecznie szczypiorek.
    A ja całe życie na redukcji a i tak moja gruba dupa żyje swoim życiem 🙈

    Co też nie znaczy że Filip będzie wysoki i papuśny. Może w pewnym momencie stanąć i już. Obserwuj. Najważniejsze jest żeby nie było skoków między centylami.

  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 30 marca 2020, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny. Te ilosci mnie sama powaliły i wolalam poradzic sie chociaż tutaj.. ja sama nie bylabym w stanie wypic na raz 0.5l mleka... Jak wypije szklanke to czuje sie juz taka pelna.. i jak popatrzylam na takiego malego czlowieka to wydawalo mi się to za duzo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2020, 14:13

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 30 marca 2020, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi, cebulę podaję od początku, czosnek też. Niedawno kawałek surowej cebuli spadł mi na podłogę podczas krojenia. Kazik się na to rzucil i wciągnął ze smakiem.
    Chce_byc_mama trzymam kciuki, zebyscie mieli możliwość rodzinnego porodu. Nie ma opcji na jakiekolwiek USG teraz? W UK i tak są rzadko, prawda? Na pewno wszystko jest ok 💜
    Lolka a co to za specjalna maska? Taka z przyłbicą? Może się dorzucę do tego? Nie mam za wiele kasy, do tego mężowi obcinają etat, no ale bym chciała jakoś pomóc, jeśli mogę. Daj znać 🧡

    Fasolka77, Daffi lubią tę wiadomość

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 30 marca 2020, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi wrote:
    Dzięki dziewczyny. Te ilosci mnie sama powaliły i wolalam poradzic sie chociaż tutaj.. ja sama nie bylabym w stanie wypic na raz 0.5l mleka... Jak wypije szklanke to czuje sie juz taka pelna.. i jak popatrzylam na takiego malego czlowieka to wydawalo mi się to za duzo.
    No, to duża porcja na raz. Kazik w okresie skoku zjadał max 330 ml. Teraz je 4 lub 5 razy mleko, zależy jak z innymi posiłkami munpojdzie i robimy mu znów ze 180 ml wody, często nie dojadą i tego.

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 30 marca 2020, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiwona kochana jesteś ale nie ma takiej potrzeby ❤️. Tak zastanawialiśmy się nad taka calotwarzowa ale okazało się że w przypadku Bartka to nie ma sensu bo nosi okulary których nie może ani zdjąć ani zastąpić soczewkami więc maska calotwarzowa i tak nie dolegała by w pełni. W związku z tym zamówił półmaskę a one są dużo tańsze, do tego będzie miał po prostu przylbice. Z resztą z jego kolega z pracy którego żona jest epidemiologiem i wirusologiem kupił taka samą, na ten moment przed wirusami nic lepiej chronić nie będzie dróg oddechowych. One mają jakieś podwójne filtry, jeden starcza na pół roku a drugi wymienia się co 24h. Jakaś szwedzka firma.

    Kiwona, Misiabella, Misiabella lubią tę wiadomość

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 30 marca 2020, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiwona wrote:
    Daffi, cebulę podaję od początku, czosnek też. Niedawno kawałek surowej cebuli spadł mi na podłogę podczas krojenia. Kazik się na to rzucil i wciągnął ze smakiem.
    Chce_byc_mama trzymam kciuki, zebyscie mieli możliwość rodzinnego porodu. Nie ma opcji na jakiekolwiek USG teraz? W UK i tak są rzadko, prawda? Na pewno wszystko jest ok 💜
    Lolka a co to za specjalna maska? Taka z przyłbicą? Może się dorzucę do tego? Nie mam za wiele kasy, do tego mężowi obcinają etat, no ale bym chciała jakoś pomóc, jeśli mogę. Daj znać 🧡
    Kiwona super pomysł. Ja też chętnie się dołożę. Można by kupić super wypasioną maskę z zapasem filtrów.

    Lolka30, Kiwona lubią tę wiadomość

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 30 marca 2020, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiwona wrote:
    Daffi, cebulę podaję od początku, czosnek też. Niedawno kawałek surowej cebuli spadł mi na podłogę podczas krojenia. Kazik się na to rzucil i wciągnął ze smakiem.
    Chce_byc_mama trzymam kciuki, zebyscie mieli możliwość rodzinnego porodu. Nie ma opcji na jakiekolwiek USG teraz? W UK i tak są rzadko, prawda? Na pewno wszystko jest ok 💜
    Lolka a co to za specjalna maska? Taka z przyłbicą? Może się dorzucę do tego? Nie mam za wiele kasy, do tego mężowi obcinają etat, no ale bym chciała jakoś pomóc, jeśli mogę. Daj znać 🧡


    Kiwona zajebisty pomysł! Ja też mogę się dorzucić! 😍

    Lolka30, Kiwona, Misiabella lubią tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 30 marca 2020, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też :D

    Lolka30, Kiwona, Misiabella lubią tę wiadomość

    f1d9680377.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 30 marca 2020, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Upiekłam dzisiaj swój pierwszy chleb na zakwasie.
    I jest jadalny😀

    Kiwona, Paula_90, Fasolka77 lubią tę wiadomość

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 30 marca 2020, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny bardzo Wam dziękuję, ale naprawdę nie ma potrzeby. Maska nie była bardzo droga a zapas filtrów sami chcieliśmy zrobic ale wszędzie są braki 🙈. W pracy mają zapas filtrów na 3 miesiące, udało nam się kupić jeszcze prywatny zapas ma miesiąc także na razie starczy. Będę potem polować bo mają się pojawić. Ale to też nie jest duży koszt, pieniądze nie są w tej chwili problemem. Dopóki ma środki ochrony i wraca po dyżurze do domu spokojnie to w obecnej sytuacji jest dobrze. A jak mi go zabiorą i i odizolują od nas to będę potrzebować od Was wsparcia, ale psychicznego ❤️.

    Fasolka77 lubi tę wiadomość

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 31 marca 2020, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka, tak czy inaczej, jeśli czegokolwiek potrzebujecie, wal jak w dym! 💜

    Lolka30, Misiabella lubią tę wiadomość

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2020, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka - w razie czego ja też chętnie się dołożę ❤️

    U nas pobudka o 2 i zabawa do 5. Dobijcie mnie !!!

    Lolka30 lubi tę wiadomość

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 31 marca 2020, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka30 wrote:
    Dziewczyny bardzo Wam dziękuję, ale naprawdę nie ma potrzeby. Maska nie była bardzo droga a zapas filtrów sami chcieliśmy zrobic ale wszędzie są braki 🙈. W pracy mają zapas filtrów na 3 miesiące, udało nam się kupić jeszcze prywatny zapas ma miesiąc także na razie starczy. Będę potem polować bo mają się pojawić. Ale to też nie jest duży koszt, pieniądze nie są w tej chwili problemem. Dopóki ma środki ochrony i wraca po dyżurze do domu spokojnie to w obecnej sytuacji jest dobrze. A jak mi go zabiorą i i odizolują od nas to będę potrzebować od Was wsparcia, ale psychicznego ❤️.

    Możesz na nas liczyć! ♥️

    Lolka30 lubi tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 31 marca 2020, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_90 wrote:
    Lolka - w razie czego ja też chętnie się dołożę ❤️

    U nas pobudka o 2 i zabawa do 5. Dobijcie mnie !!!
    Paula to Ignas zamienił sie z Filipem. U nas było dokladnie tak samo wczoraj.
    Za to dzis noc cud miod. Przespana cala od 20.30 do 8. Szkoda ze tak nie może zostac.
    I mamy jakies uczulenie.. cos na policzku wywalilo ale nie wiem co...
    Nie jadl nowosci..


    Lolka w razie czego my również służymy pomocą.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2020, 12:09

    Lolka30 lubi tę wiadomość

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Bubek Autorytet
    Postów: 848 663

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny

    jakos czasu nie bylo, na facebooku latwiej zadac pytanie :)


    moja Mia jutro konczy rok!

    Nie sadzilam ze tak szybko to zleci i ze bedziemy tak swietowac...ale grunt ze razem.

    Moja mama zrobila jej tort i jedziemy jutro do ogrodu spotkac sie i zjesc kawalek, ale bez calowania, dotykania itd.


    Poza tym pieknie rosnie, chodzi, duzo piszczy :D I ciagle pokazuje co i gdzie chce.
    Dalej je butle nie oddychajac nosem...bede musiala zapytac lekarke co z tym zrobic.



    P.S.
    Przekladacie szczepienia? My mamy za 25dni....co robic?

    Daffi lubi tę wiadomość

    86a4a28ed8.png
    ❤️❤️❤️❤️
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bubek a mówi coś Mia? Są dzieci które jeszcze nic nie mówią?

    Nina dużo piszczy, krzyczy ale nie widzę żeby mowa się rozwijała. Aparat ma od 3 miesięcy, nie wiem czy aż czy dopiero. Wiem że jedyne co narazie mi pozostaje to czekać ale chciałabym wiedzieć jak w tej kwestii Wasze dzieci się rozwijają.

    f1d9680377.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mycha - u nas to są pojedyncze słowa. Ostatnio coś się rozpędził i udawało mu się coś składać np "ej tata".
    Ale chyba zapomniał i wrócił do krzyków i sylab. I zaczal śpiewać "Nein, Nein, Nein". Nie wiem skąd mu się to wzięło, w domu nikt nie kiwi po niemiecku 😂

    Za to większość słów rozumie, wykonuje proste polecenia. Na pytanie na przykład czy chce jogurt potrafi odpowiedzieć (kręci głową na nie, albo się uśmiecha i ekscytuje na tak, czasem używa słów nie i ta).

‹‹ 4173 4174 4175 4176 4177 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ