X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • MamaAga85 Autorytet
    Postów: 1788 1435

    Wysłany: 3 lipca 2020, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chcę być mamą trzymam kciuki żebyś szybko doszła do siebie i żebyś już tylko mogła cieszyć się w pełni tym,że jesteś podwójną mamą ❤️ daj znać co i jak

    Malutka.mycha. Z całych sił trzymam za Was kciuki ❤️❤️❤️❤️ czekamy na info


    Tunia super, że bezproblemowo przebiegła Wasza podróż 😁

    Ja aż się boje jak przebiegnie Nasz lot samolotem...nie dość ,że się stresuje bo i ja będę pierwszy raz lecieć to jeszcze Maly,który akceptuje tylko jazdę autobusem gdzie śmieje się i jest mega zadowolony...
    Raz zdarzyło się Nam jechać pociągiem i całe 20 min.plakal na maxa...
    A do Hamburga bd jechać samochodem ze znajomym...
    I to kolejny problem...
    Mały jak tylko jest w bliższym kontakcie z nieznajomym tzn.ktos go np.zagada to od razu płacze...
    Na dodatek zaczął mi "szopki"robić i jak coś mu się nie podoba to piszczy i kladzie się na ziemi 😂😂😂😂😂😂póki co mnie to śmieszy ale przyznam,że nie jestem do tego przezwyczajona bo córka tak nie robiła...

    SYNUŚ 15.04.2019 ❤10:31 ❤4550g ❤54cm ❤CC ❤38+6
    31ba25b915.png
  • Tysia89 Autorytet
    Postów: 438 314

    Wysłany: 3 lipca 2020, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo mam pytanie, jakie buty kupiliście dzieciom ? Dzisiaj kupiłam sandaly z elefanten,i niby spoko, ale hałasują jak Julian stawia kroki :o

    dqprclb1iinrgw6r.png
    l22nqps6arxfvviy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2020, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tysia89 wrote:
    Oo mam pytanie, jakie buty kupiliście dzieciom ? Dzisiaj kupiłam sandaly z elefanten,i niby spoko, ale hałasują jak Julian stawia kroki :o
    My mamy korneckiego i Emel. I korneckiego hałasowały bardzo. Emelki prawie wcale.
    Broniłam się przed tymi emelkami ale są super.
    Mam szczoteczkę do czyszczenia, używamy ich wszędzie - w piasku, kamieniach, na asfalcie. I czyszczę szczoteczka i są ciągle super.

  • chce_byc_mama Autorytet
    Postów: 997 1542

    Wysłany: 3 lipca 2020, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie miałam żadnych objawów zakrzepicy. Powiedzieli mi, ze w ciąży i po porodzie jest się w grupie ryzyka - nie wiem jak w Polsce, ale tutaj w UK kobietom po 35 roku życia po porodzie profilaktycznie podają zastrzyki przeciwzakrzepowe i kaza nosić takie skarpety uciskowe.
    Ja miałam widocznie pecha, ze trafilo na mnie😬
    Teraz przez 3 miesiące muszę robić te zastrzyki. Na szczęście już nic nie boli, mogę oddychać i czuje się ok.

    Jak to mowia: “jak nie urok to sraczka”😜

    atdc2n0agq3f7pfx.png
    ijpbmg7yq0tf1to1.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 3 lipca 2020, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula wyjeżdżamy dziś w nocy.

    Nina teraz chodzi w Bobuxach i są super. Takie leciutkie, to nie są typowe buty tylko jakieś na pierwsze kroki z silikonowa podeszwa. Ale praktycznie w nich biega nie potrafiąc porządnie chodzić.

    Ja też dostawałam zastrzyki przeciwzakrzepowe ale po cesarce więc pewnie dlatego. Dobrze ze juz lepiej 😘

    f1d9680377.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 3 lipca 2020, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansivieria wrote:
    Też mam pytanie z innej beczki: Czy myjecie już włosy Dzieci szamponem? Ja póki co wodą z płynem do kąpieli. A z resztą Kasia nie lubi myć włosów i większość kąpieli stoi lub kleczy w wanience. 🤪
    Ja od dawna myje w szamponie linomag 😊

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 3 lipca 2020, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tysia89 wrote:
    Chcebycmama niech wam tylko nie przyjdzie do głowy teściowa do pomocy brać :p jestem z wami myślami :) jak już wydobrzejesz to podrzuć historię porodu, chyba że już gdzieś jest.
    Daffi jak sprawa z blizną? Wizytę przywrócili już?
    Julian od poniedziałku na całego do żłobka idzie ;) na 7 godzin, bo zmniejszylam sobie wymiar etatu. W tym i zeszłym tygodniu miał adaptację, od środy był4-6 godzin. Żłobkowe dziecko, je, nie płacze ;) i myślimy o staraniach nad drugim ;)
    Tak.. w zasadzie nie chcialam sie narzucać ale na starcie trafilam okazje z brwiami wiec umowilam sie do tej babki na makijaż permanentny brwi i od razu powiedziała że zaczniemy dzialac z blizna... Brwi to byl pikus. Czulam ale dalo sie lezec bez wiekszego wrażenia.. za to obecny zabieg na bliznie miałam taki bolesny!!! Plakalam z bolu podczas tego dziergania skory.. babeczka powiedziala mi ze teraz odbyl się z taka moca z jaka powinien.. pierwszy raz byl lzejszy bo chciala poznac skore, blizne i zobaczyć jak sie goi.. w sierpniu kolejna wizyta i az wam powiem że po takim cierpieniu mam wątpliwości czy tego chcę.. usta tak piekielnie bola ze mam wątpliwości do makijażu permanentnego ust.. baby sa glupie😂 ilez sprawiaja sobie bólu dla urody.

    Super ze synek sie tak ladnie zaadoptowal w żłobku. Zyczr owocnych starań.mam nadzieję że niebawem wpadniesz z dobrą wiescia

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 3 lipca 2020, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem wam numer.. odpalilam dzis kompa stacjonarnego bo chcialam zajrzeć do zdjęć... Julki od urodzenia do dziś.. wakacjr.. sluby.. komunia.. jaka byłam zdziwiona ze pliki sa puste i zmienily nazwę..
    Okazalo sie ze Jula korzystaja ściągnęła na kompa nie wiedząc najnowszego wirusa ransomware.. wszelkie artykuly sa od 27.04 na jego temat a my go mamy od 29.04.. zaszyfrowal nam wszystkie dane!🤬🤬🤬 Nie mamy dokjmentow, filmikow i zdjęć... Zeby odzyskac trzeba zapłacić 500 USD... Wirus nazywa sie qewe. Poprostu rozpacz😭😭😭😭

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 3 lipca 2020, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Paula wyjeżdżamy dziś w nocy.

    Nina teraz chodzi w Bobuxach i są super. Takie leciutkie, to nie są typowe buty tylko jakieś na pierwsze kroki z silikonowa podeszwa. Ale praktycznie w nich biega nie potrafiąc porządnie chodzić.

    Ja też dostawałam zastrzyki przeciwzakrzepowe ale po cesarce więc pewnie dlatego. Dobrze ze juz lepiej 😘
    Ooo.. a ja nie dostawalam zastrzykow a tez po cc. Nic mi nie dawali w zasadzie.

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • MamaAga85 Autorytet
    Postów: 1788 1435

    Wysłany: 4 lipca 2020, 00:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi. Szok!!!!😭😭😭😭😭😭 Może poszukaj jakiegoś speca od kompów...może da się coś zrobić...
    Mam nadzieję ,że skończy się inaczej niż u Nas...zdjęć ślubnych żadnych...Mojej córki z maleńkich czasów żadnych bo kompa Nam ukradli...mam jakieś na FB że ślubu ale jakość...masakra...😭

    Ja też miałam zastrzyki przeciwzakrzepowe po cesarce na 5 albo 7 dni ...

    My mamy Elefanteny i jestem bardzo zadowolona ale chcę Młodemu teraz kupić jakieś "Najeczki" bo ciągle śmiga na sportowo ubrany no i kolejne sandały Elefanteny bo te już na styku🤯

    SYNUŚ 15.04.2019 ❤10:31 ❤4550g ❤54cm ❤CC ❤38+6
    31ba25b915.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2020, 05:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się powtórzę, już kiedyś to pisałam.
    Znajomy baaardzo dobry informatyk powiedział mi kiedyś że jeśli nie masz danych zapisanych w trzech niezależnych miejscach to nie masz zapisanych danych.

    Ja trzymam zdjęcia (te są dla mnie najważniejsze) na komputerze, na dysku zewnętrznym i na kartach pamięci. Każde z tych "urządzeń" jest w innym miejscu i nie podłączam ich w jednym czasie do jednego źródła.

    To tak na przyszłość.

    A te wirusy przy których trzeba płacić to zwykle ściema. Owszem - trzeba zapłacić, ale dobremu szpeniowi który to odkręci.
    Też polecam poszukać kogoś kto się na tym zna.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2020, 06:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj mieliśmy pierwsze samodzielne kroki.
    Ignas stał przy narożniku i podszedł do taty z 4-5 kroków.

    Wzruszyliśmy się oboje z mężem 😉

    Daffi, Tysia89, MamaAga85, malutka_mycha, Bubek lubią tę wiadomość

  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 4 lipca 2020, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napewno nie bede placic okupu.. zwlaszcza ze chca w Bitcoinach a przecież wtedy nie mają możliwości zweryfikowac ze to akurat ja za te dane z kompa zapłaciłam. Skontaktowałam sie z kilkoma madrymi osobami i jutro bede jeszcze walczyc.. niestety tak jak Paula piszesz... Mozna było mieć zewnętrzny dysk w razie czego on chociaz bedzie istnial... Robic kopię zapasową.. tylko ten komputer był nieużywany bo Jula ma laptopa ale cos ja podkusilo..

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 4 lipca 2020, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_90 wrote:
    Wczoraj mieliśmy pierwsze samodzielne kroki.
    Ignas stał przy narożniku i podszedł do taty z 4-5 kroków.

    Wzruszyliśmy się oboje z mężem 😉
    Gratulacje dla Igsa! Oj tak pierwsze kroczki wzruszają i w ogóle sa takie urocze.. inne od chodzacego juz dziecka.. nasz Fifi nadal porusza sie mieszanie.. a wczorak wrocil do domu czarny jak ziemia.. chusteczkami go przetarłam bo szkoda było tak ubrudzic fotelik samochodowy 😂

    Paula_90 lubi tę wiadomość

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 4 lipca 2020, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_90 wrote:
    Ja się powtórzę, już kiedyś to pisałam.
    Znajomy baaardzo dobry informatyk powiedział mi kiedyś że jeśli nie masz danych zapisanych w trzech niezależnych miejscach to nie masz zapisanych danych.

    Ja trzymam zdjęcia (te są dla mnie najważniejsze) na komputerze, na dysku zewnętrznym i na kartach pamięci. Każde z tych "urządzeń" jest w innym miejscu i nie podłączam ich w jednym czasie do jednego źródła.

    To tak na przyszłość.

    A te wirusy przy których trzeba płacić to zwykle ściema. Owszem - trzeba zapłacić, ale dobremu szpeniowi który to odkręci.
    Też polecam poszukać kogoś kto się na tym zna.

    Dokładnie! Żadne 500 USD tylko dobry informatyk 😊

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2020, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy zdarzają się Wam suche noce? Mam na myśli że dziecko budzi się z suchym pampersem? U nas parę zdarzyło się w zimie i teraz też co jakiś czas jest sucho.

  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 5 lipca 2020, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie zdarzyło się raz czy dwa.

    Fasolka a1 jechaliśmy, a kawa o 4 nad ranem to zbrodnia😂

    Jesteśmy na oddziale ale na razie w strefie izolacji. Czekamy na wynik korony i przeniosą nas na oddział docelowy. Nie jest najgorzej, jedzenie znośne, pokój na razie jednoosobowy. W poniedziałek pewnie będę rozmawiać z lekarzem.

    f1d9680377.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 5 lipca 2020, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_90 wrote:
    Czy zdarzają się Wam suche noce? Mam na myśli że dziecko budzi się z suchym pampersem? U nas parę zdarzyło się w zimie i teraz też co jakiś czas jest sucho.
    Nam nie.
    Ale chyba już powinny.

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • chce_byc_mama Autorytet
    Postów: 997 1542

    Wysłany: 5 lipca 2020, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_90 wrote:
    Czy zdarzają się Wam suche noce? Mam na myśli że dziecko budzi się z suchym pampersem? U nas parę zdarzyło się w zimie i teraz też co jakiś czas jest sucho.

    U nas nigdy. Pampers nad ranem napompowany do granic 🙈

    atdc2n0agq3f7pfx.png
    ijpbmg7yq0tf1to1.png
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 5 lipca 2020, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też się to jeszcze nie zdarzyło. Co prawda nie ma bomby jak w dzień w 3 godz potrafi zrobić, ale sucho to nigdy jeszcze nie było.
    Nie zdradza też żadnej świadomości że trzeba zmienić pieluche, że ma kupkę, nie pokazuje, nie daje dźwięku, że coś tam się stało w pieluszce...

    age.png
    age.png
‹‹ 4214 4215 4216 4217 4218 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ