X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 7 listopada 2018, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stresant, super :) My mieszkamy w bloku, nawet balkonu nie mamy. Marzę o mieszkaniu z dużym balkonem, do domu jakoś nie jestem przekonana, ale gdyby mi ktoś wybudował i urządził to bym nie pogardzila :P

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 7 listopada 2018, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaKJ a Ty przed ciąża miałaś problemy z ciśnieniem? Bo lekarka nic mi na ten temat nie wspominała a ja wręcz mam za niskie na razie. I tak kominie czy to się tak zmienić moze

    f1d9680377.png
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 7 listopada 2018, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mialam przed ciazo 140 na 90 normlanie w ciazy wzroslo do 160 na 110 po po aplikacji acardu spadlo do 100 na 60 czasami 120 na 70 ale to max.

    Kiwona my obydwoje z mezem jestesmy blokowcami tam sie wychowalismy....po slubie kupilismy mieszkanie duze bo 70 m z balkonem ale wciaz nam brakowalo ogrodu szczegolnie latem, poza tym denerwoala nas obecnosc sasiadow za sciana, ze wszystko slychac, smrody przechodza jak ktos ziemniaki przypali i wieczny problem z brakiem miejsc do parkowania auto poodzierane bo ludzie parkowac nie potrafia no i zdecydowalismy sie wybudowac malutki 100m domek z malutkim ogrodem :)
    jestesmy zadluzeni na cale zycie kredytem hipotecznym, ale wole jesc suchy chleb i ciezko pracowac a miec dom....duzo pracy jest, trzeba trawe kosic, odsnieżać, remontowac, teraz np. juz drugi rok płot stawiamy, idzie opornie ale powoli do przodu..... budowalismy sami, ja przy betoniarce, maz murowal :) jak sobie wspomne te czasy fajnie bylo :) a figure mialam ze hoho 20 kilo mniej fitnes za darmo :)

    Fasolka77, Kiwona, Kasiulka90 lubią tę wiadomość

  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 7 listopada 2018, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w sumie nie wiedziałam że acard obniża, ale oczywiście gdyby się głębiej nad tym zastanowić to logiczne. To ciekawe jakie ja mam teraz ciśnienie, skoro już było niskie

    f1d9680377.png
  • Aasha Autorytet
    Postów: 1204 904

    Wysłany: 7 listopada 2018, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    Masz założony profilaktycznie? A w poprzedniej ciazy szyjka sie tylko skracała czy tez rozwarcie mialas?
    Tak, teraz profilaktycznie. W poprzedniej ciąży miałam skrócona tak ze prawie jej nie było ok 20tc. W 17tc miała 3 cm, skracania nie czułam, ale okazało się ze miałam bakterie w szyjce i prawdopodobnie to spowodowało skracanie. A u Ciebie KArmelka jaki problem z szyjka? Nie doczytałam, wybacz, ale nie miałam tel przez kilka dni.

    akeu43r8y52gvtw7.png

    ex2bio4p7ak0n2wo.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 7 listopada 2018, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia-tosia wrote:
    Kochana widzisz a ja właśnie rezygnuje z NFZ by mieć wizyty rzadziej, ten lekarz na nfz jest jakiś nadgorliwy i każe mmi przychodzić co 2 tygodnie, wizyty nic nie wnoszą, bo nie bada mnie wcale poza 2 minutowym usg, na którym mówi "jest wątroba, jest pęcherz, dziecko rośnie prawidłowo" koniec. Ewentualnie mówi, że mam nisko łożysko a jak za pierwszym razem zapytałam, czym to grozi to on do mnie, że mmogę poronic ... dodam, że przed tą wwizytą mmiałam 4 dni wcześniej prenatalne pprywatnie i lekarz na prenatalnych mówił, że wwszystko jest idealnie. A no i ten lekarz nna nfz przepisuje mi non stop natamycyne, jak to mówi zapobiegawczo, bez badań bez niczego... nie wiedziałam, że takie leki można brać zapobiegawczo.
    Z córką miałam 4 razy usg w całej ciąży i na jedno poszłam prywatnie, polowkowe żeby sprawdzić czy aby na pewno nie ma żadnych wad, wizyty miałam co 4 tygodnie i naprawdę całą ciążę nniczym się nie martwiłam, pracowałam, wykanczalam mieszkanie :D i byłam mega szczęśliwa. Niestety Pani doktor już nie żyje :(
    Ten lekarz zrobił ze mnie wielce chorą i czuje się jak niepełnosprawna, dlatego czuję, że jeśli przez całą ciążę tak mam się denerwować to wolę wydać te pieniądze, ale być ppod dobrą opieką :-) tym bardziej, że wyprawka już praktycznie gotowa :D. Brakuje mi jeszcze tylko chusty, lakratora i podgrzewacza :D

    nisko łożysko to nisko łożysko, dopiero po 20 tyg ciąży należy się martwić jeśli się nie podniesie także spokojnie :)

    Natalia-tosia lubi tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 7 listopada 2018, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym bardziej, że wyprawka już praktycznie gotowa :D. Brakuje mi jeszcze tylko chusty, lakratora i podgrzewacza :D[/QUOTE]

    szybko :) ja nawet nie wiem co potrzeba :) jest jakiś wykaz? :)
    wróciłam własnie od lekarza i rośnie nam maly ekshibicjonista :) nogi rozłożone, klejnoty na wierzchu :)
    wszystko jest ok, i najważniejsza wiadomość: łożysko zaczęło się podnosić :)

    Natalia-tosia, india, malutka_mycha, B_002, Kiwona, Sansivieria, Kasiulka90 lubią tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 7 listopada 2018, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasionek wrote:
    Ja biorę acard i jeszcze zastrzyki i nie mam krawien.Jestes na pewno bardziej ukrwiona i jak coś pęknie to krew trochę bardziej leci ale nie napewno samoistnie od brania acardu.

    możliwe, może od aplikatora luteiny a może od nisko położonego łożyska, które właśnie zaczęło się podnosić więc jestem dobrej myśli :)

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 7 listopada 2018, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 w piątek mam mieć kontrole czy szyjka sie dalej skraca.
    Jestem takim typem człowieka, który ma za bardzo rozbudowana wyobraźnie, widzę najgorsze scenariusze.[/QUOTE]

    doskonale Cię rozumiem bo sama jestem niezłym scenarzystą... będzie dobrze!
    mnie na początku ciąży wystraszył wpis w necie, że duży przyrost bety ( a ja miałam duże) to na pewno wady genetyczne... głowa do góry! stres źle wpływa na brzuszki :)

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Natalia-tosia Autorytet
    Postów: 1251 1056

    Wysłany: 7 listopada 2018, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    tym bardziej, że wyprawka już praktycznie gotowa :D. Brakuje mi jeszcze tylko chusty, lakratora i podgrzewacza :D

    szybko :) ja nawet nie wiem co potrzeba :) jest jakiś wykaz? :)
    wróciłam własnie od lekarza i rośnie nam maly ekshibicjonista :) nogi rozłożone, klejnoty na wierzchu :)
    wszystko jest ok, i najważniejsza wiadomość: łożysko zaczęło się podnosić :)[/QUOTE]
    U mnie to drugie dziecko, więc póki co nie bazuje na żadnych listach :-) pewnie na sam koniec zweryfikuje o czym zapomniałam :D ale ogólnie przy pierwszej ciąży robiłam wyprawkę z listą i połowa rzeczy się nie przydała a i sporo też musiałam dokupić po porodzie :-)

    w4sqikgnoh8ujau7.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 7 listopada 2018, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiwona wrote:
    Mycha, moje jak zwykle na wysokim poziomie, mąż nie ma ochoty wcale. Ale ja tak, nie wiedzieć czemu, mam zakaz :( Cierpię katusze :P Już dzisiaj snulam wizję, jak będę nadrabiać po połogu :D

    u nas ja bym czasem chciała a K. nie... mówi, że chyba wydzielam jakieś ciążowe feromony, które na niego nie działają :) ale w sumie nigdy jakimś sexomanem nie był :p

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 7 listopada 2018, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DorotaAnna tak :)

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 7 listopada 2018, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiwona dziala na olej? Ja uzywalam na wode i moze dlatego tak ciezko mi bylo wyłapać. Niestety na żel jestem uczulona i nie moge uzywac.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2018, 18:53

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • DorotaAnna Autorytet
    Postów: 3093 2948

    Wysłany: 7 listopada 2018, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    India i jak wrażenia? Ja też się u niej zapisałam, ale będę na kolejnym kursie

    👱🏻‍♀️30 🧔🏻‍♂️32

    05.2018 poronienie zatrzymane 9tc
    04.2019 👶🏼
    Aktualnie 1 cs o drugie bejbisia
    13.02 ⏸️
    15.02 beta 81,5
    17.02 beta 158,4
    01.03 pęcherzyk ciążowy 1,2 cm
    15.03 CRL 1,24 cm ❤️
  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 7 listopada 2018, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka a ktory masz tydzień?
    U mnie nadal łożysko nisko i nachodzi na ujscie szyjki :/

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 7 listopada 2018, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DorotaAnna wrażenie pozytywne. Choc po spotkaniu organizacyjnym trudno wywnioskować cos wiecej. Ale jestwm dobrej mysli i na pewno bedzie mi sie podobac :)

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 7 listopada 2018, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiwona wrote:
    Mam mam mam! Mój detektor tętna płodu! :D Nie było w aptece żelu, więc posmarowalam się olejem :P i słyszałam maluszka :D Genialny zakup :D
    A pod wieczor pojadę po wyniki PAPPA w końcu. No.

    wow! ile takie cudo kosztuje? jak to się obsługuje? :)

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • AniaKJ Ekspertka
    Postów: 185 160

    Wysłany: 7 listopada 2018, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    AniaKJ a Ty przed ciąża miałaś problemy z ciśnieniem? Bo lekarka nic mi na ten temat nie wspominała a ja wręcz mam za niskie na razie. I tak kominie czy to się tak zmienić moze
    Nie miałam, poprzednia ciąża cała z ciśnieniem 90/60 teraz ok. 110/65. Ale niewydolne łożysko moze prowadzić do wzrostu ciśnienia. U mamy ginekolog jest artykuł o nadciśnieniu w ciąży, który fajnie wszystko tłumaczy

  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 7 listopada 2018, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    u nas ja bym czasem chciała a K. nie... mówi, że chyba wydzielam jakieś ciążowe feromony, które na niego nie działają :) ale w sumie nigdy jakimś sexomanem nie był :p
    Rozbawilo mnie to stwierdzenie :D chociaż wiem że czasami sam fakt może wkurzac. Ale w sumie nieźle to chyba oddaje też nasza sytuację, ujęte w punkt. Trudno, dzisiaj się odstrzelilam to się nie oprze ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2018, 19:02

    Fasolka77 lubi tę wiadomość

    f1d9680377.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 7 listopada 2018, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaKJ wrote:
    Nie miałam, poprzednia ciąża cała z ciśnieniem 90/60 teraz ok. 110/65. Ale niewydolne łożysko moze prowadzić do wzrostu ciśnienia. U mamy ginekolog jest artykuł o nadciśnieniu w ciąży, który fajnie wszystko tłumaczy
    O widzisz, nie miałam pojęcia, zaraz poczytam a w poniedziałek na wizycie dopytam. Dzięki :)

    f1d9680377.png
‹‹ 460 461 462 463 464 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pozytywny test ciążowy i co dalej?

A więc stało się! Zrobiłaś test ciążowy i wynik wyszedł pozytywny. Gratulacje! To co zapewne wiesz na pewno, to fakt, że przed Tobą wiele zmian. Jakie to będą zmiany, czego się teraz spodziewać? Przeczytaj na co powinnaś być gotowa, jak się do tego przygotować i co po kolei powinnaś  zrobić gdy już wiesz, że pod Twoim sercem zagościło nowe życie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ