X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 06:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    B_002 wrote:
    Nie wiem dziewczyny czy ja coś źle robię, ale mam tą poduszkę ciążową od piątku, śpię na niej, a jednak budzę się w nocy z bólem w dole pleców. Nie widzę zmiany na razie :( Niby fajna pozycja do spania z tą poduszką, wydaje się wygodna, a jednak spanie na boku u mnie kończy się ciągle tak samo. Będę szukać rozwiązań.
    Nie pomogę tym postem ale mnie zaczyna boleć w dole kręgosłupa po prostu w ciągu dnia jak dużo robię. Chyba zaczyna coa obciążać a że kręgosłup nie młody to są efekty. A mówiłaś lekarzowi czy to świeża sprawa? Może można jakimiś masciami na noc smarować np? Sama jestem ciekawa.

  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 06:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mój mąż na początku stwierdził że jak będzie syn to Leo a jak córka to Messi lub Andreas a córka Iniesta :D

    Mama36, martusiawp lubią tę wiadomość

    f1d9680377.png
  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 06:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślicie, że jak pojadę jutro na krew na TSH i Toxo to będę miała wyniki na czwartek wieczór ?

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 06:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karollinax26 wrote:
    Myślicie, że jak pojadę jutro na krew na TSH i Toxo to będę miała wyniki na czwartek wieczór ?
    Ja mam zawsze wszystkie wyniki tego samego dnia max do wieczora. A w jakim labo robisz? Bo to od tego zależy. Ja zawsze w Alab.

    martusiawp lubi tę wiadomość

  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 06:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama36 wrote:
    Ja mam zawsze wszystkie wyniki tego samego dnia max do wieczora. A w jakim labo robisz? Bo to od tego zależy. Ja zawsze w Alab.

    Pojadę jutro do ALAB. W piątek mam połówkowe, więc mam nadzieję że na czwartek wyniki będą.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2018, 07:22

    martusiawp lubi tę wiadomość

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • Mistella Autorytet
    Postów: 679 647

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak robię w Alab lub diagnostyce to mam zawsze tego samego dnia po południu, mam wizytę w piątek to idę w czwartek zawsze na pobranie . Miłego tygodnia :)

    martusiawp lubi tę wiadomość

  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehh ciężka noc. Cora wczoraj w dzien juz narzekala ze brzuch ją boli i obiadu nie mogla dojesc.. Wieczorem pojawila sie troszke biegunka a potem puste gazy. Pol nocy spac nie mogla z bolu brzucha. Dałam jej espumisan i juz zastanawialam sie nad nospa.. Poszla teraz do szkoly bo sie dobrze czuła. Nie wiem co robic i podejrzewac.. Czy to znow owsiki i dawaly by takie objawy? Do przychodni sie nie da dodzwonic jakby tel odlaczony

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wracam do Was ;) gości przeżyłam, było barfso sympatycznie ale jednak kilkufniowa wizyta dała mi w kosc. Ciągle na pełnych obrotach, ale z drugiej strony mialam jakad rozrywkę :) a teraz postaram siennadrobic chociaz czesc waszych wpisow

    martusiawp lubi tę wiadomość

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karollinax26 wrote:
    Myślicie, że jak pojadę jutro na krew na TSH i Toxo to będę miała wyniki na czwartek wieczór ?

    U mnie sa bez problemu, zazwyczaj ten sam dzień. Możesz zawsze zadzwonic do swojego labo i sie upewnic

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzień doberek :)
    dziewczyny pytanko... te ruchy Maluchów to jak odczuwacie? jakieś kopnięcia, ukłucia?

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    dzień doberek :)
    dziewczyny pytanko... te ruchy Maluchów to jak odczuwacie? jakieś kopnięcia, ukłucia?

    U mnie pierwsze ruchy to były takie puknięcia, obyło się bez motyli w brzuchu. Teraz to już są mega puknięcia, aż się brzuch podnosi, momentami mała się wypycha i czuję jakbym miała „coś” pod skórą i to „coś” mi wędrowało po całym brzuchu :)

    Fasolka77, martusiawp lubią tę wiadomość

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ignas miał chyba czkawkę. Ale śmieszne uczucie <3

    Franka2104, martusiawp lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    dzień doberek :)
    dziewczyny pytanko... te ruchy Maluchów to jak odczuwacie? jakieś kopnięcia, ukłucia?
    U mnie ruchy się zaczęły od tych tzw. motylków. Mi to bardziej przypominało robaki pod skórą :-D ale motylki to też poniekąd robaki.
    Teraz to są kopniaki na tyle silne że mój gruby brzuch podskakuje i czuć pod ręką od około 3 tygodni. Wcześniej musiałam dość mocno przyłożyć rękę a teraz nawet lekko położona czuję.
    U mnie łożysko wysoko na tylnej ścianie, Ignas zazwyczaj kopie z lewej strony w połowie drogi między pępkiem a łonem. Ale zdarza mi się kopać już powyżej pępka albo w pęcherz.
    Zaczynam czuć też coś dziwnego od paru dni, wydaje mi się, że czuję zmiany pozycji dziecka.

    martusiawp lubi tę wiadomość

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    U mnie ruchy się zaczęły od tych tzw. motylków. Mi to bardziej przypominało robaki pod skórą :-D ale motylki to też poniekąd robaki.
    Teraz to są kopniaki na tyle silne że mój gruby brzuch podskakuje i czuć pod ręką od około 3 tygodni. Wcześniej musiałam dość mocno przyłożyć rękę a teraz nawet lekko położona czuję.
    U mnie łożysko wysoko na tylnej ścianie, Ignas zazwyczaj kopie z lewej strony w połowie drogi między pępkiem a łonem. Ale zdarza mi się kopać już powyżej pępka albo w pęcherz.
    Zaczynam czuć też coś dziwnego od paru dni, wydaje mi się, że czuję zmiany pozycji dziecka.

    mnie się wydawało, że ok 3 razy poczułam taką pływającą rybkę w brzuchu... dziś rano coś jak kilka ukłuć.. i nie wiem czy to to... zaczełam już 20 tc i najwyższy czas żebym coś poczuła...

    india lubi tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A na bóle kręgosłupa polecam wizytę u fizjoterapeuty. Nie ortopedy tylko fizjoterapeuty. Mi bardzo pomaga pomoc fizjo. Ortopeda tylko kieruje na rezonansu i przepisuje antybóle. A fizjoterapia uczy takiego codziennego radzenia sobie z bólem poprzez skorygowanie motoryki.

    B_002, malutka_mycha lubią tę wiadomość

  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam wczoraj wieczorem takie twardnienia brzucha. Ale położyłam sie odpoczelam i minelo po ok 30 min

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    A na bóle kręgosłupa polecam wizytę u fizjoterapeuty. Nie ortopedy tylko fizjoterapeuty. Mi bardzo pomaga pomoc fizjo. Ortopeda tylko kieruje na rezonansu i przepisuje antybóle. A fizjoterapia uczy takiego codziennego radzenia sobie z bólem poprzez skorygowanie motoryki.

    ja właśnie zaczęłam chodzić :) leżę na boku bo na brzuchu już nie dam rady. Chciałam wzmocnić dolną część kręgłosłupa no i dodatkowy relaks.. i Maluch lepiej się czuje :)

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    mnie się wydawało, że ok 3 razy poczułam taką pływającą rybkę w brzuchu... dziś rano coś jak kilka ukłuć.. i nie wiem czy to to... zaczełam już 20 tc i najwyższy czas żebym coś poczuła...
    Kochana na pewno to ;-) Tam nisko jest już tylko dziecko, wszystkie "flaki" poszły wyżej. Gratuluję pierwszych ruchów <3 Teraz tylko patrzeć aż się rozkręci i będzie Cię budzić w nocy

  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie największe niezadowolenie z imienia wyrażał maż, ale widzę, ze coraz bardziej sie przekonuje. Innym sie podoba, a przynajmniej tak mówią. Może sa tylko bardziej traktowani a mysla inaczej? Nie bardzo mnie to obchodzi.
    Moj brzusio robi sie ogromny... twardy i okrągły i nie wiem jak to mozliwe ale mam prawie 7kg na plusie.

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka - ja powtarzam od początku że mi pomaga joga na kręgosłup. Małgosia Mostowska na YouTube ma bardzo fajne zestawy dla ciężarówek. Ja dzisiaj jak wrócę z zakupów mam zamiar sobie zapodac trochę ruchu z Gosią. Mega pozytywna dziewczyna i też mamusia od niedawna.

    Franka2104, B_002, Lolka30, martusiawp lubią tę wiadomość

‹‹ 650 651 652 653 654 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ