X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama36 wrote:
    Nie pomogę tym postem ale mnie zaczyna boleć w dole kręgosłupa po prostu w ciągu dnia jak dużo robię. Chyba zaczyna coa obciążać a że kręgosłup nie młody to są efekty. A mówiłaś lekarzowi czy to świeża sprawa? Może można jakimiś masciami na noc smarować np? Sama jestem ciekawa.
    Jeszcze nie mówiłam lekarzowi bo to się zaczęło dość niedawno, po 20tc. Brzuch rośnie teraz szybciej, na pewno ma to wpływ. Skonsultuję to na następnej wizycie.
    W nocy chwilę pochodziłam, porobiłam kilka skłonów, porozciągałam się, rozmasowałam bolące miejsce. Znalazłam pozycję do spania w której boli mniej, ułożyłam poduszkę rogala pod talią i między nogami. Zasnęłam jakoś i odespałam trochę.
    Zamierzam trochę poćwiczyć, może za to jakiś efekt. Ogólnie ruch mi pomaga w ciągu dnia, ale w nocy problem wraca.

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • Franka2104 Autorytet
    Postów: 312 412

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    dzień doberek :)
    dziewczyny pytanko... te ruchy Maluchów to jak odczuwacie? jakieś kopnięcia, ukłucia?

    na początku to było takie uczucie łaskotania od środka, a teraz to już są regularne mocne kopniaki, takie że aż brzuch podskakuje. Czasami też czuję takie jakby rozpychanie, pewnie wtedy przekręca się na drugi bok ;)

    martusiawp lubi tę wiadomość

    tb739vvj5r83d9nz.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Kochana na pewno to ;-) Tam nisko jest już tylko dziecko, wszystkie "flaki" poszły wyżej. Gratuluję pierwszych ruchów <3 Teraz tylko patrzeć aż się rozkręci i będzie Cię budzić w nocy

    :) :) szczerze mówiąc myślałam, że to czuć jak solidny kopniak :) ale chyba za wcześnie na takie atrakcje :)

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Fasolka - ja powtarzam od początku że mi pomaga joga na kręgosłup. Małgosia Mostowska na YouTube ma bardzo fajne zestawy dla ciężarówek. Ja dzisiaj jak wrócę z zakupów mam zamiar sobie zapodac trochę ruchu z Gosią. Mega pozytywna dziewczyna i też mamusia od niedawna.

    na jodze byłam raz... nie moja bajka :) chodzę codziennie na spacery i raz w tyg na masaż i mam nadzieję, że jest ok

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    dzień doberek :)
    dziewczyny pytanko... te ruchy Maluchów to jak odczuwacie? jakieś kopnięcia, ukłucia?
    Wszystko. Brzuch mi faluje. Od kopniec zszturchniec, czuję jak się przekreca wtedy ciągnie.. I czuję czkawke aczkolwiek to mnie denerwuje.

    martusiawp lubi tę wiadomość

  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    :) :) szczerze mówiąc myślałam, że to czuć jak solidny kopniak :) ale chyba za wcześnie na takie atrakcje :)
    Solidne będą później, na początku to takie bardzo bardzo delikatne. Dlatego można nie rozpoznać od raz że to jest to.
    Ale z tego co piszesz to wygląda na to że się zaczna :)

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    B_002 wrote:
    Solidne będą później, na początku to takie bardzo bardzo delikatne. Dlatego można nie rozpoznać od raz że to jest to.
    Ale z tego co piszesz to wygląda na to że się zaczna :)

    :) :) <3

    B_002 lubi tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny myślicie, że taki gift świąteczny dla lekarza jest ok czy przesada? Chciałabym się jakoś odwdzięczyć za pomoc, zaangażowanie etc... wypada?

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam pytanie z innej beczki. Robicie sobie jakieś drobne prezenty na Mikołajki ?

    martusiawp lubi tę wiadomość

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    dziewczyny myślicie, że taki gift świąteczny dla lekarza jest ok czy przesada? Chciałabym się jakoś odwdzięczyć za pomoc, zaangażowanie etc... wypada?
    Dokładnie nad tym samym myślę i mysle i się zastanawiam Czy wierzący bo cholercia wie jak można trafić.

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karollinax26 wrote:
    A ja mam pytanie z innej beczki. Robicie sobie jakieś drobne prezenty na Mikołajki ?

    odwieczny problem: Mikołajki czy choinka :), raczej pod choinkę bo wtedy się rodzina spotyka... raczej drobne prezenty bo liczy się pamięć. Mam nadzieję, że mnie lekarka puści na święta do rodziców w góry...

    martusiawp lubi tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama36 wrote:
    Dokładnie nad tym samym myślę i mysle i się zastanawiam Czy wierzący bo cholercia wie jak można trafić.

    myślę, że każdy obchodzi święta.. czy wierzący czy nie to choinka pewnie jest o wigilia... i w ogóle fajnie jest dostać prezent :) zależy co chcesz kupić :)

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Franka2104 Autorytet
    Postów: 312 412

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas Mikołajki to raczej drobiazgi typu słodycze, książka. Prezenty większego kalibru lądują zawsze pod choinką.

    martusiawp lubi tę wiadomość

    tb739vvj5r83d9nz.png
  • Natalia-tosia Autorytet
    Postów: 1251 1056

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja dziś rrozpoczęłam dzień od nerwów. Pojechałam do przychodni po wyniki badań, ponieważ jutro mam wizytę u lekarza, wyniki robiłam w czwartek w piątek miały być już być do odbioru, ale mówię ppojadę na kolejny ddzień rroboczy aby na bank wyniki były. I co... pojawiam się w recepcji a tam tylko jeden wynik poziom magnezu a całej reszty brak... Pani z laską do mnie mówi, że mam sobie jechać do miejscowości obok 5km oddalonej, bo one ty wyników nie mają. Proszę ją ggrzecznie by sprawdziła raz jeszcze, bo nie mam możliwości aby jeździć bez potrzeby a ta, że już sprawdziła i nic nie ma :/. Pojechałam do tej drugiej pprzychodni, Pani do mnie mówi, że wwyniki mmuszą być w tej przychodni ww której oddawalm krew, bo ma zaznaczone, że je tak dostarczyli... powiedziałam, że nie mam siły tak w kółko jeździć i czy mogę odebrać kopię u nich? Zgodziła się, więc ja już sszczęśliwa,czekam na wyniki a ona do mnie mówi, że mi nie wyda, bo nie ma kierowniczki i nie ma kto mi podbić wwyników :/no szlag mnie trafił! O 17 mam sobie przyjechać ponownie :/
    Teraz sobie myślę, co miałaby zrobić starsza osoba, bez auta itd... albo ktoś obłożnie chory...

    w4sqikgnoh8ujau7.png
  • DorotaAnna Autorytet
    Postów: 3093 2948

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruchy to na początku jakby bulgotanie takie mocniejsze :) potem tak jakbym miała piłeczkę albo balon z wodą i on się przemieszcza i tak wiecie mizia od środka. Teraz czuje jak się przemieszcza, przekręca, kopie. Z różną siłą ale na pewno później będzie jeszcze mocniej :) w ogóle jak kopie niżej to czuje mocniej (tak bliżej lini majtek) niż jak kopie pod pępkiem - tam pewnie ma po prostu jeszcze więcej miejsca.

    My sobie z mężem nie robiliśmy nigdy prezentów na Mikołajki- tzn. Pewnie jak byliśmy tylko para to tak, ale jak już zamieszkaliśmy razem to nie. U nas w rodzinach tak naprawdę wkłada się tylko coś drobnego do buta dzieciakom.

    👱🏻‍♀️30 🧔🏻‍♂️32

    05.2018 poronienie zatrzymane 9tc
    04.2019 👶🏼
    Aktualnie 1 cs o drugie bejbisia
    13.02 ⏸️
    15.02 beta 81,5
    17.02 beta 158,4
    01.03 pęcherzyk ciążowy 1,2 cm
    15.03 CRL 1,24 cm ❤️
  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia-tosia nie dziwię się że się wkurzylas. A jakie laboratorium wykonuje Ci badania? Bo jeśli diagnostyka to wszystkie wyniki zawsze możesz sprawdzić i wydrukować z konta pacjenta, nieważne czy pobranie próbki było u nich czy w jakiejś przychodni czy luxmedzie. Jak do nich trafia próbka to wyniki są na koncie, także polecam sobie założyć jeśli korzystasz z tego labu :).

    martusiawp lubi tę wiadomość

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    dziewczyny myślicie, że taki gift świąteczny dla lekarza jest ok czy przesada? Chciałabym się jakoś odwdzięczyć za pomoc, zaangażowanie etc... wypada?
    Różnie to lekarze mogą potraktować. Ja bym nie dawała teraz żadnych prezentów. Jeśli już chcesz wyrazić wdzięczność to chyba lepiej byłoby to zrobić dopiero po porodzie. Ale to tylko moje zdanie.

    Karollinax26, martusiawp, Martusiazabka lubią tę wiadomość

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Współczuję latania za wynikami :( nie fajnie..
    My na Mikołajka sobie robimy i pod choinkę, ja mam jeszcze imieniny męża w grudniu i też prezent...
    No właśnie nie wiem co można dać drobnego świątecznego lekarzowi. Jak bym miala lekarke byłoby łatwiej.. MY KOBIETY nawet z kuli śnieżnej się cieszymy. A facetowi??? Nie wiem..

  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My sobie nie robimy prezentów na Mikołajki. Ja mam imieniny w tej okolicy więc mąż coś tam zawsze wymyśli. Tylko pod choinkę sobie robimy, ale nie jakieś wielkie :) Myślę że większe to będą dla dziecka w przyszłości. No i wtedy na Mikołajki też coś dostanie, tak jak wszystkie grzeczne dzieci :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2018, 09:48

    martusiawp lubi tę wiadomość

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • Natalia-tosia Autorytet
    Postów: 1251 1056

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka30 wrote:
    Natalia-tosia nie dziwię się że się wkurzylas. A jakie laboratorium wykonuje Ci badania? Bo jeśli diagnostyka to wszystkie wyniki zawsze możesz sprawdzić i wydrukować z konta pacjenta, nieważne czy pobranie próbki było u nich czy w jakiejś przychodni czy luxmedzie. Jak do nich trafia próbka to wyniki są na koncie, także polecam sobie założyć jeśli korzystasz z tego labu :).
    W mojej przychodni te podstawowe badania są wykonywane w wewnętrznym laboratorium :/ magnez itd. Faktycznie w diagnostyce, dobrze wwiedzieć, że można założyć sobie konto, zaraz to sprawdzę :-)

    w4sqikgnoh8ujau7.png
‹‹ 651 652 653 654 655 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ