X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe mamusie 2014:)
Odpowiedz

Kwietniowe mamusie 2014:)

Oceń ten wątek:
  • walabia Autorytet
    Postów: 2046 1381

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie te wszystkie alergie załamują, bo zanim się ustali od czego dziecko cierpi, to trochę czasu minie... Ja dziś na obiad wcinam ziemniaki gotowane z marchewką :D i już trochę tęsknię do normalnego odżywiania się. Ile planujecie karmić piersią?

    ot1z8e0.png

    https://www.maluchy.pl/li-73157.png
  • doris85 Autorytet
    Postów: 1192 561

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chciałam do k 6 miesiąca, ale jak będą takie akcje alergiczne to do k 3 miesiąca albo już jak pediatra zarządzi. Staram się pogodzić z ta myślą, ale byłoby mi strasznie szkoda. Dzięki karmieniu czuje taką wyjątkową więź.

    klz9vcqg5cpvnjbv.png
    więc teraz serca mam dwa
  • Tusia89 Autorytet
    Postów: 1512 561

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eh te diety... ja też już tęsknie na schabowym :P moja położna powiedziała, że jeśli nie chce mieć dziecka alergika to mam jeść i wprowadzać bardzo wolno, w małych ilościach, wszystko to na co mam ochotę. Powiedziała dosłownie tak: jeśli masz mega ochotę na ogórka kiszonego,to zjedz małego ogórka i obserwuj dziecko. JA jednak boje się... tak bardzo boje się kolek... ;(

    Dziś zjadłam jogurt naturalny z płatkami z cynamonem... ale tez zjadłam pomidorówkę, więc w sumie jak coś będzie nie tak to nie będę wiedziała czy to od pomidorówki czy nabiału...

    Kurde tak długo Wam śpią maluchy??? u mnie dziś w nocy mały z dwa razy przespał po 3 godziny więc byłam szczęśliwa... :)

    dqprj44jypq2k6s8.png
  • Tusia89 Autorytet
    Postów: 1512 561

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja niby chciałabym do roku karmić ale nie wiem jak to wyjdzie. w sumie nic nie wskazuje na to żebym nie mogła do roku karmić bo pokarm mam... ale nie wiem czy ja dam radę.

    Właśnie ta wyjątkowa więź... ja jakoś tego tak nie odbieram ale mam nadzieję, że przez to nie nazwiecie mnie wyrodną matką :) bardzo kocham mojego Frania i oddałabym za niego życie ale karmienie piersią jest dla mnie bardziej jak obowiązek matczyny, choć oczywiście lubię trzymać go na rękach i tulić. Być może odbieram to tak bo miałam problemy początkowo z dostawieniem małego, "pogryzł" mi brodawki do krwi, teraz cały czas karmię w kapturkach, choć już sobie prawie wyleczyłam i jest lepiej. Jednak chcę karmić piersią bo wiem, że jest to coś najlepszego co mogę dać swojemu dziecku.

    dqprj44jypq2k6s8.png
  • Karina1989 Autorytet
    Postów: 988 414

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris moze cie to pocieszy, moze nie ale moja siostrzenica miala zdiagnozowana skaze bialkowa i co prawda menu mojej siostry bylo mocno okrojone ale jakims cudem udalo jej sie karmic...prawie 3 lata..choc moze nie miala az tak mocnej tej alergii, nie wiem...

    My dzis po stresujacym poranku, malemu robili usg glowki, ale na szczescie wszystko w porzadku:)

    doris85 lubi tę wiadomość

    f2wl3e5e2woqb9gd.png
    zem3krhmp272sip5.png
  • walabia Autorytet
    Postów: 2046 1381

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja we wrześniu wracam do pracy, więc nie wiem jak będzie z karmieniem... na razie się o to nie martwię. Czas pokaże.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 maja 2014, 17:14

    Tusia89, Makcza lubią tę wiadomość

    ot1z8e0.png

    https://www.maluchy.pl/li-73157.png
  • Tusia89 Autorytet
    Postów: 1512 561

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny a Wasze maluchy też Wam się dławią śliną ??? mój Franio od czasu do czasu ma takie odruchy dławienia się... ;/

    dqprj44jypq2k6s8.png
  • kozgo Autorytet
    Postów: 4426 3339

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym chciała do roku nie ukrywam, że tez troche z wygody bo wszędzie cycka wyciągnę i spokój a te butelki, grzanie mleka itd szczególnie na mieście jakos mnie nie zachęca no ale zobaczymy ile pokarmu bede miała obrał pózniej jak juz wprowadza sie stałe pokarmy to cyc jest 2-3 razy dziennie tylko.

    Ja tez juz nie wiem kurde Tymek spi ładnie od 20 lub 21 do 4-5 rano a potem ryk i nic nie działa, niezależnie co jem mam wrażenie ze z brzuchem jest ciagle tak samo:/ wydaje mi się, że to przez gazy i powietrze łykane podczas jedzenia bo nie zawsze udaje nam się odbić a czasem udaje się z 3 razy podczas karmienia wiec wiem ze potrzebuje odbicia a mimo tego pręży sie i wygina i nie moze.

    Dziewczyny kiedy idzie sie na pierwsza wizytę u neurologa zeby sprawdzić czy napięcia mięśniowe itd sa ok bo gdzies czytałam ze takie prezenie malucha czesto zwala sie na kolki a to problemy z napięciem sa.

    lineczka lubi tę wiadomość

    qb3cpiqv120x7xhb.png
  • walabia Autorytet
    Postów: 2046 1381

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kozgo, a dajesz Tymkowi jakieś kropelki? Bo nam Espumisan bardzo pomógł.

    ot1z8e0.png

    https://www.maluchy.pl/li-73157.png
  • Tusia89 Autorytet
    Postów: 1512 561

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kozgo a jak mały Ci tak długo śpi to w miedzy czasie go przebierasz?? czy dopiero jak się obudzi??? bo mój mały po 2 godzinach ma już narąbane :D i pieluchę zlaną... ;/

    dqprj44jypq2k6s8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie co do usg bioderek gdzie to sie idzie bo pediatra powiedziała ze mam sie zapisać to wypisze mi skierowanie dzwoniłam do przychodni na romera w Warszawie to baba strasznie nie miła zaczęła sapać ze muszę miec skierowanie i to nie od pediatry tylko od lekarza ktory prowadzi mi dziecko czyli od kogo Póki co byłam tylko u pediatry może wy macie jakieś namiary na to usg gdzieś w Warszawie kurde porwalam sie na opiekę na NFZ ale jednak chyba wykupie ten pakiet w luxmedzie bo załatwić cokolwiek na NFZ to jakaś porażka a miłe te baby ze szok brrr

    Limerikowo lubi tę wiadomość

  • walabia Autorytet
    Postów: 2046 1381

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miriam, u nas jest tak: idziemy jutro na wizytę do pediatry (NFZ) i ma dać nam skierowanie na USG. A wcześniej się już zapisaliśmy, zanim dostaliśmy skierowanie (przychodnia na pl.Hallera). Tak poleciła nam zrobić położna, która nas odwiedzała. Musisz koniecznie poprosić swojego pediatrę o skierowanie, myślę, że warto skorzystać z tych badań na NFZ.

    ot1z8e0.png

    https://www.maluchy.pl/li-73157.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A masz nr tam gdzie będziesz robić usg to i ja bym tam sie zapisała :) jeżeli mozna sie zapisać bez skierowania a piszesz ze nie masz jeszcze :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo tu po tej stronie Wisły co ja to nie mms pojęcia gdzie to juz pojadę na Pragę i odrazu zalicze mojego doktorka

  • walabia Autorytet
    Postów: 2046 1381

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam numer, ale położna mnie uprzedziła, że dodzwonienie się graniczy z cudem, więc poszliśmy i się zapisaliśmy. Ale może Tobie się uda! 22 6192840, 22 6701175.

    Położna uprzedziła nas, że będą pytać o skierowanie, i kazała nam powiedzieć, że dostaniemy je na pierwszej wizycie u pediatry która jest przed nami a zapisujemy się już teraz, bo są odległe terminy (nas zapisali na 23 maja).

    Miriam lubi tę wiadomość

    ot1z8e0.png

    https://www.maluchy.pl/li-73157.png
  • walabia Autorytet
    Postów: 2046 1381

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ta przychodnia czynna jest 8:00-18:00, więc może jeszcze dziś spróbuj!

    Miriam lubi tę wiadomość

    ot1z8e0.png

    https://www.maluchy.pl/li-73157.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naprawdę dodzwonić sie tam to cud albo zajęte albo nikt nie odbiera :/

  • Tusia89 Autorytet
    Postów: 1512 561

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Walabia, mój Franek też idzie 23 maja na USG bioderek :P ;D

    dqprj44jypq2k6s8.png
  • Tusia89 Autorytet
    Postów: 1512 561

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny a wiecie może po jakim czasie od zjedzenia jakiegoś produktu dociera to do mleka matki???

    dqprj44jypq2k6s8.png
  • walabia Autorytet
    Postów: 2046 1381

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tusia89 wrote:
    Walabia, mój Franek też idzie 23 maja na USG bioderek :P ;D

    Mają wiele wspólnego :D

    ot1z8e0.png

    https://www.maluchy.pl/li-73157.png
‹‹ 313 314 315 316 317 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ