X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe mamusie 2014:)
Odpowiedz

Kwietniowe mamusie 2014:)

Oceń ten wątek:
  • Makcza Autorytet
    Postów: 2080 1272

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    !

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 października 2014, 19:23

    tb73y2v4bw88z3f1.png
    ox7n3e3ktfsn5ith.png
  • Makcza Autorytet
    Postów: 2080 1272

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    l

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 października 2014, 19:23

    Natalia lubi tę wiadomość

    tb73y2v4bw88z3f1.png
    ox7n3e3ktfsn5ith.png
  • Natalia Autorytet
    Postów: 480 228

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jeszcze nikt nie wiem. Pierwsi będa rodzice :)
    Chociaż tez juz bardzo bardzo bym chciala powiedzieć mamie. Całe szczescie, ze wyjechali i nie bede sie z nia widziale, bo na pewno bym wygadała albo ona by sie domyslila ze cos jest na rzeczy :)

    A potem beda moje przyjaciólki. :)

    relgh371zv6v421k.png
  • kozgo Autorytet
    Postów: 4426 3339

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to się obawiam tylko reakcji teściowej więc postanowiliśmy powiedzieć obydwu naraz, liczę że radość mojej mamy trochę wpłynie na teściówkę, chociaż nawet już z mężem obstawialiśmy, że pierwszy tekst będzie "i co teraz zamierzacie?" urodzić hehehe:)

    qb3cpiqv120x7xhb.png
  • Antolka Ekspertka
    Postów: 168 98

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia wrote:
    Makcza, ja pólsiku albo nawet1/3siku mam kilka razy dziennie. Podobno to macica sie powiększa i naciska na pęcherz dlatego nam sie wydaje ze juz trzeba isc.

    ah no tak - mialas symulować bol zęba i leki żeby nie pic :)
    nie wiem co poradzic. Moze jak tam pójdziesz to będziesz wiedziala czy chcesz mówić czy nie. Opracujcie z mężem dwie strategie ;)


    Hey Dziewczyny :) Tak sobie dzis Was podczytałam.
    No i gratuluje Wam bardzo mocno:) i życze spokojnych 9 miesiecy :)
    Co do obwieszczenia nowin, to my sie wstrzymalismy... i dobrze bo w sumie ciaza unormowała sie około 8 tyg. a do tego czasu nie wiadomo było czy sie utrzyma.
    Co do siusiu... to normalny objaw, ale zapewniam , ze jego przyczyna nie jest powiekszajaca sie macica :) Za wczesnie na cos takiego :)

    Pozdrawiam i jeszcze raz Gratuluje :)

    mhsvj44jngo177cq.png
  • aphrodita Autorytet
    Postów: 1429 481

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuję Antolka. Ja na razie się wstrzymuję. Wcześniej powiedziałam dość szybko i niestety szybko się skończyła radość.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2013, 11:44

    ex2b9vvjbetd957t.png
    dqprj48a0cp1gvgd.png
  • Natalia Autorytet
    Postów: 480 228

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antolka, przeczytalam o tej powiększającej sie macicy na wydawaoby sie wiarygodnej stronie, ze to sie dzieje od samego początku.. No ale nic mitów pewnie spotka mnie jeszcze mnóstwo ;)

    a czy po pierwszym USG gdzie slychac serduszko sie trochę kobieta wylozowuje? Antolka widzę, ze u Ciebie juz 32 tydz. Bylas spokojniejsza po 1 takim usg i potem po 1 trymestrze?

    relgh371zv6v421k.png
  • Antolka Ekspertka
    Postów: 168 98

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia, do pewnego momentu prowadziłam pamiętnik. Jak chcesz przeczytaj sobie.
    Ale wiuedz ze u kazdego ciaza rozwija sie w innym tempie i nie w tym samym momencie zaczyna bic serce.
    A jak pojdziesz i nie usłyszysz...to zdenerwujesz sie, a byc moze niepotrzebnie.
    Ja zalecałabym nie spieszyc sie z 1 usg :)

    mhsvj44jngo177cq.png
  • Natalia Autorytet
    Postów: 480 228

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antolka, dzięki zajrzę :)

    relgh371zv6v421k.png
  • kozgo Autorytet
    Postów: 4426 3339

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego mi lekarz zalecił 8 tydzień bo powiedział, że wcześniej może nic nie być i to niepotrzebny stres jest.

    Antolka lubi tę wiadomość

    qb3cpiqv120x7xhb.png
  • Antolka Ekspertka
    Postów: 168 98

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kozgo wrote:
    Dlatego mi lekarz zalecił 8 tydzień bo powiedział, że wcześniej może nic nie być i to niepotrzebny stres jest.


    i mądry lekarz :)

    mhsvj44jngo177cq.png
  • Makcza Autorytet
    Postów: 2080 1272

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    k

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 października 2014, 19:24

    Natalia lubi tę wiadomość

    tb73y2v4bw88z3f1.png
    ox7n3e3ktfsn5ith.png
  • Natalia Autorytet
    Postów: 480 228

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makcza wrote:
    No patrzcie, a ja się w ogóle nie denerwuję. Dlaczego coś miałoby być nie tak? Wszystko będzie dobrze!
    I niech nam sie udziela pozytywne podejście :)

    relgh371zv6v421k.png
  • kozgo Autorytet
    Postów: 4426 3339

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No no moja zgaga dziś i mdłości mnie w tym utwierdzają:)

    qb3cpiqv120x7xhb.png
  • Martusska Autorytet
    Postów: 678 415

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja znowu mam straszne zaparcia.. :( mdłości jeszcze ani razu nie miałam . :) ale to dobrze :)

    f2w33e3kmkr4l6vu.png
    ex2btgf6pw7pc9mw.png

    1usa8u69sqqt0q6z.png

  • doris85 Autorytet
    Postów: 1192 561

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A we mnie bije drugie serduszko! Tral la la:) Drobinek ma 6.28mm

    Stinka lubi tę wiadomość

    klz9vcqg5cpvnjbv.png
    więc teraz serca mam dwa
  • saszka Autorytet
    Postów: 288 313

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makcza, ja dziś założyłam jeden z nowych staników i jest już na styk! Z takim tempem za parę tygodni będę musiała udać się do tych samych sklepów co Ty :D

    U nas tak się złożyło, że dowiedzieliśmy się o ciąży i zresztą zrobiłam betę dzień przed wyjazdem do teściów, ale wyjazd razem z moimi rodzicami i moją siostrą, która też teraz jest w drugiej ciąży. Siostra oczywiście wiedziała, że się staramy, więc przyjechałam przed wyjazdem do niej i jej powiedziałam, zdecydowałyśmy, że to jest dobry moment żeby powiedzieć najbliższym, tym bardzie, że rodzice męża mają już swoje lata i czekali z niecierpliwością na pierwszego wnuka albo wnusię.
    Mężowi z kolei ciężko wytrzymać i już powiedział u siebie w pracy. Całe szczęście pracuje w kilkuosobowej firmie. Ale ja mam problem u siebie w pracy, bo mam system trzyzmianowy. Nieraz trzeba też przenieść coś cięższego. Staram się oczywiście zamieniać tak, żeby nie mieć nocek i nie nosić ciężkich rzeczy, ale jest to dla mnie uciążliwe. Więc czekam niecierpliwie na tą pierwszą wizytę, żeby poinformować pracodawcę i mieć święty spokój.

    Pierwszą wizytę w 7-8 tygodniu doradziła mi siostra, bo mam z niej chodzącą encyklopedię ;) Nie dość, że całkiem niedawno była w ciąży, to jeszcze teraz ma ciąże o 6 tyg. starszą od mojej. Razem będziemy chodziły z brzusiami :D

    A kiedy Wy zamierzacie powiedzieć w pracy?

    https://www.maluchy.pl/ci-71283.png
    https://www.maluchy.pl/li-71282.png
  • Stinka Ekspertka
    Postów: 159 73

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martusska wrote:
    ja znowu mam straszne zaparcia.. :( mdłości jeszcze ani razu nie miałam . :) ale to dobrze :)
    Ja codziennie pije maslanke i problem z zaparciami z glowy jak narazie. Zaparcia moga byc niebezpieczne w ciazy bo ten wysilek przy zalatwianiu moze otworzyc szyjke.
    Z mojej strony juz rodzice i siostry wiedza. Powiedzialam tak wczesnie bo mieszkam w UK i potrzebowalam zeby mi Duphaston przeslsly bo tutaj ciezko dostac albo jest mega dtogi. Meza rodzinie to najchetniej bym nie mowila bo nie znosze jego siostr... grrr. Jak byal w ciazy z pierwszym dzieckiem termin byl na listopad to jesgo siostra skomentowala - dzieci na zime sie nie rodzi. grrrr!!! a poztym juz wyobrazam sobie te ich rady bo one wszystko najlepiej wiedza!

    8599gov35hcg7r21.png
  • Lissa Autorytet
    Postów: 606 458

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ja mam wieczne wzdecie ... malo to przyjemne i nie wiem czy wy tez tak macie ale w moim tygodniu boli brzuch przez caly czas i dzisiaj ubralam spodnice z ciasniejszym paskiem i bol sie wzmogl i to znaczaco hmmmm

    atdci09k18tcna0b.png
  • kozgo Autorytet
    Postów: 4426 3339

    Wysłany: 10 sierpnia 2013, 00:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do wzdęć to też mnie męczą czuje się jakby już mi brzuszek urósł ale to tylko wzdęcia jak na razie heheh:)

    Lissa, mi przeszkadza jak coś uciska mi brzuch więc staram się ubierać teraz dosyć luźno.

    qb3cpiqv120x7xhb.png
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ