X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 7 listopada 2018, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz za tydzien. Narazie dicoflor i enterol podawac. Bylismy u gastrologa w zwiazku z ulewaniem.

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 7 listopada 2018, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sweetmalenka zdrówka dla Małego!

    A ja się przyszłam pochwalić, podawałam Małej wit. D łyżeczką i coś mi zastukało. Znalazłam zęba! :)

    Może te ostatnie mega słabe noce były właśnie przez to, a nie że jej się odmieniło i już tak zostanie? XD

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2018, 10:59

    Totoro, Katy lubią tę wiadomość

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 7 listopada 2018, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga o rany, współczuję :( Ty to biedna chyba nigdy nie odpoczniesz :(

    U mnie w okolicy panuje angina i dziewczyny pisały, że zaczynała się od gorączki i żadnych innych objawów. Ale te wymioty u Emi... Może jakiś wirus znowu :/

    Swoją drogą podziwiam za zachowanie zimnej krwi, ja przy 39 stopniach już byłabym po podaniu czopka. I pewnie siwa O.o

    Sweetmalenka przykro mi z powodu wyników :( ale grunt, że wiecie co jest grane, teraz tylko odpowiednio zadziałać i będzie ok.
    Swoją drogą nikt mi nigdy nie zasugerował badania kału a my też mieliśmy długo prób z ulewaniem i to konkretnym. Przy drugim dziecku będę mądrzejsza.

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 7 listopada 2018, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A, dziewczyny które stosują BLW jak podejecie chleb? Normalnie posmarowana cała kroma czy kroicie w jakieś kostki/paski? Bo ja często odrywam ze swoich kromek kawałki i jej podaję i dobrze sobie radzi i chciałam jej dać na śniadanie jakąś kanapkę tylko nie wiem jak przygotować :)

    Kinga zdrówka dla Emi również! Oby dziś było lepiej i bez gorączki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2018, 11:08

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 7 listopada 2018, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro wrote:
    Kinga o rany, współczuję :( Ty to biedna chyba nigdy nie odpoczniesz :(

    U mnie w okolicy panuje angina i dziewczyny pisały, że zaczynała się od gorączki i żadnych innych objawów. Ale te wymioty u Emi... Może jakiś wirus znowu :/

    Swoją drogą podziwiam za zachowanie zimnej krwi, ja przy 39 stopniach już byłabym po podaniu czopka. I pewnie siwa O.o

    Sweetmalenka przykro mi z powodu wyników :( ale grunt, że wiecie co jest grane, teraz tylko odpowiednio zadziałać i będzie ok.
    Swoją drogą nikt mi nigdy nie zasugerował badania kału a my też mieliśmy długo prób z ulewaniem i to konkretnym. Przy drugim dziecku będę mądrzejsza.
    U nas odrazu przy skierowaniu go gastrologa miałam przynieść probki kalu

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 7 listopada 2018, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny.

    Ja najczęściej daję bułkę (całą) albo precle (one maja taka twardą skórkę). A po jedzeniu spr czy nic się nie przykleiło do podniebienia. Na małe kawałki nie kroiłam, tak samo jak nie robię typowych kanapek. Kładę składniki na tackę i jedzą to co chcą. Nie wiem jak wasze, ale Emi ma jeszcze problem z łapaniem małych kawałków, do tego niezbyt kontroluje siłę nacisku dłoni (wiele rzeczy rozgniata i wyciska w ręce lub rozdrabnia na okruchy których później nie jest w stanie zebrać

    White Innocent lubi tę wiadomość

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 7 listopada 2018, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, moja też rozgniata w ręce i później pakuje całą dłoń do buzi ;) dzięki za odpowiedź. Ja myślałam o kanapce z jakąś pastą, może hummus albo jakaś inna roślinna. Ostatnio robiłam słonecznikową, może by jej zasmakowała.

    A propo jedzenia, kiedyś był temat uzależnienia od cukru. Ja przestałam ok miesiąc temu jeść słodycze (chociaż jak byli znajomi to kawałek ciasta zjadłam ;)) i spadło mi już 3 kg. Został tylko 1 do wagi sprzed ciąży i 5 do wagi jaką bym chciała osiągnąć i utrzymać :)

    Kinga., Agusia_pia, acygan, Totoro, Katy, Andzia123, Sylwiaa95 lubią tę wiadomość

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 7 listopada 2018, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro wrote:
    Kinga o rany, współczuję :( Ty to biedna chyba nigdy nie odpoczniesz :(

    U mnie w okolicy panuje angina i dziewczyny pisały, że zaczynała się od gorączki i żadnych innych objawów. Ale te wymioty u Emi... Może jakiś wirus znowu :/

    Swoją drogą podziwiam za zachowanie zimnej krwi, ja przy 39 stopniach już byłabym po podaniu czopka. I pewnie siwa O.o
    .
    No lekko tym razem nie było, bo jej gorączka wyglądała inaczej niż Sary. Znajoma pielęgniarka z pediatrii mówiła kiedyś, że przy wysokiej gorączce najszybsze efekty dają okłady lub kąpiel (u większości dzieci). Na działanie leku trzeba czekać 15-30 min. Także Emi była już rozebrana w momencie gdy pot się z niej lał strużkami. Do tego co chwile ją oglądałam czy nie ma jakiejś wysypki, bo bałam się ze to może być sepsa. Chyba w końcu zamówię te testy do spr crp w domu, bo przy drugim dziecku zamiast być spokojniejszą, coraz bardziej panikuję... Serio zastanawiałam się czy nie będę zaraz budzić męża i jechać na dyżur, bo miałam przeczucie ze zaraz jej temp jeszcze bardziej skoczy.

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 7 listopada 2018, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja sie pochwale ze u nas trzecia jedynka sie przebila :) na gorze :)

    White Innocent, Kinga., acygan, Totoro, Aga78, Katy, darika, Andzia123, Malyprosiaczek, Sylwiaa95 lubią tę wiadomość

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 7 listopada 2018, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga. wrote:
    No lekko tym razem nie było, bo jej gorączka wyglądała inaczej niż Sary. Znajoma pielęgniarka z pediatrii mówiła kiedyś, że przy wysokiej gorączce najszybsze efekty dają okłady lub kąpiel (u większości dzieci). Na działanie leku trzeba czekać 15-30 min. Także Emi była już rozebrana w momencie gdy pot się z niej lał strużkami. Do tego co chwile ją oglądałam czy nie ma jakiejś wysypki, bo bałam się ze to może być sepsa. Chyba w końcu zamówię te testy do spr crp w domu, bo przy drugim dziecku zamiast być spokojniejszą, coraz bardziej panikuję... Serio zastanawiałam się czy nie będę zaraz budzić męża i jechać na dyżur, bo miałam przeczucie ze zaraz jej temp jeszcze bardziej skoczy.

    Oooo, ja nawet nie wiedziałam, że są takie testy do zrobienia w domu. Fajna sprawa! Ja bym pewnie gonila do szpitala. Lila jeszcze nigdy nie miała gorączki, więc przy 39 chyba zeszlabym na zawał :/ Mam nadzieję, że gorączkę będzie przechodziła tak jak jej tata, bo ja przy 39 to już majaczę :/

    A jeszcze zapytam - jeśli kąpiel to w jakiej temperaturze? Od razu mi się śmiać chce, bo pamiętam do dziś jak byłam mała i wszyscy "jak masz gorączkę to lepiej się nie kąp!", ba, moja teściowa dalej tak uważa ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2018, 13:29

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 7 listopada 2018, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sweetmalenka wrote:
    Lekarz za tydzien. Narazie dicoflor i enterol podawac. Bylismy u gastrologa w zwiazku z ulewaniem.

    Sweetmalenka przypomnij mi jak duzo twoj maluch ulewa? I tylko to Cie niepokoilo z brzszkowych spraw czy cos jeszcze?


    Ja sie zastanawiam czy mojego nie przebadac, bo do 3 mca w ogole nie ulewal. Nic a nic. Po 3 mcu, w tym samym czasie zmienilam mu smoczki na dwojki i zaczelam podawac dicoflor. Myslalam ze to po dicoflorze na poczatku, albo ze obie te rzeczy sie nalozyly. Po 2 tyg odstawilam probiotyk i nadal ulewal. Teraz jest tak, ze czasami caly dzien nie uleje, a czasami co jedzenie, z tym ze sa to ilosci niewielkie i raczej serek, czasami bardziej wodniste. Od paru dni ma dziwne kupy, dosyc wodniste i wpadajace w zielen. I nie wiem co robic, troche sie martwie.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 7 listopada 2018, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj dzidzius dzis 7 mcy :O

    Czas tak szybko plynie, zaraz trzeba bedzie wrocic do pracy, stresuje mnie to bardzo. Jak takiego maluszka zostawic? :(

    Katy, White Innocent, Totoro, Andzia123, Malyprosiaczek, Sylwiaa95, darika, Jupik, Aga78, acygan lubią tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 7 listopada 2018, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sweetmalenka, wspolczuje i obyscie sie szybko pozbyli tego paskudztwa :)

    Moj synek tez nigdy goraczki nie mial i mam nadzieje, ze jeszcze dlugo tak zostanie :p

    Gratuluję kolejnych zebow;)

    U nas gdzies tam w oddali widac gorne jedynki, ale chyba jeszcze troche na nie poczekamy :p

    Probowalam wczoraj dac malemu banana w inny sposob (wczesniej miksowalam) tzn. trzymalam go w rece, a on sobie zcieral,ale zamiast polykac wypluwal :p Ale ogolnie chyba mu sie bardziej podobalo niz z łyżeczki;)

    Edwarda, sto lat dla Henia;) No niestety leci ten czas nieublaganie...Ja "na szczescie" nie mam dokad wracac wiec moge troche dluzej z małym posiedziec xe

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2018, 15:38

    edwarda20 lubi tę wiadomość

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 7 listopada 2018, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda-wiesz teraz to z reguły 1-2 h po jedzeniu, takie już strawione mleko tzw "serek" ale jakieś 3 tygodnie temu zdarzyło mu się chlusnąć mlekiem, na odległość. Oprócz tego co karmienie ulewał do tego stopnia, że po każdym posiłku było ubranie do zmiany. I jego, i moje-jeśli na mnie siedział. Poszłam do pediatry i zaniepokoiły ją te chlustające wymioty. Przepisała gastrotuss, i ewentualnie nutriton-zagęszczacz, Jako, że nie chciałam mieszać obu(żeby wiedzieć co pomogło) włączyłam tylko nutriton, ale w dawce maleńkiej. Na opakowaniu było żeby dodawać 3 miarki na 150 ml a ja dodawałam pół miarki(takiej maleńkiej, która jest załączona do nutritonu). I pomogło na tyle, że ulewał rzadziej i nie chlustał.
    Skłoniło mnie do pójścia to ulewanie i ta jego marudność. Bo może właśnie od strony brzuszowej. Tydzień temu byłam u gastrologa i dałam próbki kału, oraz pobrała wymaz z odbytu. I dziś wyniki czyli obfita ilość grzybów i e.coli. Gastrolog kazał też zrobić USG brzuszka
    Konsultowałam to dziś z pediatrą i zgodnie stwierdziłyśmy, że grzyby mogą być od antybiotyku, który brał ostatnio a E.Coli się nie przejmować bo tego i tak się nie leczy. Ta bakteria bytuje w naszych jelitach.
    A, no i po "manualnym" badaniu brzucha Gabrysia stwierdziła wzdęcia. A dziś czytałam, że wzdęcia są od grzybów.
    Dziewczyny, mam trochę ze sobą problem. Może któraś coś mądrego mi doradzi.
    2 tygodnie temu coś mnie zlapało(po dzieciakach), poszłam go lekarza i miałam zapalenie gardła z zajęciem zatok. Dostałam antybiotyk. Wziełam go 2 dni i dostałam biegunki. Odstawilam antybiotyk, bo ja czesto mam problemy z jelitami więc wolałam już się nie faszerować. I od tego momentu mam codziennie prawie biegunki... Jak nie biegunki, to wodniste stolce. Mimo, że biorę probiotyk, nifuroksazyd i stoperan. Nie może się to unormować. Nie wiem czym to "ogarnąć" ;/ wiem, że powinnam iść do lekarza ale osttanio nie mam naprawdę kiedy...

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • Andzia123 Autorytet
    Postów: 1219 921

    Wysłany: 7 listopada 2018, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuba też dzisiaj 7 miesięcy kończy :) sto lat Henio :)

    Katy, White Innocent, darika, Malyprosiaczek, Sylwiaa95, Jupik, Aga78, acygan lubią tę wiadomość

    07.04.2018 - marzenia się spełniają <3 zakochana na zabój w Synku :)
    qb3ci09k2rozqy86.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 7 listopada 2018, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia123 wrote:
    Kuba też dzisiaj 7 miesięcy kończy :) sto lat Henio :)
    Sto lat Kubuś! :)

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 7 listopada 2018, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sweetmalenka wrote:
    Edwarda-wiesz teraz to z reguły 1-2 h po jedzeniu, takie już strawione mleko tzw "serek" ale jakieś 3 tygodnie temu zdarzyło mu się chlusnąć mlekiem, na odległość. Oprócz tego co karmienie ulewał do tego stopnia, że po każdym posiłku było ubranie do zmiany. I jego, i moje-jeśli na mnie siedział. Poszłam do pediatry i zaniepokoiły ją te chlustające wymioty. Przepisała gastrotuss, i ewentualnie nutriton-zagęszczacz, Jako, że nie chciałam mieszać obu(żeby wiedzieć co pomogło) włączyłam tylko nutriton, ale w dawce maleńkiej. Na opakowaniu było żeby dodawać 3 miarki na 150 ml a ja dodawałam pół miarki(takiej maleńkiej, która jest załączona do nutritonu). I pomogło na tyle, że ulewał rzadziej i nie chlustał.
    Skłoniło mnie do pójścia to ulewanie i ta jego marudność. Bo może właśnie od strony brzuszowej. Tydzień temu byłam u gastrologa i dałam próbki kału, oraz pobrała wymaz z odbytu. I dziś wyniki czyli obfita ilość grzybów i e.coli. Gastrolog kazał też zrobić USG brzuszka
    Konsultowałam to dziś z pediatrą i zgodnie stwierdziłyśmy, że grzyby mogą być od antybiotyku, który brał ostatnio a E.Coli się nie przejmować bo tego i tak się nie leczy. Ta bakteria bytuje w naszych jelitach.
    A, no i po "manualnym" badaniu brzucha Gabrysia stwierdziła wzdęcia. A dziś czytałam, że wzdęcia są od grzybów.
    Dziewczyny, mam trochę ze sobą problem. Może któraś coś mądrego mi doradzi.
    2 tygodnie temu coś mnie zlapało(po dzieciakach), poszłam go lekarza i miałam zapalenie gardła z zajęciem zatok. Dostałam antybiotyk. Wziełam go 2 dni i dostałam biegunki. Odstawilam antybiotyk, bo ja czesto mam problemy z jelitami więc wolałam już się nie faszerować. I od tego momentu mam codziennie prawie biegunki... Jak nie biegunki, to wodniste stolce. Mimo, że biorę probiotyk, nifuroksazyd i stoperan. Nie może się to unormować. Nie wiem czym to "ogarnąć" ;/ wiem, że powinnam iść do lekarza ale osttanio nie mam naprawdę kiedy...
    A te ziarna skrobii to co to?

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 7 listopada 2018, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro wrote:
    Oooo, ja nawet nie wiedziałam, że są takie testy do zrobienia w domu. Fajna sprawa! Ja bym pewnie gonila do szpitala. Lila jeszcze nigdy nie miała gorączki, więc przy 39 chyba zeszlabym na zawał :/ Mam nadzieję, że gorączkę będzie przechodziła tak jak jej tata, bo ja przy 39 to już majaczę :/

    A jeszcze zapytam - jeśli kąpiel to w jakiej temperaturze? Od razu mi się śmiać chce, bo pamiętam do dziś jak byłam mała i wszyscy "jak masz gorączkę to lepiej się nie kąp!", ba, moja teściowa dalej tak uważa ;)
    To po części prawda. Chodzi o gorącą kąpiel (przyspiesza krążenie i może przyspieszyć rozprzestrzenianie się infekcji. Do obniżania trzeba napuścić wody o 1 st niższej niż temp dziecka i stopniowo dolewać zimnej wody. Zbyt szybkie ochłodzenie może spr, że będzie jeszcze większy skok temp., wiec obniża się tak co +\- 1 st.C

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 7 listopada 2018, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    A te ziarna skrobii to co to?
    Moze byc przypadkowe albo ze organizm nie trawi skrobi

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 7 listopada 2018, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    A te ziarna skrobii to co to?
    Resztki pokarmowe (na tym etapie dzieciaki nie trawią jeszcze dobrze) i cześć posiłków stałych ląduje w kupie. Skrobia może być z ziemniaków, budyniów itp

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
‹‹ 1382 1383 1384 1385 1386 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ