X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Malyprosiaczek Autorytet
    Postów: 867 470

    Wysłany: 19 listopada 2018, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga. wrote:
    Takie maluchy lubią i mogą. Jeśli masz obawy zrób własne „farby” czyli jogurt i barwnik spożywczy lub jogurt zblendowany z burakiem, marchewka, jagoda itp


    Omg Kinga nawet nie pomyślałam, że mogę sama takie farby zrobić!!!! Dzięki wielkie!! :*

    f2wlqps6jdpv4xb3.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 19 listopada 2018, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja może nie tyle co jakoś namiętnie liże, ale jak zmienia miejsce i właśnie schodzi np. z maty na podłogę to kontrolnie najpierw się przyssie i dopiero idzie dalej XD

    Co do farbek to ja bym się bała, że nie przypilnuje i wsadzi brudne łapki do buzi. Chociaż pewnie skoro to zajęcia dla takich maluchów to i farby powinny być dostosowane. Ale pomysł Kingi jest super! :)

    A co do rozszerzenia diety to chyba trzeba to przeczekać. Moja też na początku jadła jedna dwie łyżeczki i odwrót. Aż mnie nerwy brały jak coś dla niej szykowałam, bo wiedziałam, że i tak ja to będę jadła :P a teraz wciąga jak mały odkurzacz. Dzisiaj na śniadanie zjadła całą parówkę, pół kromki chleba i ćwiartkę pomidora, nie wiem gdzie ona to mieści o.O

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2018, 10:40

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 19 listopada 2018, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WI oprocz sniadania, ktore wymienilas to co jeszcze dajesz? Ja mam rozne rodzaje kaszek Holle i codziennie daje inna z jakims owocem, ale wydaje mi sie ze moze za bardzo monotonne to jest. Szukam innych pomyslow. Jogurtu na razie nie chce dawac....

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 19 listopada 2018, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najczęściej też właśnie kaszki z owocem. Ale ostatnio zaczęłam dawać właśnie chleb z masłem, albo z jakąś pastą roślinną. Parówkę jej daje rzadko, no bo chociaż wybrałam takie z ok składem, to i tak jakoś tak nie chce za często :D dawałam też jajecznice na parze, jogurt też dawałam z owocem, ale nie smakował. Muszę spróbować teraz jak tak wszystko je, może akurat :) dawałam też placki (jajko, banan, płatki owsiane). Na alaantkowe znalazłam przepis na placki z kaszki (3 łyżki kaszki HELPA owsiano-jaglano-gryczanej; 3 łyżki amarantusa ekspandowanego; 1 banan; 1/2 łyżeczki oleju kokosowego; 2 łyżki wody) też chcę zrobić i też dam na śniadanie. Na majówkach JS dała przepis na kisiel z owoców i budyń jaglany to też zrobię w tygodniu.

    edwarda20 lubi tę wiadomość

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 19 listopada 2018, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    White Innocent wrote:
    Najczęściej też właśnie kaszki z owocem. Ale ostatnio zaczęłam dawać właśnie chleb z masłem, albo z jakąś pastą roślinną. Parówkę jej daje rzadko, no bo chociaż wybrałam takie z ok składem, to i tak jakoś tak nie chce za często :D dawałam też jajecznice na parze, jogurt też dawałam z owocem, ale nie smakował. Muszę spróbować teraz jak tak wszystko je, może akurat :) dawałam też placki (jajko, banan, płatki owsiane). Na alaantkowe znalazłam przepis na placki z kaszki (3 łyżki kaszki HELPA owsiano-jaglano-gryczanej; 3 łyżki amarantusa ekspandowanego; 1 banan; 1/2 łyżeczki oleju kokosowego; 2 łyżki wody) też chcę zrobić i też dam na śniadanie. Na majówkach JS dała przepis na kisiel z owoców i budyń jaglany to też zrobię w tygodniu.
    Wowka dala te przepisy ;p Fajne ale nie mam dobrych owocow oprocz jablek :(

    White Innocent lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 19 listopada 2018, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga pomysł z farbami z jogurtu boski, będziemy się bawić <3

    Lila zjadła dziś trochę mussu jablko+dynia +cynamon, mam cichą nadzieję, że wreszcie ruszy też zupę.

    Wreszcie udało mi się przeczytać artykuł, który miała otwarty już nie wiem odkąd, podrzucam, może komuś się spodoba :)

    https://dziecisawazne.pl/zasypianie-bez-przemocy-stop-trenowaniu-dzieci/?fbclid=IwAR2VuMiPo0bE0FfuDLDzBj9zTsvBzfUUrqddnWliiXyaQyT1TGJvizOPstk

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 19 listopada 2018, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Wowka dala te przepisy ;p Fajne ale nie mam dobrych owocow oprocz jablek :(

    Faktycznie, dzięki za poprawienie :D

    Ja mam swoje jabłka, pigwy i zamrożone borówki, także coś zrobię z tego. Ale inne owoce i warzywa kupuję normalnie w sklepie :)

    U nas raczkowanie i wstawanie pełną gębą, muszę wszędzie za nią chodzić. Nie wiedziałam, że mamy w domu tyle potencjalnie niebezpiecznych miejsc XD

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 19 listopada 2018, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda a jak go usypiasz? Bo ja juz nie mam pomyslu. Gabrys obudzil sie o 12.30 i do twj pory nie spi. Od ponad godziny jeczy i nie moge go uśpić...

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 19 listopada 2018, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sweetmalenka wrote:
    Edwarda a jak go usypiasz? Bo ja juz nie mam pomyslu. Gabrys obudzil sie o 12.30 i do twj pory nie spi. Od ponad godziny jeczy i nie moge go uśpić...
    Tfu tfu ale od urodzenia nie mamy z tym problemu. Na noc wyglada to u nas tak: butla, pol godziny do godziny zabawy na naszym lozku, mizianie, calowanie, czytanie ksiazki itp, kąpiel, mama ogarnia, potem tata bierze na rece, tuli, caluje, cos mu tam opowiada do uszka ciuchutko, kladzie go do lozeczka, smoczek, przytulanka, kocyk, mizianie po wloskach i spi. Na drzemke wyglada to w 80% tak, ze biore go na rece, tule, caluje i szumie ciiiiii, ciiiii ;p odkladam do lozeczka, smoczek, przytulanka, kocyk i spi. W 20% jak nie moze zasnac, to biore go na rece, szumie, chodze po pokoju i lekko go bujam, na ogol wystarczy kilka minut i oczy sie kleja wiec odkladam i spi.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Aga78 Autorytet
    Postów: 894 453

    Wysłany: 19 listopada 2018, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    White Innocent wrote:
    Moja może nie tyle co jakoś namiętnie liże, ale jak zmienia miejsce i właśnie schodzi np. z maty na podłogę to kontrolnie najpierw się przyssie i dopiero idzie dalej XD

    Co do farbek to ja bym się bała, że nie przypilnuje i wsadzi brudne łapki do buzi. Chociaż pewnie skoro to zajęcia dla takich maluchów to i farby powinny być dostosowane. Ale pomysł Kingi jest super! :)

    A co do rozszerzenia diety to chyba trzeba to przeczekać. Moja też na początku jadła jedna dwie łyżeczki i odwrót. Aż mnie nerwy brały jak coś dla niej szykowałam, bo wiedziałam, że i tak ja to będę jadła :P a teraz wciąga jak mały odkurzacz. Dzisiaj na śniadanie zjadła całą parówkę, pół kromki chleba i ćwiartkę pomidora, nie wiem gdzie ona to mieści o.O
    WI a jak podajesz chlebek? Przymierzam się właśnie aby podać małemu

    14.11.2015- 1 IUI:( 14.01.2016 2 IUI:(
    11.05.2016-INF-I Transfer :(
    06.12.2016 - CRIO II Transfer
    04.05.2017- ciąża naturalna Aniołek [*] 9 tydz
    3jvzi09kjtx66r5t.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 19 listopada 2018, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do łapy :) ile zje sama to zje, później zbieram zgniecione resztki spomiędzy palców i podaje po kawałku do buzi.

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 19 listopada 2018, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Tfu tfu ale od urodzenia nie mamy z tym problemu. Na noc wyglada to u nas tak: butla, pol godziny do godziny zabawy na naszym lozku, mizianie, calowanie, czytanie ksiazki itp, kąpiel, mama ogarnia, potem tata bierze na rece, tuli, caluje, cos mu tam opowiada do uszka ciuchutko, kladzie go do lozeczka, smoczek, przytulanka, kocyk, mizianie po wloskach i spi. Na drzemke wyglada to w 80% tak, ze biore go na rece, tule, caluje i szumie ciiiiii, ciiiii ;p odkladam do lozeczka, smoczek, przytulanka, kocyk i spi. W 20% jak nie moze zasnac, to biore go na rece, szumie, chodze po pokoju i lekko go bujam, na ogol wystarczy kilka minut i oczy sie kleja wiec odkladam i spi.
    U nas na noc tez jest ok. Kapiel, butla i po butli na boczek i spi ale w dzien to istna katorga... nie potrafię go uśpić. Mecze sie godzine-dwie a jak juz usnie to na 30 minut i wstaje niby wypoczęty ale szybko sie meczy i znowu oczy sie kleja...

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 19 listopada 2018, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas ostatnio kąpiel, zabawa zabawa zabawa i albo idzie spać koło 22 i już śpi, albo pada dużo wcześniej na 40 min, budzi się rzeska i wypoczeta i gania do północy O.o dziś udało mi się ją przetrzymac do teraz bez wieczornej drzemki, więc liczę na to, że już będzie normalnie spała :)

    EDIT:
    No to ten... Długa noc przede mną...... O.o

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2018, 22:01

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Gosiczek Autorytet
    Postów: 1255 397

    Wysłany: 20 listopada 2018, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę zaskoczyłyście mnie tym że już używacie śpiworkow. Ja myślałam że to za wcześnie, mój jest bardzo ciepły i zastanawiam się czy mały nie wyszedłby z niego spocony. Do tej pory ubierałam body, skarpetki, spodnie, bluzeczke, niechodki, kurtkę zimową i czapkę A i jeszcze chusteczkę pod szyjkę A dodatkowo nóżki przykrywam kocykiem

    Starania od stycznia 2015r, niedoczynność tarczycy, macica jednorożna
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 20 listopada 2018, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas odczuwalna była wczoraj -7 przez wiatr, ubrałam podobnie jak Ty, tylko pod spodnie jeszcze rajstopki i na koniec osłonka na nóżki i jak wrócilysmy to Lila była ciepła ale nóżki miala zimne :/

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 20 listopada 2018, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiczek wrote:
    Trochę zaskoczyłyście mnie tym że już używacie śpiworkow. Ja myślałam że to za wcześnie, mój jest bardzo ciepły i zastanawiam się czy mały nie wyszedłby z niego spocony. Do tej pory ubierałam body, skarpetki, spodnie, bluzeczke, niechodki, kurtkę zimową i czapkę A i jeszcze chusteczkę pod szyjkę A dodatkowo nóżki przykrywam kocykiem
    No ale śpiworki są różne. Ja nie kupiłam nie wiadomo jak grubego, bo niezbyt często u nas są temp wyższe niż -10 st i wtedy grubiej ubieram do śpiworka. Dla mnie śpiworek to wygoda i coś z czego korzysta się non stop, a nie tylko na niewiadomo na jakie mrozy. Teraz np u mnie odczuwalna jest -4, a wieczorem jest ok -10. Jak dziewczyny idą na długi spacer z ojcem, to nawet wczoraj kurtkę jej założyłam i śpiworek, bo wiem, że on niezbyt często spr jej temperaturę, a oni tak sobie chodzą 1-2 h (w zależności ile Emi chce spac, a starsza zjeżdżać po pochylni.

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 20 listopada 2018, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle matka roku ze mnie. Zrobiłam nam koktajl (gruszka, jogurt+ imbir), dodałam trochę miodu, bo byłam pewna że Emi nie podejdzie. Poźniej o tym miodzie zapomniałam i dałam Emi spróbować. Tej tak posmakowało, ze zjadła pół szklanki i dopiero na koniec przypomniałam sobie o tym miodzie... Aj

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 20 listopada 2018, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga nic jej pewnie nie będzie :) jakbyś regularnie podawała, ale jednorazowo... :)

    U nas dziś odczuwalna -8 i zastanawiam się czy w ogóle wychodzić z Lilą, bo straszna wichura :/ ewentualnie skoczymy tylko do sklepu i z powrotem... Chociaż jak sobie pomyślę o ubieraniu Lili w to wszystko na taki krótki wypad... O.o nie wiem, zobaczymy. Póki co ten mosiek jeszcze śpi, nic dziwnego jak usnęła 00:20 i jadła o 3, 4, 5, 6:30 i 7:45. Dramat jakiś z tym jej spaniem. Na siłę chce 3 drzemki a wstaje tak późno, że potem ostatnia wypada koło 21, idzie spać po północy i koło się zamyka :/

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Malyprosiaczek Autorytet
    Postów: 867 470

    Wysłany: 20 listopada 2018, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ubieram body na długi,bluzę, spodnie, skarpetki, niechodki ocieplane, szalik golfik pod szyję, czapka i kurtka zimowa. Do tego wkładam małego do spiworku, ale my mamy śpiworek taki przejściowy z jesieni na zimę. Odczuwalna u nas - 2 więc jeszcze nie ma tragedii, ale jak będzie zimniej to będę przekładać śpiworek na cieplejszy. Dzisiaj idę kupić farby o tak w razie w jakbym nie zdążyła zrobić swoich z pomysłu Kingi :p młodemu zaczęła przebijac się druga jedynka

    PS. Dzisiaj Wikuś zaczął pelzac do przodu, ostatnio udawało mu się tylko do tyłu :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2018, 09:42

    f2wlqps6jdpv4xb3.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 20 listopada 2018, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zły link ostatnio wrzuciłam, jakby któraś chciała -

    https://dziecisawazne.pl/zasypianie-bez-przemocy-stop-trenowaniu-dzieci/

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
‹‹ 1403 1404 1405 1406 1407 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ