X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Andzia123 Autorytet
    Postów: 1219 921

    Wysłany: 27 listopada 2018, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia polubiłam przez przypadek. Jak byliśmy na kontroli bioderek pytałam ortopede czy jakos stopowac rozwój małego bo tak szybko wszystko zaczyna robić to mówił że dziecko wie na ile może sobie pozwolić, także pozwalam na rozwój w takim tempie w jakim leci. Mój mąż tak samo się rozwijał, w 9 miesięcy poszedl a wszystko z nim jest ok. No i najpierw w łóżeczku robił sam pierwsze kroki, to nie to że my go zmuszamy do czegokolwiek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2018, 15:50

    Agusia_pia lubi tę wiadomość

    07.04.2018 - marzenia się spełniają <3 zakochana na zabój w Synku :)
    qb3ci09k2rozqy86.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 27 listopada 2018, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia123 wrote:
    No i Kuba już chodzi jak się go za rączki trzyma :p jeszcze niezdarnie, jeden kroczek w przód a trzy w miejscu lub do tylu ale tupta już nieźle :)
    Kuzyn Sary w tym wieku już sam chodził. To niezbyt częste, ale żadnych problemów ortopedycznych później nie miał. Ważne by dziecko samo się zebrało. To było takie śmieszne, bo Sara jak miała 9 miesięcy dopiero ogarnęła raczkowanie, a on już biegał jak mial 1,5 roku. Teraz się śmieje, ale wtedy, szczególnie dziadkowie wywierali na Sarę presję, bo jak dopiero chodzi przy meblach, a kuzyn już biega itp. Emi robi wszystko jeszcze wolniej od Sary, ale już takiego cisnienia nie mam, bo wiem ze poźniej te różnice się zacierają

    Andzia123, edwarda20 lubią tę wiadomość

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 27 listopada 2018, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia_pia wrote:
    Andzia nie za szybko? ja słyszałam i czytałam że nie wolno tak szybko stawiać dziecka bo bioderka można naruszyć.

    a właśnie jak to jest jak się jest na wychowawczym, wraca się w trakcie do pracy zachodzi się w ciążę, ile musi się przepracować żeby móc iść na l4 znowu?
    Ani dnia. W dniu powrotu z wychowawczego można iść na l4 już. Tylko wychowawczy trwa do końca umowy...

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 27 listopada 2018, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga78 wrote:
    U nas nocki masakra. Borys ma typowy regres. Budzi się około 3 w nocy i do 4.30 szaleje na łòźku. Zmieniły mu się też drzemki. Zamiast 3 ma 2 ale dosyć długie- około 2h, więc ok.nawet jestem zadowolona.I spacerki też lepiej znosi odkąd zaczęłam go wozić przodem do świata.
    Ja coraz częściej myślę o tym,że niedługo kończy się macierzynski. Po wykorzystaniu zaległego urlopu mam wrócić do pracy w lipcu.Ostatnio doczytałam, że jest coś takiego jak opieka nad zdrowym dzieckiem - 60 dni w roku. Czy ktòraś z Was z tego korzystała? Jest możliwość aby wziąć te dni po macierzyńskim?

    Te 60 dni to sa wyjatkowe sytuacje i zus tego bardzo pilnuje:

    Tzw. opieka to inaczej zwolnienie od obowiązku świadczenia pracy w związku z nieprzewidzianymi wcześniej sytuacjami, które wymagają sprawowania osobistej opieki nad potrzebującą osobą (dzieckiem bądź innym członkiem rodziny). Katalog sytuacji, w których można skorzystać z opieki nad dzieckiem lub innym członkiem, jest zamknięty.

    Kwestie dotyczące opieki, a dokładnie zasiłku opiekuńczego, który za czas opieki jest wypłacany, zostały uregulowane w ustawie z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz. U. z 2005 r. Nr 31, poz. 267 z późn. zm.).

    Zgodnie z art. 32. ust. 1 powyższej ustawy prawo do zasiłku przysługuje ubezpieczonemu, który jest zwolniony od wykonywania pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad:

    1. zdrowym dzieckiem w wieku do lat 8. w przypadku:
    - nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły, do których uczęszcza dziecko,
    - porodu lub choroby małżonka stale opiekującego się dzieckiem, jeżeli poród lub choroba uniemożliwia temu małżonkowi sprawowanie opieki,
    - pobytu małżonka stale opiekującego się dzieckiem w stacjonarnym zakładzie opieki zdrowotnej,

    2. chorym dzieckiem w wieku do lat 14,
    3. innym chorym członkiem rodziny (za członka rodziny uważa się małżonka, rodziców, teściów, dziadków, wnuki, rodzeństwo oraz dzieci w wieku ponad 14 lat – jeżeli pozostają we wspólnym gospodarstwie domowym z ubezpieczonym w okresie sprawowania opieki).

    Aga78 lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 27 listopada 2018, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik wrote:
    Acygan, współczuję, tego też się zawsze boję, że mi Kinga się tak zachlysnie..

    Aga78, też o tym myślę..nie słyszałam o tej opiece, ale biorąc pod uwagę, że mój mąż nie dostał nawet 1 dnia na opiekę nade mną jak byłam w ciąży, a niby jest 14 w roku - był i prosił bo naprawdę leżałam jak kłoda i herbaty nie byłam sobie w stanie zrobić :-/ to mu lekarz powiedział, że sorry, bo ZUS ich cały czas trzepie i nie może mu dać..nie no super, zatem biorąc to pod uwagę na cuda w tym kraju nie liczę, a już na pewno nie na jakieś dni opieki co niby przysługują..
    Ja już zdecydowałam, że jednak biorę wychowawczy i staramy się o drugie. Jak nie wyjdzie będę się martwić. A chwilowo trzeba będzie pasa zacisnąć i tyle.

    Mnie sami w szpitalu zapytali czy maz chce l4 ;p Mimo ze normalnie chodzilam i czulam sie super ;p Ale moze po cc z gory pytaja nie wiem.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 27 listopada 2018, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj tam, nie przesadzajcie. Kinga też już tak chodzi, nogi ma proste, z bioderkami wszystko ok ;-) stopuje ją jak tylko mogę i zachęcam do raczkowania (bo niby właśnie to "za wcześnie"), ale co z tego skoro ona i tak tylko hyc na nóżki a jak ja ją w dół to ryk. Tak więc każde dziecko ma swoje tempo. Też zakładam, że wie co może i sobie krzywdy nie zrobi.

    Aga78, ja mam możliwość 2 razy być zdalnie, ale sobie nie wyobrażam tego z dzieckiem- jak tylko mnie widzi to rzuca zabawki i pogoń do mnie. Raczej nid widzę że siedzę w pokoju a ona obok się bawi, nawet jeśli by z nią był ktoś jeszcze :-/ kurcze, to są teraz dylematy. Dla mnie roczne dziecko jest za małe żeby je oddać do żłobka, niani, ake czasem nie ma wyjścia :-/ ten wychowawczy też z bólem będę brała, bo to będzie duże obciążenie w domowym budżecie..

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 27 listopada 2018, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Mnie sami w szpitalu zapytali czy maz chce l4 ;p Mimo ze normalnie chodzilam i czulam sie super ;p Ale moze po cc z gory pytaja nie wiem.

    Tak, to pewnie w związku z cc. Super, że Cię zapytali :-)

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Aga78 Autorytet
    Postów: 894 453

    Wysłany: 27 listopada 2018, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Te 60 dni to sa wyjatkowe sytuacje i zus tego bardzo pilnuje:

    Tzw. opieka to inaczej zwolnienie od obowiązku świadczenia pracy w związku z nieprzewidzianymi wcześniej sytuacjami, które wymagają sprawowania osobistej opieki nad potrzebującą osobą (dzieckiem bądź innym członkiem rodziny). Katalog sytuacji, w których można skorzystać z opieki nad dzieckiem lub innym członkiem, jest zamknięty.

    Kwestie dotyczące opieki, a dokładnie zasiłku opiekuńczego, który za czas opieki jest wypłacany, zostały uregulowane w ustawie z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz. U. z 2005 r. Nr 31, poz. 267 z późn. zm.).

    Zgodnie z art. 32. ust. 1 powyższej ustawy prawo do zasiłku przysługuje ubezpieczonemu, który jest zwolniony od wykonywania pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad:

    1. zdrowym dzieckiem w wieku do lat 8. w przypadku:
    - nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły, do których uczęszcza dziecko,
    - porodu lub choroby małżonka stale opiekującego się dzieckiem, jeżeli poród lub choroba uniemożliwia temu małżonkowi sprawowanie opieki,
    - pobytu małżonka stale opiekującego się dzieckiem w stacjonarnym zakładzie opieki zdrowotnej,

    2. chorym dzieckiem w wieku do lat 14,
    3. innym chorym członkiem rodziny (za członka rodziny uważa się małżonka, rodziców, teściów, dziadków, wnuki, rodzeństwo oraz dzieci w wieku ponad 14 lat – jeżeli pozostają we wspólnym gospodarstwie domowym z ubezpieczonym w okresie sprawowania opieki).
    Tak..czytałam te wymogi.Myślałam, że może jakbym miała odmowę przyjęcia do żłobka ..naprawdę nie chcę małego zostawiać.. pozostaje granie w totka..

    14.11.2015- 1 IUI:( 14.01.2016 2 IUI:(
    11.05.2016-INF-I Transfer :(
    06.12.2016 - CRIO II Transfer
    04.05.2017- ciąża naturalna Aniołek [*] 9 tydz
    3jvzi09kjtx66r5t.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 27 listopada 2018, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga78 wrote:
    Tak..czytałam te wymogi.Myślałam, że może jakbym miała odmowę przyjęcia do żłobka ..naprawdę nie chcę małego zostawiać.. pozostaje granie w totka..
    Zusu to nie interesuje ;p

    Tez gram w totka zeby zostac z malym ;p

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 27 listopada 2018, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lila też chce już próbować chodzić, wstaje, ja próbuję ją położyć do pozycji do raczkowania a ona zapitala nogami do przodu, żebym jej nie położyła O.o

    Acygan współczuję, jak sobie przypomnę ile czasu tłukłam Lilę po pleckach jak mi się tą gruszką zadlawila, to do tej pory mi się ryczeć chce:(

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 27 listopada 2018, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sweetmalenka wrote:
    Ani dnia. W dniu powrotu z wychowawczego można iść na l4 już. Tylko wychowawczy trwa do końca umowy...

    to jak ja mam umowę do końca lipca 2019 r a macierzyński mi się kończy 14 kwietnia to jak po macierzyńskim pójdę na wychowawczy a zajdę w ciążę jakoś maj/czerwiec i wrócę do pracy na 1 dzień i dam l4 to automatycznie umowa mi przedłuży się do dnia porodu i będę miała normalnie macierzyński?

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Andzia123 Autorytet
    Postów: 1219 921

    Wysłany: 27 listopada 2018, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro wrote:
    Lila też chce już próbować chodzić, wstaje, ja próbuję ją położyć do pozycji do raczkowania a ona zapitala nogami do przodu, żebym jej nie położyła O.o
    O to to, tak samo jak próbuje go posadzić ten też kombinuje tak żeby na nogach wylądować :p

    Totoro lubi tę wiadomość

    07.04.2018 - marzenia się spełniają <3 zakochana na zabój w Synku :)
    qb3ci09k2rozqy86.png
  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 27 listopada 2018, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia_pia wrote:
    to jak ja mam umowę do końca lipca 2019 r a macierzyński mi się kończy 14 kwietnia to jak po macierzyńskim pójdę na wychowawczy a zajdę w ciążę jakoś maj/czerwiec i wrócę do pracy na 1 dzień i dam l4 to automatycznie umowa mi przedłuży się do dnia porodu i będę miała normalnie macierzyński?
    Na to wychodzi ;)

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • Aga78 Autorytet
    Postów: 894 453

    Wysłany: 27 listopada 2018, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi się spełniło jedno z marzeń. Od wczoraj wychodzimy razem z pieskiem na spacerki.Odkąd wożę Borysa przodem do świata jest spokojny w wòzku. Dzisiaj byliśmy godzinę w parku. Piesek wybiegany, dziecko dotlenione. I fajnie, że nie śpi w wòzku tylko się rozgląda a drzemki ma w domu to sobie mogę odpocząć:)

    Totoro lubi tę wiadomość

    14.11.2015- 1 IUI:( 14.01.2016 2 IUI:(
    11.05.2016-INF-I Transfer :(
    06.12.2016 - CRIO II Transfer
    04.05.2017- ciąża naturalna Aniołek [*] 9 tydz
    3jvzi09kjtx66r5t.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 27 listopada 2018, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia_pia wrote:
    to jak ja mam umowę do końca lipca 2019 r a macierzyński mi się kończy 14 kwietnia to jak po macierzyńskim pójdę na wychowawczy a zajdę w ciążę jakoś maj/czerwiec i wrócę do pracy na 1 dzień i dam l4 to automatycznie umowa mi przedłuży się do dnia porodu i będę miała normalnie macierzyński?
    Zmienilo sie jakos teraz prawo pracy i jesli pracujesz na umowe o prace 33 mce to automatycznie przechodzi ona na czas nieokreslony.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 27 listopada 2018, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja jest taką jeczybułą ostatnio, że wybaczę jej tylko jeśli wyjdzie jej 6 zębów na raz XD a tak na serio to chyba coś ma zamiar wyjść, bo pcha ręce do buzi jak szalona, ślina jej cieknie non stop i uspokaja się jak dostaje jakieś warzywo albo owoc prosto z lodówki. Tylko nie mam pojęcia co, bo po dziąsłach nic nie widać. Ale ostatnio też nic nie widziałam, aż pewnego dnia były dwie kreski i zaraz zęby. Z tymże ostatnio aż tak nie jojczyła.

    A co do chodzenia to Młoda drepta przy meblach... :/ Odkąd nauczyła się wstawać to cały czas tylko leci do kanapy/kominka/szafki pod tv/stolika i hop na nogi. No i ze dwa dni temu zaczęła robić ten krok dostawny i teraz cały czas ćwiczy. Tyłek jej się trzęsie, nogi się trzęsą, ale ostro stoi/drepta. Najgorsze jest to, że jeszcze nie siedzi, więc nie potrafi wrócić na podłogę tylko leci jak długa do tyłu jak już jej się stanie znudzi. Ja już na głowie staję, żeby ją odciągać od tego, żeby więcej raczkowała, ale uparte to jak osioł... Po mamusi :P jutro jedziemy na rehabilitację, zobaczę co fizjo na to wszystko powie.

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 27 listopada 2018, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Zmienilo sie jakos teraz prawo pracy i jesli pracujesz na umowe o prace 33 mce to automatycznie przechodzi ona na czas nieokreslony.
    Możliwe. Ja niestety będę miała ok 29;(

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 27 listopada 2018, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga78 wrote:
    A mi się spełniło jedno z marzeń. Od wczoraj wychodzimy razem z pieskiem na spacerki.Odkąd wożę Borysa przodem do świata jest spokojny w wòzku. Dzisiaj byliśmy godzinę w parku. Piesek wybiegany, dziecko dotlenione. I fajnie, że nie śpi w wòzku tylko się rozgląda a drzemki ma w domu to sobie mogę odpocząć:)

    Też wolę jak Lila korzysta ze spaceru a nie przesypia go no i mam właśnie też chwilę jak śpi potem w domu, ale zazwyczaj wtedy spacer trwa dużo krócej :/ może jutro spróbuję z nią wyjść jeszcze przed drzemką, zobaczymy. Dziś byłyśmy ponad godzinę, z czego spała 25 minut, też bez szału O.o

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 27 listopada 2018, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sweetmalenka wrote:
    Możliwe. Ja niestety będę miała ok 29;(
    No to ja w obecej firmie mam umowy od 2013 albo 2014 r to i tak do zakonczenia macierzynskiego bedzie ponad 33 mc to oni mi dadza umowe na czas nie okreslony??

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 27 listopada 2018, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia_pia wrote:
    No to ja w obecej firmie mam umowy od 2013 albo 2014 r to i tak do zakonczenia macierzynskiego bedzie ponad 33 mc to oni mi dadza umowe na czas nie okreslony??
    Powinni Ci przeslac aneks do umowy w momencie, w ktorym minie Ci 33 mce. Policz sobie kiedy to wypada, bo moze bedzie trzeba sie kadrom przypomniec.

    dqprqps6kaqxmc83.png
‹‹ 1419 1420 1421 1422 1423 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ