X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja probuje teraz go budzic bo mi potem pójdzie pozno spac, ale spi mocno i nie rusza go moje budzenie xd

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • acygan Autorytet
    Postów: 1914 609

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja gdzies czytalam, ze mieso daje sie dwa razy w tyg i rybe tez. A gdzie kupujecie mieso? Normalnie w sklepach?

  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas ząb za zębem wychodzi. Dopiero co 1 górna wyszła i 2 idzie. Więc mamy komplet jedynek. Raczkowac nie chce, nie wiem czy odrazu na nogi nie pójdzie. Tak jak jego tata

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to jednak Emi nie przestała rosnąć. Dzis byłam na kontroli i ma 74 cm 11,8 kg. Tym samym chyba trzeba będzie przyspieszyć zakup fotelika, żeby na spokojnie jechać na święta, bo jak dojdą ciuchy, śpiworek itp to już będzie ponad 12 kg, a łupinę mamy do 13 kg

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga prawie 12 kg wow spora dziewuszka ;)

    ja ostatnio swojego mierzyłam w domu i ma długości prawie 80 cm.

    Ja mięso mam trochę swojego (kura) a resztę (indyk, polędwiczka wieprzowa) kupuję normalnie w sklepie. nie popadam w paranoję, w końcu wszyscy jedzą takie mięso i jest ok, zresztą wiadomo że dziecko nie zje pół kg na raz tyko mały kawałek daję do zupki.

    był jakiś czas temat umów o pracę ja się zastanawiałam co z moją czemu nie przeszła na czas nie określony i dziś przyszło pismo z kadr że mi przekształcają umowę na czas nie określony ;)
    spokojnie możemy się starać o drugiego maluszka :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 10:56

    Totoro, Andzia123, Katy lubią tę wiadomość

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia_pia wrote:
    był jakiś czas temat umów o pracę ja się zastanawiałam co z moją czemu nie przeszła na czas nie określony i dziś przyszło pismo z kadr że mi przekształcają umowę na czas nie określony ;)
    spokojnie możemy się starać o drugiego maluszka :)

    No! mowiłam ;p

    Agusia_pia lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też żeby na potęgę, teraz równocześnie idzie górna jedynka, górna dwójka i w natarciu druga górna dwójka O.o ale muszę powiedzieć, że Lila znosi to wyjątkowo dobrze. W ogóle nie marudzi, co do zabawy to chyba po prostu muszę przywyknac, że jest absorbujaca i interesuje ją wszystko poza zabawkami, albo jak kiedyś pisałam - ich alternatywne zastosowania xD no i spanie się bardzo poprawiło, budzi się, ale cycek i śpi dalej, no i trochę rzadziej.

    Kinga, ale kawał dziewczyny! :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 10:59

    darika lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    J.S wrote:
    Edwarda, ja mam roombe i polecam, mieszkanie mamy 70 metrow i uwierz mi, ze jest rewelscyjna pod tym wzgledem, wbrew pozorom nie trzeba miec ogromnych metrow aby byla przydatna i ulatwiala prace. Ja wstaje z malym to taki mam rytual ze zawsze ja wlaczam rano, odkurzy mi caly dom, jedynie nie wjedzie do lazienki bo mamy taki podest jakby. Szybko sie czysci, jesli nie chcesz aby najechala na dany elekent (tak jak np mata dla dziecka w naszym przypadku) to ustawiasz taki specjalny czujnik i tam nie wjedzie.
    70 metrow to duzo ;p My bedziemy miec sporo mniejsze. Ale pomysle :)

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Andzia123 Autorytet
    Postów: 1219 921

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do spania to Kuba też się na zimowy sen przestawił :p może niekoniecznie jeśli chodzi o pobudki w nocy bo budzi się często ale nie wstaje tak jak wstawał o 6-7, wstanie na chwilę o 5, dosłownie chwilkę się pobawi po zmianie pieluchy i zaraz zaczyna oczy trzec, chwila i spi do prawie 9 o.O i właśnie znowu na drzemkę zasnął, zobaczymy ile pośpi :)

    07.04.2018 - marzenia się spełniają <3 zakochana na zabój w Synku :)
    qb3ci09k2rozqy86.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia_pia wrote:
    Kinga prawie 12 kg wow spora dziewuszka ;)

    ja ostatnio swojego mierzyłam w domu i ma długości prawie 80 cm.

    :)
    No to też jest duży. Jak sprawdzam wzrostem to Emi jest na 96 centylu, wiec twój pewnie jest poza siatką ;)

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga na miniaturce to Sara ma takie loki? :)

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda, ja kupiłam Mop parowy Transa Electronics 12w1, taki zielony. Nie wiedziałam wtedy z czym to się je, więc postawiłam na coś w rozsądnej cenie (ok.250 zeta, z dodatkowymi scierami ok.300) i co ma dużo końcówek. W praktyce używam 3-do podłogi, okien, i taką małą jak mam zasrany piekarnik to myję porządnie raz na jakiś czas i super się sprawdza do zaschniętego tłuszczu. Niemniej jak mi padnie zobaczę czy nie kupię czegoś lepszego-ten ma swoje wady jak tandetny plastik, nieszczelny korek (kapie jak myję okna) i 1 ściere w zestawie, musiałam dokupić a i tak mi mało. Poza tym spełnia swoją funkcję i na wiadro się nie przerzuce ;-)
    Pionowe odkurzacze zraziły mnie w opiniach- bo nie dla mnie odkurzanie pionowym 2xw tyg.+jeszcze normalnym raz..skoro i tak każdy pisze, że pionowy nie zastąpi zwykłego i tak czy siak trzeba zwykły mieć, to ja nie mam tyle miejsca w domu, żeby dwa odkurzacze trzymać, ani czasu, żeby odkurzać 3 razy w tyg.(jak pracuje-teraz salon jadę codziennie..).

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik wrote:
    Edwarda, ja kupiłam Mop parowy Transa Electronics 12w1, taki zielony. Nie wiedziałam wtedy z czym to się je, więc postawiłam na coś w rozsądnej cenie (ok.250 zeta, z dodatkowymi scierami ok.300) i co ma dużo końcówek. W praktyce używam 3-do podłogi, okien, i taką małą jak mam zasrany piekarnik to myję porządnie raz na jakiś czas i super się sprawdza do zaschniętego tłuszczu. Niemniej jak mi padnie zobaczę czy nie kupię czegoś lepszego-ten ma swoje wady jak tandetny plastik, nieszczelny korek (kapie jak myję okna) i 1 ściere w zestawie, musiałam dokupić a i tak mi mało. Poza tym spełnia swoją funkcję i na wiadro się nie przerzuce ;-)
    Pionowe odkurzacze zraziły mnie w opiniach- bo nie dla mnie odkurzanie pionowym 2xw tyg.+jeszcze normalnym raz..skoro i tak każdy pisze, że pionowy nie zastąpi zwykłego i tak czy siak trzeba zwykły mieć, to ja nie mam tyle miejsca w domu, żeby dwa odkurzacze trzymać, ani czasu, żeby odkurzać 3 razy w tyg.(jak pracuje-teraz salon jadę codziennie..).
    Tak, czytalam poki co o tych Philipsa pionowych myjacych z recznym, i wlasnie wszedzie pisza ze slabo ciagnie i np jak sie ma zwierzaki to dupa. My bedziemy miec salon polaczony z kuchnia, porzebuje czegos szybkiego na okruszki, kurz itp wiec zastanawiam sie czy dla mnie taki nie jest wystarczajacy... Bedziemy miec garderobo-schowek wiec miejsce bedzie na dwa ;p i na tradycyjne wiadro z mopem, bo wiadomo raz w tyg trzeba bedzie i tak przejechac, ale na codzien moze wystarczy ten philipsa?

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak pisałam - u nas philips się sprawdza. Ja odkurzam nim codziennie rano - max 10min roboty i z głowy. Odkurzam cały dom, bo Młoda wędruje po całym. Nie narzekam, żeby słabo wciągnął. Zwierząt w domu nie ma więc nie musi sobie radzić z sierścia.

    edwarda20 lubi tę wiadomość

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga. wrote:
    No to też jest duży. Jak sprawdzam wzrostem to Emi jest na 96 centylu, wiec twój pewnie jest poza siatką ;)

    no wzrostem tak wypada po za siatkę a waga na 50 centylu :)

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    darika wrote:
    Tak jak pisałam - u nas philips się sprawdza. Ja odkurzam nim codziennie rano - max 10min roboty i z głowy. Odkurzam cały dom, bo Młoda wędruje po całym. Nie narzekam, żeby słabo wciągnął. Zwierząt w domu nie ma więc nie musi sobie radzić z sierścia.
    A ktory model masz dokladnie?

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Kinga na miniaturce to Sara ma takie loki? :)
    Tak, to Sara ;)

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga. wrote:
    Tak, to Sara ;)
    Cudowne. Tez mialam takie jako dziecko, jasniutki blond i loczek na loczku :) Potem sie troche wyprostowaly.

    Heniowi tez sie kreca ale przy takich wlasnie typowych loczkach to jego sa zaledwie falami :)

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik wrote:
    Edwarda, ja kupiłam Mop parowy Transa Electronics 12w1, taki zielony. Nie wiedziałam wtedy z czym to się je, więc postawiłam na coś w rozsądnej cenie (ok.250 zeta, z dodatkowymi scierami ok.300) i co ma dużo końcówek. W praktyce używam 3-do podłogi, okien, i taką małą jak mam zasrany piekarnik to myję porządnie raz na jakiś czas i super się sprawdza do zaschniętego tłuszczu. Niemniej jak mi padnie zobaczę czy nie kupię czegoś lepszego-ten ma swoje wady jak tandetny plastik, nieszczelny korek (kapie jak myję okna) i 1 ściere w zestawie, musiałam dokupić a i tak mi mało. Poza tym spełnia swoją funkcję i na wiadro się nie przerzuce ;-)
    Pionowe odkurzacze zraziły mnie w opiniach- bo nie dla mnie odkurzanie pionowym 2xw tyg.+jeszcze normalnym raz..skoro i tak każdy pisze, że pionowy nie zastąpi zwykłego i tak czy siak trzeba zwykły mieć, to ja nie mam tyle miejsca w domu, żeby dwa odkurzacze trzymać, ani czasu, żeby odkurzać 3 razy w tyg.(jak pracuje-teraz salon jadę codziennie..).
    Ja mam pionowy i jest to mój jedyny odkurzacz (No chyba ze liczyć przemysłowy do pilarki itp). Ciągnie bardzo dobrze. Jedynie mój model nie ma muszę dokupić duża szczotkę co wciągnie duże kawałki, bo tak się skupiłam na turbo szczotce, że nie zauwazylam, ze ten model nie ma tej uniwersalnej. No i to odkurzacz na baterie... Na raz nie odkurzenie naszych 100 m, ale przy 70 dawał radę. Moim zdaniem odkurza lepiej od większości tradycyjnych, a do tego jest lekki, nie obija się po ścianach, super do codziennego sprzątania. (Stoi w kuchni bo tam najwięcej syfu się robi)

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wypowiem się, bo temat u mnie na czasie ;)
    Kupiłam pionowy odkurzacz 2w1 na Black Friday i od tamtej pory nie wyciagałam tego zwykłego z szafy. Odkurzam całe mieszkanie prawie codziennie. Do szybkich akcji wyciągam ręczny, na nim mi najbardziej zależało. Pomijając właścicieli zwierząt, nie wiem o co ludziom chodzi z tym wyciąganiem raz w tyg zwykłego odkurzacza albo co oni sypią na swoje podlogi. Też czytałam te opinie ale i tak postawiła na swoim :d fakt że nie w każdy zakamarek się dotrze, ale nie oszukujmy sie- nie codziennie odkurza się pod czy za kanapą /meblami.
    Co do opcji 3w1 akurat Philipsa- maja go tesciowie (ten niebieski aqua coś) i są zadowoleni.

    Edwarda jeśli masz możliwość to podejdź do sklepu i wypróbuj. Mój mąż przed zakupem wyodkurzał pół Media Markt :d

    f2wl9vvje61wiuku.png
‹‹ 1441 1442 1443 1444 1445 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ