X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już spokojnie bym mogła dawać trzeci posiłek, ale po pierwsze dostaje na podwieczorek jeszcze owoc, po drugie czasem coś ode mnie wyciągnie z kolacji, np.kawalek bułeczki ;-) , wczoraj dostała pietruszkę ugotowaną z zupki, a to chrupka, a po tej infekcji częściej pije z cyca i nie chce jek teraz tego zmieniać, może od Nowego Roku.

    Acygan, ja bym już dawała na mm, bo na wodzie mniej wartościowe, ale tą wodę staraj się osobno też dawać, bo to ważne. Ona ci nie chce jej w ogóle pić? Kwestia kubka czy wody? U nas nauka Hipp mus z saszetki i potem bidonik sprawdził się rewelacyjnie i ona z tego bidonu jak smok pije, już jej zamówiłam większy, bo do małego muszę dolewać wody ;-)

    acygan lubi tę wiadomość

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • acygan Autorytet
    Postów: 1914 609

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda ja te tam wiekszosc rzeczy zamawiam :) lacznie z jedzeniem dla Zosi :)

    Jupik kwestia wody chyba. Czasem za strzykawki jak juz jej wlalam do buzi to wypila a tak z butelki nie chce, z lyzeczki wezmie i wypluje, kupilam niekapek i musze sprobowac. Ale jak dalam w butelce slodki plyn taki na przeziebienie, to pila i juz butelka nie przeszkadzala. Z kupa problemu jakiegos duzego nie mamy. Czasem zdarzaja sie male twarde bobki ale nastepnego dnia idzie juz ladna kupa i nie meczy sie przy tym. Cyc jest po posilku i ogolnie czesto dostaje cyca.

  • Gosiczek Autorytet
    Postów: 1255 397

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Owsiki u takiego maluszka? :O
    Ja pamietam ze w przedszkolu mialam czesto, bo wiadomo siadalo sie na tych samych kibelkach, raz sie umylo rece raz nie, inne dzieci np nie myly i dotykaly wszystkiego itp. Ale u takiego maluszka jest to mozliwe?


    Pewnie że tak zwłaszcza jak sie ma przedszkolaka w domu

    Starania od stycznia 2015r, niedoczynność tarczycy, macica jednorożna
  • Gosiczek Autorytet
    Postów: 1255 397

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sweetmalenka wrote:
    U nas obraża na mleko. W OGOLE nie je mm. Tak, dobrze czytacie. Wcale nie chce.


    A jakie mleko dajesz bo niby bebilon miał jakies trefne partie

    Starania od stycznia 2015r, niedoczynność tarczycy, macica jednorożna
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    acygan wrote:
    Edwarda ja te tam wiekszosc rzeczy zamawiam :) lacznie z jedzeniem dla Zosi :)

    Jupik kwestia wody chyba. Czasem za strzykawki jak juz jej wlalam do buzi to wypila a tak z butelki nie chce, z lyzeczki wezmie i wypluje, kupilam niekapek i musze sprobowac. Ale jak dalam w butelce slodki plyn taki na przeziebienie, to pila i juz butelka nie przeszkadzala. Z kupa problemu jakiegos duzego nie mamy. Czasem zdarzaja sie male twarde bobki ale nastepnego dnia idzie juz ladna kupa i nie meczy sie przy tym. Cyc jest po posilku i ogolnie czesto dostaje cyca.

    Co do mm to ja daję Capri Care i dla mnie super, zero problemów brzuszkowych, pije chętnie, polecam. Miałam się z czasem przerzucić na Bebilon, ale jednak nie będę zmieniać.
    Z tą wodą póki jest na cycu nie taki problem, ale będzie jak odstawisz od piersi a ona dalej wody nie tknie.. czytałam, że im szybciej dziecko się przyzwyczai tym lepiej, nie jest dobre, żeby po odstawieniu cyca dziecko piło tylko jakieś smakowe wody, soczki itd. Próbuj z niekapakiem, bidonem, zwykłym kubkiem. Kinga naśladuje mnie bardzo i jak widziała że piję ze zwykłego kubka też chciała, więc jej dałam i wzięła lyczka ;-) może pokazuj Zosi, że Ty też pijesz to ją zachęci :-)

    acygan lubi tę wiadomość

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas już trzy posiłki ostatnio (ok. 10, 15, 18), a czasami jak ja jem w międzyczasie jakiś owoc albo coś to też zawsze wysępi kawałek XD
    Ja też nie zastępuje mleka posiłkiem, ale przez to, że je w miarę sporo stałych rzeczy to się w końcu trochę unormowało z mlekiem i w końcu je co ok. 3h, a nie jak wcześniej co 1.5 :P

    Ja kaszki robię na wodzie, bo chcę w ogóle uniknąć mm, czasami zamiast owoców daje pokruszone orzechy. One dają fajny smak :)

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiczek wrote:
    A jakie mleko dajesz bo niby bebilon miał jakies trefne partie
    Humana, probowalam zmiany. Nie pomaga. Kaszka też blee

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tylko mleko, mleko i jeszcze raz mleko. Niech te zęby już wyjdą, tyle jadła i znowu regres...

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    acygan wrote:
    To chyba zostane i ja przy tych dwoch jeszcze w takim razie :) choc kaszke wolalabym robic juz na mm rano, zawsze to tez troche wiecej witamin, zelaza no i moze bedzie lepsze niz woda. Co myslicie?
    To zależy co chcesz tym osiągnąć. Po roku można całkiem zrezygnować z kp/mm. Jak chcesz odstawić wcześniej, to wprowadź mm. Co do samej przyswajalności żelaza, to akurat nabiał krowi zmniejsza przyswajalnosc (dlatego Emi podaje go mało i staram się zastępować czymś innym, a jak już je, to żeby chociaż te 2-3 h były przerwy między nabiałem a posiłkiem z duża zawartością żelaza. Ogólnie to po posiłku pewnie dziecko jest kp, więc sobie uzupełnia wit, to nie jest tak ze dostaje tylko wodę.



    acygan lubi tę wiadomość

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • acygan Autorytet
    Postów: 1914 609

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny za pomoc :)

    Mam jeszcze jedno pytanko do tych, ktore maja juz starsze dzieci. Macie doswiadczenie z wezlami chlonnymi? Zosia ma powiekszone juz ponad miesiac nad karkiem, pojawil sie w miedzy czasie katar, obstawiam tez zęby, no ale katar sie skonczyl, zebow na razie nie widac a dzis mam wrazenie, ze sa one jeszcze wieksze :( troche mnie to martwi. Czyzby nastepna infekcja? Nie mam juz sil walczyc z nastepnym katarem albo czyms gorszym. W sobote zrobie badania, no chyba ze wcześniej znowu cos sie przyplacze.

  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    acygan wrote:
    Dzieki dziewczyny za pomoc :)

    Mam jeszcze jedno pytanko do tych, ktore maja juz starsze dzieci. Macie doswiadczenie z wezlami chlonnymi? Zosia ma powiekszone juz ponad miesiac nad karkiem, pojawil sie w miedzy czasie katar, obstawiam tez zęby, no ale katar sie skonczyl, zebow na razie nie widac a dzis mam wrazenie, ze sa one jeszcze wieksze :( troche mnie to martwi. Czyzby nastepna infekcja? Nie mam juz sil walczyc z nastepnym katarem albo czyms gorszym. W sobote zrobie badania, no chyba ze wcześniej znowu cos sie przyplacze.
    To może być od poprzedniej infekcji, może być coś nowego.

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiczek wrote:
    Pewnie że tak zwłaszcza jak sie ma przedszkolaka w domu
    No jak przedszkolak w domu to wiadomo, nie umyje rączek, albo podrapie sie tam i potem dotkie malucha itp.

    Ale maluszek sam z siebie to chyba niemozliwe.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dajecie mieso codzinnie?

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Aga78 Autorytet
    Postów: 894 453

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja daję co drugi dzień i raz w tygodniu słoiczek z rybą. Nie mam pomysłu na rybę własnej roboty. A któraś już podawała?..tak coś kojarzę, że Agusia..jeśli tak to napisz jak podałaś, ja mam obawy przed ośćmi.
    Hurra, Borysek zrobił miękką kupkę, bez płaczu tylko z lekkim wytrzeszczem oczu. Zaparcia na razie zażegnane.

    14.11.2015- 1 IUI:( 14.01.2016 2 IUI:(
    11.05.2016-INF-I Transfer :(
    06.12.2016 - CRIO II Transfer
    04.05.2017- ciąża naturalna Aniołek [*] 9 tydz
    3jvzi09kjtx66r5t.png
  • Aga78 Autorytet
    Postów: 894 453

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    No jak przedszkolak w domu to wiadomo, nie umyje rączek, albo podrapie sie tam i potem dotkie malucha itp.

    Ale maluszek sam z siebie to chyba niemozliwe.
    Edwarda, ja się przestraszyłam bo mamy psa , chociaż jest regularnie odrobaczany:co 2 miesiące, to jednak wiadomo coś zawsze może się przypałetać. A ostatnio byliśmy u teściow i oni też mają psa.Odrobaczają go chyba raz do roku. I przyuważyłam, że teściowa głaskała psa i on jej lizał rękę i już chciała Boryska wziąć za rączkę ,więc jej zwròciłam uwagę, żeby umyła ręce najpierw-to spojrzała się na mnie jak na dziwoląga. Podejrzewam, że wcześniej też nie myła rąk a ja nie dopilnowałam.

    14.11.2015- 1 IUI:( 14.01.2016 2 IUI:(
    11.05.2016-INF-I Transfer :(
    06.12.2016 - CRIO II Transfer
    04.05.2017- ciąża naturalna Aniołek [*] 9 tydz
    3jvzi09kjtx66r5t.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga78 wrote:
    Edwarda, ja się przestraszyłam bo mamy psa , chociaż jest regularnie odrobaczany:co 2 miesiące, to jednak wiadomo coś zawsze może się przypałetać. A ostatnio byliśmy u teściow i oni też mają psa.Odrobaczają go chyba raz do roku. I przyuważyłam, że teściowa głaskała psa i on jej lizał rękę i już chciała Boryska wziąć za rączkę ,więc jej zwròciłam uwagę, żeby umyła ręce najpierw-to spojrzała się na mnie jak na dziwoląga. Podejrzewam, że wcześniej też nie myła rąk a ja nie dopilnowałam.
    W sumie racja, nie pomyslalam o tym.


    Apropos mycia rąk, to ja myje po 50 razy dziennie, tak jest przy dziecku wiadomo. A mam kolezanke, "singielke" w moim wieku, troche na bakier z higiena, za kazdym razem jak do mnie przyjdzie to na wejscie mowie, zeby umyla ręce to zawsze ma focha, bo przeciez dopiero co byla w domu i jechala autem i nic nie robila...

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Andzia123 Autorytet
    Postów: 1219 921

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuba powiedział mama! Co prawda z wielkim wyrzutem bo po kąpieli jeszcze mu twarz wacikiem chciałam przemyć a on tego nie lubi a na dodatek zmęczony i płakał i nagle maaamaaa!! Mam nadzieję że powtórzy w lepszych okolicznościach :D

    darika, edwarda20, gondi, Aga78, Sylwiaa95, Totoro, Katy lubią tę wiadomość

    07.04.2018 - marzenia się spełniają <3 zakochana na zabój w Synku :)
    qb3ci09k2rozqy86.png
  • Gosiczek Autorytet
    Postów: 1255 397

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Dajecie mieso codzinnie?


    Może codziennie nie ale staram sie że jak nie mięsko to choć żółtko jajka albo wędlinke na chlebie.

    edwarda20 lubi tę wiadomość

    Starania od stycznia 2015r, niedoczynność tarczycy, macica jednorożna
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak z innej beczki:

    Poszukuje odkurzacza bezprzewodowego z funkcja mycia. Moze macie cos takiego i mozecie polecic? :)

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga78 wrote:
    Ja daję co drugi dzień i raz w tygodniu słoiczek z rybą. Nie mam pomysłu na rybę własnej roboty. A któraś już podawała?..tak coś kojarzę, że Agusia..jeśli tak to napisz jak podałaś, ja mam obawy przed ośćmi.
    Hurra, Borysek zrobił miękką kupkę, bez płaczu tylko z lekkim wytrzeszczem oczu. Zaparcia na razie zażegnane.

    tak ja daję rybę, kupiłam pstrąga świeżego prosto z zakładu gdzie hodują poporcjowałam i zamroziłam, ja gotuję kawałek ryby w wodzie dosypuję zioła żeby miała smak bo wiadomo sama ryba śmierdzi i dodaję do zupy. jest z tym zabawy żeby właśnie żadna ość się nie dostała ale pstrąg ma ich bardzo nie wiele w zasadzie tylko kręgosłup który wyjmuje się ładnie i tak daję małemu rybę i je. ja daję raz dziennie rybę. mięso daję codziennie a jak daję jajko to już bez mięsa.

    Aga78 lubi tę wiadomość

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
‹‹ 1439 1440 1441 1442 1443 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ