X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale super :p Ja wczoraj na szybko kupowalam ubranko świąteczne na sesje zdjeciowa xd

    Zwazylam sie dzisiaj i mam wage sprzed ciazy wiec spoko, ale cwiczyc i tak bede :p

    Agusia_pia lubi tę wiadomość

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • Andzia123 Autorytet
    Postów: 1219 921

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia u mnie rozmiar 80 i w sumie chyba jest ok :)

    07.04.2018 - marzenia się spełniają <3 zakochana na zabój w Synku :)
    qb3ci09k2rozqy86.png
  • Aga78 Autorytet
    Postów: 894 453

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę, zobaczyłam w odbycie Borysa jakieś białe kulki.może owsiki i stąd te zaparcia? Jutro lecę do lekarza. Chociaż śpi spokojnie w nocy i nie ma innych objawów oprócz zaparć i tych cholernych kulek.Zawsze cos...

    14.11.2015- 1 IUI:( 14.01.2016 2 IUI:(
    11.05.2016-INF-I Transfer :(
    06.12.2016 - CRIO II Transfer
    04.05.2017- ciąża naturalna Aniołek [*] 9 tydz
    3jvzi09kjtx66r5t.png
  • Gosiczek Autorytet
    Postów: 1255 397

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga78 wrote:
    Kurczę, zobaczyłam w odbycie Borysa jakieś białe kulki.może owsiki i stąd te zaparcia? Jutro lecę do lekarza. Chociaż śpi spokojnie w nocy i nie ma innych objawów oprócz zaparć i tych cholernych kulek.Zawsze cos...

    Może nieprzetrawione mleko? Owsiki są małe krótkie i cieniutkie.

    Aga78 lubi tę wiadomość

    Starania od stycznia 2015r, niedoczynność tarczycy, macica jednorożna
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga78 wrote:
    Kurczę, zobaczyłam w odbycie Borysa jakieś białe kulki.może owsiki i stąd te zaparcia? Jutro lecę do lekarza. Chociaż śpi spokojnie w nocy i nie ma innych objawów oprócz zaparć i tych cholernych kulek.Zawsze cos...
    A to nie są jakieś resztki z pieluchy?

    Aga78 lubi tę wiadomość

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Veruka Autorytet
    Postów: 994 464

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga78 wrote:
    Kurczę, zobaczyłam w odbycie Borysa jakieś białe kulki.może owsiki i stąd te zaparcia? Jutro lecę do lekarza. Chociaż śpi spokojnie w nocy i nie ma innych objawów oprócz zaparć i tych cholernych kulek.Zawsze cos...
    U nas było podobnie i tak jak Kinga pisze, pampersy zostawiały takie dziwne kulki (małe, białe, jakby żelowe). Była to kwestia w zasadzie tylko 1 paczki pieluch wiec chyba jakaś trefna partia :/ no i nie było to bezpośrednio w kupie tylko tak na pośladkach. Mam nadzieje, że u Was też będzie to tylko taka przyczyna:)

    3i499vvjwdixpa2l.png

    iv09f71xe0b0j8js.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owsiki u takiego maluszka? :O
    Ja pamietam ze w przedszkolu mialam czesto, bo wiadomo siadalo sie na tych samych kibelkach, raz sie umylo rece raz nie, inne dzieci np nie myly i dotykaly wszystkiego itp. Ale u takiego maluszka jest to mozliwe?

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też pomyślałam o pieluchach, bo i u nas czasami się zdarza, że takie kuleczki zostają na pośladkach.

    A co do świąt to my chcieliśmy w ten weekend kupić choinkę, bo później nie za bardzo mamy kiedy, ale niestety w miasteczkach obok nas same cięte, a w donicach same świerki. A chcieliśmy jodłę kaukaską w donicy. Nie wyobrażam sobie świerka przy dziecku, bo to to kłuje i się sypie. Zawsze mieliśmy jodłę i było ekstra, ale zawsze braliśmy ciętą. Teraz chciałam w donicy, bo to wydaje mi się bezpieczniejsze przy Małej. I chyba skończy się na tym, że zamówię z neta sztuczną (upatrzyłam sobie taką na pniu), a z żywych gałązek porobię stroiki. Już sama nie wiem, siedzę i się pół dnia zastanawiam :P

    U nas dziś na obiad był faszerowany bakłażan z Alaantkowe, o panie, jakie to było dobre. Młoda wtryniła pół i rozglądała się za jeszcze :D

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • Aga78 Autorytet
    Postów: 894 453

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    White Innocent wrote:
    Ja też pomyślałam o pieluchach, bo i u nas czasami się zdarza, że takie kuleczki zostają na pośladkach.

    A co do świąt to my chcieliśmy w ten weekend kupić choinkę, bo później nie za bardzo mamy kiedy, ale niestety w miasteczkach obok nas same cięte, a w donicach same świerki. A chcieliśmy jodłę kaukaską w donicy. Nie wyobrażam sobie świerka przy dziecku, bo to to kłuje i się sypie. Zawsze mieliśmy jodłę i było ekstra, ale zawsze braliśmy ciętą. Teraz chciałam w donicy, bo to wydaje mi się bezpieczniejsze przy Małej. I chyba skończy się na tym, że zamówię z neta sztuczną (upatrzyłam sobie taką na pniu), a z żywych gałązek porobię stroiki. Już sama nie wiem, siedzę i się pół dnia zastanawiam :P

    U nas dziś na obiad był faszerowany bakłażan z Alaantkowe, o panie, jakie to było dobre. Młoda wtryniła pół i rozglądała się za jeszcze :D
    Oooo WI a skąd wzięłaś przepis?Ja właśnie kupiłam sobie ich dwie pierwsze książki i zamierzam rozwijać się kulinarnie..jak tylko ogarniemy te zaparcia.
    A jak zaparcia u Igi? Dzisiaj już dobrze?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2018, 22:05

    14.11.2015- 1 IUI:( 14.01.2016 2 IUI:(
    11.05.2016-INF-I Transfer :(
    06.12.2016 - CRIO II Transfer
    04.05.2017- ciąża naturalna Aniołek [*] 9 tydz
    3jvzi09kjtx66r5t.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam książkę, ale oczywiście o tak częściej korzystam z neta...

    https://alaantkoweblw.pl/baklazan-nadziewany-indykiem-i-kasza-jeczmienna/

    Ten robiłam. Prze-py-szny! Tylko oczywiście fałszu wyszło tyle, że ja jutro będę miała całe drugie danie z tego jeszcze :D

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już żyję świątecznym klimatem, dziś mieliśmy ostatnie mikolajkowe odwiedziny, Lila dostała huśtawke taką cudna, wieszana do sufitu. Ja tylko pierniczki wypiekami ostatnio i dom stroje. Wczoraj mąż mi pomyl wszystkie okna z zewnątrz, w tym tyg muszę powoli ogarniać wewnątrz... To pierwsze święta od daaaawnaaaa na które tak czekam i tak się jaram xD

    edwarda20, edwarda20, Aga78 lubią tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga78 wrote:
    A jak zaparcia u Igi? Dzisiaj już dobrze?

    U nas jest Ida, ale chyba pytanie do mnie? ;) sama nie wiem co myśleć, bo ogólnie ostatnio cały czas te kupy są już takie dorosłe. Wczoraj dałam jej suszoną śliwkę i myślałam że dzisiaj będzie inaczej, ale nadal była twarda. Znowu cisneła, chociaż już bez płaczu. I tak się zastanawiam, że może ona po prostu musi się przestawić na takie kupy? No bo jak ma robić inne jak wciąga jedzenie jak mały odkurzacz. Pije sporo wody w ciągu dnia, teraz codziennie jej daje jabłko, zawsze dodaje oleju albo oliwy do jedzenia. Nie chcę ograniczać jej normalnego jedzenia, zresztą na samym mleku u nas były kupy co 7-10 dni, więc to też nie rozwiązanie. Na razie będę obserwować...

    Aga78 lubi tę wiadomość

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga78 wrote:
    Dziewczyny..co tu robić? Borys od piątku robi twarde kupki. Od soboty pije już dużo wody, nie daję mu kaszek i je więcej owoców. Wczoraj zjadł rano plasterek jabłuszka (w kawałku),potem zupka brokułowa a na kolację frytki z buraka i plasterek pomarańcza. W międzyczasie pił dużo wody. A dzisiaj rano znowu twarda kupka..no może trochę mniej niż w sobotę, jednak Borysek płakał. Pròbowałam wczoraj dać jeszcze słoiczek śliwki suszonej ale mu nie smakował. Dzisiaj postanowiłam, że będzie tylko na moim mleku..to chyba powinno w końcu pomóc.Nie wiem czy takie długie zatwardzenia powinnam konsultować już z lekarzem?

    Mogę polecić Ci coś, co mi zostało polecone i zadziałało :)

    Ugotuj dwie łyżki stołowe płatków owsianych w 250-300 ml wody, niech się pogotuje z 10-15 min na wolnym ogniu. Potem odcedzasz płatki, zlewasz wodę (jest dość gęsta), studzisz i podajesz na noc maluchowi. Rano pojawia się zwykle normalnej konsystencji kupa :) Wodę z płatków można podawać samą, albo z MM.

    EDIT: U nas też pojawiały się czasem białe grudki, to niestrawione mleko. Owsiki są dość charakterystyczne bo są cienkie i długie, czasem nawet się ruszają.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2018, 22:52

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Płatki owsiane chyba w ogóle fajnie działają, bo podaję Lili i po nich nie ma zaparć :)

    Zazdroszczę Wam tych apetytow dzieci :( Moja znowu nie je :/ ale druga dwójka się przebiła i widac już brzezek górnej jedynki. Może jak wyjdą to znowu zacznie jeść.

    Lila nauczyła się wreszcie robić papapa na prośbę :D i przybijac 5 :D

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Andzia123 Autorytet
    Postów: 1219 921

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie Kuba też bardzo niechętny do jedzenia, na dniach przebije się druga jedynka i druga dwójka na górze bo już widać delikatnie białe kreski.

    07.04.2018 - marzenia się spełniają <3 zakochana na zabój w Synku :)
    qb3ci09k2rozqy86.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak owsiki to nie są kulki tylko takie około centymetrowe cienkie białe robaczki. Moja córka miała 3 miesiące temu i młodyod niej nie złapał.

  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 00:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też niechęć do jedzenia. I ogromne marudzenie. Dwójka już prawie wybita i w kolejce druga jedynka. Dobrze że chociaż śpi w miarę normalnie. Modlę się, żeby te zęby wyszły przed lotem.. :-/

    Podziwiam was dziewczyny za te przedświąteczne przygotowania, robienie jedzenia, stroików. U mnie szczytem możliwości było ugotowanie dziś pomidorowej, odkurzenie i umycie podłóg. O stroikach świątecznych nawet nie myślę, bo zamiast tego się pakuje. Po długim namyśle nie ubieramy też choinki-nie mamy jej gdzie postawić tak aby Kinga lub 1 z 3 kotów nam jej nie wywalił. Wigilia i Święta i tak u rodziców i teściów, więc o spędzeniu świąt w domowym zaciszu mogę zapomnieć. Ale nie szkodzi, i tak dla mnie będą to najlepsze święta, nawet jeśli nie będę mieć w domu choinki, zlamanego stroika czy sznura z lampkami ;-)

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas obraża na mleko. W OGOLE nie je mm. Tak, dobrze czytacie. Wcale nie chce.

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas żywa choinka odpada. A jeszcze taka, która stalaby na podłodze to już w ogóle. Więc chyba w tym roku, pierwszy raz, kupimy sztuczna, która stanir na wiszacej szafce rtv, bo tam Amelki małe rączki nie dosiegna jeszcze :-P.
    Ale tak, tak, ja też nie mogę doczekać się świat :-). W ogóle ja bardzo lubię święta, od zawsze. Już w tamtym roku były wyjątkowe, a w tym roku, to już w ogóle :-).

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej u nas dziś pierwszy raz dałam zamiast pierwszego posiłku mm to dałam kaszkę i mały wcinał aż miło, obawiałam się że jest przyzwyczajony do mleka i nie będzie chciał ale jednak chciał.
    mam pytanie czy mogę już małemu zmniejszyć porcję mm do dwóch na dobę?
    Teraz ciągle je 3 razy po 180 mln i 6 miarek, ale właśnie chcę mu dawać już śniadania i zejść z jednej porcji mleka ale nie wiem czy to nie za wcześnie?

    u nas na twarde kupki działa suszona śliwka, ale jak nie daję małemu banana to praktycznie nie robi bobków wcale.

    a dziś małemu robię na obiad zupkę ogórkową :)

    co do świąt to ja już w sobotę wyjęłam ozdoby świąteczne, dziś robię jeszcze stroik na stół, zaraz jadę po ozdoby bo znalazłam świąteczną osłonkę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2018, 08:53

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
‹‹ 1437 1438 1439 1440 1441 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ