X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • acygan Autorytet
    Postów: 1914 609

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedy dzieci powinny dostac grudki? Dalam dzis jajecznice i Zosia sie krztusila, ostatecznie dostala jogurt naturalny z owocami. Boje sie, ze za pozno dostanie grudkowe jedzenie i zrobie jej tym krzywde :(

    Najlepszego dla 8-miesieczniakow :)

    Katy lubi tę wiadomość

  • Aga78 Autorytet
    Postów: 894 453

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już od 1,5 miesiąca siekam mięsko i część warzyw do zupki a drugą część blenduję.Borys ładnie sobie radzi. A już od dwóch dni staram się codziennie coś podać w kawałku. Wczoraj był pomarańcz dzisiaj dostanie buraka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2018, 11:29

    14.11.2015- 1 IUI:( 14.01.2016 2 IUI:(
    11.05.2016-INF-I Transfer :(
    06.12.2016 - CRIO II Transfer
    04.05.2017- ciąża naturalna Aniołek [*] 9 tydz
    3jvzi09kjtx66r5t.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    acygan wrote:
    Kiedy dzieci powinny dostac grudki? Dalam dzis jajecznice i Zosia sie krztusila, ostatecznie dostala jogurt naturalny z owocami. Boje sie, ze za pozno dostanie grudkowe jedzenie i zrobie jej tym krzywde :(

    Najlepszego dla 8-miesieczniakow :)
    Co jakiś czas próbuj. Emi je od początku. Na początku pluła amarantusem ekspandowanym, ale z czasem zaczęła i jego ogarniać. Z grudkami itp nie jest tak że dziecko od razu wszystko potrafi. Musi sobie poćwiczyć...Może łatwiej będzie od jakichś miękkich owoców zacząć typu maliny itp? Jajecznica sama w sobie jest trudna do zjedzenia (na początek).

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, u mnie wczoraj miał byś skalpel ale syn postanowił nie spać i tańcowaliśmy do 23 więc nie było :(
    dziś znowu od rana miałam fitness z sprzątaniem zmiana firanek zasłonek mycie okien więc nie wiem czy sił starczy no ale może się zregeneruję.
    U mnie od porodu waga powoli leci w dół.
    w dniu porodu 94 kg
    od ok 2 tyg 75/76 kg
    moim marzeniem jest 65 kg.
    ćwiczenia dają dużo bo cm lecą i skóra się ujędrnia. ja już się wyleczyłam i chcę zacząć znowu ćwiczyć te 3-4 razy w tyg.
    wczoraj zjadłam na obiad warzywa z kaszą i jajkiem sadzonym i tak mnie trzymało nasycenie że ledwo kolację zjadłam :o
    chyba zacznę kaszę jeść do obiadu.

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja daje grudkowate zupki i wcina az milo. Ale jak dalam chleb to sie krztusil. Musze jakis dobrych bulek poszukac w okolicy.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde, a ja zaczynam się martwić. Kini zeby ida ale zamiast nie spać to ciągle śpi :-/ obudziła się 11.30 i właśnie znów poszła spać, po raptem 2 godz! Temp.nie ma, tylko jeszcze tą wysypkę. Ale to ciągłe spanie jest dziwne.. może postanowiła przespać ten ból..

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • acygan Autorytet
    Postów: 1914 609

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy opryszczka u doroslego jest grozna dla niemowlaka? Nie chce czytac internetow, po jednym artykule mi wystarczy. Czy ktoras cos slyszala na ten temat? Mojej mamie wyskoczyly momentalnie dwie na raz, a spedzala duzo czasu z Zosia, calowala, niby nie w usta, ale jednak :( boje sie.

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    acygan wrote:
    Dziewczyny czy opryszczka u doroslego jest grozna dla niemowlaka? Nie chce czytac internetow, po jednym artykule mi wystarczy. Czy ktoras cos slyszala na ten temat? Mojej mamie wyskoczyly momentalnie dwie na raz, a spedzala duzo czasu z Zosia, calowala, niby nie w usta, ale jednak :( boje sie.
    Podobno bardzo grozna.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego mnie strasznie drażni całowanie Lili. Tzn buziak, spoko, ale moja teściowa potrafi ją nosić i bez przerwy całować, ile ma ją na rękach. Aż jej mąż uwagę zwrócił. Do szału mnie to doprowadza.

    Co do jedzenia to jak Lila je w ogóle to daje radę wreszcie z grudkami czy np. płatków owsianych jej nie blenduję, ale bułka czy chleb to jeszcze za dużo dla niej.

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    acygan wrote:
    Dziewczyny czy opryszczka u doroslego jest grozna dla niemowlaka? Nie chce czytac internetow, po jednym artykule mi wystarczy. Czy ktoras cos slyszala na ten temat? Mojej mamie wyskoczyly momentalnie dwie na raz, a spedzala duzo czasu z Zosia, calowala, niby nie w usta, ale jednak :( boje sie.

    Ja uważam, że Kini trzydniówka to efekt kontaktu z teściową, która miała opryszczkę.. czytałam, że trzydniówkę wywołuje ten sam wirus i rozwija się tydzień-dwa tygodniu i dopiero po tym czasie jest gorączka. U nas dokładnie tak było :-/ 40 stopni jakieś półtora tyg.po kontakcie z teściową :-(

    Swoją drogą u pediatry nie skojarzyłam faktów. I gdybym miała wiedzę (poczytałam neta..) to z tą gorączka pogrzalabym do szpitala..dobrze, że się u nas tak skończyło (mam nadzieję, że skończyło).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2018, 20:39

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acygan, dobrze Cię rozumiem, bo mnie jeszcze ciary przechodzą i cały czas sprawdzam, czy Kini na pewno nic nie wyskoczyło. Ale widzę tylko wychodzące ząbki..
    Ale teraz nic już nie zrobisz. Pozostaje czekać. A w razie gorączki szybko pediatra i go informować, że miała styczność i co dalej. W necie są przerażające artykuły, ale ostatecznie przypuszczam, że te ekstremalne przypadki występują bardzo rzadko jednak.
    Trzymam kciuki, żeby odbyło się bez echa. A mamę chwilowo nie gościć. Mąż też ma oświecić swoją mamę w temacie, że jak ma opryszczkę ma w ogóle nie przychodzić.

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • acygan Autorytet
    Postów: 1914 609

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik wlasnie dopiero po Twoich przypuszczeniach doszlo mi cos do glowy, ze opryszczka moze byc zagrozeniem i przeczytalam pierwszy lepszy artykul. Myslalam, ze padne. No i Zosia juz miala stycznosc, bo tesciowa przyjechala kiedys z wielka oprycha, rzucila tekstem, ze ona nie bedzie dotykac i calowac, ale przyjechac musiala. Wtedy nie zdawalam sobie sprawy z powagi sytuacji. No a tak swoja droga to calowala ja po stopach. Nic sie wtedy nie wydarzylo. Modle sie,zeby tym razem tez bylo ok. Gdybys nie napisala o tej trzydniowce, to bym nawet nie pomyslala ze to jakies zagrozenie dla dziecka. Kurde, tak naprawde nawet nie mamy na to wiekszego wplywu, bo opryszczka wyskakuje tak niespodziewanie :/

  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acygan nie stresuj się, pewnie nic jej nie będzie :) artykuły przedstawiają od razu najgorsze scenariusze. Pamiętam jak mnie zaniepokoily wyniki badań krwi Lili i zaczęłam czytać. Boże jak się uryczalam, myślałam, że nie zasnę całą noc, na drugi dzień dymalismy prywatnie do pediatry. No i okazało się, że niestety żaden artykuł, które czytałam nie wspomniał, że to norma dla dziecka w tym wieku, wszystkie przedstawiały od razu najgorsze możliwości :/

    acygan lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 00:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja o tej opryszczce też nie wiedziałam, dopiero przyjaciółka mnie oświeciła w temacie, jak jej napisałam, że mamy trzydniówkę i podejrzewam teściową, bo była z opryszczką (wtedy wyczytałam tylko o trzydniowce, że ją też herpeswirus od opryszczki wywołuje). A przyjaciółka do mnie, że ona by gnała do szpitala, ja se myślę, po cholerę z trzydniowka do szpitala.. dopiero potem już doczytałam o co jej chodziło i ona doprecyzowała, ale Kini gorączka spadła, nie ma żadnych wyprysków nigdzie. Ale ile się stresu zdążyłam najeść to moje..

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Aga78 Autorytet
    Postów: 894 453

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny..co tu robić? Borys od piątku robi twarde kupki. Od soboty pije już dużo wody, nie daję mu kaszek i je więcej owoców. Wczoraj zjadł rano plasterek jabłuszka (w kawałku),potem zupka brokułowa a na kolację frytki z buraka i plasterek pomarańcza. W międzyczasie pił dużo wody. A dzisiaj rano znowu twarda kupka..no może trochę mniej niż w sobotę, jednak Borysek płakał. Pròbowałam wczoraj dać jeszcze słoiczek śliwki suszonej ale mu nie smakował. Dzisiaj postanowiłam, że będzie tylko na moim mleku..to chyba powinno w końcu pomóc.Nie wiem czy takie długie zatwardzenia powinnam konsultować już z lekarzem?

    14.11.2015- 1 IUI:( 14.01.2016 2 IUI:(
    11.05.2016-INF-I Transfer :(
    06.12.2016 - CRIO II Transfer
    04.05.2017- ciąża naturalna Aniołek [*] 9 tydz
    3jvzi09kjtx66r5t.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga78 wrote:
    Dziewczyny..co tu robić? Borys od piątku robi twarde kupki. Od soboty pije już dużo wody, nie daję mu kaszek i je więcej owoców. Wczoraj zjadł rano plasterek jabłuszka (w kawałku),potem zupka brokułowa a na kolację frytki z buraka i plasterek pomarańcza. W międzyczasie pił dużo wody. A dzisiaj rano znowu twarda kupka..no może trochę mniej niż w sobotę, jednak Borysek płakał. Pròbowałam wczoraj dać jeszcze słoiczek śliwki suszonej ale mu nie smakował. Dzisiaj postanowiłam, że będzie tylko na moim mleku..to chyba powinno w końcu pomóc.Nie wiem czy takie długie zatwardzenia powinnam konsultować już z lekarzem?
    Ja bym próbowała podawać naturalne produkty o działaniu rozwalniające, ewentualnie tłuste posiłki. Ewentualnie rozważyłabym jakiś czopek glicerynowy. Jak już przytkało, to teraz musi wyjsć. Wiem ze w pl są też te wlewki meliax (ponoć skuteczne), tylko trzeba wcześniej spr czy dziecko nie ma alergii na propolis.

    Aga78, Magdzia85F lubią tę wiadomość

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Aga78 Autorytet
    Postów: 894 453

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale jak dzisiaj polecimy na samym mleku to chyba powinno być ok?

    14.11.2015- 1 IUI:( 14.01.2016 2 IUI:(
    11.05.2016-INF-I Transfer :(
    06.12.2016 - CRIO II Transfer
    04.05.2017- ciąża naturalna Aniołek [*] 9 tydz
    3jvzi09kjtx66r5t.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga78 wrote:
    Ale jak dzisiaj polecimy na samym mleku to chyba powinno być ok?
    Na moja samo mleko nie działało. Ale każde dziecko inaczej reaguje.

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Andzia123 Autorytet
    Postów: 1219 921

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrzcie jakie cudo moja mama dorwała w biedrze :D
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/c31fdfb79a34.jpg

    Katy, darika, Totoro lubią tę wiadomość

    07.04.2018 - marzenia się spełniają <3 zakochana na zabój w Synku :)
    qb3ci09k2rozqy86.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia widziałam to, chciałam kupić ale dobrze że odpakowałam bo strasznie nie wymiarowe jak dla mnie. rozmiar 86 a bluzka malutka...


    u mnie dziś gorszy dzień, jakiś dołek, za 2 tyg święta a wcale ich nie czuję, do tego spina z mężem o wyjazd do mojej rodziny ehh najchętniej zostałabym w domu i nikogo nie przyjmowała ani nigdzie nie jeździła, sami we trójkę o takie święta mi się marzą!

    pola80 lubi tę wiadomość

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
‹‹ 1436 1437 1438 1439 1440 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ