X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Aga78 Autorytet
    Postów: 894 453

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Mogę polecić Ci coś, co mi zostało polecone i zadziałało :)

    Ugotuj dwie łyżki stołowe płatków owsianych w 250-300 ml wody, niech się pogotuje z 10-15 min na wolnym ogniu. Potem odcedzasz płatki, zlewasz wodę (jest dość gęsta), studzisz i podajesz na noc maluchowi. Rano pojawia się zwykle normalnej konsystencji kupa :) Wodę z płatków można podawać samą, albo z MM.

    EDIT: U nas też pojawiały się czasem białe grudki, to niestrawione mleko. Owsiki są dość charakterystyczne bo są cienkie i długie, czasem nawet się ruszają.
    Dzięki bardzo, dzisiaj spróbuję. I to pewnie nie owsiki bo Borys spał pół nocy w jednej pozycji..jakby miał robale to by się wiercił

    14.11.2015- 1 IUI:( 14.01.2016 2 IUI:(
    11.05.2016-INF-I Transfer :(
    06.12.2016 - CRIO II Transfer
    04.05.2017- ciąża naturalna Aniołek [*] 9 tydz
    3jvzi09kjtx66r5t.png
  • Makira Autorytet
    Postów: 359 253

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co może być przyczyną, że moje dziecko płacze przez sen? Dziś wstawalam do niego 5 razy, gdzie zawsze było 2 i za każdym razem budził się z płaczem :( jak w dzień go kładę na drzemke przy cycu to zaśnie i nagle płacz, złapie cycka possie jeszcze i śpi dalej...

    gg646iye46nicebi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makira wrote:
    Co może być przyczyną, że moje dziecko płacze przez sen? Dziś wstawalam do niego 5 razy, gdzie zawsze było 2 i za każdym razem budził się z płaczem :( jak w dzień go kładę na drzemke przy cycu to zaśnie i nagle płacz, złapie cycka possie jeszcze i śpi dalej...
    Może zęby? Mój się budzi z płaczem jak bolą to dziąsła.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik wrote:
    U nas też niechęć do jedzenia. I ogromne marudzenie. Dwójka już prawie wybita i w kolejce druga jedynka. Dobrze że chociaż śpi w miarę normalnie. Modlę się, żeby te zęby wyszły przed lotem.. :-/

    Podziwiam was dziewczyny za te przedświąteczne przygotowania, robienie jedzenia, stroików. U mnie szczytem możliwości było ugotowanie dziś pomidorowej, odkurzenie i umycie podłóg. O stroikach świątecznych nawet nie myślę, bo zamiast tego się pakuje. Po długim namyśle nie ubieramy też choinki-nie mamy jej gdzie postawić tak aby Kinga lub 1 z 3 kotów nam jej nie wywalił. Wigilia i Święta i tak u rodziców i teściów, więc o spędzeniu świąt w domowym zaciszu mogę zapomnieć. Ale nie szkodzi, i tak dla mnie będą to najlepsze święta, nawet jeśli nie będę mieć w domu choinki, zlamanego stroika czy sznura z lampkami ;-)
    A my w tym roku w ogóle nie będziemy mieli choinki bo święta spędzamy poza domem. Poza tym jak mam cały czas chodzić przy tej choince i sprawdzać czy młody jej nie ciągnie to wolę z niej w ogóle zrezygnować

  • Aga78 Autorytet
    Postów: 894 453

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    White Innocent wrote:
    U nas jest Ida, ale chyba pytanie do mnie? ;) sama nie wiem co myśleć, bo ogólnie ostatnio cały czas te kupy są już takie dorosłe. Wczoraj dałam jej suszoną śliwkę i myślałam że dzisiaj będzie inaczej, ale nadal była twarda. Znowu cisneła, chociaż już bez płaczu. I tak się zastanawiam, że może ona po prostu musi się przestawić na takie kupy? No bo jak ma robić inne jak wciąga jedzenie jak mały odkurzacz. Pije sporo wody w ciągu dnia, teraz codziennie jej daje jabłko, zawsze dodaje oleju albo oliwy do jedzenia. Nie chcę ograniczać jej normalnego jedzenia, zresztą na samym mleku u nas były kupy co 7-10 dni, więc to też nie rozwiązanie. Na razie będę obserwować...
    No tak..Idą, pomyliło mi się ale byłam blisko.

    14.11.2015- 1 IUI:( 14.01.2016 2 IUI:(
    11.05.2016-INF-I Transfer :(
    06.12.2016 - CRIO II Transfer
    04.05.2017- ciąża naturalna Aniołek [*] 9 tydz
    3jvzi09kjtx66r5t.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To my w tym roku pierwszy raz robimy święta u nas :) już w tamtym roku chcieliśmy, ale nie zdążyliśmy umeblować jadalni. W tym roku już się udało i zaprosiliśmy moich rodziców, brata i babcię i rodziców męża, siostrę i ciocię. Będzie więc nas 10 osób plus Mała, mam nadzieję, że uda mi się wszystko ogarnąć. Za to na pierwszy dzień świąt mam nadzieję, że przyjadą wszystkie siostry mojej mamy z rodzinami. Wtedy będzie nas dobrze ponad 20 osób.
    Ja będę dekorować dom od góry do dołu, ale ja strasznie lubię takie rzeczy. Wszystko robię sama zawsze i mnie mega odprężają takie rzeczy :)

    Aga i tak się zdziwiłam, że pamiętasz, bo ja chyba tylko raz napisałam o Małej z imienia :)

    Aga78 lubi tę wiadomość

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • Aga78 Autorytet
    Postów: 894 453

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas meega marudzenie.Cały czas jest yyyyyyy, sprawdziłam w szczęce, widać pod dziąsłem białą trójkę..no i sprawdziłam jeszcze w moim kalkulatorze skokòw rozwojowych na jakim etapie jesteśmy a tam tydzień zaznaczony z chmurą gradową, więc od 2 dni mam tak zwany, jak już chyba Kinga ,wspominała armagedon.

    14.11.2015- 1 IUI:( 14.01.2016 2 IUI:(
    11.05.2016-INF-I Transfer :(
    06.12.2016 - CRIO II Transfer
    04.05.2017- ciąża naturalna Aniołek [*] 9 tydz
    3jvzi09kjtx66r5t.png
  • acygan Autorytet
    Postów: 1914 609

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A powiedzcie mi ile posilkow dziennie dajecie dzieciom? U nas sa dwa ( sniadanie i obiad), chcialabym wprowadzic trzeci i na podwieczorek dawac owoce, no ale mam problem, bo owpce daje rano z kaszka. Uwazam,ze sama kaszka holle na wodzie jest paskudna. Zastanawiam sie,czy na sniadanie nie wprowadzić kaszki z mm, co myslicie? Grudkowe sniadania na razie odpadaja, sam jogurt naturalny nie wiem czy przejdzie (z owocami zjadla).

  • acygan Autorytet
    Postów: 1914 609

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda i co z tym mlekiem? Nie ukrywam, ze przekonalas mnie do niego po wnikliwych analizach :) no i na początku Zosie tez tym dokarmialismy, ale teraz coś pisalas o problemach po nim, doszlas co i jak? Bo nie wiem jakie inne mialabym wybrac gdybym chciala podac. Wszedzie olej palmowy widze

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acygan wydaje mi się ze wszystkie problemy zaczely sie jak zaczelam dawac profuture w nowym opakowaniu. Wcześniej przez miesiac jadł w starym i bylo wszystko ok. Ale cholera wie jaka jest przyczyna. Moze to byc zwykla alergia na cos czego nie moge zlokalizowac. Np moja kolezanka tez karmi blizniaczki tym mlekiem i wszystko ok. Teraz zamowilam w starym opakowaniu i zobaczymy. A jak nic sie nie zmieni to przejde na Capri Care- nawet lepsze niz profutura ale dostepne w bardzo niewielu aptekach na zamówienie i przez internet.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    acygan wrote:
    A powiedzcie mi ile posilkow dziennie dajecie dzieciom? U nas sa dwa ( sniadanie i obiad), chcialabym wprowadzic trzeci i na podwieczorek dawac owoce, no ale mam problem, bo owpce daje rano z kaszka. Uwazam,ze sama kaszka holle na wodzie jest paskudna. Zastanawiam sie,czy na sniadanie nie wprowadzić kaszki z mm, co myslicie? Grudkowe sniadania na razie odpadaja, sam jogurt naturalny nie wiem czy przejdzie (z owocami zjadla).
    Młodsza je wtedy gdy ja. Ale nie zastępuje jej posiłków mlecznych. Każdy posiłek popija mlekiem, bo mleko w 1 roku to podstawa. Najbardziej lubi owoce i jak się dopadnie to zjada po 0,5 paczki malin, jeżyn itp. Jeszcze żeby warzywa tak wcinała, to by było super. Miałam dzis zrobić humus i zapomniałam ;) Może za chwile się ogarnę.

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez nie mam zamiaru zastepowac trzeciego posilku. U nas je tez kaszki z owocami i obiad i czesto daje dodatkowo owoc na podwieczorek, nie wydaje mi sie zeby to bylo za duzo:)

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak Edwarda- kaszka z owocami rano (na mm!- na wodzie robiłam na samym poczatku, dopóki nie skończyła 6 mcy), obiad i czasem owoc na podwieczorek. Choć ostatnio ze zjadaniem obiadków głównie bida z nędza..mam nadzieję że przez zęby a noe moje umiejętności kulinarne (tudzież ich brak ;-) ).

    WI- SZACUN! Ja już widzę jak robię Wigilię na 20 osób. Chyba w innym życiu ;-)

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i Kinia sporo jeszcze na cycu wisi, szczególnie od tej infekcji. MM dostaje jeszcze tylko przed snem.

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • acygan Autorytet
    Postów: 1914 609

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie gdzies czytalam, ze juz po tym 8 miesiącu to dobrze jest dawac trzy posilki i nie wiem co zrobic. A ile owocow dziecko powinno jesc dziennie? Ja rano do kaszki daje cala saszetke, chyba jakies 80 czy 90g.
    A mleko to i tak ciagle jest, bo Zosia na chwilę obecna nadal nie akceptuje wody. Musze teraz sprobowac z niekapka jej dac.

    A w gemini jest capri care?

  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez dwa posilki sa poki co :p Nie zamierzam tego jeszcze zmieniac bo dopiero niedawno zaczal w miare chetnie jesc w ogole ;) No i cycek na zadanie to wiadomo, jednak wolałbym żeby po roku jadl juz wiecej normalnych rzeczy zebym mogla go odstawiac od cycka powoli :p

    aga_90 lubi tę wiadomość

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas też dwa posiłki plus owoce z jogurtem jako przekąska chociaż jak wstaje po 8 czy przed 9 to wychodzą dwa posiłki i dwa razy mm. ja właśnie nie wiem czy dawać już dwa razy mm i trzy posiłki czy póki co dwa posiłki i trzy mm. chociaż czasem trzy mm nie wychodzą bo nie ma kiedy hehe

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • acygan Autorytet
    Postów: 1914 609

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To chyba zostane i ja przy tych dwoch jeszcze w takim razie :) choc kaszke wolalabym robic juz na mm rano, zawsze to tez troche wiecej witamin, zelaza no i moze bedzie lepsze niz woda. Co myslicie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2018, 12:09

  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga78 wrote:
    A u nas meega marudzenie.Cały czas jest yyyyyyy, sprawdziłam w szczęce, widać pod dziąsłem białą trójkę..no i sprawdziłam jeszcze w moim kalkulatorze skokòw rozwojowych na jakim etapie jesteśmy a tam tydzień zaznaczony z chmurą gradową, więc od 2 dni mam tak zwany, jak już chyba Kinga ,wspominała armagedon.
    W końcu ktoś wie co ja codziennie przeżywam.

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak na gemini jest Capri care. Mówiac szczerze na gemini jest chyba wszystko :p kupuje tam kosmetyki dla siebie, dla meza, gryzaki, pieluchy, kupilam malemu bidon b.box itp itp. Co miesiac kurier przywozi ogromne pudlo.

    W ksiazce z 87 roku jest napisane ze 150 g owoców dziennie:)

    acygan lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
‹‹ 1438 1439 1440 1441 1442 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ