X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 20 maja 2019, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik wrote:
    Edwarda, trzymam kciuki za Henia. Ja się zastanawiałam dziś nad lekarzem, bo ciągle mi pokasluje, ale już znowu mniej, więc postanowiłam się jeszcze wstrzymać.

    Agusia_pia, czuję się dobrze. Mdłości całkowicie minęły i właściwie gdyby nie brzuch to bym zapomniała że w ciąży jestem ;-) choć ostatnio znowu mam fazę na drzemkę w ciągu dnia (której raczej nie mogę zrobić, chyba że Kinga śpi w domu nie na spacerze) i walczę z tym strasznie.. pijasz kawę? Ja nie, ale nie wiem, czy nie powinnam, jestem niskociśnieniowcem (notabene chyba sobie ciśnieniomierz kupię) i czasem myślę, że kawa by mi pomogła. A Ty jak się czujesz?

    Dziewczyny, wasze dzieci śpią dość normalnie, w sensie dla mnie jak od 19.30 do 6.30 to jest to całe 11 godz., dokładnie tyle śpi Kinia tylko pora inna, bo u nas 22-9. Jak ją kładę 21 to wstaje o 8, jestem pewna, że jakby szła spać o 19 to też dłużej jak do 6 by nie spała.
    Kala, Twoja się budzi na jedzenie tak? Obstawiam, że przez mleko. Jak Kinga była na Capri Care2 miała 2 pobudki. Ucięło się jak zmieniłam mleko. Capri jest lekkostrawne moim zdaniem nie trzyma dziecka w ogóle, rozumiem, że Kala ma problemy z krowim, u nas takich nie było, ale może warto jej zagęszczać na noc jakaś kaszką?
    Ja nie mówię że nie normalnie tylko jakby było ciągle tak samo np 19-6,20-7,21-8 to ok. A u nas widzisz przed 21-6.30, ok 20-7.20 więc w cały świat, i te nocne pobudki;/

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 20 maja 2019, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poki co czysto w plucach i gardle. Mam obserwowac czy nic wiecej sie nie dzieje. Zajrzala mu w zeby i stwierdzila ze ostro zabkuje i to pewnie przyczyna, no tak ale juz wszystkie czworki sie przebily, 2 ma juz calkiem duze, 2 malutkie ale sa wiec to raczej nie zeby. Do tego 40 st na zeby? Według mnie niemożliwe. 3dniowka albo infekcja tfu tfu.

    A w ogóle to powiedziala mi, nie wiem czy to głupota bo ona jest dziwna czy faktycznie tak sie robi i moze tak robicie? Ze czopki co 8 godzin a w międzyczasie syropy. Czyli jak dam teraz czopek to za 4 h syrop i dopiero za kolejne 4 czopek. Ja o tym nie wiedzialam i dawalam co 4 czopka :o

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2019, 11:55

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 20 maja 2019, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda tez tak uważam ze taka temperatura to raczej nie od zębów. Dobrze ze w płucach czysto i gardło ok.u nas tez w zeszłym tyg taka gorączka z tym ze mały wymiotowal i miał biegunkę po 3 dniach przeszło. Oby u was nic się nie wyklulo poważniejszego

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2019, 12:02

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 20 maja 2019, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda, mi mówiła że przy wyższej temp.czopek (ponad 39), przy niższej syrop i też najlepiej na zmianę. Ja faktycznie tak robiłam-bo akurat paracetamol mam w czopkach a ibuprofen w syropie, więc dawałam właśnie na zmianę co ok.4 godz.i w sumie mi ten system odpowiadał. Choć nie wiem ile w tym mądrości medycznej ;-)

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 20 maja 2019, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala, a syna w jakim wieku masz?

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 20 maja 2019, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od zębów nie ma tak wysokiej gorączki, raczej przy zębach łatwiej o infekcje, bo organizm osłabiony. Ja bym stawiała na 3dniowke, jeśli jeszcze nie miał, bo te 39-40 to właśnie przy 3dniowkach najczęściej.

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 20 maja 2019, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik nie mial jeszcze. Do tej pory byl raz chory: 2 mce temu mial przeziębienie, zaczelo sie od goraczki, potem doszedl katar i kaszel ale obylo sie bez antybiotyku i po tygodniu bylo po wszystkim. Zobaczymy teraz co z tego bedzie.

    Ja mam i paracetamol i ibuprofen w obu wersjach wiec teraz bede tak robic ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2019, 12:24

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 20 maja 2019, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sweetmalenka wrote:
    Kala, a syna w jakim wieku masz?
    12 prawie

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 20 maja 2019, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też nie znałam tego systemu podawania przeciwbóli ... całe życie się człowiek uczy

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 20 maja 2019, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda mi z kolei lekarka mówiła, ze zęby to tak do 38 temperatura. Chociaż ja miałam taką sytuacje, ze 39 stopni zero innych objawów, a na drugi dzień ząb wylazł i temperatury brak... więc nie wiem jak to jest

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 20 maja 2019, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala wrote:
    12 prawie
    2007 rocznik z którego miesiąca?

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 20 maja 2019, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sierpień i w ogóle śmiesznie wyszło, bo zanim byłam w ciąży i w ogóle myślałam o dziecku, to mówiłam, ze Franek będzie i młody urodził się 2 tyg przed terminem w urodziny męża dziadka właśnie Franka. Imię nie miało związku z dziadkiem, bo ja go nie znałam, a mąż nawet nie pamiętał 😀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2019, 13:09

    Rene lubi tę wiadomość

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 20 maja 2019, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam córkę z 2011 ;) kala, a myślisz o 3 ?:)

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 20 maja 2019, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O to fajna różnica 😀 a córka też taka hardkorowa była? 3 hmmm.... u mnie to chyba za późno już ... młody dał tak popalić, że nie planowałam nawet drugiego wcześniej i Kalinka była już w sumie na spontanie na ostatni gwizdek robiona😏

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 20 maja 2019, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala wrote:
    Sierpień i w ogóle śmiesznie wyszło, bo zanim byłam w ciąży i w ogóle myślałam o dziecku, to mówiłam, ze Franek będzie i młody urodził się 2 tyg przed terminem w urodziny męża dziadka właśnie Franka. Imię nie miało związku z dziadkiem, bo ja go nie znałam, a mąż nawet nie pamiętał 😀
    Fajnie się złożyło:-)
    ja mam córkę z 2007 r z grudnia a druga mam z sierpnia 2011 rocznik

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2019, 13:35

    Kala lubi tę wiadomość

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 20 maja 2019, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rene Ty to powinnaś medal dostać 😀 jak Ty to wszystko ogarniasz??? Bo jeszcze masz synów ? Dobrze myśle? W jakim wieku?

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 20 maja 2019, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Normalnie tak zaszalałam zakupowo ... w biedronie i w mięsnym jeszcze, że autobusem wracałyśmy 😀 z obiadem na łatwiznę poszłam kurczaka z rożna zakupiłam :) młodą udało się położyć na drugą drzemkę 😀😀😀 to teraz zamykam koty, nie oddycham i gapie się w ścianę byle nie za głośno 😉

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 20 maja 2019, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala wrote:
    Rene Ty to powinnaś medal dostać 😀 jak Ty to wszystko ogarniasz??? Bo jeszcze masz synów ? Dobrze myśle? W jakim wieku?
    Tak starszy ma 5 lat młodszy 3 latka
    Tez się czasem dziwię jak ja to robię hihi
    A tak serio to nie mam z tym jakiś większych problemów ogólnie towarzystwo jest spokojne:-)do godz 15 w domu jestem tylko z najmłodszym,wiec mam chwile dla siebie np na forum czy żeby zrobić włosy czy paznokcie albo poprostu poleżeć. Po 15 grafik juz jest bardziej napięty jak jest teść to przychodzi po młodych i idą na podwórko się bawić a ze starszymi siadam do lekcji,potem jest czas na rozrywkę godzinkę półtorej mogą pograć na tablecie.starsze grają a ja ogarniam młodsze. Wieczorem mycie kolacja czytanie książeczek i idą grzecznie spać a ja jak mam siłę to sprzątam chatę.Gorzej jest jak są chorzy to już tego czasu bardziej brakuje

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 20 maja 2019, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala wrote:
    Normalnie tak zaszalałam zakupowo ... w biedronie i w mięsnym jeszcze, że autobusem wracałyśmy 😀 z obiadem na łatwiznę poszłam kurczaka z rożna zakupiłam :) młodą udało się położyć na drugą drzemkę 😀😀😀 to teraz zamykam koty, nie oddycham i gapie się w ścianę byle nie za głośno 😉
    Mój też teraz śpi :-)
    A mamusia na forum hihi

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2019, 14:10

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 20 maja 2019, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O u nas z lekcjami jest mega problem. Mała jest taka zazdrosna, ze jak tylko z nim usiądę to uczepi się nogi i wrzeszczy, a on ma tak grafik napiety przez treningi, ze na te lekcje naprawdę mało czasu zostaje i musi wykorzystać każdą minutę, a przez Kalinkę jest bardzo trudno to ogarnąć

    ug37df9hq3eabxrz.png
‹‹ 1633 1634 1635 1636 1637 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ