X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 20 maja 2019, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie miałam jeszcze tej przyjemności jakim byłby kontakt z pepti ale wąchałam kiedyś nutramigen u znajomej maskara jak rzygi :) Kalina dostaje sraczkę po krowim mm albo przetworach, ale jej nie wysypuje, a po kozim jest ok, więc raczej nie skaza bardziej nietolerancja chyba.

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 20 maja 2019, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala wrote:
    Ja nie miałam jeszcze tej przyjemności jakim byłby kontakt z pepti ale wąchałam kiedyś nutramigen u znajomej maskara jak rzygi :) Kalina dostaje sraczkę po krowim mm albo przetworach, ale jej nie wysypuje, a po kozim jest ok, więc raczej nie skaza bardziej nietolerancja chyba.
    Może i być nietolerancja.mój starszak tez źle reagował na zwykłe mm było podejrzenie alergii ale badania to wykluczył wyszło mu za to co innego przy okazji. Lekarz podejrzewał nietolerancje laktozy i kazał brać delicol powiem Ci ze pomogło :-)

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 20 maja 2019, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to na receptę jest?

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 20 maja 2019, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala wrote:
    A to na receptę jest?
    Nie :-)

    Edwarda jak Henio się czuje?

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 20 maja 2019, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Delicol to krople laktazy - enzym do trawienia laktozy. Możesz spróbować. Ja daję Bebilon 3 Profutura i po nim śpi bez pobudek. No ale my nie mamy nietolerancji..chyba, bo coś ostatnio te kupy rzadkie, ale póki co mleka nie podejrzewam.

    Rene lubi tę wiadomość

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 20 maja 2019, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rene po tych 40 stopniach jak mu spadlo to biegal i znowu broil. Godzine temu znowu zaczal marudzic i sie pokladac - zmierzylam i 39 st. Bylo kilka luzniejszych kup, dupka odparzona :( Przed chwila zasnal. A ja tez padam bo nie dosyć ze nie spalam w nocy to caly dzien w stresie i szykuje sie kolejna nieprzespana noc :(

    Edit: u was tez nie dziala paracetamol? Jedynie ciut obniza i na krotko. Jak dam ibum to pięknie spada i na 4 godziny...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2019, 18:26

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 20 maja 2019, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala, maruda. Nawet nie wiem czy to można nazwać maruda... raczej jeczacy poniżej. Gdy leżę na podłodze to jest ok a gdy wstanę cos ogarnąć to załącza się mamoza. Jeszcze z córką się w miarę bawi. No u nas drzemka do 15.40. Kala A u Ciebie już śpi?

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 20 maja 2019, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Rene po tych 40 stopniach jak mu spadlo to biegal i znowu broil. Godzine temu znowu zaczal marudzic i sie pokladac - zmierzylam i 39 st. Bylo kilka luzniejszych kup, dupka odparzona :( Przed chwila zasnal. A ja tez padam bo nie dosyć ze nie spalam w nocy to caly dzien w stresie i szykuje sie kolejna nieprzespana noc :(

    Edit: u was tez nie dziala paracetamol? Jedynie ciut obniza i na krotko. Jak dam ibum to pięknie spada i na 4 godziny...

    A paracetamol dajesz w czopku czy syropie? I jaką dawkę? bo może jak w czopku to nie zdąży się wchlonac a Henio go wydali.. pediatra mi zwracała na to uwagę. Generalnie ja już nie pamiętam, ale u nas chyba też ibuprofen był w sumie ciut skuteczniejszy, ale i tak czasem musiałam dawać coś co 3 godz.bo po 3 już było znowu wysoko, ale zapisywałam, żeby dobowych dawek nie przekroczyć. Robiłam też okłady zimne, na kark, pachwiny, pod kolanka, żeby obniżyć temp.i przedłużyć czas bez leku.

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 20 maja 2019, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Rene po tych 40 stopniach jak mu spadlo to biegal i znowu broil. Godzine temu znowu zaczal marudzic i sie pokladac - zmierzylam i 39 st. Bylo kilka luzniejszych kup, dupka odparzona :( Przed chwila zasnal. A ja tez padam bo nie dosyć ze nie spalam w nocy to caly dzien w stresie i szykuje sie kolejna nieprzespana noc :(

    Edit: u was tez nie dziala paracetamol? Jedynie ciut obniza i na krotko. Jak dam ibum to pięknie spada i na 4 godziny...
    Tez nie działał jak trzeba,Patryk miał 40 stopni to udało się do 38-38,5 zbić i to na kroko z tym ze ja dawałam w stropie bo maly mial biegunkę i nie było sensu dawać czopek
    Po nufofenie forte udało się zbić do 37 stopni
    Dużo zdrówka dla Henia.
    W razie większej ilości luźnych kupek możesz podać jakiś probiotyk żeby odbudować florę bakteryjną jelit

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 20 maja 2019, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sweetmalenka wrote:
    Kala, maruda. Nawet nie wiem czy to można nazwać maruda... raczej jeczacy poniżej. Gdy leżę na podłodze to jest ok a gdy wstanę cos ogarnąć to załącza się mamoza. Jeszcze z córką się w miarę bawi. No u nas drzemka do 15.40. Kala A u Ciebie już śpi?
    Tak śpi ... dzisiaj jakby sukces 18:40😂 może Gabryś wyrośnie .... tego Ci życzę. Mój nie wyrósł niestety jak jęczał tak jęczy ... ale chociaż muszę mu przyznać, że pod względem spania, jedzenia, ząbkowania, ulewnia czy innych takich był w porządku, w przeciwieństwie do siostry.

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 20 maja 2019, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda współczuje... gorączki są straszne u dzieci. Ja z synem miałam masakrę z temperaturą, nawet nie to, ze jakoś wysoko gorączkował bo tylko raz chyba zaliczył 40, ale miał straszne skoki nagle z 36 w ciągu 10 min robiło się 39,5 np i trudno było zbić czasem nawet jednocześnie musiałam podawać ibuprofen z paracetamolem. I najgorsze, ze po nim nie było widać robił się blady (a raczej dzieci chyba rumieńców dostają) i zasypiał. Oprócz mnie i męża nikt by nie zauważył, ze coś jest nie tak .... straszne to było brrr... tylko z termometrem siedziałam i co chwile mierzyłam. A co do leków u nas paracetamol akurat szybciej zbijał ale ibuprofen na dłużej

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 20 maja 2019, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik i tak i tak daje, najwyzsza dawke dla jego wagi.
    Oklady tez robie.

    Troche sie boje tych syropow zeby mu brzuszka i watroby nie podraznic no ale jak trzeba to trzeba :(

    Probiotyk dalam.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 21 maja 2019, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda jak noc?

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 21 maja 2019, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dziś pierwsza słaba noc od dość dawna. Lila budziła się sporo razy, poplakiwala, ale nic dziwnego - wymacalam jej wczoraj dziąsła i generalnie idą nam 4 czwórki i dwójka 😱 Ciekawe jak się będzie czuła w ciągu dnia.

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 21 maja 2019, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u nas jak na Kalinkę to całkiem ok tylko 2 pobudki 😀 ale wstała o 5:40 z klockiem oczywiście.... jakże mogło być inaczej. Ale już przed 8 poszła spać dalej.

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 21 maja 2019, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. O jak naskrobalyscie duzo :D
    U nas ida dolne i gorne trojki i jutra sa slabe. Budzi sie z placzem wierci sie czasem wstaje do niego po kilka razy w nocy a i tak potrafi sie obudzis o 5 jak dzis. No ale moze to przejdzie.
    Jupik ja czuje sie dobrze. Meczy mnie juz zgaga. Brzuch dosc spory. Maly daje o sobie znac kpie jak szalony hehe.

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 21 maja 2019, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    My juz po szczepieniu na szczęście udało się go zaszczepić. Szczepienie było przeglądane od września. Niedługo zbieramy się do Łodzi do szpitala. Jak będziemy na miejscu dam znać
    Dziewczyny współczuję dolegliwości ząbkowych
    Edwarda jak Henio?

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 21 maja 2019, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W nocy znowu 40 stopni. Akurat wypadal czas paracetamolu wiec dlugo nie chciała spasc. Z godzine robilam mu oklady az w koncu bylo ciut ponad 39. Poszlam "spać" dopiero jak mial 38.8. Taaaakiii byl goracy jak piec :( Potem juz ladnie spal. O 6.00 39 stopni. Dalam czopek ibumu i od razu inne dziecko. Teraz poszedl spac. Poki co nadal brak innych objawow wiec wyczekuje jutro wysypki i mam nadzieję ze to tylko 3 dniowka.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 21 maja 2019, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jej Edwarda współczuję :( Nieźle stresująca musi być taka temperatura :( oby już minęło.

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 21 maja 2019, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała zalicza drugą drzemkę po spacerze. Już nie wnikam, chce mieć 2 niech ma. Się nachodziła dziewczyna 🙂 tez najchętniej bym się walnęła, ale trzeba jakiś obiad na szybko sklecić...

    ug37df9hq3eabxrz.png
‹‹ 1635 1636 1637 1638 1639 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ