X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 20 lutego 2020, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia dzisiaj to ćwiczenia wręcz niewskazane 😉 żebyś przypadkiem tego pączka nie spaliła 🤣

    A stelaż + wanienka to niezły klamot to fakt, miałam przy Franku ... dlatego meeeeega polecam wiaderko, lekkie, wygodne, nie trzeba się schylać, tylko można siedzieć obok dziecka i ono praktycznie samo się kąpie, plecy nie bolą, nie zajmuje połowy łazienki, bo jest niewiele większe od zwykłego wiadra.... jak dla mnie same plusy i megahit wyprawkowy 🙂
    Kalinka tez zresztą poleca😉 najlepszy dowód, ze nie może się rozstać 🤣 chociaż dzisiaj i tak już progres usiadła na chwilę w wannie i nie krzyczała ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2020, 20:20

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 20 lutego 2020, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala już poczekam i przemęcze się mc i już się rozstaniemy z tym klamotem :)

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 20 lutego 2020, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już bliżej niż dalej u Ciebie 😀 Agusia Tobie absolutnie nie polecam wiadra, teraz już za późno. No chyba, ze przy trzecim ... to wtedy polecam
    Tak ogólnie pisałam, bo miałam i jedno i drugie, wiec mam porównanie, a z tym wiadrem to jestem prawie taka zżyta jak Kalinka 🤣

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 20 lutego 2020, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Czytam na biezaco ale czasu brak. W pracy ogrom roboty, ciagle rekrutujemy i zatrudniamy. Zaklad ruszyl pelna para.

    Henio po 2 tygodniach w zlobku znowu jest chory, ale ogolnie jest sezon grypowy i nawet niezlobkowe dzieci chorują. Jutro z malym zostaje maz, a ja w przyszłym tyg jak bedzie trzeba. Henryk jaki niedobry byl tak jest, za to w żłobku aniolek, panie go ubostwiaja... Jak mi opowiadaja jak sie tam zachowuje to inne dziecko. Jedynie miały uwagi ze nie bawi sie z innymi dziecmi i czasami jak wszystkie dzieci sa zaangażowane przez panie w jakies zajęcia to on woli sobie siedziec z boku i sie przyglądać. Duzo nowych rzeczy sie nauczyl, zaczyna sie powoli sam ubierac, coraz sprawniej idzie mu picie z kubka chociaz nadal nim rzuca :/ Z ciekawostek to 3 tygodnie temu pozbylismy sie smoczka, poszlo sprawnie jak u Totoro z cyckiem, pewnego dnia przegryzl kolejnego smoczka i zaczal nim rzucac wiec powiedzialam ze juz smoczka nie ma. Przez 3 tyg zapytał o niego moze 5 razy, z czego jak odp że juz go nie ma to tylko aha. Wiec żadnych placzy, awantur i stresu :) Aha no i najgorsze, przez zlobek uwstecznil sie z nocnikiem, tam go nie sadzaja... Sadzamy go rano i wieczorem, wola, siada i robi siku ale to za malo i zastanawiam sie co robic, jak to zrobic...


    Kala pytalas niedawno ile pija nasze dzieci, Henio okolo 2 bidonow 250ml dziennie.


    My mielismy wanienke z ikei, kąpaliśmy na podlodze w pokoju a potem juz tylko wannie.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 20 lutego 2020, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala trzeciego nie planuje :) jednak zrobiłam 25 min aerobiku z jakąś Ukrainka :D musiałam trochę zagłuszyć wyrzuty sumienia po tych czekoladowych Mikołajach.

    Edwarda z nocnikiem nie pomogę. U mnie Bartek nie chce wcale siadać. Jak robi kupę to ucieka i robi papa a jak pytam o nocnik to krzyczy że nie. Smoczka nosi. Ale tylko do spania. Nie zabieram póki co.

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 21 lutego 2020, 01:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala nie ma sprawy, z przewijaka przy kupie też dalej korzystamy jakby coś
    😁 mi ta wanienka w łazience jest bardzo na rękę - cały czas w jednym miejscu, w dodatku w miejscu docelowej wanny, z odpływem podłączonym do odpływu właśnie przyszłej wanny, no tylko boję się, żebyśmy kiedyś nie wylądowały na podłodze, bo Lila już jednak teoretycznie na styk wagowo 😐 no ale w większości przypadków myjemy się pod prysznicem po prostu 🤷‍♀️

    Edwarda w ogóle nie przejmowałabym się nocnikiem :) Lila miała ostatnio jakiś zryw i stwierdziła, że nie chce pieluchy tylko majtki. Wszystko fajnie, sikala w ciągu dnia na nocnik pięknie, drugiego dnia to samo, aż sobie zapomniała, zesikala się i stwierdziła, że chce pieluchę 😁 i teraz znowu biega w pieluchach, a na nocnik woła najwyżej przed kąpielą. Przyjdzie czas i dzieciaki same zaczną sikać na nocnik bez naszej ingerencji ;) widać jeszcze nie ich czas :) Zdrówka dla Henia :)

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 21 lutego 2020, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro no takie rozwiązanie w łazience i z jeszcze z odpływem to faktycznie wygodne 😀
    A jak już się tak chwalimy, to Kalinka nadal jeździ w nosidełku😉 smoczek tez jeszcze mamy, ale tylko do zasypiania i bardziej na zasadzie, ze u innych dzieci widzi i naśladuje. W ogóle ona nigdy nie była specjalnie smoczkowa w dzień w ogóle nie używałyśmy, wiec ten jej smoczek jakoś mi nie przeszkadza. Wiem, ze w pewnym momencie sama zrezygnuje. Co innego Franek to była masakra, on musiał mieć trzy 🙄 w buzi i po jednym w rękach i tylko sobie przekładał... a w nocy znaleźć wszystkie smoczki to był horror, więc u niego było drastycznie. 1 września powiedziałam, ze dzieci idą do szkoły albo do przedszkola, a te najmłodsze oddają smoczki ... oddał fakt, ale zasypianie się popsuło na maksa

    Gratulacje dla Henia i Lili za postępy w odpieluchowywaniu 😀 Kalina chyba w ogóle nie kuma, ze sika, a kupę woła dopiero po fakcie

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 21 lutego 2020, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj jest dla mnie bardzo ważny dzień .... chyba zaznaczę go sobie w kalendarzu i jakieś święto będziemy obchodzić .... mianowicie KALINKA PIERWSZY RAZ PRZESPAŁA CAŁĄ NOC 😀😀😀 ani razu się nie obudziła

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2020, 07:49

    Agusia_pia, Totoro lubią tę wiadomość

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 21 lutego 2020, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala w nosidelku? Nie wystaje jej glowa?

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 21 lutego 2020, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda z Kalinki też jest taki obserwator... widzę, ze woli patrzeć na dzieci niż wchodzić z nimi w jakieś interakcje

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 21 lutego 2020, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Kala w nosidelku? Nie wystaje jej glowa?

    No właśnie nie. Tez jestem w szoku, ze tak długo w nim jeździ. Jakiś pojemny ten fotelik. Mamy avionauta. Franek miał maxi cosi i już po roczku trzeba było zamienić na większy

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 21 lutego 2020, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dla Bartka też mam taką miskę/wanienkę owalna z odpływem więc dla mnie super. Kupiłam jak zaszłam w ciążę żeby nie dźwigać wody do wyłania. Bartek jak kończy kąpiel to sam wyciąga korek :)
    Kala u mnie Bartek też dwa monusie do spania :D

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 21 lutego 2020, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala gratulacje! :D moja poszła spać 00.20, a od 5 pobudki i ostatecznie śpi dalej. Co ja mam z tym jej spaniem 🙈 Modlę się, żeby zrezygnowała z drzemki w ciągu dnia i wcześniej spać chodziła, ale ni cholery, nawet wczoraj jak wstała 10.05 rano to i tak koło 13 już się do spania pokladala 😐 a potem bajlando do północy, 22.30 jeszcze jej parówkę gotowalam 🙈

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 21 lutego 2020, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro współczuje 🙁 Lila kurcze jak nastolatki śpi głównie w dzień i trochę w nocy ... no jak się nie naprostuje, to najwyżej będziesz mleko ściągać i przy bobasie niech w nocy dyżuruje 🤣 ona taka mądra dziewczynka to z karmieniem sobie poradzi 😉

    Agusia ale Bartuś już Ci się nie budzi od dawna w nocy? Czy musisz szukać smoczków po nocy? Bo Franek to nie dość, ze napier... tymi smoczkami w łóżeczko i to go budziło, to jeszcze musiałam szukać, a on tylko liczył „pierwszy drugi trzeci” i dopiero wtedy raczył się położyć.

    Totoro lubi tę wiadomość

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 21 lutego 2020, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala wrote:
    Agusia ale Bartuś już Ci się nie budzi od dawna w nocy? Czy musisz szukać smoczków po nocy? Bo Franek to nie dość, ze napier... tymi smoczkami w łóżeczko i to go budziło, to jeszcze musiałam szukać, a on tylko liczył „pierwszy drugi trzeci” i dopiero wtedy raczył się położyć.

    No nieźle ;p Heniek miał jednego, od dawna tylko do spania. Wypluwał go jak zasnął, ale jak sie przebudził w nocy, to smoczus, przytulanka i spał dalej.

    Kala jak sie Kalinka mieści i jej wygodnie to czemu nie :)

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 21 lutego 2020, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala budzi się czasem i właśnie szuka i dam mi jeden a on "ułaaa" to znaczy dwa i daje drugi. Zwykle jest w łóżeczku albo na podłodze.
    Ja dziś przeżyłam chwilę grozy z Bartkiem. Od kilku dni słabo je. Ale wczoraj to już zjadł tylko jogurt i pół pączka i dwa plastry sera żółtego. Za to zrobił trzy razy kupę... Na noc mleka nie wypił i padł o 19:30. Spal do 9! Budził się od 6 siadał i dalej spać nie mógł się dobudzić. Jak już wstał to leciał mi przez ręce... Nie miał siły wstać czy siedzieć. Zrobiłam mu mleko. A ten leży na łóżku i coś majaczy a oczy ledwo otwarte. Nakarmilam go mlekiem bo nie miał siły butelki trzymać. Napił się wody zjadł pół lubisia i zaczął w końcu chodzić. Cukier mu musiał spać mocno skoro tak się słaniał. Dziś już coś je trochę. Ale się strachu najadłam. Za to o 11 Kacper miał gorączkę 39.1 na czole... Dałam mu ibuprofen i zeszło. Podejrzewam zęby.

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 21 lutego 2020, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko Agusia ... współczuje ...aż mi się zimno zrobiło jak to czytałam. Dobrze, ze udało Ci się to mleko w niego wpompować i nie skończyliście na kroplówkach w szpitalu

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 21 lutego 2020, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala no ja już miałam po karetkę dzwonić. Ale jakoś się udało. Za to dziś znowu nie zjadl obiadu. Dwa placki z jabłkiem i chrupki kukurydziane i tyle :/
    Za to Kacper znowu ma gorączkę. Dałam mu po 16:15 1.25 mln ibuprofenu ale nie spada tzn spadla i znowu w górę :/

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 21 lutego 2020, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia jak nie chce spadać, to podaj dodatkowo paracetamol, a później podawaj naprzemiennie

    A Bartusia nie udałoby Ci się nakarmić jakimś bananem rozciapanym albo kaszką? Czymś co jest dość kaloryczne i żeby się zapchał na jakiś czas, żeby mu cukier znowu nie zjechał. Albo chociaż niech jakiś sok pije, bo pewnie elektrolitów nie przełknie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2020, 17:42

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 21 lutego 2020, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala pije tylko wodę. Sokami chlapie wszędzie... Dziś zjadł na kolację prawie całą kromkę chleba tostowego z masłem wędlina i serem żółtym i chrupki kukurydziane chrupal więc coś mu zostało. Mleka nie chciał. On dziś nawet serka waniliowego odmówił co uwielbia je jeść sam. Banana nosił i nie zjadł. Mam nadzieję że mu przejdzie to niejedzenie. Nie jestem zwolenniczką podawania jakis wspomagacze typu apetizer.
    A co do Kacpra to w koncu spadła bez podania paracetamolu i śpi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2020, 20:14

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
‹‹ 1804 1805 1806 1807 1808 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ