X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Czereśniowa Autorytet
    Postów: 865 244

    Wysłany: 10 sierpnia 2021, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia dokładnie, super, że u Was tak dobrze 🙂 na pewno dużo łatwiej gdy przeprowadzka zakończona, zawsze troche mniej na głowie. Rownież jestem ciekawa jak chłopaki w końcu sie odnaleźli?

    Totoro jeszcze raz współczuje, dobrze że w końcu odetchnęłaś 🙂

    A ja już dostałam okres, Tymek nawet nie skończył 3 miesiecy 😢 liczyłam, że dłużej będę miała spokój.. po Kubie też tak szybko przyszedł.
    Szkoda mi, że w tym roku nie jedziemy na żadne wakacje… Kuba mowi, że nie pamieta jak byliśmy rok temu 🙁 wy nigdzie nie wyjeżdżacie? Bo jakoś nikt się nie chwali, chyba że coś mi umknęło 🤔

    82doj44jv4pqdhs0.png
    xrot43r8jmm3j5de.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 10 sierpnia 2021, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny ❤️ najbardziej w sumie dokopały mi humory Lili i te przeziębienia. Bywałam juz z nimi non stop sama, jak mąż coś musiał ogarniać i jakoś szło, ale ostatni czas dal mi popalić. Plus właśnie duża frustracja związana z treningami. No ale jest lepiej. Mam nadzieję, że ogarnę się po powrocie męża do pracy 😅

    Nam się marzy wyjazd chociaż na dwie nocki, ale nie wiem co z tego wyjdzie. Całe wakacje mieliśmy bardzo pracowite, może gdzieś we wrześniu jeszcze by się udało, no ale zobaczymy, bo z kolei tu testy Lili i alergolog, tu ja już będę pracować, nie wiem czy się uda.

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 11 sierpnia 2021, 01:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny chlopxy bez problemu śpią u siebie. Ja leżę na podłodze a oni w łóżeczkach swoich. W nocy się budzą na mleko tzn Kacper bo Bartek już śpi całe noce. I jest dobrze.

    Na wakacje wybieramy się w zimie

    Kala lubi tę wiadomość

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 11 sierpnia 2021, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia super, że chłopcu tak szybko się zaadaptowali do nowych warunków 😀

    Czereśniowa, zapomniałam się odnieść - kurczę, nieźle masz z tym okresem 😱 ja przy Lili dostałam uwaga - po roku i 7 albo 8 miesiącach 😅 Teraz też jeszczenie mam i oby jak najdłużej 😅

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 11 sierpnia 2021, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro oj tak te humorki są najgorsze 😅 Kalinka ostatnio milutka, ciagle się przytula, całuje, wyznaje miłość wszystkiem dookoła, co nie zmienia faktu, że dalej nie zostaje sama dłużej niż na 5 min, stałe potrzebuje atrakcji i ciężko cokolwiek zrobić … nawet powiesić głupie pranie, to problem

    Co do wakacji, to my za tydzień na Mazury jedziemy. Mam nadzieję, ze będzie pogoda … no i trochę boję się podróży, bo Kalinka jeszcze tak długo nigdzie nie podróżowała i w dodatku bierzemy ze sobą koty 🤦‍♀️ normalnie wesoły samochód będzie 😂

    Czereśniowa a jak Ty sobie radzisz?

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 11 sierpnia 2021, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro nieźle z tym okresem 😀 ja przy Franku bardzo szybko dostałam po 3 czy 4 miesiącach chyba, przy Kalince dłużej, bo po 10 czy 11. U mnie ewidentnie wpływ miała ilość nocnych karmień… Franek od początku w nocy jadł 1 maks 2 razy.
    Kalina Kpi i jak tylko przestałam w nocy ściągać mleko, od razu okres się pojawił

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 sierpnia 2021, 07:44

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 11 sierpnia 2021, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala zazdroszczę wyjazdu😍 Tez bym chętnie zabrała koty, ale nie spakujemy się z transporterami, wózkiem, kuwetą itd 😅 jak nie mieliśmy dzieci, to były z nami w Bieszczadach 😁

    A co do okresu, to tak, nocne karmienia podobno mają duży wpływ, a dodatkowo ogolnie częstotliwość karmień. Jak Lila przestała być az takim cycuchem to wtedy wlasnie mi wrocil. Przy Sarze to w ogóle nie wiem jak będzie, bo Lila jak byla większa to jadła co 3-4 godziny, a Sara nie wiem czy kiedyś przekroczyła 2😅 może na początku jak byla malusia 😅

    Kala lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 11 sierpnia 2021, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja okres dostałam równo po 30 dniach od porodu ;p Ale nie karmilam piersia ;)


    Nigdzie w tym roku nie jedziemy, tzn ja z Heniem byłam u moich rodziców tydzien, dziadkowie zapewnili mu sporo atrakcji. Może w przyszłym roku sie uda gdzies dalej.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 11 sierpnia 2021, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara nawet jak jej się zdarzy taka mega długa drzemka, tzn. ok. 3h, to zazwyczaj jest przedzielona 2 karmieniami 😅 taka krótsza, do 2h, jednym😅 a odkąd ząbkuje, to potrafi rano po pobudce cycowac i z 5 razy 😅 bawimy się na macie, a ona staje przy mnie i "y." i pokazuje paluszkiem na cycka 😂 no i siedzimy sobie, karmimy się, za chwilę dalej zabawa albo książki i znowu.. 😅 Z taką częstotliwością to chyba nie mam co się spodziewać rychłego miesiączkowania.. 😂😅

    Btw, Sara też już bardzo lubi książki. Ma swoją ulubioną o pingwinku, taka ruchoma z Akademii mądrego dziecka - tam pingwinek przytula się do mamy i potem do rodziców i Sara jest cała szczęśliwa 😁 Jak chce tę książkę, to zaczyna tak popiskiwać jak zwierzątko małe i się przytulać, wtedu wiem, że wjeżdża pingwinek 😂

    Kala lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 11 sierpnia 2021, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro a spieszy Ci się do tej wątpliwej przyjemności ??? 😂 no chyba, że trzecie w planach 🤷‍♀️

    Co do wyjazdu z kotami, to w pierwszej wersji miały pojechać do teściowej, ale obawiałam się trochę, ze nie ogarnie ich karmienia, bo nie dość, ze jedzą inne chrupki, to jeden wpieprza jak leci, a drugi się, ze tak powiem … delektuje. No i Klopsik jest na psychotropach i tego tym bardziej teściowa by nie ogarnęła…. więc po konsultacji z weterynarzem zdecydowałam się, ze Klopsa zabieramy, a Lucek do babci na wczasy 😉 ale wczoraj mąż stwierdził, ze mu będzie smutno i żeby tez jednak pojechał z nami 😂 tak więc jedziemy w pełnym składzie

    Totoro lubi tę wiadomość

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 11 sierpnia 2021, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Absolutnie mi się nie spieszy 😁

    Fajnie, też bym chętnie wzięła koty. Zamiauczą się za nami, jeśli pojedziemy 🙄

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 11 sierpnia 2021, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro hahahaha …. jeszcze nigdzie nie wyjeżdzasz, a już o siersciuchy sie martwisz 😂 uwielbiam Cię za to 😘 mam tak samo 🤦‍♀️

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 11 sierpnia 2021, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala wrote:
    Totoro hahahaha …. jeszcze nigdzie nie wyjeżdzasz, a już o siersciuchy sie martwisz 😂 uwielbiam Cię za to 😘 mam tak samo 🤦‍♀️

    Dokładnie tak jest 🙈🙈🙈

    Kala lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 12 sierpnia 2021, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny wy jesteście nie zawodne :) za tydzień chyba w nd robię urodziny Kacperka no i mam totalna pustke co na obiad zrobić. Będzie nas kilka osób dorosłych my z mężem teście i moi rodzice plus szwagierka no i dzieciaki moich dwoje i troje szwagierki. I co ugotować ? Moja rodzina gustuje w takim normalnym jedzeniu zawsze były pieczone udka albo kotlety schabowe mielone rosół a teraz nie mam pomysłu. Poratujcie 🤷

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 12 sierpnia 2021, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia jak tradycyjnie, to może tym razem pomidorowa albo ogórkowa 🤔 do tego jakiś gulasz albo zrazy i np. kotleciki z piersi do wyboru. Do tego kasza, ziemniaki, frytki … więcej nie mam pomysłów 🤷‍♀️ mistrzem kuchni nie jestem 🤦‍♀️

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 12 sierpnia 2021, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala dzięki. Znalazłam przepis na pulpety w sosie carbonara. I zrobię takie i rosół standardowo tort jakieś przekąski i będzie obiad. Nie lubię organizować takich imprez 🤦

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 12 sierpnia 2021, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie …

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 12 sierpnia 2021, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja też nie 😅 zaraz roczek Sary właśnie mnie czeka 😅 ale mama z teściową zaoferowały pomoc 😁

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 12 sierpnia 2021, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro to fajnie. Ja muszę sama wszystko robić. A teraz jak już na swoim to tym bardziej. Zresztą jak teściowej córka przyleci w pon to ona na czas jej pobytu stanie się dla mnie oschła i obojętna. A jak tamta pojedzie to będzie znowu milutka... 🙄

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 17 sierpnia 2021, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meldujemy się już na Mazurach 🙂 podróż jakoś zleciała z jednym postojem. Koty jakieś tabsy od weta dostały i praktycznie całą drogę przespały, Kalina gorzej, trochę pospała … a tak to jak zdarta płyta: „kiedy będziemy na miejscu???” ostatnia godzina to już w ogóle masakra była.
    Teraz chłopaki poszli grać w bilard, Kalina śpi, a ja się relaksuje z książką 🙂
    Tak jechaliśmy 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 sierpnia 2021, 13:05

    Totoro, Iggi31, Czereśniowa, Agusia_pia lubią tę wiadomość

    ug37df9hq3eabxrz.png
‹‹ 2108 2109 2110 2111 2112 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ