Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • acygan Autorytet
    Postów: 1914 609

    Wysłany: 31 października 2017, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia wiem co czujesz, bo sama się wszystkim stresuję dookoła, ale mnie zawsze pociesza myśl, że to przecież tylko chwila stresu i po wszystkim. Jedź jak najszybciej, nie odkładaj tego.

    Kinga i jak zakładałaś bodziaki z długim to na to jeszcze pajacyki z długim rękawem? Kurcze ja taka niedoświadczona, trochę banalne mogą być moje pytania, ale naprawdę nie wiem :)

    grzanewino pocieszyłaś mnie, u mnie identycznie :) Z tym że ostatnio brzuch boli, ale wizyta w piątek, więc bedzie wszystko wiadomo.

  • grzanewino Autorytet
    Postów: 553 797

    Wysłany: 31 października 2017, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    acygan - mnie odkąd skończyłam pierwszy trymestr absolutnie nic nie boli, ani brzuch, ani piersi, ani sutki, ale wyczytałam, że to normalne, więc się uspokoiłam :)
    jedyne co, to hormony szaleją :D mam ogromne szczęście, że mój mąż jest oazą spokoju :)

    Dorotka 17/04/2018 💗
    Radzio 17/02/2026 💙
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 31 października 2017, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    acygan wrote:
    Andzia wiem co czujesz, bo sama się wszystkim stresuję dookoła, ale mnie zawsze pociesza myśl, że to przecież tylko chwila stresu i po wszystkim. Jedź jak najszybciej, nie odkładaj tego.

    Kinga i jak zakładałaś bodziaki z długim to na to jeszcze pajacyki z długim rękawem? Kurcze ja taka niedoświadczona, trochę banalne mogą być moje pytania, ale naprawdę nie wiem :)

    grzanewino pocieszyłaś mnie, u mnie identycznie :) Z tym że ostatnio brzuch boli, ale wizyta w piątek, więc bedzie wszystko wiadomo.
    Nie, zwykle body+spodnie lub sam pajac. To jednak dzieci wiosenne a nie zimowe. Jak było zimno to ewentualnie na zewnątrz zakładałam bluzę +kocyk lub samą osłonkę od wôzka. Często też chodziłyśmy w chuście więc wtedy zakładałam na nas moją bluzę, a jak bardzo wiało, to jeszcze taką cieniutką kurtkę przeciwiatrową. Raz założyłam zimowy kombinezon i to była porażka, Darła się na spacerze (nie wiedziałam o co chodzi) a w domu jak ją rozebrałam, to była cała mokra, więc było jej za gorąco.

    Ps Nie wiem czy wiecie ale klatka piersiowa mamy potrafi dogrzać lub schłodzić dziecko w razie potrzeby. Dlatego dobrze maluszki nosić z przodu (szczególnie zimą, bo nigdy nie zmarznie, a latem nigdy się nie przegrzej. Z kangurowania korzystam też przy gorączce. Często wystarcza zamiast paracetamolu. Natomiast klatka piersiowa ojca już tylko potrafi ogrzać dziecko.

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 31 października 2017, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    grzanewino wrote:
    jedyne co, to hormony szaleją :D mam ogromne szczęście, że mój mąż jest oazą spokoju :)

    Mój tak samo! I całe szczęście bo inaczej byłyby wojny, że hej! :-P dzisiaj np rano jechałam na badania (krew, mocz) i nie wstawiłam wczoraj samochodu do garażu więc rano zobaczyłam zamarznieta szybę. Po 5 min szukania skrobaczki zadzwoniłam z pretensjami do męża dlaczego to w aucie nie ma skrobaczki?! Warto dodać, że tym autem jeżdżę głównie ja, mamy jeszcze drugie i mąż jeździ tamtym :-P. Biedny w piżamie leciał (była 7 rano) i szukał mi skrobaczki. Ja byłam obrazona. Jak wróciłam z badań oczywiście mi już przeszło a on na szczęście tylko się z tego śmiał :-P. Także takiego mam wyrozumiałego męża i dobrze, że jest taki spokojny. Chociaż jsk już na mnie krzyknie to wtedy wiem, że przesadziłam :-P.

    grzanewino, edwarda20 lubią tę wiadomość

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2657

    Wysłany: 31 października 2017, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acygan, Grzane wino tez nie mam brzucha. Oczywiście podbrzusze jest twardsze. Jak sie najem to nadal nie wyglądam jak w ciąży. Ale mnie to akurat cieszy. Balam sie ze będę świnka:) Moje samopoczucie tez dużo lepsze, juz nawet praktycznie mdłości nie mam, energia wrocila. Hormony tez mi szaleją, czuje sie jak kiedys pms. Mój mąż tez aniol :)

    Idę zaraz kupic czarne spodnie ciążowe bo w hm jest 25% rabatu na czarne ubrania. Tylko dzis :) Miłego dnia!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 października 2017, 11:35

    grzanewino lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 31 października 2017, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:

    Idę zaraz kupic czarne spodnie ciążowe bo w hm jest 25% rabatu na czarne ubrania. Tylko dzis :) Miłego dnia!

    Ja z h&m mam jeansowe jasne i właśnie czarne z takimi zakładkami na kolanach i są naprawdę świetne! Super wyglądają i są super wygodne - polecam :-). Mam rozmiar 38 i jeszcze sporo miejsca na brzuch.
    Co do brzuszka - ja może w jakiś luzniejszych bluzkach go jeszcze ukryje ale w obcislych nie ma szans :-). Jest widoczny, zdecydowanie. Ale na szczęście nigdzie indziej mi ciałka nie przybyło (jeszcze :-P). Zresztą przytyłam tylko 1 kg więc chyba nie jest źle :-).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 października 2017, 11:49

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 31 października 2017, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aa i z h&m polecam jeszcze czarna sukienke ciążowa z rękawkami z koronki. Jest śliczna, dlugosc odpowiednia (nie za krótka) i bardzo uniwersalna :-). Ma marszenia z boku na brzuszek i na pewno posłuży mi całą ciąże. Kupiłam ja z myślą o świętach ale pewnie wykorzystam ja na nie jedna okazję :-)(np. w tą sobotę mamy 40stke kolegi w lokalu i mam zamiar ja założyć)

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • Andzia123 Autorytet
    Postów: 1219 921

    Wysłany: 31 października 2017, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O a ja sie zastanawialam ile przytylam od poprzedniej wizyty i tylko 1kg cale szczescie, czyli od początku ciazy 3kg :)

    07.04.2018 - marzenia się spełniają <3 zakochana na zabój w Synku :)
    qb3ci09k2rozqy86.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 października 2017, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupuje bodziaki z krotkim i dlugim rekawem ;) termin mam na 13.04 ale wiadomo ze moge urodzic nawet w marcu ;) trzeba byc przygotowanym :)

  • Paatka Autorytet
    Postów: 1981 1424

    Wysłany: 31 października 2017, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja jestem po wizycie u dermatologa. I w sumie niewiele więcej wiem niż wiedziałam :P Dostałam jakiś krem na stany zapalne, mam smarować i za 2 tyg. przyjść na kontrolę. Mam wrażenie, że na bardzo nieogarniętą dermatolog trafiłam w LuxMedzie, no ale tylko do niej był tak wcześnie termin.

    04.2018 - ❤️👧
    04.2020 - ❤️👧
    08.2023 - 👼
    preg.png
  • patusia90 Ekspertka
    Postów: 248 198

    Wysłany: 31 października 2017, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślałam, że takie maluchy to powinno się ubierać w body a na to pajacyk :D muszę pokupować trochę spodenek bo mam 2 pary bez stópek i jedną parę ze stópkami ale na 62.

    Jaki rozmiar czapeczek i skarpetek kupuje się noworodkowi??

    3jgx3e3k7vxypkzu.png

    20170506580117.png
  • Asiaa1201 Autorytet
    Postów: 1759 2048

    Wysłany: 31 października 2017, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oficjalnie pisze, że od 2 dni czuje ruchy aaaa jakie to piękne <3

    acygan, Tęskniąca, patusia90, nick nieaktualny, Kinga. lubią tę wiadomość

    atdcanliuj218uui.png
    l22ndf9hdqcjnu93.png

  • Asiaa1201 Autorytet
    Postów: 1759 2048

    Wysłany: 31 października 2017, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patusia90 wrote:
    Myślałam, że takie maluchy to powinno się ubierać w body a na to pajacyk :D muszę pokupować trochę spodenek bo mam 2 pary bez stópek i jedną parę ze stópkami ale na 62.

    Jaki rozmiar czapeczek i skarpetek kupuje się noworodkowi??

    Moj syn jak sie urodził obwód główki miał 33 cm
    a stópke jak dobrze pamiętam 6.5 cm

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    atdcanliuj218uui.png
    l22ndf9hdqcjnu93.png

  • jasmina6 Autorytet
    Postów: 1170 810

    Wysłany: 31 października 2017, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro wrote:
    Ja właśnie przeszłam na l4 i też zastanawiam się jak to będzie, ale chyba pracodawca wypłaca O.o Za to mam inny problem, a raczej rozkminy jak zawsze - martwię się bo przepracowałam raptem 2 miesiące i l4 i mam wyrzuty sumienia:( Ale ostatnio miałam takie sytuacje w szkole, że zdecydowaliśmy z mężem, że bezpieczniej będzie jak zostanę w domu:(

    Co do zakupów natomiast to my kupiliśmy fotelik Recaro, dziś powinien przyjść:)

    Paatka a nie ugryzł Cię komar w tego pieprzyka? Albo nie wyskoczyła jakaś krostka? Ja dwa razy miałam taką sytuację - raz właśnie w sam środeczek ugryzł mnie komar, a drugi raz miałam zapalenie mieszka włosowego (pieprzyk mam na ręce i jest na nim włosek). Wiadomo, lepiej niech zerknie lekarz, ale nie ma się co martwić na zapas:)
    Nie bałaś się tego recaro? Też sie za nim oglądam, ten od 0-18 kg ale jest on dość duży i chce go zmierzyć zanim zamówię bo cenę ma dużą.

    3i49uay3vn9a2peg.png
    Mlr 0%, trzy szczepienia i wynik nadal 0%, doszczepianie pullowanymi - wynik 34,9!
    Dodatnie MTHFR w układzie heterozygotycznym mutacji A1298C.
    Dwa Aniołki - kwiecień 2015, październik 2015
  • jasmina6 Autorytet
    Postów: 1170 810

    Wysłany: 31 października 2017, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po wizycie średnie wieści, znowu krwiak i to spory. Dwa tygodnie leżenia plackiem a jak pojawi się krwawienie - szpital.

    3i49uay3vn9a2peg.png
    Mlr 0%, trzy szczepienia i wynik nadal 0%, doszczepianie pullowanymi - wynik 34,9!
    Dodatnie MTHFR w układzie heterozygotycznym mutacji A1298C.
    Dwa Aniołki - kwiecień 2015, październik 2015
  • acygan Autorytet
    Postów: 1914 609

    Wysłany: 31 października 2017, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiaa1201 wrote:
    oficjalnie pisze, że od 2 dni czuje ruchy aaaa jakie to piękne <3

    Super, zazdroszczę :)

    patusia też tak myślałam, ale jak zobaczyłam na allegro tyle różności, to zgłupiałam :) Bo w sumie to ewentualnie można jeszcze z długim rękawem i jakieś śpioszki, bądź spodenki :)

    Patka to na razie smaruj i obserwuj, jeśli nie będzie poprawy to do innego lekarza ja bym poszła, skoro odniosłaś takie wrażenie.

  • acygan Autorytet
    Postów: 1914 609

    Wysłany: 31 października 2017, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jasmina6 wrote:
    Po wizycie średnie wieści, znowu krwiak i to spory. Dwa tygodnie leżenia plackiem a jak pojawi się krwawienie - szpital.

    Kurcze uparte te Twoje dolegliwości, no nic trzeba leżeć i nie myśleć, że dojdzie do krwawienia.

    jasmina6 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 października 2017, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupilam pajace, body z krotkim i dlugim rekawem, polspiochy i czapeczke. Jeszcze musze skoczyc do Primarka zobaczyc co tam maja w ofercie :) a reszte pokupuje jak juz dostane paczke od bratowej. Bardziej chce dokupic jakies wyjsciowe ubranka ;)

  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 31 października 2017, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jasmina6 wrote:
    Po wizycie średnie wieści, znowu krwiak i to spory. Dwa tygodnie leżenia plackiem a jak pojawi się krwawienie - szpital.
    Na pewno wszystko będzie dobrze! Dużo odpoczywaj a krwiak szybko się wchłonie - trzymam kciuki!

    jasmina6 lubi tę wiadomość

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6532 2677

    Wysłany: 31 października 2017, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jasmina6 wrote:
    Nie bałaś się tego recaro? Też sie za nim oglądam, ten od 0-18 kg ale jest on dość duży i chce go zmierzyć zanim zamówię bo cenę ma dużą.

    Recaro się nie bałam, wzięliśmy Recaro Privia Evo od 0-13 kg. Ma bardzo dobre opinie, wyniki w testach i mocowany na bazie isofix, ponoć lepsza opcja niż na pasach O.o Poza tym jest leciutki 3,9-4,1 kg z opcją nosidełka i wpinania w stelaż wózka. Myślę, że to dobry motyw na wszelkie zakupy, wyjazdy, żeby nie brać całego wózka:) Teraz myślimy tylko jaki właśnie wózek do tego, żeby był kompatybilny z fotelikiem:)

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
‹‹ 372 373 374 375 376 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna to poważny stan, w którym zarodek zagnieżdża się poza macicą, najczęściej w jajowodzie. Chociaż początkowo może przypominać prawidłową ciążę, kluczowymi sygnałami ostrzegawczymi są ból podbrzusza, krwawienie oraz nieprawidłowy przyrost hormonu HCG. Poznaj przyczyny tego zjawiska oraz metody diagnostyki i leczenia, które pozwalają chronić zdrowie i przyszłą płodność kobiety.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta w ciąży - po trymestrach

Odpowiednia dieta w ciąży wpływa nie tylko na przebieg samej ciąży, ale również na zdrowie Twojego dziecka w przyszłości (np. słaby układ odpornościowy dziecka lub problemy z otyłością). Przeczytaj dlaczego dieta w ciąży jest tak istotna, czy kompleks witamin jest w stanie ją zastąpić oraz na co powinnaś zwrócić uwagę w każdym trymestrze ciąży.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Masz objawy duszności wydechowej, ale nie jesteś zdiagnozowany? Lekarz online może pokierować Cię dalej

Duszność wydechowa utrudnia oddychanie, szczególnie podczas wydychania powietrza. Uczucie braku tchu może budzić niepokój. Jeśli doświadczasz takich objawów, a diagnoza wciąż nie jest postawiona, warto skonsultować się z lekarzem. Konsultacja online to szybki sposób na omówienie symptomów, uzyskanie wstępnej oceny i wskazówek dotyczących dalszej diagnostyki.

CZYTAJ WIĘCEJ