X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne KWWIETNIOWO-MAJOWE Mamusie 2014
Odpowiedz

KWWIETNIOWO-MAJOWE Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • oczekuje Znajoma
    Postów: 27 6

    Wysłany: 5 września 2013, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc dziewczyny:) ja tez zaliczam sie do was SZCZESCIARY :) ale tak jak dziewczyny wybralam sobie lekarza bez serca...bylam u niej zaraz po tym jak dowiedzialam sie o ciazy...powiedziala"ja u pani ciazy nie widze" ale nie dodala ze np jest za wczesnie.... tylko wygladalo to tak jakbym byla jakas oblakana i wymyslala sobie ciaze...teraz boje sie isc do innego....
    boje sie tez o moja bete po mialam 39,96 a po trzech dniach 64,54..tak sie boje ze spotka mnie to samo co martusie...

  • aNiLewe Autorytet
    Postów: 1047 1184

    Wysłany: 5 września 2013, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co ma byc to bedzie i niestety nic na to nie poradzimy.
    Badzmy dobrej mysli, zycze nam wszystkim szczesliwej ciazy.

    z moja niedoczynoscia wynik 2,2 <0.04-3,8> mam nie zmieniac dawki. tak powiedziala moja endo. spytalam jej rozwiajace sie dziecko nie podwyzszy mi poziomu tsh to powiedziala ze na to jeszcze za wczesnie, ze ono az tyle nie potrzebuje.

    podoba mi sie nazwa "kropek" ktos napisal tak :) wkoncu mamy nasze zielone kropki na wykresach :)

    relgh3712p7a99v2.png
    l22ndf9hv5oanf39.png
  • Dorjana Autorytet
    Postów: 1791 1915

    Wysłany: 6 września 2013, 05:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oczekuje wrote:
    czesc dziewczyny:) ja tez zaliczam sie do was SZCZESCIARY :) ale tak jak dziewczyny wybralam sobie lekarza bez serca...bylam u niej zaraz po tym jak dowiedzialam sie o ciazy...powiedziala"ja u pani ciazy nie widze" ale nie dodala ze np jest za wczesnie.... tylko wygladalo to tak jakbym byla jakas oblakana i wymyslala sobie ciaze...teraz boje sie isc do innego....
    boje sie tez o moja bete po mialam 39,96 a po trzech dniach 64,54..tak sie boje ze spotka mnie to samo co martusie...

    No proszę - to tak jak u mnie - dokładnie to samo mnie spotkało... tylko że mnie lekarz nawet nie miał zamiaru badać :(
    odrazu mnie zbluzgał - pomyślałam że koleś się wściekł że ja od niego skierowanie chcę i stąd ten FOCH...

    no i właśnie tego nie rozumiem - dlaczego ci lekarze nie wytłumaczą po prostu o co chodzi - ja nawet nie chciałam badania - chciałam tylko skierowanie, na badanie chciałam poczekać do 8 tygodnia...
    :(

    Nawet nie pokierował mnie - [co robić, kiedy się umówić na następną wizytę ??
    czy jest jakaś szansa że jestem w ciąży ??


    Jeśli państwo nic nie zrobi z naszą służbą zdrowia - to w jaki sposób chce zwalczyć niż demograficzny ??? - nie oszukujmy się przecież jeśli kobieta w początkowej fazie ciąży trafi na takiego buca, to nerwy i stresy, które dupek sam wywołuje mogą przyczynić się do poronienia czy jakichś innych uszczerbków na zdrowiu dzidziusia...

    Przecież każdy normalny człowiek wie, że :
    KOBIETA W CIĄŻY NIE MOŻE SIĘ DENERWOWAĆ !!!
    - to dlaczego lekarzami zostają psychopaci, zagrażający naszemu i naszych maleństw życiu ??

  • mamafasolki Ekspertka
    Postów: 185 106

    Wysłany: 6 września 2013, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jak wasze samopoczucie. Ja chodze cały czas zmeczona, a raczej siedze lub leże bo nie mam siły. Czasami mnie muli zwłaszcza jak jestem głodna, a na nic nie mam ochoty i jem na siłe. W pierwszej ciąży miałam mdłości i wymioty ale nie byłam zmęczona.

    eikte6hhj5bvjgsz.png

    iv09io4p0rqg51ty.png
  • magdalena Autorytet
    Postów: 1681 1163

    Wysłany: 6 września 2013, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamafasolki ja tez jestem bardzo zmeczona przychodze z pracy i sie klade mam nadzieje ze to minie za chwile:-) bo to nie jest za fajne uczucie.no i placzliwa jestem zdarza mi sie plakac na ulicy

    dqpri09knl7nzqjn.png
  • xxmyszka Debiutantka
    Postów: 6 2

    Wysłany: 7 września 2013, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, jeśli pozwolicie to i ja przyłącze się do majowych mam. Termin wg ovu przypada na 11 maja :)

    Miriam lubi tę wiadomość

    3jgx0dw4nvbg8f8b.png[/link]
  • mychowe Autorytet
    Postów: 992 966

    Wysłany: 7 września 2013, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja ujrzalam dwie krechy w 3tc5d i bylam w szoku, bo to byl drugi cykl od poronienia 19 czerwca i wczesniej nam zajelo 10 miesiecy, zeby ujrzec druga kreche. Poza tym serduszkowalismy tylko raz, mialam bardzo dlugo sluz plodny i nie wiedzialam nawet kiedy byla owulacja, sama ja zaznaczylam. Ciaza obumarla w 8tygodniu, ale w 10 sie dowiedzialam. Mieszkam w UK, badania poporonieniu zrobilam w PL,wszystkie w normie,wiec mam nadzieje, ze tym razem sie uda:)
    Ovu mi zaznaczyl termin na 8 maja:)
    Wymarzona majowa dzidzia:)

    Pozdrawiam wszystkie majowe mamy!

    Miriam lubi tę wiadomość

    ex2bkrhmvrp7aszy.png>
  • xxmyszka Debiutantka
    Postów: 6 2

    Wysłany: 8 września 2013, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mychowe, ja też jestem po poronieniu, dowiedziałam się w 9 tygodniu że w 8 serducho przestało bić. Zabieg miałam 27 maja. A jakie badania w związku z poronieniem robiłaś?

    3jgx0dw4nvbg8f8b.png[/link]
  • niunia Autorytet
    Postów: 1319 666

    Wysłany: 8 września 2013, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny ale straszycie tymi poronieniami , tak strasznie sie boje o malenstwo:(

    termin wedlug owu mialam na 4 maja a teraz wedlug poloznej na 30 kwietnia czyli dzien po moich urodzinach :)

    eikt3e3kgdbujljc.png
    ijpbio4pdn6hzzzp.png
  • Joala Autorytet
    Postów: 251 215

    Wysłany: 9 września 2013, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matko, nie straszcie ludzi tymi poronieniami ja tez zaczęłam się bać.

    klz9t5odh2f7kn3o.png
  • Yvone Ekspertka
    Postów: 169 67

    Wysłany: 9 września 2013, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi się nawet dziś w nocy śniło, że poroniłam..:(

  • xxmyszka Debiutantka
    Postów: 6 2

    Wysłany: 9 września 2013, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niunia,Joala - dzięki za zrozumienie, niesamowicie uprzejme jesteście, nie ma co. Myślałam że mogę tu zagościć na te 9 miesięcy ale widzę że się myliłam. Spokojnej i zdrowej ciąży - i obyście nigdy nie musiały przeżywać tego co ja.

    3jgx0dw4nvbg8f8b.png[/link]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2013, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikt nie straszy poronieniami poprostu dziewczyny rozmawiają o swoich przeżyciach emocjach i ja to rozumiem z tego co mi lekarz tłumaczył co 4 pierwsza ciaza kończy sie poronieniem i nawet nie które dziewczyny sie nie orientują bo myślą ze @ poprostu sie spóźnia zrozumcie co dziewczyna przeżywa jakie są jej emocje obawy a nie odrazu ze straszą eh :/ Yvone sny podobno śnią sie na odwrót więc uszy do góry :) będzie dobrze :) a ja ze swojej strony mogę napisać tyle ze trzymam za was wszystkie mocno kciuki :) żeby każda odnosiła szczęśliwie ciążę i nie musiała przeżywać straty bo to jest straszny koszmar !

  • mychowe Autorytet
    Postów: 992 966

    Wysłany: 9 września 2013, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam sie z Miriam, po to jest to forum, zeby sie dzielic emocjami i przezyciami,a nie straszyc poronieniem. Do 12 tygodnia kazda oczekiwana ciaza jest powiazana ze strachem. Ja w swojej poprzedniej ciazy niczego sie nie domyslalam, ale nie ignorowalam zadnych zlych znakow, jak plamien czy boli..
    Zycze wszystkim szczesliwych 9 miesiecy:) Bez boli, plamien, strachu, a z pozytywnym ruchem malenst w tych naszych brzucholach:)

    Miriam lubi tę wiadomość

    ex2bkrhmvrp7aszy.png>
  • Dorjana Autorytet
    Postów: 1791 1915

    Wysłany: 10 września 2013, 07:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I macie rację !!!!
    Bo ciąża to nie tylko czas sielanki...
    to często walka !!!
    ... huśtawki nastrojów !!!
    ... załamania !!!

    a wtedy właśnie potrzebuje się pomocy !!!
    a nie takiego guwniarskiego zachowania... Wstydziłybyście się dziewczyny !!!


    Każda z nas mogłaby być w podobnej sytuacji...
    - szkoda że niektórym tak bardzo brakuje wyobraźni i wrażliwości...
    Świat jest pełen SAMOLUBNYCH istot zapatrzonych w siebie !!!!
    SZKODA - to przykre...

    Miriam, mychowe, mirka14 lubią tę wiadomość

  • Yvone Ekspertka
    Postów: 169 67

    Wysłany: 10 września 2013, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xxmyszka wrote:
    niunia,Joala - dzięki za zrozumienie, niesamowicie uprzejme jesteście, nie ma co. Myślałam że mogę tu zagościć na te 9 miesięcy ale widzę że się myliłam. Spokojnej i zdrowej ciąży - i obyście nigdy nie musiały przeżywać tego co ja.

    absolutnie! jest tu miejsce dla Ciebie i rozgaszczaj się. ja pisząc o tym śnie chciałam pokazać, ze wszystkie chyba martwimy sie o to czy wszystko jest ok. sama ponad 7 lat temu poroniłam. wiem jak to boli i przeraźliwie się tego boję.
    każdy ma prawo pisać tu o swoich lękach, niepokojach jak i o radościach!

    Miriam, mychowe lubią tę wiadomość

  • Pismak Autorytet
    Postów: 2426 7074

    Wysłany: 10 września 2013, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam was dziewczyny i od razu gratuluję wam fasolek i życzę wspaniałych i spokojnych 9 miesięcy niech maluszki zdrowo rosną :)

    U mnie też zadomowiła się już fasolka :) na razie jednak tak nieśmiało do was zaglądam bo dopiero w czwartek mam wizytę u lekarza :)

    20.10.2023 - Jest i Ona - moje największe szczęście. 38 tyg 5 dni - 3230 g 53 cm

    Angelius Provita

    19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]

    08-09.2018 Szczepienia limfocytami męża MRL 59,7%

    2019 Histeroskopia - wszystko ok

    08-09.2022 Powtórne szczepienia pullowane

    10.2022 Histerioskopia, Laparoskopia, Drożność - usunięcie prawego jajowodu - wodniak, reszta ok

    OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron,, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie

    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA, KIR AA (mąż HLA-C C2C1)
  • Asia87 Autorytet
    Postów: 1911 1260

    Wysłany: 10 września 2013, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Dziewczyny :) Gratuluje wszystkim upragnionych Kropek w brzuszku.
    Nam udało się w 12 cyklu starań :) termin 9 maja 3 dni po moich urodzinkach :P Maleństwo sprawiło nam wielką niespodziankę, nie spodziewaliśmy się,że może się udać, byłam przygotowana na badanie hsg, zdążyłam się nawet zapisać :P Mam pco, leczyłam się clo, ten cykl był akurat beż żadnych leków tym większe nasze zaskoczenie :) gdy zobaczyłam pierwszy wynik bety, dopiero wtedy uwierzyłam i popłakałam się ze szczęścia :)
    Pozdrawiamy

    Synuś, największe szczęście :*
    Córcie ur. 28.02.18r.
    04.2016 [*] 10tc 09,11.2016 cb

  • mamafasolki Ekspertka
    Postów: 185 106

    Wysłany: 10 września 2013, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluje nowym przyszłym mamusią :) Oby 9 miesiecy minęło spokojnie.

    Dziewczyny czy robiłyście już badania? Ja w tamtym tygodniu zrobilam niby wszystko jest ok ale troche martwi mnie TSH norma jest do 4,20 a ja mam 4,12. Niby w normie ale jak zaczełam czytac na necie to sie troche zmartwiłam, że to za wysokie. Nigdy wczesniej nie miałam tego badania robionego.

    eikte6hhj5bvjgsz.png

    iv09io4p0rqg51ty.png
  • Dorjana Autorytet
    Postów: 1791 1915

    Wysłany: 10 września 2013, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny :D

    Czy któraś z Was była na USG ok 6 tygodnia???

    zastanawiam się czy w 6 tygodniu powinnam się spodziewać mniej wiecej takiego KROPKA ???

    tydzien_07.jpg

    oj... Pismaczku... chyba nie wytrzymam - muszę się umówić na wizytę bo zwariuję :/

    Fajnie bybyło jakbyście mogły wrzucić swoje fotki ;D

    <3 DUŻO ZDRÓWKA DLA WSZYSTKICH MAMUSIEK I ICH KRUSZYNEK !!! <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2013, 22:34

‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ