X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 23 lipca 2014, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Dziwne ze Karola sie tyle nie odzywa...
    Może pisała do Kamili smsa..

    Ja zaczynam schizowac, Szymek się dziś tak malo rusza ze chyba pojadę na ip

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 23 lipca 2014, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    Może pisała do Kamili smsa..

    Ja zaczynam schizowac, Szymek się dziś tak malo rusza ze chyba pojadę na ip

    Ponoc przed porodem dzieci moga sie mniej ruszac. Jednak jesli schizujesz to jedz dla spokoju psychicznego.

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 23 lipca 2014, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poleze jeszcze z godz,jak się nie uaktywni bardziej to pojadę. Teraz i tak nie ma mnie kto zawieźć

    lolka83 lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • AngelQa Przyjaciółka
    Postów: 78 65

    Wysłany: 23 lipca 2014, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    Gratulacje, a miałaś cc czy sn, żeby prawidłowo na liście wpisać.


    sn :)

    am, misia_k1, Iwo lubią tę wiadomość

    wnidp07wq96ixnm4.png
  • aguś82 Ekspertka
    Postów: 139 83

    Wysłany: 23 lipca 2014, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    Poleze jeszcze z godz,jak się nie uaktywni bardziej to pojadę. Teraz i tak nie ma mnie kto zawieźć
    Hej i jak tam u Ciebie pojechałas na ktg? maly zaczął harce?

    https://www.maluchy.pl/li-68662.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 23 lipca 2014, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    Maja apetyt mojego dziecka mnie też przeraża :) a już dużo Twoja córeczka przybrała od wyjścia ze szpitala? Bo w sumie tylko jeden dzień różnicy w wieku naszych dzieci :) A pokarmu pewnie masz wystarczająco, tylko dzieci lubią wisieć na cycku ;) ja mam podobne myśli ostatnio cały czas,

    Wysłałam Ci zaproszenie na priv jak coś :)

    Jak byliśmy u lekarza jak mała miała 9 dni ( to był piątek) to ważyła 3120, a ze szpitala wyszła we wtorek czyli miała 6 dni to ważyła 3070.

    Dwa dni temu w bodziaku i pieluszce ważyła 3500, ale to na wadze ładzienkowej ważę się z nią na rękach, potem sama i odejmuje :) więc nie wiem jak z tą dokładnością ;)

    Zaakceptowałam zaproszenie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2014, 19:20

    am lubi tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 23 lipca 2014, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nie pochwaliłam się, że już trzeci raz od narodzin zachustowałam malutką :) Pierwszy raz w piątek a dziś nawet dwa razy. Mała jest zachwycona, jeszcze trochę czasu mi to zajmuje ale myślę, że z czasem będzie łatwiej i szybciej. Narazie korzystam z filmów instruktażowych na youtube ale jest możliwość indywidualnych warsztatów w domu i chyba z nich skorzystam, bo nie jestem pewna czy wszystko robię na 100 % dobrze - narazie chustę pożyczyłam od sąsiadki ale chyba ją od niej odkupimy ;)

    am lubi tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 23 lipca 2014, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja to widzisz mimo że Twoja córeczka je dużo wcale tak szybko nie przybiera. Dawidek w piątek ważył już 3820, to takie nienajedzone dziecko że czasem mnie przeraża :)
    Udało Ci się z tą położną coś załatwić?

    Lolka jak tam po wizycie patronażowej?
    Pisałaś że Mała marudzi Ci przez dzień, u nas podobnie, a wieczór to najlepiej żeby sobie Mały wisiał ze trzy godz na cycku, to jest szczęśliwy, ja mniej. Wczoraj od 21 do 24:30 walczyłam żeby usnął i jak u Ciebie - pojedzony i usnął, ja go chciałam odłożyć to od razu oczy otwarte i dawaj szukam cyca, tak mnie wykończył że potem usnąć nie mogłam. Tyle że u nas krócej spania, maksymalnie 4 - 4,5 za pierwszym podejściem, potem takie dosypianie, w zależności od dnia od 1 do 3 godzin. I takim sposobem chodzę jak zombi ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2014, 19:39

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2014, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Kurczę,zaczyna mnie niepokoić brak wiadomości od Karoli. To już zbyt długo. Mam nadzieję że wszystko u nich w porządku.

    Victor w 5 dobie po porodzie zjechał z 4600g do 4360g.Wg położnej w normie. Ogólnie ładnie je i dużo śpi,jakby dziecka w domu nie było.

    am, lolka83 lubią tę wiadomość

  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 23 lipca 2014, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plumb80 wrote:
    Cześć dziewczyny. Kurczę,zaczyna mnie niepokoić brak wiadomości od Karoli. To już zbyt długo. Mam nadzieję że wszystko u nich w porządku.

    Victor w 5 dobie po porodzie zjechał z 4600g do 4360g.Wg położnej w normie. Ogólnie ładnie je i dużo śpi,jakby dziecka w domu nie było.

    Ja też się o nią martwię, mam nadzieję że w końcu do nas napisze.

    Nie wiem czy jest na to jakaś reguła że na początku dzieci tylko jedzą i śpią, bo u nas było tak samo, aż czasem zastanawiałam się czemu to dziecko tyle śpi, pasowałoby żeby coś zjadło :) teraz już tak nie mam :) zwłaszcza w kwestii jedzenia :)

    lolka83, misia_k1, Plumb80 lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 23 lipca 2014, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martwie sie o Karole...moze nie ma neta w szpitalu?...hmmm

    Iwo, misia_k1, Plumb80 lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 23 lipca 2014, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Dzis byl pediatra z przychodni, super faect i powiedzial mi ze mam jesc na razie wszystko...bez jakis tam ekscesów...z mala wszystko ok.
    Ładnie powiedzial: laktacja jest w pani głowie, jesli bedzie pani zestresowana i zle nastwiona ona moze sama zaniknać, prosze sie wyluzowac, jak trzeba to dokarmiac i byc dobrej mysli, tylko nie schizowac sie i nie denerwowac...wszystko na luzie :)
    Aha powiedzial, ze jesli mala by miala problemy z bączkami to rano przed karmieniem ok 10 ml wody letniej przegotowanej aby pobudzic jelitka do pracy...takze tak, opinie sa rozne, bo poprzedni pediatra prywatna tego nie zalecała :)
    Moja dzis ladnie je, zobaczymy jak na noc bedzie :)

    Jedyna sprawa ze od wczoraj wisi mi na piersi, zje i od razu zasypia...i spi mocno...tylko ja odloze, to zaraz jeki, lub za 15-20min sie budzi i znow krzyk...jestem troche tym przerazona, bo jak tak bedzie to nie bede w stanie nic zrobic, tylko ja trzymac na reku. Wczesniej odkladalam do lozeczka i koniec. Nie wiem co sie stalo, ze nagle jej tak sie zrobilo...hmmm

    Co prawda ogladam wtedy filmy, seriale itd, bo biore ja do salonu, ale ile mozna :)

    am, Plumb80 lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 23 lipca 2014, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 21:25

    lolka83 lubi tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 23 lipca 2014, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 21:25

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 23 lipca 2014, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po 30 minutach wiszenia na cycku i oczywiście dramacie kwękania jak go odłożyłam, a musiałam bo zaczął wierzgać, położyłam Małego do leżaczka i włączonymi wibracjami (dziś przyszedł) po 3 min dziecko śpi - chwilo trwaj :D

    Plumb80, misia_k1, Iwo, karusia lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2014, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nam 2 dni temu odpadł pępuszek, w 7 dobie :)
    Karola czekamy!!!

    am, misia_k1, lolka83 lubią tę wiadomość

  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 23 lipca 2014, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am a jaki masz ten leżaczek...szukałam linka od Lolki ale kurczaki ciężko przewertować tyle stron:)
    chce kupić taki leżaczek:)

    A czy któraś z Mamus ma może karuzele do łóżeczka???
    am wrote:
    Po 30 minutach wiszenia na cycku i oczywiście dramacie kwękania jak go odłożyłam, a musiałam bo zaczął wierzgać, położyłam Małego do leżaczka i włączonymi wibracjami (dziś przyszedł) po 3 min dziecko śpi - chwilo trwaj :D

    lolka83 lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 23 lipca 2014, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    am a jaki masz ten leżaczek...szukałam linka od Lolki ale kurczaki ciężko przewertować tyle stron:)
    chce kupić taki leżaczek:)

    A czy któraś z Mamus ma może karuzele do łóżeczka???

    Ja kupiłam w końcu ten sam co Lolka http://www.smyk.com/tiny-love-wielofunkcyjny-lezaczek-bujaczek-lozeczko-3w1-18-kg,p1052156769,swiat-niemowlaka-p
    Miałam kupować na początku fisher price, ale jednak przekonał mnie ten co wzięłam funkcją łóżeczka - przyda się z całą pewnością :)
    A karuzeli nie mam, może się jeszcze trafi że ktoś przyniesie, a jak nie to kupię ale najwcześniej za miesiąc. Więc jak macie jakieś typy to też chętnie się zapoznam :)

    lolka83 lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 24 lipca 2014, 00:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.smyk.com/tiny-love-wielofunkcyjny-lezaczek-bujaczek-lozeczko-3w1,p1079959057,swiat-niemowlaka-p

    mam ten, u nas na razie czasem ja wkladam, ale raz jest opcja, ze uśnie, raz jest opcja, ze patrzy i luka, a raz jeczy, ze jej sie nie podoba...

    Karmilam mala 2 godziny po kąpaniu...przysypiala, ale budzila sie i jeczala, w koncu zrobilam mm 100ml i wypila na raz i schiza, kurcze bylam pewna, ze moje mleko je i przelyka...to albo ja mam za malo pokarmu, albo ona sie nie najada tym moim ;/
    Dopiero po butli mm padla...jutro z rana mam doradce laktacyjnego na kontroli i zobacze co powie...
    Od wtorku znów ja dokarmiam, a było juz tak pieknie, albo znow ma jakis naplyw wiekszego zapotrzebowania jedzenia, albo mi sie cos zepsulo z mlekiem... ;/ grr

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 24 lipca 2014, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    am a jaki masz ten leżaczek...szukałam linka od Lolki ale kurczaki ciężko przewertować tyle stron:)
    chce kupić taki leżaczek:)

    A czy któraś z Mamus ma może karuzele do łóżeczka???


    Mam karuzelkę i mala sie na nią luka, jest pozytywka i ogolnie juz widze, ze jest zainteresowana tematem :)
    to ta:

    http://www.smyk.com/canpol-kolorowa-laka-karuzela-pluszowa-z-baldachimem,p1044714407,zabawki-gry-dla-dzieci-p


    misia_k1 lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
‹‹ 329 330 331 332 333 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Naturalne sposoby łagodzenia bólu porodowego

Poród nierozerwalnie łączy się z bólem. Ten fakt wiele przyszłych mam napawa lękiem. Bez względu na to, czy rodzą po raz pierwszy czy po raz kolejny, wizja skurczy powoduje pytanie: czy dam radę? Co, jeśli nie wytrzymam? Na szczęście jest wiele łagodnych, niefarmakologicznych metod, które mogą pomóc oswoić porodowe bóle.

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ