X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 24 lipca 2014, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez podejrzewam, ze karola mogla miec cc, ale ze sie nie odzywa...to mnie martwi, mam nadzieje, ze tylko dlatego, ze dochodzi do siebie i wszystko ok.

    Iwo lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 24 lipca 2014, 00:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 21:24

    lolka83 lubi tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • aneczkaaa1985 Autorytet
    Postów: 378 305

    Wysłany: 24 lipca 2014, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez sie martwie o Karole. Daj znac kochana...
    U mnie nocka ciezka maly marudzil dostawiam go caly czas na razie jeszcze nie dokarmialam mm. Mamy problem z przystawieniem on sie denerwuje i kreci glowka ja próbuje mu trafic dobrze sutkiem zeby zlapal, latwo nie jest. No i zaczynaja pobolewac sutki maść pojdzie w ruch.

    zi13skjodn64ui4h.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 24 lipca 2014, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aneczkaaa1985 wrote:
    Tez sie martwie o Karole. Daj znac kochana...
    U mnie nocka ciezka maly marudzil dostawiam go caly czas na razie jeszcze nie dokarmialam mm. Mamy problem z przystawieniem on sie denerwuje i kreci glowka ja próbuje mu trafic dobrze sutkiem zeby zlapal, latwo nie jest. No i zaczynaja pobolewac sutki maść pojdzie w ruch.
    Ja też z początku miałam problem z skutkami. Uratował mnie medela purelan 100 :-) Gdyby nie ten specyfik może już dawno poddalabym się z karmieniem.

    Dziewczyny, mam pytanie. Po ilu dniach wyszlyscie pierwszy raz na spacerek?
    Iwo, Ty już byłaś na spacerku? Pytam, bo rodzilas tego samego dnia co ja ;-)

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • zabuszka Autorytet
    Postów: 1076 717

    Wysłany: 24 lipca 2014, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej a ja dzis w koncu wyspana obudzil sie tylko 2 razy 3 raz to byla juz 5 rano tylko ze chyba przez to dupeczka zrobila sie troche czerwona i pewnie jakies odparzonko bo widocznie za dlugo w pampersie ale nie chcialam go budzic ehhh byl spokoj dzis do pediatry to musialo cos wyjsc.... grr jeszcze taka pogoda brzydkka no ale coz trzeba jechac .... spytam o te baczki i oczko bo od szpitala ropieje raz bardiej raz mniej ale sol nie pomaga biedactwo moje

    1e6e393edd.png

    cb8576b8d0.png
  • ewelina84 Autorytet
    Postów: 392 323

    Wysłany: 24 lipca 2014, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikulka wrote:
    Ja też z początku miałam problem z skutkami. Uratował mnie medela purelan 100 :-) Gdyby nie ten specyfik może już dawno poddalabym się z karmieniem.

    Dziewczyny, mam pytanie. Po ilu dniach wyszlyscie pierwszy raz na spacerek?
    Iwo, Ty już byłaś na spacerku? Pytam, bo rodzilas tego samego dnia co ja ;-)

    Ja byłam na spacerku pierwszy raz po 6 dniach:) a co do maści także uratowała mi życie dzięki niej nadal karmie:))

    mikulka lubi tę wiadomość

  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 24 lipca 2014, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ta masc super , potwierdzam :)

    ja czekam na kontrolną wizytę doradcy, jak mi sie uda napisze po co powiedziala :)


    Kurka co z Karolą???

    Iwo, am, misia_k1, mikulka lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 24 lipca 2014, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 21:24

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 24 lipca 2014, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://demotywatory.pl/4368896/I-niech-go-ktos-teraz-sprobuje-obudzic ;)

    A ten demotywator chyba idealnie odzwierciedla naszą sytuację :)

    Jeśli chodzi o spacerki to śmiało po tygodniu można chodzić o ile pozwoli na to pogoda i samopoczucie mamy. A właśnie z tą pogoda nie najlepiej, nas też kilka razy przegonił deszcz, zresztą albo upał 35 stopni, albo burza, a miało być tak fajnie bo lato ...

    Dziewczyny Mona, BiB co tam u Was?
    Świeże mamusie, też czekamy na jakieś wieści od Was, choć dwa słowa, że wszystko w porządku. Nie wiem czy dobrze kojarzę ale Paulina23 też nic od dawna nie pisała.
    Camilia czy Ty masz może nr tel do Karoli?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2014, 11:49

    Iwo, misia_k1 lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 24 lipca 2014, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zabuszka wrote:
    hej a ja dzis w koncu wyspana obudzil sie tylko 2 razy 3 raz to byla juz 5 rano tylko ze chyba przez to dupeczka zrobila sie troche czerwona i pewnie jakies odparzonko bo widocznie za dlugo w pampersie ale nie chcialam go budzic ehhh byl spokoj dzis do pediatry to musialo cos wyjsc.... grr jeszcze taka pogoda brzydkka no ale coz trzeba jechac .... spytam o te baczki i oczko bo od szpitala ropieje raz bardiej raz mniej ale sol nie pomaga biedactwo moje

    Zabuszka daj znac jak z oczkiem co lekarz Ci powiedział...u mnie lewe oczko ropieje. od urodzenia miał problem ale po kilku dnaich mineło....ostatnio w trackei kapieli zatarł sobie raczka z płynem i znowu mu ropieje...daje sól fizj kilka razy dziennie.

    U mnie dziś 2 tygodnie:):) jupiii i Jasiu z tej okazji zrobił kupke po 3 dniach:D HURAAAAAAA

    am, Iwo lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 24 lipca 2014, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak z Jasiem wyszłam w sobote ze szpitala to we wtorek już był na spacerku co prawda po kostce przed domem ale ok 20 minutek.

    Iwo, am lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 24 lipca 2014, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez sie zastanawiam co u Karoli...bo długo milczy....mam nadzieje, ze miała cc i teraz troszczy się o swoją Córeczkę...chyba też Wiki miała być jak u Lolki?

    Mona a Ty jak tam, wyprosiłaś cc???
    Bib-jak się czujesz???

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • zabuszka Autorytet
    Postów: 1076 717

    Wysłany: 24 lipca 2014, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej no una wszystko wporzadku maly dobrze przybiera grubasek maly na oczko dostal krople TOBREX na recepte i mam masowac kanalik jak po 5 dniach nie przejdzie wtedy okulista a co do wzdec kazala bebilon zmienic na bebiko comfort czy jakies takie:) ale juz nie ma tragedi widocznie jelitka lepiej pracuja juz

    misia_k1, am lubią tę wiadomość

    1e6e393edd.png

    cb8576b8d0.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 24 lipca 2014, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamusie, bierzecie witaminki prenatalne specjalne dla matek karmiących czy dla kobiet w ciąży(takie jak w trakcie ciąży brałyście)??

    Bo już pogubiłam się...a zamówiłam dwa opak. omega med optima i pózniej doczytałam że to tylko dla kobiet w ciąży...;/

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 24 lipca 2014, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zabuszka wrote:
    hej no una wszystko wporzadku maly dobrze przybiera grubasek maly na oczko dostal krople TOBREX na recepte i mam masowac kanalik jak po 5 dniach nie przejdzie wtedy okulista a co do wzdec kazala bebilon zmienic na bebiko comfort czy jakies takie:) ale juz nie ma tragedi widocznie jelitka lepiej pracuja juz

    Zabuszka a ile dni oczko Wam ropiało?

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 24 lipca 2014, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byla doradca laktacyjna na kontroli. Z moim mlekiem ok. Mala przybiera na wadze ponad 38 g na dobę, a norma to 25-30 :) Waży 4300. Takze mam go dużo tylko moge tego nie widzieć, bo ona praktycznie mi je wypija.
    Mala ladnie ssie, nauczyła sie :) Ale grubasek sie robi :)
    Mam tez pomyslec o chuscie lub nosidelku, bo to dobra sprawa na bliskosc :P

    Takze te jej placze to raczej wymuszanie bliskosci, odruch ssania, wiec mam dawac na sen ten smoczek wlasnie wubba nub. Moze wlozyc ciepla butelke do lozeczka nakryc kocykiem,a pozniej ja polozyc, aby miala cieplje, albo karmic w pozycji w lozku i jak przysnie ja do lozeczka przelozyc :)

    Dokarmiac mm juz w ostateczności. Lepiej abym w ciagu dnia po trochu sciagala laktatorem i jak bedzie placz dokarmiala swoim.


    Takze się uspokoilam, ta doradca swietna babka, byla u mnie 2 godzinki, pozniej ze mna poplotkowala...


    My mam na recepte leki na oko jak pisalam wczesniej, okulista i pediatra tak zalecili i do tego masaz kanalika.

    ja biore kwasy omega i czasem magnez a tak to nic :)

    Co do smoczka, juz nastepny pediatra powiedzial, zeby juz sie ich nie bac, bo nie spowoduja zepsucia odruchu ssania. Oczywiscie nie przesadzac, ale czasem dziecko z sutka sobie zrobi smoczek, a to gorsze :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2014, 16:27

    am, Iwo lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 24 lipca 2014, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 21:25

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 24 lipca 2014, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nadal położnej nie było. Udało mi się wczoraj zdobyć numer do niej ale dzwonie od rana i numer nie odpowiada ;( W zasadzie to zastanawiam się czy w ogóle ona mi jest do czegoś teraz potrzebna. Bardziej przydałaby mi się zaraz po powrocie do domu, miałam wtedy mnostwo pytań - a teraz z małą już się na tyle poznałyśmy, że chyba jest ta położna zbędna.

    Z drugiej strony ona ma obowiązek sprawdzić czy dziecko ma odpowiednie warunki. A jakby była jakaś rodzina patologiczna ? Wóda, brud, syf i taka położna nie przyjdzie ??? Nawet nie chce myśleć ! Pani w recepcji powiedziała mi, że ta położna wychodzi z założenia, że jak rodzice przyjdą na wizytę do pediatry to znaczy, że się interesują i wszystko jest ok. Zastanawiam się czy nie zrobić problemy tej położnej ze względu na inne przyszłe matki...

    A jakby się trafiła jakaś młoda samotna matka ? Na pewno takiej wizyty bardzo by potrzebowała. Denerwuje mnie takie podejście !

    Co do spacerku, nam pediatra radziła po 2 tygodniach od narodzin, ale słyszałam, że dziewczyny wychodzą nawet zaraz po wyjściu ze szpitala. My byłyśmy rzeczywiście po 2 tygodniach na pierwszym spacerze. Nie długo 30 minut, ale codziennie wydłużamy pobyt na świeżym powietrzu :)

    Co do witamin ja na wypisie ze szpitala mam wpisane omega med pregna 2 tabletki na dobę ( to są te witaminy DHA) i jeszcze oprócz tego biorę żelazo - ale ja miałam niedokrwistość po porodzie i to dlatego.

    Kurcze co z Karolą ? Też już się zaczynam martwić...

    am, lolka83, Iwo lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 24 lipca 2014, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dziewczyny o co chodzi z tymi kanalikami łzowymi ? Coś i się obiło o uszy, że to ważne ale nie mam pojęcia o co w zasadzie kaman.

    A i jeszcze jedno pytanie. Jakie macie smoczki ? Ja kupiłam 0-3m z firmy NUK ale mała jakby nie potrafi go zassać, od razu jej wypada... Z jednej strony się ciesze ale z drugiej czasami na chwile by się przydał :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2014, 13:24

    lolka83 lubi tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 24 lipca 2014, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maja89waw wrote:
    A dziewczyny o co chodzi z tymi kanalikami łzowymi ? Coś i się obiło o uszy, że to ważne ale nie mam pojęcia o co w zasadzie kaman.

    A i jeszcze jedno pytanie. Jakie macie smoczki ? Ja kupiłam 0-3m z firmy NUK ale mała jakby nie potrafi go zassać, od razu jej wypada... Z jednej strony się ciesze ale z drugiej czasami na chwile by się przydał :P


    Mojej malej ropieje oczko od szpitala, mamy masowac kanaliki łzowe i dawac kropelki z antybiotykiem...aby je odetkać, to częsta przypadłośc noworodków.

    My mamy ten co pisałam WUbba NUB zamowilismy na e-bay w USA ok 60zl nam wyszło.
    Inne mamy LOvi i Avent ale ich nie uzywamy, na poczatku kilka razy a teraz tylko na wubba jedziemy, bo to wyjatkowy smoczek :)

    a tu o nim:
    http://fafus.wordpress.com/2012/11/01/wubbanub-czyli-smoczek-niezwykly/

    maja89waw lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
‹‹ 330 331 332 333 334 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 najczęstszych obaw kobiet w ciąży, czyli czego boją się kobiety w ciąży

Lęk i różnego rodzaju obawy to naturalny towarzysz kobiety w ciąży. Czego boi się większość kobiet oczekujących dziecka? Bólu porodowego, urodzenia chorego dziecka, utraty atrakcyjności czy może zrujnowania życia seksualnego po porodzie? Czego obawiasz się Ty? Przeczytaj czy zasadne jest zamartwianie się i jak sobie radzić, aby nasze obawy nie sprawdziły się.

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ