X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 24 lipca 2014, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo wrote:
    Misia bardzo dobre wit zamowilas, dha plus wit. Generalnie mozna brac wit dla kobie w ciazy, sklad jest podobny. Pamietajcie o DHA dziewczyny ;)

    Czyli nie musze kupowac innych??...eh kosmos

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 24 lipca 2014, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam NUK, lovi i avent...i są ok:)Mały ssie:)

    maja89waw lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 24 lipca 2014, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo prosze spr poczte:)

    Iwo lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 24 lipca 2014, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny tak z innej beczki, czy orientujecie się kiedy ZUS wypłaca pierwszy macierzyński?

    Maja nie odpuszczaj tej położnej, to jakaś paranoja, ona musi takie wizyty robić i pomóc i ocenić i dziecko i mamę.

    Lolka dobrze że u Was wszystko dobrze.

    Ja chyba też pomyślę o tym smoczku, bo jak i u Mai Mały smoczka się nie chwyta - dławi się nim, a nie raz byłoby to jakieś rozwiązanie zamiast cycka :) Chciałam kupić tą maść purelan i przetestować, ale nigdzie w sacjonarnej aptece jej nie mogę dostać, pewnie trzeba w gemini zamówić.

    Możecie polecić jakąś dobrą książkę o pielęgnacji dziecka, jego rozwoju, karmieniu itd?

    lolka83 lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 24 lipca 2014, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "Język niemowląt"
    Autor: Tracy Hogg, Melinda Blau

    oraz

    "Pierwszy rok życia dziecka"

    Ja mam te dwie i jestem zadowolona.

    am, maja89waw, Iwo lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 24 lipca 2014, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo wrote:
    Lolka mam to samo,dzis po poludniu 2 h wiszenia na cycu i padl dopiero po 40 ml mm.A tez juz nie dokarmialam. Daj znac co na to doradca laktacyny, moj na urlopie....ehhh ten sezon urlopowy

    Napisałam na stronce wczesniej :)

    Iwo lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 24 lipca 2014, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am mi powiedziano, że jak tylko dostarcze akt urodzenia to będzie pierwsza wypłata. Księgowa mojej pracowaczyni w końcu wielmożnie wyrejestrowała mnie i złożyła ten pit Z-3, jeżeli złożyłaś wniosek o urlop macierzyński i wszystkie te dokumenty są już złożone przez pracodawcę łącznie z aktem to już pieniądze powinnaś mieć.

    Polecam zarejestrowanie się w zus. Potrzebne jest do tego konto na www.epuap.gov.pl. Ja sobie założyłam, potem poszłam do ZUS gdzie mi założono konto i na www.zus.pl sprawdzam sobie wszystkie wnioski i kiedy będzie przelew. Trochę załatwiania na początku z tym jest ale potem z domku możesz sobie lookać :)

    Lolka dzięki za wyjaśnienie o tych kanalikach :)

    Co do książek mam te same pozycje i też je goraco polecam

    am lubi tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 24 lipca 2014, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja chyba muszę założyć sobie takie konto. A nie orientujesz się właśnie jak Zus to wypłaca za lipiec w lipcu, czy za skończony miesiąc w kolejnym, czyli za lipiec w sierpniu.

    Już chwilę temu wszystkie dokumenty złożyłam w pracy, mam nadzieję że już to wysłali do ZUS, a jeszcze nie wiem jak to będzie z tą wypłatą, bo jeszcze czekam na sprawę w sądzie z nimi, obym choć z macierzyńskim nie miała problemu.

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 24 lipca 2014, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maja89waw wrote:
    U nas nadal położnej nie było. Udało mi się wczoraj zdobyć numer do niej ale dzwonie od rana i numer nie odpowiada ;( W zasadzie to zastanawiam się czy w ogóle ona mi jest do czegoś teraz potrzebna. Bardziej przydałaby mi się zaraz po powrocie do domu, miałam wtedy mnostwo pytań - a teraz z małą już się na tyle poznałyśmy, że chyba jest ta położna zbędna.

    Z drugiej strony ona ma obowiązek sprawdzić czy dziecko ma odpowiednie warunki. A jakby była jakaś rodzina patologiczna ? Wóda, brud, syf i taka położna nie przyjdzie ??? Nawet nie chce myśleć ! Pani w recepcji powiedziała mi, że ta położna wychodzi z założenia, że jak rodzice przyjdą na wizytę do pediatry to znaczy, że się interesują i wszystko jest ok. Zastanawiam się czy nie zrobić problemy tej położnej ze względu na inne przyszłe matki...

    A jakby się trafiła jakaś młoda samotna matka ? Na pewno takiej wizyty bardzo by potrzebowała. Denerwuje mnie takie podejście !

    Kochana, a możesz mi napisać dokładnie jakie zelazo bralas i w jakich dawkach. Ja też mam mało krwi po porodzie, ale w szpitalu niczego mi nie przepisali :-(

    Co do spacerku, nam pediatra radziła po 2 tygodniach od narodzin, ale słyszałam, że dziewczyny wychodzą nawet zaraz po wyjściu ze szpitala. My byłyśmy rzeczywiście po 2 tygodniach na pierwszym spacerze. Nie długo 30 minut, ale codziennie wydłużamy pobyt na świeżym powietrzu :)

    Co do witamin ja na wypisie ze szpitala mam wpisane omega med pregna 2 tabletki na dobę ( to są te witaminy DHA) i jeszcze oprócz tego biorę żelazo - ale ja miałam niedokrwistość po porodzie i to dlatego.

    Kurcze co z Karolą ? Też już się zaczynam martwić...

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 24 lipca 2014, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możesz mi napisać jakie zelazo dokładnie bralas i w jakich dawkach?

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • zabuszka Autorytet
    Postów: 1076 717

    Wysłany: 24 lipca 2014, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam oczko od wyjsca ze szputala ropialo nie strasznie ale jednak a dzis ptzyszla do mnie wyprawka dla dziecka z biedronki super rzeczy i dosc.sporo tak ze bardzo poprawiilo mi to humor

    1e6e393edd.png

    cb8576b8d0.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 24 lipca 2014, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 21:24

    lolka83, am lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 24 lipca 2014, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny serio kiedy ostatni raz karola pisała? Nie wiem, nawet jak urodzila, to by sie tyle nie odezwala?
    Chyba ze nie ma tam neta...hmmm

    Iwo lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 24 lipca 2014, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Dziewczyny serio kiedy ostatni raz karola pisała? Nie wiem, nawet jak urodzila, to by sie tyle nie odezwala?
    Chyba ze nie ma tam neta...hmmm

    Właśnie popatrzyłam - pisała 19 lipca wieczór ....
    Nie wiem Camilia też nic nie pisze.... chyba ona jako jedyna może mieć jakieś wieści, żałuję że nie wzięłyśmy od Karoli nr tel.

    Iwo lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 24 lipca 2014, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikulka wrote:
    Możesz mi napisać jakie zelazo dokładnie bralas i w jakich dawkach?

    Sorbifer durules dwa razy dziennie po jednej tabletce. Nadal biore i morfologie mam idealną.

    Am nie mam pojecia, jak jutro zloze akt urodzenia to powiedzieli ze natychmiast wyplaca. Osatnie zwolnienie mialam do 30 czerwca i za to mi wyplacili. Wiec pewnie wyplaca teraz za część lipca tak sądze. Raczej do przodu nie płacą.

    am, mikulka lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 24 lipca 2014, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamusie jak wyglądają Wasze kupki Dzieciaczków....troche moze dziwne pytanie,ale jak Jas nie robił kupki 3 dni, tak dzis ma hm biegunkę...ciężko to nazwac bo juz 5 kupke robi, nie jest zbita raczej wodnista i teraz znowu sie martwię czy wszystko z nim dobrze....

    jak kupki nie ma to źle a jak już jest to wodnista-musztardowa z białymi grudkami od mm i nie za dobrze, chyba ze ja już panikuje

    Paula55 lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 24 lipca 2014, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xe.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 21:24

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 24 lipca 2014, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JA dzis pierwszy raz po porodzie wyskoczylam sama do galerii :) Mąz z mała na spacer wyszli. Co prawda na godzinkę, ale zakupilam w rossmann pare rzeczy dla malej oraz w cc na wyprzedazy 3 pary butów :)
    Chyba najszybsze zakupy w zyciu :)
    Ale dobrze mi to zrobilo...moja dziś wali takie wielkie bąki, że masakra, ciekawe od czego, hmmm...
    Przy tym wlasnie poplakuje, wiec troche mi jej zal...mama nadzieje, ze dlugo to nie potrwa...

    Iwo, am lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • ewelina84 Autorytet
    Postów: 392 323

    Wysłany: 24 lipca 2014, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    "Język niemowląt"
    Autor: Tracy Hogg, Melinda Blau

    oraz

    "Pierwszy rok życia dziecka"

    Ja mam te dwie i jestem zadowolona.
    też mam te książki:)

    am lubi tę wiadomość

  • ewelina84 Autorytet
    Postów: 392 323

    Wysłany: 24 lipca 2014, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co do żelaza to przy karmieniu piersia kazali mi brać ascofer bo sorbifer durules przy karmieniu się nie bierze ale czy to prawda to nie wiem.

    mikulka lubi tę wiadomość

‹‹ 331 332 333 334 335 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak czuć się wygodnie w każdych warunkach? Cykl menstruacyjny bez tajemnic

Przeczytaj, co dzieje się w poszczególnych fazach cyklu oraz jaki może to mieć wpływ na kobiecy organizm. Sprawdź, jak możesz zadbać o swój komfort fizyczny i psychiczny na przestrzeni cyklu menstruacyjnego. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ