X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze Karola, to sie nacierpiałaś... Ja też fatalnie wspominam swój poród.. Tak w ogóle dzisiaj mi sie śniło, że byłam w drugiej ciąży i że mam skurcze.. I byłam przerażona, że znowu to będę przeżywać... Ale mamy nasze księżniczki ;)) więc jest nagroda za to cierpienie ;))

    am lubi tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • zabuszka Autorytet
    Postów: 1076 717

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co do wzdec to u nas lepszy od koperku jest rumianek po koperku chyba bylo jeszcze gorzej

    1e6e393edd.png

    cb8576b8d0.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola dobrze, że jestes z nami :*

    Wiki nasza też ponoc czysty mąz, ja sie naprawde dopatruje co ma ze mnie...i jakos nie moge sie dopatrzyc :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2014, 13:39

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja stwierdzilam, ze moja dieta jest do dupy :) za mało błonnika i warzyw swiezych.
    Wyslalam meza na bazar po zdrowe jedzenie, od dzis zaczynam :P
    Stanelam na wadze, 5 kg brakuje do poprzedniej wagi, kurka, moze sie jakos uda jeszcze wrocic nim zaczne cwiczenia :)


    ps. Wiecie, coś dziwnego od kilku dni jakbym czula jajniki, chyba że macica sie obkurcza, czesto w czasie karmienia mnie bola, czyzby oksytocyna sie wytawrzala i takie akcje..dziwnie... w piatek zapisalam sie na kontrole do ginia, wiec zobacze co powie.


    Pojawily sie chyba u mnie hemoroidy, czyli mnie tez to nie omineło :(
    Co prawda nie krwawią, ale widze taki obrzek, jeden wiekszy bo wyczuwam kuleczke, eh, zapisalam sie do lekarza na srode, ale co mozecie na to polecic...?
    fuck ;/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2014, 14:05

    karusia lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola-dobrze Cie rozumiem bo sama wciaz jestem w szpitalu. Ten okres tutaj po porodzie to jest chyba najgorszy czas w moim zyciu- szczegolnie, ze Szymka tu ze mna nie bylo przez tydzien!

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze BiB a co się dzieje ?
    U mnie 9 kg na minusie, 6 do zgubienia, ciekawe jak mi to pójdzie...
    Hemoroidy u mnie wyszły przy porodzie, polecam masc i czopki posterisan.

    lolka83 lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W skrocie:poczatkowo maly mial podwyzszone Crp spowodowane infekcja okoloporodowa. Dostawal przez tydzien 2 antybiotyki. W obawie,ze zarazi inne niemowlaki wsadzili go do inkubatora. W miedzyczasie dopadla go zoltaczka. Od wczoraj Szymek jest juz ze mna,a dzis uslyszalam, ze jutro mozemy isc do domu. Niestety ja mam problem ze swoja rana po cc- od dwoch dni saczy sie z niej cos obrzydliwego,wiec zrobili mi posiew i wlaczyli antybiotyk. Nawet nie pytam kiedy planuja mnie wypusic do domu bo nie chce sie zalamywac.

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bib trzymaj się, już tyle dalas rade wiec już musi być dobrze...sciskam

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola dzieki, zakupie.

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB bądź dzielna, trzymam kciuki byś szybko wyszła do domu.

    Karola ja tez ten czas w szpitalu wspominam fatalnie.

    Co do wagi to schudłam 11kg więc jestem lżejsza o 9 kg niż przed ciążą :-)
    Dziewczyny a powiedzcie ile po porodzie miałyście krwawienie? U mnie dzisiaj 12 dzień i jednego dnia lekko krwawię, innego tylko plamienie ale cały czas jest.

    lolka83 lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    BiB bądź dzielna, trzymam kciuki byś szybko wyszła do domu.

    Karola ja tez ten czas w szpitalu wspominam fatalnie.

    Co do wagi to schudłam 11kg więc jestem lżejsza o 9 kg niż przed ciążą :-)
    Dziewczyny a powiedzcie ile po porodzie miałyście krwawienie? U mnie dzisiaj 12 dzień i jednego dnia lekko krwawię, innego tylko plamienie ale cały czas jest.


    U mnie w 3 tyg zaczelo zanikac powoli.
    Pieknie z waga, mi zostalo 5kg do wagi wyjsciowej :/

    Camilia lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem 2 tyg i 1 dzień po porodzie i też po malutku krwawienie ustaje. Schudłam juz 12 kg i zostało tylko 4 do mojej wagi.
    Malutka dzisiaj pierwszy raz miała problem z kupką, ale na szczęście po kilku godzinach zrobiła. Byłam w aptece i dostałam na to herbatkę koperkowa hipp i krople delicol. Pani powiedziała, że są skuteczne. Macie może jakieś doświadczenie z tymi kroplami? Mam nadzieję, że teraz będzie juz z kupką ok, ale pytam na wszelki wypadek ;-)

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB trzymaj się, dużo zdrówka życzę.

    Co do krawienia jak mam jeszcze takie plamienie niewielkie, ale cały czas jest.

    U nas brzuch daje popalić cały czas, wczoraj wieczór spokój, w nocy mało spania i długie dwugodzinne czuwanie. Nie wiem czy to przez te upały, czy co ale znów Mały śpi krótko w nocy, niecałe 3 h, a potrafił już do 5 przesypiać...
    Dziś od południa brzuszek boli, więc płacz, prężenie, ja już czytam ile to jeszcze może potrwać bo nie wiem, kończą mi się pomysły na uspokajanie dziecka. Zresztą coś działa dziś a jutro już nie daje efektu. A najbardziej przeraża mnie to że czasem nic nie działa, Mały po prostu nie daje się uspokoić i płacze aż się zachodzi :( Wczoraj chwilę ulgi przyniosła suszarka, bo ciepło na brzuszek plus szum suszarki i było spanie. W nocy też używałam, a dziś w dzień już nie działało.
    Powiedzcie mi czy Wasze dzieci też tak mało śpią? Bo u nas nie dość że kiepsko w nocy, to jeszcze w dzień to jest maksymalnie dwa spania, jedno do 2 godzin, a drugie w porywach do 3.

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikulka wrote:
    Ja jestem 2 tyg i 1 dzień po porodzie i też po malutku krwawienie ustaje. Schudłam juz 12 kg i zostało tylko 4 do mojej wagi.
    Malutka dzisiaj pierwszy raz miała problem z kupką, ale na szczęście po kilku godzinach zrobiła. Byłam w aptece i dostałam na to herbatkę koperkowa hipp i krople delicol. Pani powiedziała, że są skuteczne. Macie może jakieś doświadczenie z tymi kroplami? Mam nadzieję, że teraz będzie juz z kupką ok, ale pytam na wszelki wypadek ;-)

    Ja tez mam te krople, nie wiem czy dzialaja, bo to na nietolerancje laktozy. Jeszcze nie probowalam.
    Na razie w przypadku probelmu z kupka dawalam bobotic i koperek. masaze i rowerek.

    mikulka lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jas tak samo malo spi w dzien, dzis spal mi ok 15 min o 13 i max godzine od 16.30 a tak prezy sie i placze lub czuwa z oczkami jak 5 zl eh, suszarke tez wlaczalam ale on libe, sprobuje dzis na zywa.



    Ja nadal krwawie, lekko ale jest szczegolnie kiedy piers podaje a to juz 3tyg po porodzie.

    Delicol mialam, tez pani w aptece dala ale saalu jie bylo i problem z kupka zostal. Slyszalam o debridat ale to na recepte....wczoraj czopek dalam i kupka byla po 10 min, dzis znowu problem eh...
    am wrote:
    BiB trzymaj się, dużo zdrówka życzę.

    Co do krawienia jak mam jeszcze takie plamienie niewielkie, ale cały czas jest.

    U nas brzuch daje popalić cały czas, wczoraj wieczór spokój, w nocy mało spania i długie dwugodzinne czuwanie. Nie wiem czy to przez te upały, czy co ale znów Mały śpi krótko w nocy, niecałe 3 h, a potrafił już do 5 przesypiać...
    Dziś od południa brzuszek boli, więc płacz, prężenie, ja już czytam ile to jeszcze może potrwać bo nie wiem, kończą mi się pomysły na uspokajanie dziecka. Zresztą coś działa dziś a jutro już nie daje efektu. A najbardziej przeraża mnie to że czasem nic nie działa, Mały po prostu nie daje się uspokoić i płacze aż się zachodzi :( Wczoraj chwilę ulgi przyniosła suszarka, bo ciepło na brzuszek plus szum suszarki i było spanie. W nocy też używałam, a dziś w dzień już nie działało.
    Powiedzcie mi czy Wasze dzieci też tak mało śpią? Bo u nas nie dość że kiepsko w nocy, to jeszcze w dzień to jest maksymalnie dwa spania, jedno do 2 godzin, a drugie w porywach do 3.

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze Dziewczyny ale wy lecicie z wagi...ja minus 7 kg i stoje, jeszcze 9 kg do wyjsciowej wagi i stoje w miejscu, mimo iz wysaje mi sie,ze jem bardzo niewiele.
    Kazdy mowi, ze nie widac tych 9 kg.

    A myslicie o pasie poporodowym??

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    Delicol mialam, tez pani w aptece dala ale saalu jie bylo i problem z kupka zostal. Slyszalam o debridat ale to na recepte....wczoraj czopek dalam i kupka byla po 10 min, dzis znowu problem eh...

    My od czwartku wieczór podajemy ten debridat, mam nadzieję że zadziała, jest to na pewno smaczne bo Mały chętnie pije z łyżeczki :) a lekarka mówiła żeby nie oczekiwać szału po kilku dniach tylko z tydzień sobie dać, naprawdę liczę że to zadziała.
    U nas z kupami jest tak, że Mały płacze bo nie może zrobić, a potem jak już jest to ledwie się w pampersie mieści ;)

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała ma tydzień, więc inne problemy na tym etapie. Generalnie pierwsza nocka naprawdę spoko, po południu zaczął się szał, chyba jest jej gorąco po prostu. Kupki robi, pruta, a od kilku godzin nie chce spać, nawet po jedzeniu :( musimy ją wykąpać, bo przez przenoszenie ciąży skóra jej schodzi, do tego ma rumień niemowlęcy :( a w szpitalu nie kąpali...
    aż się boję tej kąpieli, no i nocki dzisiejszej też się boje...

    Iwo lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 21:09

    Karola:) lubi tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojej Julci też schodzi skóra szczególnie na stopach ale niczym jej nie smaruje w te upały, kąpie tylko w oilatum.

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
‹‹ 347 348 349 350 351 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ