X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Natalia buźkę też octeniseptem czy tylko ciałko?
    Tam gdzie wyskoczy, jak na buzi to na buzi, jak na ciele to na ciele.
    Co do tego płaczu to :
    http://twoj-niemowlaczek.com.pl/dlaczego-placzesz.php#dalej
    Ja dopiero niedawno odkryłam że mój Francek płacze ze zmęczenia bo za dużo wrażen :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2014, 15:04

    lolka83 lubi tę wiadomość

  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wiem, że jestem daleko w tyle jak na razie z moją dzidzią. Bo dopiero w sumie drugi dzień w domku, ale doradzcie mi, jaki macie patetnt na spacer?
    Czy Wasze dzieci w wózku chętnie jeżdzą? Chcieliśmy dzisiaj zaliczyć pierwszy spacerek, ale na chwilę obecną to wyobrażam sobie to tylko wtedy, kiedy mała się porządnie naje i zaśnie w głęboki sen. Bo tak to opcji nie ma, chwilę leży, marudzi, chce na rączkę,do cycka, więc nie ma mowy o spokojnym jeżdżeniu. Jak Wasze maleństwa?
    Aha, i czy stosujecie smoczki?

    A tak w ogóle to kocham ją tak bardzo, że nie wyobrażam sobie już życia bez niej...
    Nie ma większej miłości niż miłość matki do dziecka <3
    U nas dzisiaj pierwsza rocznica ślubu :) i już mamy wszytko :)

    am, Camilia, Iwo, lolka83, Plumb80, Paula_29, misia_k1 lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 20:30

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula octeniseptem dokaldnie na buzke,tak zalecila mi pediatra, ja przegapiałam i maleje sie roznioslo, jednego dnia jest ok, innego buzka wysypana...eh :( Im cieplej tym jej to bardziej wyskakuje.

    My od wczoraj sajgon...Mala pieknie zansela ok 23 odlozylam ja do lozeczka i zaczely sie baki, jaki do tego placz, dopiero zasnela mi w lozku ok 2 :( dopiero wtedy ja przenioslam do lozeczka...
    Pospala chyba do 6.30 i karmienie, znow jeczala, wiec zostala u nas, spala z przerwam i na jeczenie i placz, niestety, od 10 plakala co chwila sen i znow placz, co chwila chciala cyca, ale jak wzielam do odbicia to czesc zwymiotowala, dalam jej koperek z woda, od tego czasu duze baki sie zaczely, juz mialam dosc, w nocy srednio wyspana, a od rana to samo :(
    Udalo mi się ja uspac ok 14, do tej pory spi, ale przez sen slysze ze poplakuje i sie napina i znow zasypia...
    Mega smierdzace te baki sa, kupki robi od kilku dni male, ale sa co kilka godzin, raczej normalne, na pewno nie twarde...

    Teraz mam chwilke, bo ona jeszcze spi, a ja sie zastanawiam czy jej tego delicol nie podac, oj dziewczyny, jesli nam sie zaczely kolki to ja wymiekam... :/ nie wiem znow czy cos zjadlam czy to po porstu bez przczyny...

    Dwa pytania robicie cos z paznokciami, bo mala co chwila sobie cos nimi robi, bo jak sie tak wije to po buzce jezdzi :(

    Czy czyscie nosek i czym?

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Dziewczyny, wiem, że jestem daleko w tyle jak na razie z moją dzidzią. Bo dopiero w sumie drugi dzień w domku, ale doradzcie mi, jaki macie patetnt na spacer?
    Czy Wasze dzieci w wózku chętnie jeżdzą? Chcieliśmy dzisiaj zaliczyć pierwszy spacerek, ale na chwilę obecną to wyobrażam sobie to tylko wtedy, kiedy mała się porządnie naje i zaśnie w głęboki sen. Bo tak to opcji nie ma, chwilę leży, marudzi, chce na rączkę,do cycka, więc nie ma mowy o spokojnym jeżdżeniu. Jak Wasze maleństwa?
    Aha, i czy stosujecie smoczki?

    A tak w ogóle to kocham ją tak bardzo, że nie wyobrażam sobie już życia bez niej...
    Nie ma większej miłości niż miłość matki do dziecka <3
    U nas dzisiaj pierwsza rocznica ślubu :) i już mamy wszytko :)

    Wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy ślubu :)
    Karola ja do tego czasu zawsze na spacer chodzę ze śpiącym najedzonym dzieckiem :) póki co boję się inaczej, bo jednak te okresy czuwania są zaskakujące i często przepełnione płaczem.
    A co do smoczka to ja akurat nie stosuję, ale jakby Mały go łapał to na pewno bym mu dała, taki uspokajacz zakładam czasem bardzo pomaga :)

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Czy Wasze dzieci w wózku chętnie jeżdzą? Chcieliśmy dzisiaj zaliczyć pierwszy spacerek, ale na chwilę obecną to wyobrażam sobie to tylko wtedy, kiedy mała się porządnie naje i zaśnie w głęboki sen. Bo tak to opcji nie ma, chwilę leży, marudzi, chce na rączkę,do cycka, więc nie ma mowy o spokojnym jeżdżeniu. Jak Wasze maleństwa?
    Aha, i czy stosujecie smoczki?


    Moja zazwyczaj spi w wozku, ale roznie czasem sobie oglada, ale sa dni kiedy kilka kółek w parku i juz placz...chyba najlepiej jak jest niewsypana ale najedzona, wtedy jak padnie to mozna z nia jezdzic i jezdzic :P

    U nas smoczek uzywamy, jednak powiedziano nam, że po 2-3 tyg najlepiej go uzywac juz na stale, bo wtedy nie zaburzy odruchu ssania.
    Mala ma mega potrzebe ssania, my ten wubba nub mamy co pisalam wczesniej:
    http://fafus.wordpress.com/2012/11/01/wubbanub-czyli-smoczek-niezwykly/

    Oczywiscie nie przeginamy, ale jak trzeba uspokoiic czy uspac, czesto pomaga.
    Inny ktory mamy i jest ok, to lovi.

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia nie miej wyrzutów sumienia w związku ze spaniem z dzieckiem w łóżku. Ja też tak robię i nie widzę w tym nic złego. Maluszki potrzebują naszej bliskości i przyjdzie jeszcze czas na spanie tylko we własnym łóżeczku.
    Karola ja na spacer biorę Małą po jedzeniu to wtedy przeważnie zasypia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2014, 09:53

    misia_k1 lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka ja jeszcze nie obcinalam Małej paznokci ale widzę, że niedługo nas to czeka i powiem szczerze, że trochę mam stracha. Nosek raz dziennie traktuję sterimarem baby. Czy Wasze dzieci też mają lekko zapchane noski?

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Lolka ja jeszcze nie obcinalam Małej paznokci ale widzę, że niedługo nas to czeka i powiem szczerze, że trochę mam stracha. Nosek raz dziennie traktuję sterimarem baby. Czy Wasze dzieci też mają lekko zapchane noski?
    Moja mała ma też lekko nosek zatkany. Trochę tak pochrapuje jak się budzi lub przeciąga. Ale to raczej katar ani sapka nie jest, bo przy piersi oddycha spokojnie przez nosek. Myślę, że może się jeszcze czyści? ? Zapytam jutro położną. Paznokcie również nadają się do obciecia, bo buzke Jula ma już cała podrapaną.

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka współczuję i rozumiem co przeżywasz i jeśli chodzi o płacz nie do uspokojenia i niewyspanie. U nas trochę spokoju było, a teraz od nowa, mąż lula Małego a on i tak płacze, a ja na wymianę z nim jem obiad, już myślę o wieczorze, nocy i się boję co to będzie .....

    Noska nie czyszczę niczym, Mały często kicha i tym samy oczyszcza nosek.
    Paznokcie raz obcięła nam położna na wizycie, ale ja teraz muszę zakładać łapki, bo zostały i tak małe sztyleciki, a przy takich wierzganiach i napinaniach Mały tak macha rękami że podrapał by się cały. Jak byliśmy u lekarza ostatnio i nie miał łapek, próbowałam go uspokoić z płaczu zdrapał mi cały dekolt.

    Lolka podawałaś kiedyś link chyba z allegro do smoczka takiego podobnego do tego z maskotką, masz go jeszcze, bo ten lovi też się nie nadaje, a może ten by podszedł.

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 20:30

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka ja już dwa razy obcinałam, tak szybko rosną, a dziś znowu się drapie

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NataliaK wrote:
    Tam gdzie wyskoczy, jak na buzi to na buzi, jak na ciele to na ciele.
    Co do tego płaczu to :
    http://twoj-niemowlaczek.com.pl/dlaczego-placzesz.php#dalej
    Ja dopiero niedawno odkryłam że mój Francek płacze ze zmęczenia bo za dużo wrażen :)

    Natalia ja się przysłuchuje ale nie mogę odróżnić czasem tego głodowego od zmęczeniowego, niby przekonana jestem, że to zmęczeniowy bo tak na to wskazuje a jednak mała szuka jak dzięciołek piersi, nie wiem co wtedy. jeszcze sprawa prosta jak jadła 2, 3 h temu, ale jak jadła godzinę wcześniej, nie wiem co to oznacza, czy ona nadal głodna, czy jednak zmęczona

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo, Paula i czy w takich sytuacjach o których piszecie przystawiacie dzieci tak jak chcą do piersi na jedzenie/picie ?

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak sie obudzila wzielam ja do piersi. Dalam krople delicol i poszlismy na spacer. Pod koniec zaczela marudzic. Sprawdzilismy pieluche a tam kupa taka jak z dwoch dni. Robila ostatnio takie male. Wiec nie wiem czy to nie byla przyczyna...nie wiem czy pomogly krople czy wczesniejsze zabiegi. Ciekawe czy bedzie ciag dalszy czy bedzie cisza.

    iwo kolki zazwyczaj po miesiacu. U nas wczesniej nic nie bylo. Mam nadzieje, ze to sporadyczne akcje ...

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    Iwo, Paula i czy w takich sytuacjach o których piszecie przystawiacie dzieci tak jak chcą do piersi na jedzenie/picie ?

    U mnie ostatnio tez takie sytuacje. Godzina i znow dzieciol. Przystawiam moze pic sie chce bo upaly. Dalam koprek z woda przy okazji brzuszka i to jakby pomoglo z dzieciolkiem :)
    Moja koleżanka kilka razy dziennie daje po trochu wody bo mala ciągle chce do piersi, nie wiem czy to dobry pomysł...ja daje ten koperek z wodą raz dziennie odkąd ma problemy z brzusiem...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2014, 21:03

    am, Camilia lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    U mnie ostatnio tez takie sytuacje. Godzina i znow dzieciol. Przystawiam moze pic sie chce bo upaly. Dalam koprek z woda to jakby pomoglo z dzieciolkiem :)

    Ja wlałam do dzióbka herbatkę i za trzy minuty była cała zwymiotowana na bodziaku, a cycek i tak musiał być ...

    lolka83 lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    Ja wlałam do dzióbka herbatkę i za trzy minuty była cała zwymiotowana na bodziaku, a cycek i tak musiał być ...

    Eh nie wiem. Probuj piers lub smoka nie ma wyjscia.

    am lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • zabuszka Autorytet
    Postów: 1076 717

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj synek zazwyczaj usypia w wozku i ogolnie jak go wytelepie w num to kupka sie pojawia jak po jezdzie autem. Ja tez dzis mam 1 rocznice . Do noska mam sol morska czasem uzywam ale rzadko .a co do paznokci to ja obcinam tymi mala obcinaczka ktora byla w zestawie dla mnie lepsza od nozyczek no dzis to i rece i nozki zalatwilam juz nie pamietam ktory raz bo pasowaloby ze 2 razy w tyg zeby sobie krzywdy nie zrobil no i zawsze na spiocha

    am lubi tę wiadomość

    1e6e393edd.png

    cb8576b8d0.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 20:30

    am, Paula_29 lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
‹‹ 349 350 351 352 353 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 sposobów jak zwiększyć inteligencję swojego dziecka jeszcze w brzuchu!

Czy wiesz, że na poziom inteligencji swojego dziecka możesz mieć już wpływ podczas ciąży? Połączenia nerwowe w mózgu dziecka tworzą się już na etapie życia płodowego. Stymulację neuronów w mózgu dziecka mogą zwiększać pewne aktywności. Sprawdź, co robić lub czego unikać, aby zadbać o optymalny rozwój mózgu Twojego dziecka! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ