X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Połozna porazka...jej wiedza jest chyba na nizszym poziomie niz moja na temat pielegnacji dziecka... np. jej zdaniem kupka zolta-musztardowa to smółka - szok.

    wybudziła mi mala i od tego czasu jest niespokojna i wisi na cycu non stop.

    lolka83 lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka Ty masz ten smoczek Avent Soothie, który podałaś w linku czy Wubbanub?, bo już się pogubiłam :)

    My co weekend staramy się zabierać małą gdzieś do znajomych z ogrodem :D Nie ma nic lepszego niż świeże powietrze i naturalny cień drzew dla takiego malucha... Dwa tygodnie temu byliśmy u znajomych na Białołęce - po karmieniu spała w ogrodzie w wózku 5 h ! aż się martwiłam czy aby wszystko jest ok :) Wieczorkiem przed kąpaniem trochę się pobawiłyśmy, o 20 jak zwykle kąpanie, jedzonko, bajka i usnęła rewelka. Wczoraj pojechaliśmy na działkę do teściów i to samo ! Wyjęliśmy ją z auta dostałą cyca, spała ponad 3 godziny, cyc i znowu 3 godziny. W mieszkaniu rzadko mi tak długo śpi... max 2 godzinki i często się awanturuje, ale zauważyłam, że chyba pomału interesuje się otoczeniem i noszenie na ramieniu ją uspokaja, przed chwilą nawet tak zasnęła, ale nosiłam ją z 20 minut minimum.

    Jak ją trzymam na udach, siedzę i się do niej uśmiecham to często odwzajemnia uśmiech :) Bezcenne... jednak wiem że to jeszcze nieświadomy uśmiech ;)

    Mąż kupił Huggisy i powiem wam, że jestem zniesmaczona... Niby bawełna itd. polecane, że najlepsze dla niemowlaków a za każdym razem wylewa jej się z tej pieluchy... Nie wiem czy ja je źle zakładam czy o co chodzi ale z tymi Pampers premium nie miałam takich problemów.

    Am - ja w piątek wymiękłam i dałam małej jeszcze raz tego smoka i wiecie co ! załapała :D ale byłam szczęśliwa... ogarnęłam mieszkanie przed weekendem i wzięłam ją potem trochę bo miałam wyrzuty sumienia :P Oczywiście wypadał jej średnio co 5 minut ale wkładałam na nowo i ssała pięknie, Jednak widzę, że coś z tym skoczkiem jej nie tak bo nie zasysa go całkiem tylko słychać takie mlaskanie... Chyba kupie tego Lovi lub ten Avent Soothie, który poleca Lolka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2014, 13:46

    lolka83, am, Paula_29 lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy Wubbanub jak pisałam juz wiele razy wczesniej, dajemy na zmiane z Lovi :)

    Ten soothie to ponoc odpowiednik bez maskotki, nie wiem nie probowalam czy ok...

    Maja mnie zastanwia jak to jest z ta bajka? czytasz jej, ona slucha, jakos nie moge tego ogarnac, moja by zaraz chyba plakala itd...sama nie wiem :)
    Może masz jakies lepsze podjescie... chyba, ze sama wyprobuje :P

    My mamy blisko tesciow z domem, ale jeszcze do nich nie bralismy malej, z tydzien, dwa poczekam, tam dwa koty, pies, chwilke chce sie wstrzymać.

    ja kupiłam na sprobowanie rossmanna beabydream czy cos takiego i jestem mega zadowlona, chyba kupie wiecej :P

    maja89waw, am, Karola:) lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Połozna porazka...jej wiedza jest chyba na nizszym poziomie niz moja na temat pielegnacji dziecka... np. jej zdaniem kupka zolta-musztardowa to smółka - szok.

    wybudziła mi mala i od tego czasu jest niespokojna i wisi na cycu non stop.

    U mnie położna po moich telefonach przyjechała łaskawie jak Lilka skończyła 3 tygodnie ! Też bardzo niski poziom wiedzy, miałam wrażenie, że najchętniej to wyszłaby po 3 minutach..

    Najlepiej to dzwonić chyba do tych poradni, ja dostałam taką kartkę z telefonami do różnych specjalistów i poradni. Też taką masz ? Wydaje mi się, że oni najbardziej pomagają, bo te niektóre położne to porażka na prawdę...

    Pytanie do Iwo, ty szczepisz w II miesiącu tymi szczepionkami 6 w 1 tak ? Wiem, że już gdzieś o tym pisałaś ale ciężko na tym forum znaleźć to czego się szuka :) Jaki był powód Twojego wyboru ?

    lolka83 lubi tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    My mamy Wubbanub jak pisałam juz wiele razy wczesniej, dajemy na zmiane z Lovi :)

    Ten soothie to ponoc odpowiednik bez maskotki, nie wiem nie probowalam czy ok...

    Maja mnie zastanwia jak to jest z ta bajka? czytasz jej, ona slucha, jakos nie moge tego ogarnac, moja by zaraz chyba plakala itd...sama nie wiem :)
    Może masz jakies lepsze podjescie... chyba, ze sama wyprobuje :P

    My mamy blisko tesciow z domem, ale jeszcze do nich nie bralismy malej, z tydzien, dwa poczekam, tam dwa koty, pies, chwilke chce sie wstrzymać.

    ja kupiłam na sprobowanie rossmanna beabydream czy cos takiego i jestem mega zadowlona, chyba kupie wiecej :P

    Na początku czytałam jej przy cycu, karmiłam na leżąco więc ręce miałam w miarę wolne aby trzymać książkę :) ale teraz jak załapała ten smoczek to po karmieniu kładę ją na pół śpiącą do łóżeczka, podaje smoczek i czytam jej półszeptem. Praktycznie zawsze zasypia.

    am, lolka83 lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula a jak czesto uzywasz tego windi?

    lolka83 lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my dzis mamy 2 ga rocznice slubu, M zlozyl mi rano zyczenia jak z Jasiem bylam...,,widzisz 2 latka a juz mamy takiego slicznego synusia:)"

    lolka83, am, Karola:), Camilia, RewolucjaSięDzieje lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jakich chusteczek nawilżający używacie. ?.bo mam pampersa premium i sa super w porownaniu do babydreama i tesco..one takie suche są że szok.

    Lolka fajnie ze napisalas o tych pieluszkach babydream...a powiesz nam jaki kolor używasz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2014, 14:59

    lolka83 lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nam się trafiła jakaś spoko z przychodni ta polozna :)
    Pozniej sama do mnie wydzwaniala, a ja nie odbieralam bo bylam ciagle zajeta, poza tym, bylismy po badaniach, po konsultacji z pediatra i nie potrzebowałam jej pomocy.
    Byla na moim osiedlu tydzien temu to zadzownila domofonem czy ok, bo sie nie odzywam, w szoku bylam :P

    Misia wzielam jakies zolte newborn, musze pomyslec czy nie dokupic, tyle, ze jeszcze mam duzo pampersow, zreszta musze zobaczyc czy to cenowo sie oplaca :)

    Moja dostala koperku z woda 30 ml, pozniej piers, od 12.30 spi jak zabita...pewnie niedlugo sie obudzi :)

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy ślubu :)

    Ja akurat nie używam chusteczek, tylko miałam je w szpitalu i wróciliśmy z czerwona pupą, teraz płatki kosmetyczne i ciepła woda, potem lekkie smarowanie i nie ma problemów, oby tak dalej.

    A co do pieluch ja skończyłam pampersy 1 białe, byłam z nich bardzo zadowolona, teraz mam dady 1 ale nie bardzo mi pasują bo mam wrażenie że słabo się w nie wchłania zwłaszcza kupa :( przy zielonych pampersach 1 też miałam podobne wrażenie, a jak te babydream, dobrze wchłaniają?

    My znów w nocy średnio ze spaniem, dwie godziny czuwania, suszarka w użyciu ... teraz Mały śpi, ale coś mi się zdaje że już niedługo, a zasnął koło 14.

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo nie wiem czy dobrze pamiętam, ale chyba kiedyś pisałaś że jakieś polskie krople mają podobny czy nawet taki sam skład jak te sab simplex - które to były ?

    Ja teraz daję ten esputicon, ale wg ulotki można go dawać tylko 2x2 i mam wrażenie że jakoś to nic nie daje, myślałam nad espumisanem, bo niby to samo, ale jak patrzyłam na skład to jednak mają one inną tą substancję. Czy któraś z Was tego używa? Jak się ten espumisan dawkuje?

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza położna jest na urlopie i ten babsztyl jest w zastępstwie :(
    Nie dostałam żadnej kartki niestety z numerami do specjalistów. Przychodnie mam pod nosem i tam będę chodzić na wizyty na NFZ, ale chciałabym znależć lekarza pediatrę prywatnego, najlepiej który pracuje w szpitalu. Muszę popytać znajomych.
    Wiki śpi około 1,5 h, ale widzę, że już się robi niespokojna. Na schodzącą skórę ta "położna" poleciła cetaphil, używałyście może?

    Co do chusteczek, to w szpitalu zrobiło się odparzenie po tych z netto, wychwalanych na srokao, teraz używam fitti z biedronki i są moim zdaniem bardzo dobre, mam jeszcze pampersa ale nie zdąrzyłam użyć, bo jak mam chwilę czasu to przemywam wacikiem nasączonym przgotowaną wodą.

    Co do pieluch pampersy białe dla mnie porażka, ale może to ze względu na to, że są za małe, bo Wikunia ma odciśnięcia na nóżkach, a "2" jeszcze nie otworzyłam. Natomiast zielone jak najbardziej ok. W szpitalu były huugies, mniej chłonne, ale bardziej takie "naturalne" mi się wydawały. Dady jedną zakładałąm, ale chyba nie zwróciłąm uwagi jak ona się sprawdziłą więc nie wiem.
    Już prawie 16 a chciałabym jeszcze iść na krótki spacer chociaż, tak 17-18, zrobić jakieś zakupy będąc na nim, skoczyć do apteki. Później kąpanko :) .Jak mała zaśnie chciałabym poprasować. No ale zobaczymy, teraz świat kręci się pod malutką

    Maja, wjechałaś mi na ambicję z tym czytaniem bajek, nie wpadłam na to nawet!

    lolka83 lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha, moja mała zezuje troszkę, czy któraś ma ten problem? Trochę mnie to martwi, gdyż z mężem nie mamy żadnych wad wzroku, nikt w sumie w rodzinie nie ma. Niemowlaki, ponoć do 3 miesiąca mogą tak mieć, że jedno oczko ucieka... ?

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    Iwo nie wiem czy dobrze pamiętam, ale chyba kiedyś pisałaś że jakieś polskie krople mają podobny czy nawet taki sam skład jak te sab simplex - które to były ?

    Ja teraz daję ten esputicon, ale wg ulotki można go dawać tylko 2x2 i mam wrażenie że jakoś to nic nie daje, myślałam nad espumisanem, bo niby to samo, ale jak patrzyłam na skład to jednak mają one inną tą substancję. Czy któraś z Was tego używa? Jak się ten espumisan dawkuje?

    Moja lekarka kazala espumisan 5razy dziennie po 5kropelek...jak nie ma efektu to zwiekszac do 10.np 7..9...10.

    Chyba bobotic jest podobny do sab simplex, pamietam jak Iwo o tym pisala:),ale lepiej niech potwierdzi.

    Am u Nas tez ciezka nic od 22.30 do 2 brak snu.
    Jas teraz zasnal i wiecie spi na brzuchu!!!polizna byla i go tak ułożyła bo ma tendencję do spania tylko na prawej stronie, a teraz na lewej spi.
    Wiercil sie wiec go dałam na boczek...wyszlam, wracam a on siup i na brzuszku znowu

    Iwo lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Aha, moja mała zezuje troszkę, czy któraś ma ten problem? Trochę mnie to martwi, gdyż z mężem nie mamy żadnych wad wzroku, nikt w sumie w rodzinie nie ma. Niemowlaki, ponoć do 3 miesiąca mogą tak mieć, że jedno oczko ucieka... ?

    Spokojnie, moja też czasami robi zeza. Mam nadzieję, że niedługo się oczka ustabilizują ;-)

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do pieluch i chusteczek to my używaliśmy już pampersów białych i zielonych oraz dady i w sumie podobnie jestem ze wszystkich zadowolona. Pampersy białe jakieś takie najmniejsze i najdelikatniejsze z nich wszystkich były, dady najsztywniejsze ale nie podrażniły pupy Małej więc ok. W zanadrzu mam jeszcze rossmanowskie do wypróbowania. A co do chusteczek to jak na razie używam tylko tych z rossmana sensitive i jestem zadowolona, dla mnie są wystarczająco wilgotne. No i płatki kosmetyczne zwilżone wodą zawsze się sprawdzają :-)

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja zrobiłam Frankowi myjki do pupy z mikrofibry, mocze je w wodzie z dodatkiem kilku kropel olejku herbacianego i olejkiem do kąpieli lavery, brudne piore w pralce też z dodatkiem olejku herbacianego jak na razie jesteśmy zadowoleni

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co do pieluszek to używamy takich
    http://www.decoraliki.pl/1669,pieluchy-jednorazowe-dunskie-nieprasowane-(mniej-chemi).-newborni-2-4kg-50szt.html
    i dodatkowo otulacze kokosi newborn z wkladami milowi z mikrofibry lub bambusowe z firmy pupuś.

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 20:30

    maja89waw lubi tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Aha, moja mała zezuje troszkę, czy któraś ma ten problem? Trochę mnie to martwi, gdyż z mężem nie mamy żadnych wad wzroku, nikt w sumie w rodzinie nie ma. Niemowlaki, ponoć do 3 miesiąca mogą tak mieć, że jedno oczko ucieka... ?


    KOtek nie znam kolezanki ktorej dzizia nie zezowala, u nas to samo...lekarz mowi, ze do 3 miesiaca w ogole niczym sie nie przejmowac.
    My bylismy u okulisty z zapchanym kanalikiem, ptzy okazji zbadala wzrok, wszystko jest ok.
    Co do zeza powiedziala, ze nie ma sie czym przejmowac i na pewno wszystko minie :)

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
‹‹ 351 352 353 354 355 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 fascynujących faktów o ciąży, które poznasz dzięki aplikacji OvuFriend!

Jesteś ciekawa co czeka Cię w kolejnym tygodniu ciąży? Jak rozwija się Twój maluszek? A może chciałabyś na bieżąco śledzić objawy swojej ciąży i przyrost wagi na siatkach centylowych dopasowanych indywidualnie dla Ciebie? Sprawdź, co jeszcze fascynującego odkryjesz w trybie ciążowym w aplikacji OvuFriend! 

CZYTAJ WIĘCEJ