X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń:)

    misia_k1 lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny po cc mam do Was pytanie czy jakoś specjalnie dbacie o bliznę po zabiegu? Wcieracie może jakieś kremy, maści by zmniejszyć jej widoczność?
    Ja jak na razie codziennie psikam ją tylko octeniseptem ale zaczęłam się zastanawiać nad dalszą pielęgnacją.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2014, 19:45

    lolka83 lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:

    Pytanie, czy ktoras ma do polecenia dobra chuste?
    Zastanawiam sie nad chustowniem, bo jak ona tak sie wierci malo co moge zrobic w domu...

    jestem na etapie testowania chust, w pn wypozyczylismy kółkową ale nam nie za bardzo pasuje bo nie podtrzymuje dobrze dziecka w pozycji kangurka, zresztą zalecana jest do pozycji kołyskowej a Franek jej nie lubi lub na biodrze ale to dla dzieci które już siedzą a i tak trzeba jedną ręką podtrzymywać pupę, dzisiaj mam elastyczną ale jeszcze nie zakładaliśmy, dam znać jutro jak się sprawdza :)

    lolka83 lubi tę wiadomość

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniulka wrote:
    jestem na etapie testowania chust, w pn wypozyczylismy kółkową ale nam nie za bardzo pasuje bo nie podtrzymuje dobrze dziecka w pozycji kangurka, zresztą zalecana jest do pozycji kołyskowej a Franek jej nie lubi lub na biodrze ale to dla dzieci które już siedzą a i tak trzeba jedną ręką podtrzymywać pupę, dzisiaj mam elastyczną ale jeszcze nie zakładaliśmy, dam znać jutro jak się sprawdza :)


    Czytalam ze dla takich maluszkow najlepsza zwykłą, elastyczna na początku źle podtrzymuje kręgosłup, czekam na info :)

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Dziewczyny po cc mam do Was pytanie czy jakoś specjalnie dbacie o bliznę po zabiegu? Wcieracie może jakieś kremy, maści by zmniejszyć jej widoczność?
    Ja jak na razie codziennie psikam ją tylko octeniseptem ale zaczęłam się zastanawiam nad dalszą pielęgnacją.

    Tak od 2 tyg wcieram masc na blizny z silikonem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2014, 16:47

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Tak od 2 tyg wcieram masc na blizny z silikonem.
    A jaką konkretnie jeśli można wiedzieć? :-)

    lolka83 lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    A jaką konkretnie jeśli można wiedzieć? :-)

    od wczoraj ta z gemini: Scagel
    http://www.aptekagemini.pl/scagel-zel-na-blizny-19g.html

    wczesniej BLIZNASIL

    Camilia lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj dostałam chustę z pentelki elastyczną( dziewczyny na czerwcówkach kupowały ją). Tkaną o wiele trudniej jest wiązać i założyć, więc ja na początek elastyczną. Uczyła mnie wiązać koleżanka która była na warsztatach i tam polecali elastyczną na początek tyle, że z innej firmy. Małej się podobało, tatusiowi też:)

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Ja wczoraj dostałam chustę z pentelki elastyczną( dziewczyny na czerwcówkach kupowały ją). Tkaną o wiele trudniej jest wiązać i założyć, więc ja na początek elastyczną. Uczyła mnie wiązać koleżanka która była na warsztatach i tam polecali elastyczną na początek tyle, że z innej firmy. Małej się podobało, tatusiowi też:)


    paula to ja nie wiem, czytalam tutaj:

    http://www.kangurkowo.pl/webpage/jaka-chusta.html

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byliśmy z mała u pediatry i laryngologa aby wykluczyć zapalenie ucha (płacz przy przystawianiu do piersi). Wszytsko okej. Mała oczywiście od 3 godzin spokojna, bo przed tym zjadła około 40 minut. Zaraz się wybudzi, bo widzę że się kręci, już się boję nocy...

    lolka83 lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja ewidentnie ma dzis kolke :(
    Caly dzien prawie placze, w czasie snu spinala sie i budzial z placzem, chwilka jekow i znow spala...

    Dziewczyny ona caly dzien puszcza baki, kupy robi normalne, czy to znaczy, że sie odgazowuje czy to ewidentnie problem z brzuchem?
    Dzis pierwszy raz ma caly dzien z przerwami placz i gazy, co chwila, czy to kolka?
    Sama nie wiem czy te krople pomagaja czy jeszcze gorzej...
    OD wczoraj daje je ten dicoflor czy to moglo cos spowodowac, sama juz nie wiem :(
    Kurcze moze to od mleka, od poniedzialku duzo go pije i zbieglo sie tez w to w czasie wiekszej ilosci placzu i bakow :(

    tak mi jej zal :(

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Moja ewidentnie ma dzis kolke :(
    Caly dzien prawie placze, w czasie snu spinala sie i budzial z placzem, chwilka jekow i znow spala...

    Dziewczyny ona caly dzien puszcza baki, kupy robi normalne, czy to znaczy, że sie odgazowuje czy to ewidentnie problem z brzuchem?
    Dzis pierwszy raz ma caly dzien z przerwami placz i gazy, co chwila, czy to kolka?
    Sama nie wiem czy te krople pomagaja czy jeszcze gorzej...
    OD wczoraj daje je ten dicoflor czy to moglo cos spowodowac, sama juz nie wiem :(
    Kurcze moze to od mleka, od poniedzialku duzo go pije i zbieglo sie tez w to w czasie wiekszej ilosci placzu i bakow :(

    tak mi jej zal :(


    Współczuje Ci kochana i już się boję co będzie dalej, skoro ja w tej chwili tak przeżywam marudzenie małej, a ciągły płacz...jeny :(
    Z tego co ja czytałam i wiem, to może być wina mleka, na Twoim miejscu odstwaiłabym na jakiś czas.

    lolka83 lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka ja zaczęłam pić mleko bez laktozy z lidla lub biedronki i jest lepiej u nas. Podajesz też delicol?

    Co do chusty u nas położna polecała tkaną ze względu na koszty bo elastyczną mówiła, że używa się krócej, ale że też jest fajna

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa i koleżanka która pracuje na oddziale gastrologicznym dla noworodków radziła też by z masła zrezygnować, bo ma dużo laktozy, więc też już masło odstawiłam

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Moja ewidentnie ma dzis kolke :(
    Caly dzien prawie placze, w czasie snu spinala sie i budzial z placzem, chwilka jekow i znow spala...

    Dziewczyny ona caly dzien puszcza baki, kupy robi normalne, czy to znaczy, że sie odgazowuje czy to ewidentnie problem z brzuchem?
    Dzis pierwszy raz ma caly dzien z przerwami placz i gazy, co chwila, czy to kolka?
    Sama nie wiem czy te krople pomagaja czy jeszcze gorzej...
    OD wczoraj daje je ten dicoflor czy to moglo cos spowodowac, sama juz nie wiem :(
    Kurcze moze to od mleka, od poniedzialku duzo go pije i zbieglo sie tez w to w czasie wiekszej ilosci placzu i bakow :(

    tak mi jej zal :(
    Wiesz właśnie u nas taki problem z brzuchem - kupy są, bąki czasem a Mały płacze. Ponoć to może być od tego że jednak układ pokarmowy jeszcze nie rozwinięty a dziecko dużo więcej je i problem z trawieniem. Ja z tym zmagam się cały czas, teraz kilka dni było mniej płaczu i bóli brzucha a dziś znów
    Mały płakał ewidentnie z bólu brzucha, jeszcze miał problem z kupą.
    Co do mleka mi położna mówiła żeby jednak nie szaleć z ilością - pół szklanki na dzień, więc może jakieś znaczenie to też ma.
    Możesz spróbować czegoś ciepłego na brzuszek - ciepła pieluszka tetrowa - taki okład, ciepła kąpiel w większej ilości wody, tak żeby brzuszek był zamoczony, albo suszarka (moja ulubiona) - ja na najmniejszej mocy z ok 10 cm grzeję obolały brzuszek :)
    Ogólnie powiem Wam że nie wiem jak moje dziecko funkcjonuje z tak małą ilością snu. Już któryś dzień z rzędu w dzień śpi tylko trzy godziny, a w nocy tez nie za wiele, dziś nie spał od 15:30 do 20:30. Ja nic nie mogę zrobić w dzień, dziś nawet nie miałam czasu jeść poza śniadaniem, a teraz jak usnął to wszystko - obiad, zaraz kolacja ... a kręgosłup mi pęka.

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Lolka ja zaczęłam pić mleko bez laktozy z lidla lub biedronki i jest lepiej u nas. Podajesz też delicol?

    Co do chusty u nas położna polecała tkaną ze względu na koszty bo elastyczną mówiła, że używa się krócej, ale że też jest fajna

    Paula a jak się nazywa to mleko, to może też zacznę takie stosować. A czy przetwory mleczne - jogurt, twaróg itp można normalnie?

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka ja wlasnoe dzis odkupilam od sasiadki chuste tkaną austriackiej firmy easycare. Slyszalam tez duzo dobrego o firmie LennyLamb.

    Ja pierwszy raz zachustowalam malą wiazaniem na tzw kangurka lub kieszonke - jak kto woli - jak mała miala 3 tygodnie. Na placz z niewiadomego powodu jedyny lek jak dla mnie. Obejrzałam kilka filmów na youtube babeczki ktora ma firmę naturalnamama.pl i pierwszy raz zachustowalam małą bez płaczu, jednak wydawało mi się ze jest zbyt nisko wiec tylko chwile ja nosilam. Za 4 albo 5 razem zawiazana byla juz duzo lepiej, sprawdzalam krok po kroku z filmikiem i wszystko sie zgadzalo.

    Lolka ja polecam pozyczyc na próbe. Na allegro mozna pozyczyc chuste za 4 zl za dobe. Taka chusta tkana to koszt ok 400 zl a nie wiadomo czy wam przypasuje.

    karusia, karusia lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am... widzę, że Twój mały identycznie jak moja Zosia funkcjonuje...

    Paula, laktator jest ok, ale ja mało mleka ściągałam, bo po 20 ml z dwóch piersi max... teraz nie używam go w ogóle.. Koleżanka, która tylko odciąga mleko i karmi butelką jest z niego bardzo zadowolona. :)

    Lolka, ja właśnie wybrałam dzisiaj chustę stąd: http://pl.lennylamb.com/ szwagierka kupiła i jest zadowolona. Po dzisiejszym dniu stwierdziłam, że też muszę mieć chustę bo inaczej nie da się żyć... Mała jest jak kangur, nie złaziłaby ze mnie... Ciągle do cyca i na ręce... Dzisiaj w ogóle słaby dzień, cały czas płacz i ból brzucha, nie może zrobić kupy i się odgazować :( nawet czopki nie pomagają...

    Przyszedł dzisiaj sab simplex... Do mam, które go podają: dajecie po 15 kropli przed każdym karmieniem??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2014, 21:45

    am, lolka83 lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane,dziekuje za zyczenia, powiem Wam ze to moje ulubione urodzinki byly...nikogo nie zapraszalam bo wiadomo po porodzie itd. A tu cala najblizsza rodzinka przyszla,byly prezenty, piekne kwiaty w zyciu tyle nie mialam he od siostty 30 roz, tort i sztuczne ognie!!!moje ulubioneeee...az sie poplakalam.
    Najcudowniejszy prezent wlasnie probuje zasnac Jas:)


    am, Camilia, Paula_29, Iwo, karusia, lolka83 lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chuste mam tkana,raz sprobowalam ale Jas wtedy wyl i probujac go wlozyc bardziej zaczal plakac...troche sie boje go samego wiazac bo on tak sie prezy wierci na wszystkie strony.
    W week bede probowac raz jeszcze.

    Ja podaje 10kropelek 6 razy dziennie, tak mi moja dr kazala.przed posilkiem daje, aleczytalam na forum, ze tonie ma znaczenia kiedy, grunt aby nie mieszac z mlekiem.

    karusia lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
‹‹ 358 359 360 361 362 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ