X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Am Ja miałam na myśli, że lekarka ściemnia:)
    Przepraszam, jeśli wyszło z kontekstu inaczej, czasem piszę i się nie zastanawiam:) i nie doczytam do końca

    Wiem, dlatego napisałam ha ha ha :)
    Nic się nie stało, a lekarka ściemnia ewidentnie, nie daj się zbyć :)

    A avaterek uroczy, śliczna dzidzia :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2014, 12:09

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Madzikovy Autorytet
    Postów: 1477 2425

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomocy. Karmie piersią. I od wczoraj moje dziecko zaczęło ulewac po kazdym posiłku. Zaznacze ze mała wisi mi na cycku od narodzin a od wczoraj rownież mam nawal pokarmu. Zdarza sie ze ulewa biała i żółta substancja i 2 razy ze aż jej szło nosem. Miała tak któraś?? Pomocy. Bo moja położna wczoraj powiedziała ze tak może byc.

    Kochana Złośnica...:*
    n59ydf9htvnd6yuy.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzikovy a bierzesz ją zawsze do odbicia po karmieniu. Mojej też czasem się ulewa, raz tylko zdarzyło się nosem jak się przejadła, a może ma nietolerancje laktozy, czasem też podobno przez to się ulewa. Podajesz jej jakieś kropelki?
    Ogólnie układ pokarmowy jest niedojrzały i takie rzeczy mogą się zdarzać, byle nie za często

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    paula super avatarek.
    ja od razu tak jak am dostalam na pierwszej wizycie skierowanie na nfz.

    A dziękuje:) Tatuś zrobił małej zdjęcie po kąpieli jak szuka cyca:)

    lolka83, Camilia lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Dziewczyny wysłałam wczoraj męża do pediatry z naszego najbliższego ośrodka zdrowia w sprawie skierowania na USG bioderek a ta mu powiedziała, że NFZ już tego nie refunduje, że trzeba zrobić sobie prywatnie. Zgłupiałam. Am pisała że dostała skierowanie a Wy?
    Bo nie wiem czy ona ściemnia czy się coś zmieniło

    My dostaliśmy skierowanie, ale musimy iść prywatnie, bo nie ma wolnych terminów..

    km5st5odu2rt42xe.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    karusia i jak dajesz ten sab...i czy u ciebie jestr problem z kupkami...a raczej brakiem

    misia, daję po 15 kropli przed karmieniem... nie wiem czy nie za dużo... w nocy były bączki, rano -jak na Zosię- duża kupa i przede wszystkim moje dziecko śpi!!! fakt, co raz się wybudza, ale ponoszę ją chwileczkę, puści kilka bączków i znowu zasypia...

    Mąż namawia mnie na weekend w Nałęczowie, żebyśmy troszkę odpoczęli... Ale.. małej na pewno nie zostawię w domu, a z drugiej strony, wydaje mi się, że dal takiego maleństwa wyjazd i spanie w innym miejscu byłoby zbyt dużą zmianą i przeżywałaby to.. Jak myślicie?

    Iwo lubi tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula, ale słodka mała!!! Jak dzięciołuje fajnie!! Identycznie jak moja żaba!

    Madzikovy, spokojnie, mojej malutkiej też się czasami ulewa... Szczególnie jak się przejada... U nas ratunkiem na przejadanie okazał się smoczuś :) ma co possać i nie wisi wiecznie na cycu :)

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • Madzikovy Autorytet
    Postów: 1477 2425

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Madzikovy a bierzesz ją zawsze do odbicia po karmieniu. Mojej też czasem się ulewa, raz tylko zdarzyło się nosem jak się przejadła, a może ma nietolerancje laktozy, czasem też podobno przez to się ulewa. Podajesz jej jakieś kropelki?
    Ogólnie układ pokarmowy jest niedojrzały i takie rzeczy mogą się zdarzać, byle nie za często
    Biorę ja do odbicia ale,wtedy ulewa. Nic jej nie podaje

    Kochana Złośnica...:*
    n59ydf9htvnd6yuy.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karusia ja to też mam zamiar gdzieś pojechać z małą, ale tak jak skończy ze 2 miesiące. Koleżanka była z 2,5 miesięcznym synkiem na wakacjach, mówiła że tylko w pierwszą noc był płacz bo zmiana miejsca, a potem już było fajnie, mały się ciągle rozglądał, obserwował, nowe otoczenie, że chyba mu się podobało

    lolka83, misia_k1, karusia lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym chetnie pojechala, ale maz uwaza, ze za wczesnie...ja sama nie wiem, niektorzy jezdza z dzieckiem 3 miesiecznym inni z pol rocznym...tyle, ze pol roku wypadnie zimą gdzie wtedy jechać... :( Na kanary nie chce mi sie 5 godzin leciec...

    jak mala bedzie miala 3 miesiace mamy chrzciny w Toruniu, nie wiem czy ja ciagnac w taka podroz z Wawy, na raptem kilkagodzin, tyle ze moj maz jest chrzestnym, najwzyej sam pojedzie...

    mala od kilku godzin poplakuje, raz spi, a wali takie baki przy placzu, ze masakra, zastanawiam sie czy te krople Bobotic nie powoduja wiekszego oddawania bakow...i moze dlatego ja to tak boli?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2014, 13:44

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nam dzisiaj w końcu odpadł kikut hura :-) W środku co prawda jest jeszcze taka żółta wydzielina którą psikam octeniseptem i czyszcze patyczkami. Jak długo u Waszych maleństw trzeba było używać octeniseptu?
    Julcia od 7 dzisiaj cały czas domaga się uwagi, noszenia na rękach, bujania na kolanach. Odkładam ją do łóżeczka i jest płacz- mała terrorystka :-P
    Paula usg bioderek na pewno jest na nfz, idź może do innego lekarza po skierowanie.
    Karola udało Ci się zapisać Wikusie do rudak med?
    Madzikovy mojej Małej też raz poszło mleko nosem a tak to ulewa się jej czasami w ciągu dnia. Położna mówi, że to znaczy iż dziecko jest przejedzone.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2014, 14:04

    misia_k1, am, Paula_29, Plumb80 lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja podalam Dicoflor ok 40min temu, i teraz takie placz ze masakra, napinanie, baki, kurka, czy to ma zwiazek czy to zbieg okolicznosci.
    Z drugiej strony nie wchłonął by sie przeciez tak szybko, wiec to znow chyba akcje z kolką..pieknie, czyzbym teraz miala to miec codziennie...
    Sama nie wiem, przeciez to probiotyk...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2014, 14:07

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lo.ka pewnie zbieg okolicznosci, ja tez obserwuje wzmozone ruchy,prezenie i kwiczenie jak dam sab simplex....ale u nas to wina braku kupki, bo baki mega smierdziuszki są.


    Paula ile razy uzylas ten windi za pierwszym razem. Masowalam brzuszek kilka minut, wlozylam windi i du××a, nie slyszalam zadnych gazow, ani kupki nie było. Moze powinnam to powtorzyc kilka razy?

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia - małą zapisałam na Batorego dopiero na 23.09.
    Byliśmy dzisiaj na pobraniu krwi w związku z moją niedoczynnością tarczycy. Na szczęście mój kotek nic nie płakał :)
    Później było ważenie - przez tydzień przybrała 330 gram, także waży już więcej niż przy porodzie - 3970 :)

    A mi zostało jakieś 4-5 kg do wagi wyjściowej. Nie jest źle :]

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2014, 15:20

    am lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola na Batorego do szpitala?
    Ja też dzisiaj byłam na pobraniu krwi (kontrolnie sprawdzić co i jak) oraz oddałam mocz do badania bo mnie ostatnio lekko cewka moczowa szczypie. Lekarz zasugerował, że to może być efekt cewnikowania podczas cc. Za tydzień odbiorę wyniki i zobaczymy jak mój stan :-P
    Julcia we wtorek ważyła 4200g :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2014, 15:29

    am lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do przychodni przyszpitalnej na Batorego. A krew miała Wiki pobierana, ja nie - gdyż w poniedziałek wizyta u endokrynologa aby wykluczyć lub potwierdzić niedoczynność tarczycy.

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 20:27

    am lubi tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka ja myślę, że to przypadek, ja nie obserwuje zbieżności po podaniu dicofloru, raz się pręży raz nie

    Misia za pierwszym razem poszły dwie duże kupy, w kilka sekund po włożeniu katateru, ale jak używaliśmy drugi raz poszły tylko gazy. Wydaje mi się, że to znaczy że kupy nie było i widocznie jeszcze nie dotarła gdzie trzeba albo to tylko gazy
    Ja zauważyłam, że moja Zuzia robi kupę jakby na raty. Pręży się, czerwieni ale nic nie ma i dopiero po którymś razie kupa wychodzi, tak jakby przesuwała tą kupę w jelitkach za każdym takim prężeniem

    Camilia nam jeszcze pępek nie odpadł, ehh, nie wiem jak to przyspieszyć

    Karola co robisz by zrucić wagę?
    U mnie kurka stoi w miejscu, ja już nie wiem co mam robić

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2014, 17:54

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo fajnie macie z tym domkiem, taki wyjazd to najwygodniej, masz wszystko czego potrzebujesz

    Zamówiłam jednak ten lovi, spytałam położnej ona polecała, w szpitalu też go mają a w gemini dobra cena była

    Iwo lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chusta elastyczna przetestowana, sprawdziła się o niebo lepiej niż kółkowa, ładnie podtrzymuje pupę dziecka, wiąże się łatwo polecam filmik instruktażowy co prawda po ang ale fajnie i prosto wytłumaczone
    https://www.youtube.com/watch?v=FjC_L2eTNto

    co do wad to znalazłam jedną, dziecko jest omotane aż 3 warstwami materiału i w te upały to nie za ciekawie

    koniec końców kupiliśmy jednak nosidło Close Parents Caboo DX bo trafiło się używane na allegro, działa ono na zasadzie chusty elastycznej ale ma zakładany sztywniejszy panel a poły są jakby z dziurkowanego materiału co powoduje że jest przewiewniejsze. Byliśmy dzisiaj w lesie na spacerze i mały był zadowolony ja również
    https://www.youtube.com/watch?v=IVrjbMRKHlQ

    Paula_29, Iwo lubią tę wiadomość

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
‹‹ 360 361 362 363 364 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ