X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj Jas tez sie dosc czesto krztusi, tak lapczywie je i przy tym zapowietrza sie ehh. Karmie go prawie na siedząco aby glowma wyzej byla i mimo wszystko tamie akcje mam. Wowczas od razu na ramie go biore i po p,eckach poklepuje.

    No j mnie wczoraj czopek poszedl, i Jas potem jeszcze 3 kupki zrobil...kurcze w jednej widzialam sluz koloru krwistego,brunatnego...przeczyscilo go chyba za bardzo sama nie wiem...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2014, 13:44

    lolka83 lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    U mnie też wczoraj mała zaczęła się krztusić ale jak ją butelką karmiłam, od razu się sina cała zrobiła, aż się popłakałam ze strachu

    Dziewczyny teraz to już do końca życia się będziemy martwić, ehh

    Mam pytanie. Moja mała po kąpieli w trakcie smarowania, przebierania wpada w histerie, strasznie płacze aż się zanosi. W dzień jakoś przy przebieraniu jest ok, ale po kąpieli jest taka rozdrażniona że ja już cała spocona jestem po zrobieniu wszystkiego. A Wasze dzieciaczki grzeczne? A może macie na to jakiś patent?

    Moja tak ma nawet w dzien :) Ponoc to też zalezy od dziecka :)
    Jednak po kapieli jest najgorzej, pewnie jej chlodno...
    Jak lezy w reczniku to ok, ale jak zaczynam ubierac to krzyki :/

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    Moj Jas tez sie dosc czesto krztusi, tak lapczywie je i przy tym zapowietrza sie ehh. Karmie go prawie na siedząco aby glowma wyzej byla i mimo wszystko tamie akcje mam. Wowczas od razu na ramie go biore i po p,eckach poklepuje.

    No j mnie wczoraj czopek poszedl, i Jas potem jeszcze 3 kupki zrobil...kurcze w jednej widzialam sluz koloru krwistego,brunatnego...przeczyscilo go chyba za bardzo sama nie wiem...

    takie kuplki moga swiadczyc o alergii (czesto na mleko krowie) lub infekcji, koniecznie skonsultowac sie powinnas z pediatra, nam lekarka nasza tak zaznaczala.

    Iwo lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Moja tak ma nawet w dzien :) Ponoc to też zalezy od dziecka :)
    Jednak po kapieli jest najgorzej, pewnie jej chlodno...
    Jak lezy w reczniku to ok, ale jak zaczynam ubierac to krzyki :/

    Zimno pewnie też, ale mam wrażenie, że cała histeria się zaczyna jak zaczynamy smarowanie, mimo że robię to delikatnie
    Maja myślałam o tym promienniku ale się zastanawiam czy to tylko kwestia zimna, w końcu u nas teraz w domu jest mega gorąco
    To samo jak leży w kąpieli. Dopóki sobie leży w wodzie i ją polewamy wodą to ok, gorzej jak się zaczyna mycie:(
    Nie wiem jak mam to obejść, w końcu myć i smarować ją muszę

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czym smarujecie dzieciaczki po kąpieli? Ja jak na razie niczym jeszcze nie smarowalam Małej, kąpiel w oilatum wystarcza.

    lolka83 lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja niczym nie smaruje, konsultowalam z pediatra-dermatologiem, ma ladna skore i nie potrzeba jej niczym natluszczac.

    gorzej z buzia musze skonsultować, bo nie wiem czy te krostki czyms smarowac, bo mam wrazenie ze one mega sie wysuszyly i taka kaszka jest teraz...

    Camilia lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja smaruje emolium, tak zalecił mi pediatra w szpitalu bo skórka się łuszczyła, teraz już brzuszek i nóżki są ok, złuszcza się jeszcze na pleckach i rączkach

    Buźkę smaruje alantanem dermo line ale niestety trądzik nie schodzi

    lolka83, Camilia lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja glupieje, dzis mala mega spokojna, obserwuje, je, spi, zero placzu, troche jeczala przy bąkach, ale na spokojnie...
    Wiec od czego to cholerstwo...co prawda wieczor przed nami, ale jeden dzien masakra a drugi luzik i wszystko ok...jak w kalejdoskopie, kazdy dzien zaskakuje czyms innym :P

    am, Paula_29, Camilia lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    BiB jak się czujesz, jak maluszek?

    Dzięki Paula. Na szczęście wszystko zmierza w dobrym kierunku. Od czwartku jesteśmy już w domu. Mały jest cały i zdrowy, budzi się średnio co 3 godzinki więc spoko. Dziś byłam u gin na kontroli, ściągnęła mi szwy po cc- na szczęście rana się nie rozeszła, wygląda całkiem nieźle, gdyby nie to, że wciąż sączy mi się taka ropna wydzielina :/

    lolka83, Paula_29, Camilia lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Też marzę już o zabawach z mężem, tylko na chwilę obecną to nie ma takiej opcji, bo rana nadal boli :(

    Mnie nic nie boli, ale zakaz mam do końca września :(

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W poniedziałek umawiam się do poradni laktacyjnej, prędzej muszę mała nagrać. Nie daje mi spokoju to jej wyrywanie się od piersi i płacz :( Na pewno się najada, bo przybiera około 50 gram dziennie, czytałam o tych rodzajach płaczu - to ten jest w stylu "nudzi mi się" bo praktycznie przechodzi zawsze przy dotyku, zmienie pozycji, wzięciu na rękę. Ale nie mogę sobie z tym dać rady - ona je łądnie, po jakimś czasie zaczyna się od piersi wyrywać, szarpie się, macha rączkami, nóżkami, ale nadal szuka. Uspokajam ją chwilę, przystawiam, znowu je i powtórka z rozrywki, wtedy takie karmienie zamiast 40 minut - trwa nawet z 1,5-2 h. Do tego dochodzi mój stres i jej umęczenie. Oczywiście nie zawsze tak jest, ale raz dziennie na pewno. Nagram filmik i pokaże w tej poradni bo innej opcji nie widzę :( Może źle ją trzymam, może chce jej się odbić, może jej się cofa mleko ??? a może po prostu ma taki charakter, że jak się znudzi cycek, to stwierdza że nie chce, a za chwilę szuka bo jest głodna...PO PROSTU NIE WIEM :(

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    W poniedziałek umawiam się do poradni laktacyjnej, prędzej muszę mała nagrać. Nie daje mi spokoju to jej wyrywanie się od piersi i płacz :( Na pewno się najada, bo przybiera około 50 gram dziennie, czytałam o tych rodzajach płaczu - to ten jest w stylu "nudzi mi się" bo praktycznie przechodzi zawsze przy dotyku, zmienie pozycji, wzięciu na rękę. Ale nie mogę sobie z tym dać rady - ona je łądnie, po jakimś czasie zaczyna się od piersi wyrywać, szarpie się, macha rączkami, nóżkami, ale nadal szuka. Uspokajam ją chwilę, przystawiam, znowu je i powtórka z rozrywki, wtedy takie karmienie zamiast 40 minut - trwa nawet z 1,5-2 h. Do tego dochodzi mój stres i jej umęczenie. Oczywiście nie zawsze tak jest, ale raz dziennie na pewno. Nagram filmik i pokaże w tej poradni bo innej opcji nie widzę :( Może źle ją trzymam, może chce jej się odbić, może jej się cofa mleko ??? a może po prostu ma taki charakter, że jak się znudzi cycek, to stwierdza że nie chce, a za chwilę szuka bo jest głodna...PO PROSTU NIE WIEM :(


    Karola, jak się coś dowiesz to daj znać, bo u mnie jest podobnie. Na ogół ładnie je i jest spokojny, ale przy popołudniowym karmieniu wygląda to tak jak opisujesz..

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    W poniedziałek umawiam się do poradni laktacyjnej, prędzej muszę mała nagrać. Nie daje mi spokoju to jej wyrywanie się od piersi i płacz :( Na pewno się najada, bo przybiera około 50 gram dziennie, czytałam o tych rodzajach płaczu - to ten jest w stylu "nudzi mi się" bo praktycznie przechodzi zawsze przy dotyku, zmienie pozycji, wzięciu na rękę. Ale nie mogę sobie z tym dać rady - ona je łądnie, po jakimś czasie zaczyna się od piersi wyrywać, szarpie się, macha rączkami, nóżkami, ale nadal szuka. Uspokajam ją chwilę, przystawiam, znowu je i powtórka z rozrywki, wtedy takie karmienie zamiast 40 minut - trwa nawet z 1,5-2 h. Do tego dochodzi mój stres i jej umęczenie. Oczywiście nie zawsze tak jest, ale raz dziennie na pewno. Nagram filmik i pokaże w tej poradni bo innej opcji nie widzę :( Może źle ją trzymam, może chce jej się odbić, może jej się cofa mleko ??? a może po prostu ma taki charakter, że jak się znudzi cycek, to stwierdza że nie chce, a za chwilę szuka bo jest głodna...PO PROSTU NIE WIEM :(

    Moja ma tak wtedy jak zaczyna bolec brzuch, wyrywa sie, cala chodzi, za chwilke lapie piers, i znowu. Jednak to na pewno wtedy, bo widze, ze przebiera nozkami, spina sie cala czerwona...
    Jednak to trwa chwilkę i przechodzi...chyba, ze wiekszy atak to moj sutek lata na lewo i prawo jakby chciala jesc a nie mogla i wtedy daje smoczka...

    Jesli to nie to to dziwne.

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    W poniedziałek umawiam się do poradni laktacyjnej, prędzej muszę mała nagrać. Nie daje mi spokoju to jej wyrywanie się od piersi i płacz :( Na pewno się najada, bo przybiera około 50 gram dziennie, czytałam o tych rodzajach płaczu - to ten jest w stylu "nudzi mi się" bo praktycznie przechodzi zawsze przy dotyku, zmienie pozycji, wzięciu na rękę. Ale nie mogę sobie z tym dać rady - ona je łądnie, po jakimś czasie zaczyna się od piersi wyrywać, szarpie się, macha rączkami, nóżkami, ale nadal szuka. Uspokajam ją chwilę, przystawiam, znowu je i powtórka z rozrywki, wtedy takie karmienie zamiast 40 minut - trwa nawet z 1,5-2 h. Do tego dochodzi mój stres i jej umęczenie. Oczywiście nie zawsze tak jest, ale raz dziennie na pewno. Nagram filmik i pokaże w tej poradni bo innej opcji nie widzę :( Może źle ją trzymam, może chce jej się odbić, może jej się cofa mleko ??? a może po prostu ma taki charakter, że jak się znudzi cycek, to stwierdza że nie chce, a za chwilę szuka bo jest głodna...PO PROSTU NIE WIEM :(

    U mnie też podobne akcje się zdarzają, jeśli już długo karmię odstawiam Małego od piersi, bo właśnie mam wrażenie że on już nie ma miejsca, najadł się, a sam nie umie zrezygnować :) A moje dziecko szuka cycyka i zaraz po jedzeniu :) więc raczej nie sądzę że jest głodny.

    Ja zawsze wieczór wkręcam sobie że może mam za mało mleka, bo od pobudki ok 16 karmię cztery długie razy, a potem spanie już na noc. Jest to tak powtarzalna historia prawie z zegarkiem w ręku pory się powtarzają. Potem w nocy mleka mam znów tak dużo że aż samo leci. Jednak moje dziecko je więcej po południu - wieczorem, a tak troszkę mniej. Chciałam go jakoś przestawić z tym spaniem, bo wolałabym żeby na noc chodził spać koło 22, wtedy ja też bym więcej spała, ale nie wiem jak, nawet jak go budziłam koło 22, to potem i tak już dosypiał te 2 godziny i tyle.

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja położna, ona jest specjalistką od laktacji mówiła, że tak się dzieje ponieważ dziecko nie jest w stanie na tym etapie równocześnie jeść i robić kupę, dlatego musi przerwać na czas robienia kupy, a potem znowu wyrywa się do piersi. Poza tym może się zdarzyć, że po prostu wypada jej pierś bo sobie przysypia i budzi się przestraszona, że ktoś jej chce zabrać jedzenie
    Ja nie karmię małej 1,5 -2 h, jak już widzę że przysypia i tylko "ciumka" sobie pierś to wkładam mały palec i zabieram jej cycka bo wiem że i tak efektywnie wtedy nie je

    am, karusia, Camilia lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am jak masz wrażenie że mały się nie najada na noc, ściągaj nad ranem pokarm laktatorem (wtedy jest najbardziej tłusty) i podawaj mu po piersi jeszcze trochę z butelki. Wtedy powinien spać dłużej

    am lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka, a skąd wiesz że to brzuszek? bo u mnie właśnie akcja niedawno się skończyła, trwała dość długo. Mała jadla po 10-15 minut, później szał o którym pisałam, krótki sen, uspokajanie i znowu. Aż w końcu ładnie zassała, cała umęczona i teraz śpi. Ani jej nie wykapaliśmy ani nie przebraliśmy. Jak ją przystawiłam ten ostatni raz, to już wiedziałam że będzie dobrze, bo było widać, że się przy tej piersi relaksuje, je na spokojnie. A prędzej szybko zasysała i się wkurzała po paru minutach. Jeśli to brzuszek, to byłby to taki ból, że zaczyna ją boleć a później przechodzi na tyle, że jest w stanie najeść się do syta i zasnąć? Twoja Wiki właśnie tak ma?

    lolka83 lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Am jak masz wrażenie że mały się nie najada na noc, ściągaj nad ranem pokarm laktatorem (wtedy jest najbardziej tłusty) i podawaj mu po piersi jeszcze trochę z butelki. Wtedy powinien spać dłużej

    Może by to jakieś rozwiązanie było ale Mały nie umie jeść z butelki :( Poza tym on tak przybiera szybko że jednak mam nadzieję że się najada, a jak bym go dokarmiała to obawiam się że niedługo go nie uniosę ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2014, 22:09

    Paula_29, lolka83 lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 01:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Lolka, a skąd wiesz że to brzuszek? bo u mnie właśnie akcja niedawno się skończyła, trwała dość długo. Mała jadla po 10-15 minut, później szał o którym pisałam, krótki sen, uspokajanie i znowu. Aż w końcu ładnie zassała, cała umęczona i teraz śpi. Ani jej nie wykapaliśmy ani nie przebraliśmy. Jak ją przystawiłam ten ostatni raz, to już wiedziałam że będzie dobrze, bo było widać, że się przy tej piersi relaksuje, je na spokojnie. A prędzej szybko zasysała i się wkurzała po paru minutach. Jeśli to brzuszek, to byłby to taki ból, że zaczyna ją boleć a później przechodzi na tyle, że jest w stanie najeść się do syta i zasnąć? Twoja Wiki właśnie tak ma?


    Kochana, wiem, bo rozpoznaje juz wiekszosc jej placzów lub zachowań :P

    Widzę, że wtedy zaczyna sie nerw, puszcza sutka, bo jak pisze paula, dziecko jak robi baka lub kupke nie jest w stanie w tym samym czasie jesc...
    Nie wiem ale mam wrazenie, ze ona sie wtedy na tym sutku wyżywa, na wszystkie strony go ciaga lub puszcza, jakby jej to ulzylo w bolu, wiec teraz czesto na chwilke daje wtedy smoczka, aby na nim sie wyzywala :)

    Milisimy to dzis wieczorem, jadla i ewidentnie cos bylo z nrzuszkiem, bo szly pozniej baki, na lewo i prawo, dzieciol, a pojadla chwilke i znow to samo...

    Iwo lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 01:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    Może by to jakieś rozwiązanie było ale Mały nie umie jeść z butelki :( Poza tym on tak przybiera szybko że jednak mam nadzieję że się najada, a jak bym go dokarmiała to obawiam się że niedługo go nie uniosę ;)


    Am a buteleka calma?
    Ja uwazam, ze kazde dziecko jest w stanie sie nauczyc smoczka, tylko potrzeba czasu, moja na poczatku koszmar, puszczala, dlawila sie, a teraz jak sciagne i jej dam pije spokojniej niz z cycka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia 2014, 01:58

    am lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
‹‹ 362 363 364 365 366 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 najczęstszych obaw kobiet w ciąży, czyli czego boją się kobiety w ciąży

Lęk i różnego rodzaju obawy to naturalny towarzysz kobiety w ciąży. Czego boi się większość kobiet oczekujących dziecka? Bólu porodowego, urodzenia chorego dziecka, utraty atrakcyjności czy może zrujnowania życia seksualnego po porodzie? Czego obawiasz się Ty? Przeczytaj czy zasadne jest zamartwianie się i jak sobie radzić, aby nasze obawy nie sprawdziły się.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ