X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bylam u gini, wszystko ladnie sie zagolilo, rana po cc wyjatkowo szybko i dobrze :)
    Moge ciwczyc, bawic sie z M ( ciekawe kiedy starczy mi sil :P i inne...
    wszystko w poirzadku :P

    mala dzis roznie, raz lepiej raz gorzej, baki idą non stop :P

    Paula_29, am lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Moge ciwczyc, bawic sie z M


    Zazdroszczę, mnie chcica dopadła już w szpitalu :P

    Plumb80 lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to prawda z tą elastyczną, dziś małą wsadziliśmy ale tylko na parę minut bo mąż z gorąca nie wytrzymywał, a mała też była rozgrzana, no ale te upały dla maluchów w ogóle nie dobre:(

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzikovy wrote:
    Dziewczyny pomocy. Karmie piersią. I od wczoraj moje dziecko zaczęło ulewac po kazdym posiłku. Zaznacze ze mała wisi mi na cycku od narodzin a od wczoraj rownież mam nawal pokarmu. Zdarza sie ze ulewa biała i żółta substancja i 2 razy ze aż jej szło nosem. Miała tak któraś?? Pomocy. Bo moja położna wczoraj powiedziała ze tak może byc.


    Mój Szymek też często ulewa, a ostatnio je strasznie zachłannie i zdarza mu się zwymiotować jak za dużo zje

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB jak się czujesz, jak maluszek?

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paula jednak czopek dalam bo windi nie zadzialal.co prawda gazy odeszly a po czopku mega kupa byla. jas juz ja kilka dni cisnie...eh.zalamuje mnie ten problem kupek a raczej jego brak

    lolka83 lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic nie robię z wagą, mało jem co prawda, bo nie mam apetytu, ale na pewno wystarczająco - chyba mała wysysa...brzuch już prawie płaski, ale rodzaj "flak" z rozstępami :( co prawda rozstępy mało widoczne i myślę, że brzuch się też ujędrni, jak zacznę ćwiczyć.
    To szarpanie Wiki przy piersi to chyba jej charakter, po prostu wydaje mi się po jej obserwacji, że takie jej nerwki wychodzą, jak się wkurzy!

    Też marzę już o zabawach z mężem, tylko na chwilę obecną to nie ma takiej opcji, bo rana nadal boli :(

    am, lolka83, Plumb80 lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karusia mam wrażenie że nasze dzieci mniej snu niż my potrzebują.

    Camilia myślę że około tygodnia psikałam jeszcze miejsce po kikucie okteniseptem, dopóki nie było ładne, czyste.

    Lolka ja używałam wcześniej probiotyk – biogaię, teraz odstawiłam, a pediatra u której byliśmy tydzień temu mówiła że ona do probiotyków ma „mieszane uczucia”, więc nie wiem czy coś jest na rzeczy. Super że po wizycie wszystko ok. ja do gina idę dopiero 20 sierpnia, bo on teraz na urlopie.

    My na wakacje w tym roku nie jedziemy ale może na przyszły przedłużany weekend pojedziemy do moich rodziców. To tylko 150 km w jedną stronę, ale zawsze jakaś wyprawa dla dziecka, ale trzeba pradziadków odwiedzić w końcu, bo się nie mogą doczekać :)

    Iwo, lolka83, karusia lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja znów całe popołudnie pełna uwaga dla dziecka. Od wczoraj też tak mamy że kupa idzie cały dzień, więc Mały marudny, płacze i się spina, a dopiero robi na wieczór. Wcześniej tak nie miałam bo zawsze był płacz przy robieniu, ale robił prawie za każdą zmianą pieluchy. Nie wiem czemu tak się pozmieniało, nic nie jem innego niż dotychczas :(

    Dziś jak się Mały obudził o 16 to zasnął o 20:50, wcześniej spał z przerwą prawie trzy godziny, więc ja teraz obiad zjadłam - myślę że te pozostałe kg stracę szybciej niż myślałam. W sumie brzucha jak tak popatrzę to nie mam, ale taki mały flaczek, no na pewno nie tak wyglądałam dawniej ;) ale i tak się cieszę bo nie mam rozstępów.

    Iwo, lolka83 lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale się dzisiaj zdenerwowalam. Wieczorem po karmieniu Julci się tak ulało a właściwie to chlusnelo że myślałam, że się udusi :-( Nie sądziłam, że ona może mieć tyle mleka w żołądku. Zwymiotowala chyba wszystko co zjadła przez cały dzień. Mam nadzieję, że to jednorazowy incydent.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2014, 22:41

    lolka83 lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 00:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wspolczuje, u nas tez dzis incydent wieczorem.
    Mala jadla przy piersi, rzucila sie na nia lapczywie, no i je, je nagle glowke do tylu zrobila i chyba zaczele przysypiać i cisza, patrze na nia, ona wielkie oczy i sie nie rusza, ja w panice, schiza, krzycze do M, biore ja na odbicie, cisza, ewidentnie sie krztusi, bo slysze jak powietrze chce zlapac, dziewczyny myslalam, ze zawalu dostanę...
    M ja wzial zaczelismy klepac i zaczela plakac, a ja razem z nią, cala sie trzeselam przez 5 min nie moglam dojsc do siebie...cos okropnego, zeby sie mlekiem zakrztusic z piersi.

    jak karmilam nigdy nie pomyslalam, ze z powodu piersi moze miec taką akcje :(
    Oczy trzeba miec do okola głowy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2014, 01:14

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka to widzę, że wczoraj obydwie o mało nie dostałysmy zawału. Ja też później przez jakiś czas nie mogłam dojść do siebie, tymbardziej, że byłam sama w domu.
    A teraz Julcia od godziny domaga się uwagi, oczy jak 5zl i zabawiaj mnie mamo :-P

    lolka83 lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka, moja Julka często się tak krztusi pijąc z piersi. Jest tak łakoma, że ssie za szybko i od razu się krztusi. W ciągu dnia zdarza się tak kilka razy i w nocy niekiedy też. Dzisiaj w nocy miała dwie takie akcje. Człowiek w takich momentach zamiera ... Najgorzej jest wtedy kiedy mąż jest w pracy i jestem sama :'( Ile te mamy muszą przejść zanim wychowaja swoje dzieci. Dopiero kiedy zostałam mamą zaczęłam doceniać trud jaki codziennie przez wiele lat wkladala w wychowanie mnie moja mama <3

    karusia, misia_k1, lolka83 lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikulka masz rację, że teraz dopiero wiemy co znaczy być mamą i jak wiele serca wkłada się w wychowanie dziecka.

    mikulka, misia_k1 lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • zabuszka Autorytet
    Postów: 1076 717

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurczak serio macie taka ochote na sex?? ja ochote moze i mam ale to roznie w nocy padam poza tym wcale nie jest fajnie... nie dosc ze chociaz mialam 1 szew to i tak troszke boli ,tu cycow dotykac nie bardzo bo mleko i wogole troche bola a i jeszcze suchosc w pochwie co jest tez wrecz bolesne .. jakos mnie nie ciagnie sprobowalismy raz czy 2 i tyle .jakos nie umiem wyluzowac chyba cos tez w tym jest ale sam fakt tego jak wygladam ja tez juz kolo 11 kg schudlamm brzuch prawie plaski ogolnie figurka wzorowa ale te rozstepy na piersiach brzuchu... wiem ze widac i nie cZuje sie z tym najlepiej a na zabiegi laserowe pozwolic sobie nie moge . moj maz sie wkurza bo on to az az zeby sie poprzytulac ale potem jak widac ze ja nie za bardzo zadowolona to potem ze jest do niczego i takie tam az mi przykro . nie wiem az sie boje ze juz to mi nie przejdzie i pozyte;/ ehhhh

    1e6e393edd.png

    cb8576b8d0.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia, Lolka - jeny, muszę być bardziej czujna w takim razie, bo Wiki też chwilami strasznie łąpaczywie je, a w nocy to ja śpie jak ją karmię, więc jej nie obserwuje...co zrobiłyście jak zaczęły się krztusić? bo nie napisałyście?

    Zabuszka - myślę, że w tych sprawach wszystko się z czasem unormuje, nic na siłę. Ja może nie tyle co mam ochotę jakąś na maxa, raczej to, że jak się urodziła Wikunia, to tak pokochałam mojego męża, że nie sądziłam, że aż tak można. Może to głupio brzmi, ale na serio moja miłość po porodzie do niego jest na pewno większa. I dlatego mam ochotę się do niego zbliżyć jeszcze bardziej :P

    U nas najgorsze są chyba poranki, mała w sumie koło 5 to już jest wyspana, a jak wiadomo o tej godzinie jest najlepszy sen. Trzeba ją zabawiać itd. Rodzicielstwo - nikt nie mówił, że będzie łatwo :P

    karusia, Camilia, lolka83, Plumb80 lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola szybko przewróciłam ją na brzuch i za chwilę podniosłam do pionu poklepując lekko po plecach. Późnij w pionie nosiłam ją parę minut i obserwowałam.

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też wczoraj mała zaczęła się krztusić ale jak ją butelką karmiłam, od razu się sina cała zrobiła, aż się popłakałam ze strachu

    Dziewczyny teraz to już do końca życia się będziemy martwić, ehh

    Mam pytanie. Moja mała po kąpieli w trakcie smarowania, przebierania wpada w histerie, strasznie płacze aż się zanosi. W dzień jakoś przy przebieraniu jest ok, ale po kąpieli jest taka rozdrażniona że ja już cała spocona jestem po zrobieniu wszystkiego. A Wasze dzieciaczki grzeczne? A może macie na to jakiś patent?

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka to ładnie się strachu najadłaś, współczuję.
    Wiem że dzieci się dławią, nam też się to zdarzyło, dlatego ja zawsze tak boję się nocy, bo zasypiam karmiąc, mimo iż bardzo się staram nie spać, a wiadomo przez sen czujność uśpiona również ..... szkoda że nie można pić dużo kawy, to pewnie termosik miałabym pod łóżkiem.

    Karola:) lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    U mnie też wczoraj mała zaczęła się krztusić ale jak ją butelką karmiłam, od razu się sina cała zrobiła, aż się popłakałam ze strachu

    Dziewczyny teraz to już do końca życia się będziemy martwić, ehh

    Mam pytanie. Moja mała po kąpieli w trakcie smarowania, przebierania wpada w histerie, strasznie płacze aż się zanosi. W dzień jakoś przy przebieraniu jest ok, ale po kąpieli jest taka rozdrażniona że ja już cała spocona jestem po zrobieniu wszystkiego. A Wasze dzieciaczki grzeczne? A może macie na to jakiś patent?

    paula, my stosujemy promiennik małej jest ciepło i nie płacze, do tego przed kąpielą daje jej cyca na 15 minut. Jak jej nie dawałam jeść i nie włączyliśmy promiennika to był krzyk bo było jej zimno moim zdaniem.

    My wczoraj poznaliśmy co to znaczy kolka ;( od 15 do 6 rano zero kupy... Maz kupił bobotic, daliśmy 3 krople o 3 rano i nic... Dopiero o 6 babcinym sposobem termometr i wazelina i poszła taka kupa ze szok ! Konsystencja orenzady z bąbelkami... Biedna ;(

    lolka83, Paula_29, Camille87 lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
‹‹ 361 362 363 364 365 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naturalne sposoby łagodzenia bólu porodowego

Poród nierozerwalnie łączy się z bólem. Ten fakt wiele przyszłych mam napawa lękiem. Bez względu na to, czy rodzą po raz pierwszy czy po raz kolejny, wizja skurczy powoduje pytanie: czy dam radę? Co, jeśli nie wytrzymam? Na szczęście jest wiele łagodnych, niefarmakologicznych metod, które mogą pomóc oswoić porodowe bóle.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ