X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karusia wrote:
    Am... widzę, że Twój mały identycznie jak moja Zosia funkcjonuje...
    Lolka, ja właśnie wybrałam dzisiaj chustę stąd: http://pl.lennylamb.com/ szwagierka kupiła i jest zadowolona. Po dzisiejszym dniu stwierdziłam, że też muszę mieć chustę bo inaczej nie da się żyć... Mała jest jak kangur, nie złaziłaby ze mnie... Ciągle do cyca i na ręce... Dzisiaj w ogóle słaby dzień, cały czas płacz i ból brzucha, nie może zrobić kupy i się odgazować :( nawet czopki nie pomagają...

    Karusia czyli Twoja Zosia też tak mało śpi? Swoją drogą może pomyślę o tej chuście, bo inaczej będzie kiepsko cokolwiek zrobić.

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    Paula a jak się nazywa to mleko, to może też zacznę takie stosować. A czy przetwory mleczne - jogurt, twaróg itp można normalnie?

    Semi-skimmed Milk to mleko z lidla biało niebieskie opakowanie. ogólnie pisze na nim bez laktozy także nie przegapisz
    Z biedronki nie pamiętam nazwy ale też jest napisane że bez
    Co do jogurtów i twarogów to zależy od nasilenie tej nietolerancji. U mnie zmiana mleka i wykluczenie masła pomogło, nie mówię, że w ogóle już jej nic nie boli ale jest o niebo lepiej.
    Natomiast u tych u których i to nie pomaga zalecają też wykluczenie twarogów i jogurtów, ale najlepiej próbować powoli i nie dać się zwariować

    am lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karusia a orientujesz się ile ta koleżanka jest w stanie ściągnąć na raz tym laktatorem?
    Ty ściągasz 20 bo więcej Ci nie potrzeba czy jak?
    A i jeszcze ile mniej więcej minut Ci zajmuje ściągniecie tych 20 ml?

    karusia lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moze i ja sprobuje odstawic te mleko bo pije prawie codziennie.
    jas od kilku ma chyba juz gorzej z brzuszkiem.tak sie prezy,ewidentnie na kupke...ale raz dziennie jakas kupeczka jest.wczoraj taka jak plastelina wiec dosc gesta.nie chce mu nic dawac aby wspomoc go bo cos tam wycisnal ale ciagle placze i zaczal mniej jesc. dzis od polnocy do teraz zjadl z 30ml a zawsze je 2x90.teraz zjadl tylko 70 i moze uda mi sie go uspic bo od 4 nie spi.
    daje te sab simplex i juz schizy mam ze moze mu to pogorszylo sprawe...juz drugi dzien a poprawy nie widac,a raczej powinno co nie?

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • ewelina84 Autorytet
    Postów: 392 323

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Dziewczyny po cc mam do Was pytanie czy jakoś specjalnie dbacie o bliznę po zabiegu? Wcieracie może jakieś kremy, maści by zmniejszyć jej widoczność?
    Ja jak na razie codziennie psikam ją tylko octeniseptem ale zaczęłam się zastanawiać nad dalszą pielęgnacją.
    Ja nic nie robiłam i nie robię bo prawie jej nie widać:) robiłam tylko octeniseptem

  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odpowiedziałam na te pytania na stronie lennylamb i wyszło mi, że mam kupić elastyczną, a Ty Karusia jaką masz?

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    Karusia czyli Twoja Zosia też tak mało śpi? Swoją drogą może pomyślę o tej chuście, bo inaczej będzie kiepsko cokolwiek zrobić.

    Am, malutko śpi :( aż jestem w szoku, bo noworodek powinien spać cały dzień, a moja wczoraj przez ten brzuszek spała przez cały dzień 3 godziny :( i to nie w sumie tylko z przerwami...

    ale widze dzisiaj poprawe po sab simplex... tylko ze po wszystkim moja mala ma poprawe jeden dzien a pozniej znowu zabawa :(

    am lubi tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Karusia a orientujesz się ile ta koleżanka jest w stanie ściągnąć na raz tym laktatorem?
    Ty ściągasz 20 bo więcej Ci nie potrzeba czy jak?
    A i jeszcze ile mniej więcej minut Ci zajmuje ściągniecie tych 20 ml?


    Koleżnka jednorazowo ściaga po 60 ml z jednej piersi... jak bym sie zaparła to rozkreciłabym tak laktacje zeby sciagac wiecej ale nie miałam takiej potrzeby... 20 ml to dosłownie kilka minut u mnie. kolezanka karmi tylko z butli wiec te piersi jej też sa już przyzwyczajone do takiego rytmu odciągania.. Doradczyni laktacyjna powiedziała mi, że inaczej dziecko ssie pierś, inaczej robi to laktator. Ona odciąga dla własnej wygody, żeby mąż karmił małą w nocy.. Tylko nie pomysłała o jednym.. że mała przyzwyczai się do smoczka i zapomni jak ssać pierś.. Ona chciała ją karmić naprzemiennie, w dzień cyc w nocy butla i niestety.. Tylko na butli jadą, bo mała przy piersi za mocno się męczy...

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Odpowiedziałam na te pytania na stronie lennylamb i wyszło mi, że mam kupić elastyczną, a Ty Karusia jaką masz?

    Jeszcze nie mam, dopiero zamówiłysmy, ale ja zamówiłam elastyczną :) na początek wydaje mi się, że będzie lepsza.. Szwagierka ma 4 mieś. chłopca, więc ona już sobie kupiła na przyszłość bambusową... Dla noworodka lepsza elastyczna, tak mi się wydaje.. Zobaczymy jak przyjdzie :)

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karusia wrote:
    Jeszcze nie mam, dopiero zamówiłysmy, ale ja zamówiłam elastyczną :) na początek wydaje mi się, że będzie lepsza.. Szwagierka ma 4 mieś. chłopca, więc ona już sobie kupiła na przyszłość bambusową... Dla noworodka lepsza elastyczna, tak mi się wydaje.. Zobaczymy jak przyjdzie :)

    No ja też mam właśnie elastyczną, tylko zaczęłam się obawiać bo Lolka wyczytała, że jest niedobra taka dla kręgosłupa i już sama nie wiem

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka jeszcze mam do Cibie pytanie jak ten Lovi, bo widzę, że w gemini ma teraz fajną cenę, ile jesteś w stanie ściągnąć i w jakim czasie? i czy w ogóle wszystko z nim ok?

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wysłałam wczoraj męża do pediatry z naszego najbliższego ośrodka zdrowia w sprawie skierowania na USG bioderek a ta mu powiedziała, że NFZ już tego nie refunduje, że trzeba zrobić sobie prywatnie. Zgłupiałam. Am pisała że dostała skierowanie a Wy?
    Bo nie wiem czy ona ściemnia czy się coś zmieniło

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 594

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dostaliśmy skierowanie państwowe na bioderka i zapisalismy się państwowo w terminie. wypisie ze szpitala kierowali nas na to usg też. No przecież że to jest na nfz.

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    No ja też mam właśnie elastyczną, tylko zaczęłam się obawiać bo Lolka wyczytała, że jest niedobra taka dla kręgosłupa i już sama nie wiem


    Kilka dni temu tez robilam to na stronie i wyszła mi elastyczna juz miałam zamówić i wyczytalam ze NA początku dla maluszkow nie jest ona tak stabilna jak tkanka, chodziło o kręgosłup i zglupialam i zaczelam was pytać.

    Mam lovi i jestem zadowolona mi się z nim nic nie dzieje. Na raz z dwóch ja wiem po 10 min każda, razem ok 50-60 ml! Tyle ze ja sciagam co kilka dni i po karmieniu wiec chyba nie będę tu dobrym wyznacznikiem :-)

    Doi ortopedy mamy skierowanie, tyle ze idziemy za tydz bo na nfz terminy na wrzesień.

    Dobrze ze piszesz o mleku,maz zakupi. No właśnie nie dawalam teraz tego delicol, bo miałam wrażenie ze po tym jak dalam było gorzej...pewnie to nie ma nic wspólnego...bo daje bobotic, od środy diflicor 1 kropla na dzień i nie wiem czy ten delicol jeszcze pakować w nią...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2014, 11:50

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Dziewczyny wysłałam wczoraj męża do pediatry z naszego najbliższego ośrodka zdrowia w sprawie skierowania na USG bioderek a ta mu powiedziała, że NFZ już tego nie refunduje, że trzeba zrobić sobie prywatnie. Zgłupiałam. Am pisała że dostała skierowanie a Wy?
    Bo nie wiem czy ona ściemnia czy się coś zmieniło

    He he he ja nie ściemniam ;)
    Sama się zdziwiłam bo w szpitalu mówili że to trzeba zrobić prywatnie, a jak poszłam do pediatry na wizytę patronażową to dostałam skierowanie na to usg :)

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    He he he ja nie ściemniam ;)
    Sama się zdziwiłam bo w szpitalu mówili że to trzeba zrobić prywatnie, a jak poszłam do pediatry na wizytę patronażową to dostałam skierowanie na to usg :)

    Am Ja miałam na myśli, że lekarka ściemnia:)
    Przepraszam, jeśli wyszło z kontekstu inaczej, czasem piszę i się nie zastanawiam:) i nie doczytam do końca

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2014, 11:55

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paula super avatarek.
    ja od razu tak jak am dostalam na pierwszej wizycie skierowanie na nfz.

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karusia i jak dajesz ten sab...i czy u ciebie jestr problem z kupkami...a raczej brakiem

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Dziewczyny wysłałam wczoraj męża do pediatry z naszego najbliższego ośrodka zdrowia w sprawie skierowania na USG bioderek a ta mu powiedziała, że NFZ już tego nie refunduje, że trzeba zrobić sobie prywatnie. Zgłupiałam. Am pisała że dostała skierowanie a Wy?
    Bo nie wiem czy ona ściemnia czy się coś zmieniło

    Sciemnia ewidentnie!

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas mała zasnęła o 24 znów za 3 podejściem do lozeczka. Spala do 4, godzinę karmienia i znów spala do 9. Dopiero od tej godziny prezy się, wypina i słyszę baki ale malo płacze, pospalysmy jeszcze z godzinke...i ona przysypia i budzą ja baki...

    Ja dziś do gini na kontrole :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2014, 12:03

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
‹‹ 359 360 361 362 363 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ