X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też mamy knigę Zawitkowskiego :) kiedyś ją Wam polecałam :) jest naprawdę spoko!
    Nie chcę zapeszać... ale chyba pomogła nam bio gaja... malutka dzisiaj budziła się tylko dwa razy na karmienie! Sama zrobiła dwie kupki w nocy, bez płaczu i tragedii!! Mam nadzieję, że w końcu nastąpi jakaś poprawa!

    misia_k1 lubi tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń i w pełni przespanych nocyyy ;))

    misia_k1 lubi tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do zaangażowania meża... Mój mąż prowadzi dość prężnie działającą firmę... Na nogach jest od 6 rano, a kończy ok 21.. z czego o 18 zawsze stara się być w domku i pracować przy projektach.. Ale nie mogę na mojego mężą złego słowa powiedzieć... Był cudowny podczas porodu i teraz też jestem dla niego pełna podziwu! Tylko mój mąż ją kąpie, od samego początku (ja mam wtedy czas na swój prysznic, maseczki itp.), wieczorem robi "fitness" -jak to nazwał- czyli męczy Zosię przed snem, żeby się odgazowała i zrobiła kupkę... A nocy zawsze wstaje, żeby mi ją podać i zmienia jej pampersiaki... Więc szacun dla niego, że tak wszystko ogarnia i jeszcze w nocy mnie wyręcza... Ciekawe kiedy mu się baterie wyczerpią... Bo ile można tak funkcjonować na dłuższą metę?

    lolka83, misia_k1, Paula_29, Plumb80 lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • ewelina84 Autorytet
    Postów: 392 323

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Julcia też ostatnio ma trądzik niemowlęcy jak zauważyła położna. Jednak nie kazała nic z tym robić. A Ty coś z tym robisz żeby zeszło?
    No właśnie nie,a widze że jest coraz gorzej we wtorek mamy szczepienie więc od razu niech ja obejzy i powie co dalej

  • ewelina84 Autorytet
    Postów: 392 323

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Julcia też ostatnio ma trądzik niemowlęcy jak zauważyła położna. Jednak nie kazała nic z tym robić. A Ty coś z tym robisz żeby zeszło?
    No właśnie nie,a widze że jest coraz gorzej we wtorek mamy szczepienie więc od razu niech ja obejzy i powie co dalej

  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karusia wrote:
    Misia wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń i w pełni przespanych nocyyy ;))

    Dziekujeee

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • zabuszka Autorytet
    Postów: 1076 717

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc ja mam pytanie nie o dzidzia tylko o was . przestalam krwawic po jakis 3 tyg potem mialam sluz ten taki grutkkowaty kremowy a teraz ze 3 dni bylo ja bialko rozciagliwe i przeroczyte tez tak macie??? no ja dzis powiem wam ze ufff tylko w pol do 1 sie obudzi i potem 4 no i 5 jk codziennie ale to jego godzina robienia kupki tAK mi ssie wydaje bo to prawie codziennie no i zwsze cos w pieluszce znajde

    1e6e393edd.png

    cb8576b8d0.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelina84 wrote:
    No właśnie nie,a widze że jest coraz gorzej we wtorek mamy szczepienie więc od razu niech ja obejzy i powie co dalej

    Zapytałam położną czy coś z tym robić, wspomniała o kremie vitella ictamo czy jakoś tak ale nie jest to niezbędne. Trądzik spowodowany jest hormonami, jednego dnia będzie go więcej, innego mniej więc jej zdaniem można to zostawić w spokoju.

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola a co do pępka to kazała częściej i dokładniej przemywać octeniseptem i patyczkami. Powiedziała, że może się zdarzyć nieprzyjemny zapach i trochę śluzu takiego żółtego lepkiego. Jej zdaniem na dniach powinien odpaść- mam nadzieję.

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zabuszka wrote:
    czesc ja mam pytanie nie o dzidzia tylko o was . przestalam krwawic po jakis 3 tyg potem mialam sluz ten taki grutkkowaty kremowy a teraz ze 3 dni bylo ja bialko rozciagliwe i przeroczyte tez tak macie??? no ja dzis powiem wam ze ufff tylko w pol do 1 sie obudzi i potem 4 no i 5 jk codziennie ale to jego godzina robienia kupki tAK mi ssie wydaje bo to prawie codziennie no i zwsze cos w pieluszce znajde

    Kurcze ja to nadal krwawię...lekko ale bez wkładki się nie obejdzie...a dziś 4-ty tydzień.

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogladam ten filmik zawitkowskiego....stosujecie te jego porady co do noszenia,kapania i obracania???
    Fajnie to wygląda chętnie bym poćwiczyła ale boje się obudzić Małego a jak nie spi to się mega wierci i pewnie nic by z tego nie wyszło;)

    maja89waw lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia, wszytskiego naj naj naj :*

    U nas dzisiaj jest pierwszy gorszy dzień, już jestem kłębkiem nerwów. Małej wczoraj zaburzyłam rytm, bo wybudziałam ją na kąpanie. I w nocy już nie spała jak zazwyczaj długo, tylko wybudzała się co 2 godziny. No ale to nic niepokojącego. Natomiast po karmieniu o 4, od 5 praktycznie nie śpi - cyc, marudzenie, pisk, płacz, sen na 10 minut i tak w kółko. Co prawda w tej chwili śpi od jakiś 1,5 h, ale jakoś tak niespokojnie. Jedna kupka była zielona, wodnista, ale kiedyś już taka była - ponoć to normalne przy karmieniu piersią. Nie wiem już sama co małej jest. Może coś zjadłam...

    Co do pępka, to odpadł - jest strupek i wydzielina jakąs żółtawa, ale położna stwierdziłą że odkażać octaniseptem i jutro ona to obejrzy.

    Oby tylko niunia się usokoiła, bo tak się martwię :(

    misia_k1 lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia wszystkiego najlepszego w te piękne urodziny :D Dużo zdrowia i samych spokojnych dni :*

    misia_k1 lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Misia, wszytskiego naj naj naj :*

    U nas dzisiaj jest pierwszy gorszy dzień, już jestem kłębkiem nerwów. Małej wczoraj zaburzyłam rytm, bo wybudziałam ją na kąpanie. I w nocy już nie spała jak zazwyczaj długo, tylko wybudzała się co 2 godziny. No ale to nic niepokojącego. Natomiast po karmieniu o 4, od 5 praktycznie nie śpi - cyc, marudzenie, pisk, płacz, sen na 10 minut i tak w kółko. Co prawda w tej chwili śpi od jakiś 1,5 h, ale jakoś tak niespokojnie. Jedna kupka była zielona, wodnista, ale kiedyś już taka była - ponoć to normalne przy karmieniu piersią. Nie wiem już sama co małej jest. Może coś zjadłam...

    Co do pępka, to odpadł - jest strupek i wydzielina jakąs żółtawa, ale położna stwierdziłą że odkażać octaniseptem i jutro ona to obejrzy.

    Oby tylko niunia się usokoiła, bo tak się martwię :(

    http://parenting.pl/portal/zielona-kupka-niemowlaka

    O ZIELNEJ KUPCE.

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas wczoraj mala znow po odlozeniu do lozeczka dopiero zasnela za 3 podejsciem, najgorsze ze slicznie usypia i wybudzaja ja baki i sie biedna prezy, eh..spala ok 3 godzin i sie obudzila na karmienie. 1,5 godz i nie chciala zasnac co chwila biedna prezenie i jeki, bez placzu...pozniej przysnela do 9 ale nie wiem czy spala czy sie krecila...widze ze coraz bardziej mecza ja te baki i gazy, teraz co jakis czas sie budzi i placze...od poniedzialku duzo jem mleka nie wiem czy to nie to eh...chyba odstawie na kilka dni...

    od kilku dni jest srednio ciekawie, ale kupki robi normalnie...

    Pytanie, czy ktoras ma do polecenia dobra chuste?
    Zastanawiam sie nad chustowniem, bo jak ona tak sie wierci malo co moge zrobic w domu...

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia ja jeszcze nie oglądnęłam tego filmiku, jest w kolejce rzeczy do zrobienia.

    Zabuszka z tego co piszesz a czytałam to książkowo kończy Ci się połóg, niestety z własnego doświadczenia nie wiem, bo ja też ciągle mam plamienie....

    Karola dobrze że pępek odpadł, teraz psikaj dalej okteniseptem i będzie się ładnie goił.
    A co do budzenia na kąpanie, wczoraj miałam podobnie, bo Dawidek spał i nie chciałam go budzić, a jak wstał przed północą to już nie miałam siły go kąpać i kąpanie było dziś rano :)
    Wiem że łatwo napisać, ale postaraj się nie denerwować, bo dziecko strasznie to odczuwa i też jest nerwowe. W nocy jak kolejną godzinę nie spałam, Mały był pojedzony, pielucha sucha, a on marudził to już też się denerwowałam co mu się dzieje, dopiero jak się uspokoiłam, pogłaskałam go po skroni, włączyłam suszarkę to spokojnie i słodko poszedł spać a ja z nim :)

    lolka83, Camilia lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola czyli problem z pępuszkiem masz częściowo rozwiązany :-) My nadal czekamy żeby odpadł ale widzę, że trzyma się już ledwo co więc jest nadziej, że niedługo to nastąpi.
    Mogę prosić raz jeszcze o ten link do filmiku Zawitkowskiego?

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://chomikuj.pl/fasolola/Co+nieco+o+rozwoju+dziecka/Pawe*c5*82+Zawitkowski+-+Co+Nieco+O+Rozwoju+Dziecka,1533508573.avi(video)

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia wielkie dzięki :-)
    Aaa i wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2014, 15:33

    misia_k1 lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, u mnie się przyplątało zapalenie stawów: nadgarstki i palce. Zastanawiam się czy to nie ma związku z laktatorem ręcznym bo bolą dokładnie te miejsca które są podczas odciągania najbardziej używane, ręce spuchnięte, ciężko mi nawet małą podnieść.

    Wiem, że już pytałam ale Karusia napisz mi jak się sprawuje ten laktator canpola po dłuższym czasie użytkowania, często go używasz? Ile jesteś w stanie ściągnąć jednorazowo?
    Muszę kupić elektryczny bo ręcznym już nie dam rady a nie wiem czy jest sens przepłacać i kupować lovi czy avent jak ten by się sprawdzał

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
‹‹ 357 358 359 360 361 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przygotowanie do porodu - o czym warto pamiętać?

Poród to wyjątkowe przeżycie dla każdej kobiety. Czy można się jakoś do niego przygotować? O czym warto pamiętać, kiedy termin porodu zbliża się wielkimi krokami? Kliknij i przeczytaj nasze sprawdzone sposoby! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gdzie rodzić - wybór szpitala do porodu

Poród to wyjątkowa chwila. Wraz ze zbliżającym się terminem porodu, wiele kobiet zastanawia się gdzie rodzić. Warto poświęcić trochę czasu na wybór szpitala, w którym chciałabyś aby przyszło na świat Twoje dziecko. Przeczytaj jak się do tego dobrze przygotować, czym się kierować przy wyborze szpitala i jakie informacje zebrać na temat wybranej placówki.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ