X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj maz ma wlasna dzialalnosc, obiecal ze bedzie czesciej w domu, ale roznie mu to wychodzi. Bylismy na spacerku o 15.30 i siedzial z nami do teraz. Ale od 18 gdzies do 21 go nie bedzie :( gdy jest w domu, czuje sie bezpieczniej, nigdy jeszcze nie potrzebowalam jego obecnosci tak jak teraz. Co do pomagania to stara sie jak moze :)
    Mała wisi na cycu, chciałabym aby zasnęła tak na 2 h, bym odpoczela i przygotowała sie do wykapania jej.
    Dzisiaj problemu z cyckiem nie było, oby juz nie powrocił.

    U nas schodzi skora z calego ciała, mamy rumien niemowlecy i chyba potowki w niektorych miejscach.

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am dziś od 3 do 6 to był horror, mała w ogóle nie chciała usnąć, nawet u nas na rękach, po 3 h z bezsilności włożyliśmy ją do łóżeczka i zasnęła po kilkunastu minutach. Ale za to od 6 do teraz spi z przerwami na karmienie

    Misia na sab simplex czekam, ale mi koleżanka pediatra mówiła, że bobotic to to samo, z tym, że mam okazje by mi ktoś przywiózł z Niemiec więc poprosiłam, tak na wszelki wypadek

    Mikulka moja mała chrapała jak miała przytkany nosek mlekiem właśnie jeszcze w szpitalu, położne wkropiły jej tam trochę soli fizjologicznej i przeszło

    Karola a może ona tak łapczywie je i jej wypada, u mnie czasem tak się zdarza jak jhest głodna i rzuca się na pierś. Nie martw się, na początku zawsze jest ciężko, ja czasem płacze razem z małą, ale z dnia na dzień będzie lepiej
    U mnie obiady robi mąż

    Ja przeszukałam książeczkę i jednak nie mam tego skierowania tylko zalecenie, Am brałaś skierowanie od pediatry?

    Kopanie to u mnie standard

    Misia u mnie mąż robi dokładnie to samo i tyle samo co ja, z tym że jeszcze ma urlop

    Ewelina moja mała ma jakieś początki

    am, Karola:) lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula no noc miałyśmy straszną, a ja potem w dzień kolejne 4 godziny nie wiadomo czego, ale w dzień to już przeżyję, najgorsze te nocki, bo ja zasypiam na stojąco.
    Na wypisie ze szpitala miałam też zalecenie na usg, a jak byłam u pediatry to miałam go prosić o skierowanie, ale jakoś sam zaproponował. Wiesz szkoda płacić 100 lub 130 zł jak można na nfz, popytaj może też dostaniesz, a warto termin zaklepać, bo jednak nie jest to tak z dnia na dzień. Mi termin zarezerwowali dopiero jak miałam skierowanie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 sierpnia 2014, 18:21

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia, ten syrop to Gastrotuss baby - syrop przeciwrefluksowy dla noworodków i dzieci. Cena: 29 zł.

    misia_k1 lubi tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 20:28

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Problem z pępkiem mamy i to chyba z mojej winy - tyle się niby naczytałam o wszytskim - co i jak robić, a jednak źle zrobiłam :(
    Te 6 dób w szpitalu pępek ogarniały położne - zapewne z marnym skutkiem bo trwało to kilka sekund raz dziennie. Po powrocie ja zamiast gazikiem, przemywałam patyczkiem nasączonym octeniseptem, od przedwczoraj przy zmianie każdej pieluszki, 2 dni robiłąm to tylko wieczorem i mamy przykry zapach z pępka...Wstrzymam się do piątku z tym co dalej, bo wtedy idziemy do przychodni na ważenie, a do tego czasu będę działać dalej i odkażać ile wlezie. Mam nadzieję, że to nie żadne zakażenie? jak myślicie?

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo wrote:
    Dziewczyny to ile razy karmicie piersia w ciagu doby?


    Karmienie takie co najmniej półgodzinne to tak 6 razy, tych do 10 minut nie liczę.

    Iwo lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo, ja karmię malutką co 2,5-3 godz to tak ok. 9, a nawet 10 razy. Ogólnie karmię ją na żądanie.

    Iwo lubi tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Problem z pępkiem mamy i to chyba z mojej winy - tyle się niby naczytałam o wszytskim - co i jak robić, a jednak źle zrobiłam :(
    Te 6 dób w szpitalu pępek ogarniały położne - zapewne z marnym skutkiem bo trwało to kilka sekund raz dziennie. Po powrocie ja zamiast gazikiem, przemywałam patyczkiem nasączonym octeniseptem, od przedwczoraj przy zmianie każdej pieluszki, 2 dni robiłąm to tylko wieczorem i mamy przykry zapach z pępka...Wstrzymam się do piątku z tym co dalej, bo wtedy idziemy do przychodni na ważenie, a do tego czasu będę działać dalej i odkażać ile wlezie. Mam nadzieję, że to nie żadne zakażenie? jak myślicie?
    Karola, nam pięknie i szybko zagoil się pępek po przemywaniu go 3 razy dziennie spirytusem 2%. Tylko nie wiem czy teraz mogłabyś to zastosować. Może zadzwoń do położnej?

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelina84 wrote:
    dziewczyny czy wasze maluszki mają trądzik niemowlęcy ?? bo toska ma :(

    Julcia też ostatnio ma trądzik niemowlęcy jak zauważyła położna. Jednak nie kazała nic z tym robić. A Ty coś z tym robisz żeby zeszło?

    ewelina84 lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo wrote:
    Dziewczyny to ile razy karmicie piersia w ciagu doby?

    Około 10 razy po 10-40 minut.

    Iwo lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo wrote:
    Dziewczyny to ile razy karmicie piersia w ciagu doby?

    Ja około 10 razy, czasem co trzy a czasem co dwie godziny. Zdarza mi się nieraz częściej bo jak Mały bardzo się domaga to już z tym nie walczę tylko daję mu cycka.

    Paula_29, Iwo, misia_k1, Camilia lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Problem z pępkiem mamy i to chyba z mojej winy - tyle się niby naczytałam o wszytskim - co i jak robić, a jednak źle zrobiłam :(
    Te 6 dób w szpitalu pępek ogarniały położne - zapewne z marnym skutkiem bo trwało to kilka sekund raz dziennie. Po powrocie ja zamiast gazikiem, przemywałam patyczkiem nasączonym octeniseptem, od przedwczoraj przy zmianie każdej pieluszki, 2 dni robiłąm to tylko wieczorem i mamy przykry zapach z pępka...Wstrzymam się do piątku z tym co dalej, bo wtedy idziemy do przychodni na ważenie, a do tego czasu będę działać dalej i odkażać ile wlezie. Mam nadzieję, że to nie żadne zakażenie? jak myślicie?
    Karola z tego co piszesz to nic źle nie zrobiłaś, mi właśnie taki sposób pokazywały położne w szpitalu, co prawda ja psikałam tym okteniseptem wprost na pępek przykładając poniżej płatek kosmetyczny, żeby do pieluchy nie poleciało, ale na patyczek też można. Wiesz jeśli nie jest wokół zaczerwieniona skóra i nic się nie sączy to może jest ok, bo szczerze ja nie zwróciłam uwagi czy ten kikut jakiś zapach dawał. A jeśli jesteś zaniepokojona to nie czekaj do piątku tylko jutro gdzieś podjedź do lekarza.

    karusia lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Problem z pępkiem mamy i to chyba z mojej winy - tyle się niby naczytałam o wszytskim - co i jak robić, a jednak źle zrobiłam :(
    Te 6 dób w szpitalu pępek ogarniały położne - zapewne z marnym skutkiem bo trwało to kilka sekund raz dziennie. Po powrocie ja zamiast gazikiem, przemywałam patyczkiem nasączonym octeniseptem, od przedwczoraj przy zmianie każdej pieluszki, 2 dni robiłąm to tylko wieczorem i mamy przykry zapach z pępka...Wstrzymam się do piątku z tym co dalej, bo wtedy idziemy do przychodni na ważenie, a do tego czasu będę działać dalej i odkażać ile wlezie. Mam nadzieję, że to nie żadne zakażenie? jak myślicie?

    Kurcze Karola, z tego co wiem to nie za dobrze, jak pępęk ma przykry zapach.. Może wezwij położną niech zobaczy, żeby zakażenie się nie wdało? Lepiej nie ryzykować... A odginasz pępek z każdej strony? Mii położna zwracała uwagę, żeby solidnie pryskać z każdej strony i odginać pępek. Koleżanki dziecku pępek brzydko pachniał, położna ich wygoniła z tym do pediatry i pediatra powiedziała, że w miarę szybko się ogarnęli i obejdzie się bez szpitala. Kazała bardzo często i dokładnie octeniseptem psikać i nie wiem czy im jeszcze czegoś nie dołączyła...

    Byliśmy dzisiaj u pediatry... Pozwoliła stosować czopki, keteter, kropelki, wszystko co jej pomaga, byle by jej pomóc się wypróżnić.. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku, żeby nie spowodować w przyszłości efektu leniwego jelita... Więc normalnie masujemy brzuszek, nosimy i robimy rowerek, to pomaga, a w nocy asekurujemy się czopkami, jak jest słabo.. Krosteczki, które ma, to z gorąca, ale nimi się nie przejmować, bo ma śliczną buźkę i wygląda to niegroźnie. Debridat powiedziała, że można spróbować.. Malutka waży już 4 kg i wszystko z nią okej :)

    am, Paula_29, Iwo lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola u nas też pępek nie ładnie pachnie mimo starannej higieny :-S

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 sierpnia 2014, 21:04

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze, dziewczyny, jutro chyba jednak skonsultuje się z położną lub pediatrą w sprawie tego pępka. Generalnie miałyśmy bardzo grubą pępowinę, już na porodówce mówili, że gruba i krótka, później też coś w szpitalu komentowali. Może to jest też przyczyną, że tak ciężko go tam dobrze zdezynfekować, pępek podczas dezynfekcji podkrwawia no i jak się powącha to czuć taki specyficzny zapach. Jutro muszę to skonsultować, bo nie daje mi to spokoju.

    lolka83, karusia lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola daj znać co Ci powie położna. Też jutro zadzwonię do swojej w tej sprawie.

    lolka83 lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 00:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej pepek myc gazikiem, najpierw psikać ocniseptem i pozniej wycierac pepek odchylajac go na lewo i prawo...
    Nie bac sie, ja na poczatku robilam to delikatnie, ale pozniej jak tak zaczelam dzialac to odpadl raz dwa.

    Koniecznie skonsultuj Karola to z lekarzem, niby najgorsze jak jest wydzielina zolta i smierdzi, ale sam zapach..hmmm

    maja89waw lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 00:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelina84 wrote:
    dziewczyny czy wasze maluszki mają trądzik niemowlęcy ?? bo toska ma :(


    Ostatnio moją wysypało...szczegolnie nasila sie w upał, w nast tyg ide z nia do mojej pediatry, ona jest tez dermatologiem. Zobacze co zaleci.

    Paula_29, ewelina84 lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj Jas dzis ladnie spal od 22 do 2 i potem zasnal ale strasznie sie wiercil na snie,prezyl...wtedy podchodzę co chwilę do lozeczka,glaszcze i uspokaja sie spiac dalej...kilkadziesiąt razy tak robilam do 5.30.

    Dzis mam urodziny...30stka...jako szczesliwa mamusia:)i żona a za oknem pochmurnie. Mam w planach wreszcie zadbac o siebie, umalowac sie, maseczke jakas zrobic hehebo z Jasiem to wiecznie ta sama fryzura w kitke, sukienka do karmienia...

    lolka83, am, Iwo lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
‹‹ 356 357 358 359 360 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ