X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 02:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Am a buteleka calma?
    Ja uwazam, ze kazde dziecko jest w stanie sie nauczyc smoczka, tylko potrzeba czasu, moja na poczatku koszmar, puszczala, dlawila sie, a teraz jak sciagne i jej dam pije spokojniej niz z cycka.

    Chyba tylko to mi zostało, próbowałam ostatnio nuk i też nie bardzo. A dziś znów nie śpimy od 00:20, ja padam na twarz, a moje dziecko nie, nawet suszarka nie działa...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia 2014, 02:08

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am a wkładasz jej tego nuka całkowicie do buzi?
    Bo moja też nie chciała początkowo, okazało się, że ja jej za płytko tego smoczka wsadzam, położna jak wsadziła cały to mała od razu zassała

    Co do smoczków to z tej antykolkowej butelki aventu to mała w ogóle nie wie jak pić, muszę wypróbować tą klasyczną

    My też dziś mieliśmy w nocy przejścia
    Mała najedzona, przebrana, nie mogła iść spać, byłam przekonana że brzuszek ją nie boli bo się nie prężyła,nie stękała, ale cały czas szukała cycka ( położna mówiłam też że cyc uspokaja dziecko i relaksuje więc jest też dobry przy bólach brzuszka) i już myślałam że ma humorki
    Odłożyliśmy ją na chwilę do łóżeczka i poszła taka kupa, że pierwszy raz przelała pampersa, wyleciała na prześcieradło a jak mąż ją wziął na ręce to jeszcze na podłogę
    Wzięliśmy ją do wanny bo nie sposób tego wyczyścić i zaczęliśmy polewać pupkę i brzuszek prysznicem, mała momentalnie się uspokoiła. Potem na ręcznik i do ręcznika następna taka kupa. Także byłam zaskoczona że mimo że nie prężyła się jak zwykle musiał ją boleć brzuszek bo strasznie niespokojna była a po tych kupach dziecko anioł

    lolka83, am lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe kiedy ja będę wiedziała co jest mojej małej :( mam wrażenie że nigdy to nie nastąpi :(
    Nocka ok. Ile śpi Wasze dzieciaczki ? W sensie ile razy w ciągu dnia zasypiają i na jak długo?

    lolka83 lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula, avent butla u mnie w ogole sie nie sprawdzila. Tylko lovi innej juz nie bralam bo nauczyla sie z niej no i calma oczywiscie.
    ja wlasnie pisalam o takich kupach. Mala tak od 3 tyg zycia co 2-3 dni robi takie ze sie wylewa z pampersa, przy tym robi kupki tez normalne. Po takiej mega kupie jest spokojna.

    Moją wczoraj gazy meczyly i jak karmilam wieczorem to dziwne bylo to karmienie bo jadla wila sie i usypiala, odnosilam do lozeczka i budzila sie trwalo to ponad 2 godz. Zkapalam schize ze glodna bo dzieciol tez byl. Dalisny 50ml mm i tez nic. W koncu polozylismy ok 1.30 do lozeczka i za chwile wchodze a ona pieknie spi.
    sama polozylam sie po 2 30,zasnelam jak zabita. Obudzilismy sie z mezem po 9, a ona jeszcze drzemala. W szoku bylam 8 godzin. Mialam wyrzuty ze glodze ja. Teraz karmie to wcale lapczywie sie nie rzucila. Szok ...

    am, Paula_29 lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    ja niczym nie smaruje, konsultowalam z pediatra-dermatologiem, ma ladna skore i nie potrzeba jej niczym natluszczac.

    gorzej z buzia musze skonsultować, bo nie wiem czy te krostki czyms smarowac, bo mam wrazenie ze one mega sie wysuszyly i taka kaszka jest teraz...

    To widzę, że mamy tak samo. Ciało skóra super a gorzej z buzią :-/

    lolka83 lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewcyzyny Julcia też tak ma podczas karmienia, że niekiedy je spokojnie a innym razem się rzuca. Tak jak Lolka sądzę, że to wina brzuszka, po prostu męczą ją wtedy gazy i się cała napina co utrudnia jedzenie. Biedne te nasze Kruszynki.
    A my dwa dni temu przerabialiśmy kupkę która wylała się z pieluchy i zabrudziła prześcieradło w łóżeczku :-P Dobrze, że pod spodem był nieprzemakalny podkład ufff.

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula co do smoczka może za płytko wkładam - sama końcówkę, bo tam jest ten napis na smoczku air system - to ile tego smoczka do buzi dawać ?

    Lolka jak czytam o tych Waszych 8 h spania .... pozazdrościć tylko :)

    Karola u nas w dzień to tylko trzy godziny spania, wcześniej było przeważnie 3 i 2, a teraz już się nie zdarza, czasem te trzy są na raty, czasem jednym ciągiem.

    Paula_29, Karola:) lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje dziecko umie pić z każdej butelki tylko nie z calmy, strasznie się namęczyliśmy, żeby się nauczył, ale nie da rady :(

    Co do spania, to Szymek śpi po 3h, karmienie i znowu sen 3h i tak w kółko. Do tego ma po 1,5godz aktywności rano i wieczorem

    Karola:), Camilia lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Zuzia po tej mega kupie zasnęła o 1 i spała do 11, 3 razy ją tylko wyciągałam na karmienie na śpiąco bo bałam się że będzie głodna i marudna, rano się obudziła z uśmiechem i bawiła 15 min w łóżeczku. Także ewidentnie brzuszek. Przed chwilą znowu zrobiła wylewającą się kupę a teraz ogląda w łózeczku " oczami maluszka". Swoją drogą polecam, fajna książeczka

    karusia, am, Camilia lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am ten smoczek nuka wkładasz praktycznie do samego końca, byle tylko ta dziurka co odpowietrza była na zewnątrz i oczywiście tą dziurką do góry.
    Praktycznie cały smoczek ma mieć w buzi

    U mnie w dzień też mniej śpi niż wcześniej, a miałam nadzieję że będzie przesypiać książko te 16-20 h :)

    am, Karola:) lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza Zosieńka też lubi się przyglądać tym książeczkom, kolorowe zabawki jeszcze nie. Ewidentnie wciąż wszystko w czarno białych kolorach widzi :)

    Nasza malutka strasznie słabo śpi :( nawet na spacerze muszę ją wyciągać z wózka, usypiać na rękach i wtedy może spać, przy piersi lubi drzemać... w dzień max jedno, dwa spania po 2 - 3 godziny i znowu oczyska jak 5 zł... w nocy śpi, pod warunkiem, że brzuszek nie dokucza.. Dzisiaj znowu nam wyła tak długo i tak się męczyła, że poszedł czopek i keteter..

    A ja teraz z innej beczki... Zaczynam odchudzanie i ćwiczenia... Waga pokazuje 69.. mój cel 55.. dodatkowo szykuje zmasowany atak na cellulit i rozstępy.. kupiłam kremy i ampułki, zrobiłam fotki z "przed", zakupię zaraz dziennik chodakowskiej i zaczynam dzisiaj wieczorem od skalpela... zobaczymy co na to mój tyłek :D bo ciągle trochę pobolewa mnie ten szew :/ Jeśli się uda planuję ćwiczyć 5 razy w tygodniu + kuracja kremami i wyglądać jak kiedyś... Trzymajcie kciuki, żebym dałą radę :)

    am, Karola:), misia_k1, Camilia, Iwo, Paula_29 lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Am ten smoczek nuka wkładasz praktycznie do samego końca, byle tylko ta dziurka co odpowietrza była na zewnątrz i oczywiście tą dziurką do góry.
    Praktycznie cały smoczek ma mieć w buzi

    U mnie w dzień też mniej śpi niż wcześniej, a miałam nadzieję że będzie przesypiać książko te 16-20 h :)

    Na to nie wpadłam, ale spróbuję jeszcze raz z tą butelką, może akurat się uda :)

    Byłam wczoraj w biedronce i nie znalazłam tego mleka bez laktozy :( a lidla nie mam nigdzie blisko siebie :(

    A książkowo śpiących dzieci chyba nie ma, mi też położna mówiła że do 3 miesiąca dzieci większość doby śpią - ha ha ha ciekawe ;)

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza niunia dzisiaj zwymiotowała bądź ulało jej się na maxa - nie wiem za bardzo jak to rozróżnić. Po czym zrobiłą się taka spokojna, zasnęła na pół godziny, obudziała się, szukała cycusia, pojadła 15 minut i śpi już 2,5 h.
    Ja chyba osiwieje zanim ją wychowam.
    Nie wiem czy depresja mnie jakaś bierze, ale tak sie martwię wszytkim. Teściowa i tęść sugerują przejscie na butelke od poczatku w sumie, na poczatku miałą to gdzies, ale dzisiaj pierwszy raz pomyslalam, ze moze faktycznie...to jej szarpanie się przy piersi, dzisiaj to ulanie, wiem ze butelka tych problemow nie skonczy, bo moze być podobnie, ale ja się czuje taka jakas uwiązana, odpowiedzilna za nią na maxa. I przykro mi gdy płacze, czuje sie wtedy winna, nawet poczułam się winna tym ze ulała tym mlekiem. Chyba faktycznie psychicznie nie daje sobie rady, dobrze ze mój mąż mnie wspiera...
    Aha - wy tez miałyscie taka awersje na odwiedzjacych, ja dosłownie bym powyrzucała z domu. W sumie wczoraj byla tylko jedna moja kolezanka, ale zaczynaja się zapowiadac i chyba muszę postarac sie byc asertywna i mowic, ze jeszcze za szybko. Nie wyobrazam sobie odwiedzin, kiedy mała będzie miala ten szał z przystawieniem do piersi, gdzie ja paraduje z gołym cyckiem, karmienie na przemian z uspokajaniem trwa 2 godziny, do tego jestem cała spocona a cała moja uwaga jest skupiona tylko na dziecku.

    Iwo, Mandalena lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola nie dręcz się, a jeśli masz mleko nie poddawaj się z karmieniem, bo jak piszesz butelka nie koniecznie rozwiąże Wasze problemy. Pamiętaj że nasze dzieci też zachowują się podobnie.

    Z tą odpowiedzialnością to tak jest - mi też przykro jak moje dziecko płacze, ja nie wiem czemu a w dodatku nic nie pasuje jako uspokajacz....

    Jeśli chodzi o gości to nie miej wyrzutów, jeszcze zdążą Cię wszyscy poodwiedzać, a jak dziecko płacze i jest niespokojne to nie atmosfera na gości. Ja mam tak samo.

    Karola:), Paula_29 lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola popieram Am,jak masz mleko to podawaj butla...lub raz dziennie podawaj mm a reszte swojego.

    Jas ma dzis miesiac....szom jak ten czas leci,a ja jakos zakodowalam sobie ze dopiero jutro i dziadek mi przypomnial,ze juz złożył mu zyczenia..

    am, Karola:), Paula_29 lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 20:25

    karusia lubi tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 20:26

    am, Karola:), Plumb80, karusia lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo wszystkiego najlepszego z okazji urodzin :D

    Iwo lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola powiem Ci, że ja czasami też mam gorsze chwile, wczoraj po raz pierwszy się popłakałam. I to z tego powodu, że byliśmy u nowych sąsiadów i sąsiadka trzymała Małą dobre pół godziny na rękach a ja się stresowałam, że może jakoś niefortunnie ją trzyma itp. Przyszłam do domu i się rozpłakałam aż mąż nie wiedział o co mi chodzi.

    Iwo sto lat!

    Karusia to mamy tę samą wagę i ten sam cel :-) Zamierzam zacząć od września, no chyba, że jakoś szybciej się uda ;-)

    Ja właśnie robię leczo a Mała śpi z mężem w naszym łóżku :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia 2014, 16:03

    am, Iwo, karusia lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iwo najlepszego z okazji urodzinek...witamy w kregu 30 stek ryczacych i sexi mamus:)))

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia 2014, 19:32

    Iwo, am lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
‹‹ 363 364 365 366 367 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ