X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez ok 16 stopni i w domu leży w dzień w body z długim rękawem i spodenkach, a w nocy w pajacu i pod kocykiem :-) A na spacer dzisiaj ubralismy na body bluzę z kapturem, bo u nas brzydki wiatr wieje i przykrylismy kocem.

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Wawie tez porazka, az z domu sie nie chce wychodzic, chyba lato powoli odchodzi...19 st i chmury, a ja mam tyle pieknych ciuszkow letnich jeszcze dla malej :( eh...

    Karola:) lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Pomaga bardziej niz inne?

    przestałam dawać cokolwiek... bo co bym nie dała i tak ma problemy i tak.. a nie ma sensu dziecka faszerować... u mojej małej wszystko pomagało.. na jeden dzień :/

    lolka83 lubi tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    My pierwszy wyjazd z Małym mamy zaliczony, powinnam częściej gdzieś jeździć bo przecież przed wyjazdem cały wieczór ból brzucha, a całą drogę i dwa dni u rodziców Mały jak aniołek (no prawie), ale spał jak nie on, po dwa-trzy razy w dzień, nie bolał go brzuch, wczoraj po południu wróciliśmy. Jak tylko wjechaliśmy do Krakowa Mały obudził się z płaczem, w domu trochę zjadł, potem szybko zaczął marudzić, więc do kąpania i jedzenie na noc, podczas którego usypiał. Ja się cieszyłam bo była 20 a ja zmęczona i pomyślałam że też zaraz idę spać, aha, jak tylko zjadł, znów jakaś kupa i się rozbudził. A potem do północy był płacz i wierzganie, brzuch bolał, co chwilę bąki i nic nie pomagało, żadna pozycja, suszarka, bujanie. Oczywiście spokój był jak Mały wisiał na cycku, ale wcale nie był głodny, tylko się tak uspokajał, usypiał, ja go odstawiałam to od nowa płacz... Jakaś porażka, jak w końcu usnął jakimś cudem, to nawet nie miałam siły go przenieść do łóżeczka tylko padłam koło niego na łóżko.
    Dziś od rana widzę że znów wierzga i bąbelki przewalają mu się w brzuchu, oby nie było jak wczoraj....

    W ogóle ostatnio to on więcej śpi w łóżku ze mną niż w łóżeczku....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 sierpnia 2014, 13:45

    lolka83, misia_k1 lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am u nas od kilku dni porażka, niby wczoraj w dzień było ok, jednak od wieczora masakra...tylko płacz, w nocy spala, od rana sajgon, płacz, jedzenie wtedy spokój, zasypia znów się budzi...wszystko pomaga na chwile. Zaraz idziemy na spacer i po jak nie przejdzie to wsadzam rurkę. Eh...teraz to są chyba prawdziwe kolki.

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 20:21

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo wrote:
    Misia, tak na potowki pomogl nadmanganian potasu.

    Dziewczyny walcze z wielkim bolem zeba. Nikt dzis nie chcial mnie przyjac. Po wczorajszej wizycie u dentysty jest jeszcze gorzej, spuchlo mi pol twarzy. Zaczelam brac anyybiotyk, leki przeciwbolowe. Przy tym karmie piersia i martwie sie czy to nie zaszkodzi malemu.

    Iwo nie zazdroszczę :-/ Mnie tez pobolewa ząb od dobrego tygodnia ale na szczęście już jutro dentysta. A Ty wczoraj czy przedwczoraj byłaś u dentysty tak? I co nie pomógł?

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo nie martw się nie zaszkodzisz, ja pytałam neonatologów o te moje nadgarstki i powiedzieli że jak tylko nie ma mała wady serduszka (chodzi chyba o ten przewód botalla) to można kilka dni ibuprofen a nawet ketonal

    Am , Lolka u mnie to samo prężenie, bąki, brak kupy, rurka w ruch, a za chwilę to samo i płacz. Nic nie dają żadne kropelki, płacz ciągle, przy cycu się uspokaja a jak tylko odkładam do łóżeczka na nowo to samo i tak cały dzień wczoraj i dziś, na szczęście noc przespała ale już nie wiem co ma robić jak jej pomóc tak strasznie mi jej żal jak się zanosi, że płakać mi się chce:(

    Iwo, lolka83, misia_k1, Aniulka lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • maggda Autorytet
    Postów: 1101 938

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć. ile ściągacie ml. mleka z piersi laktatorem?

    yuuds65g3xczefvz.png

    twfgs7p.png

    63nqryl.png[/url]
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Am , Lolka u mnie to samo prężenie, bąki, brak kupy, rurka w ruch, a za chwilę to samo i płacz. Nic nie dają żadne kropelki, płacz ciągle, przy cycu się uspokaja a jak tylko odkładam do łóżeczka na nowo to samo i tak cały dzień wczoraj i dziś, na szczęście noc przespała ale już nie wiem co ma robić jak jej pomóc tak strasznie mi jej żal jak się zanosi, że płakać mi się chce:(
    :( no załamka, ja mam dziś dalej to samo, kupa u nas jest, ale prężenie i bączki i płacz nie do uspokojenia.... teraz bujam Małego na kolanach i grzeję suszarką, chwila ulgi, bo wcześniej nic nie pomagało.... wcześniej nawet przy cycku mi płakał. Mi kręgosłup już pęka i nawet nie mam jak ogarnąć jakiegoś jedzenia :(

    Czy jak wasze dzieci ulewają to mleczkiem? Bo u nas teraz od paru dni jeszcze taką jakby serwatką - przezroczysta woda i czasem taki serek.

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 20:21

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • maggda Autorytet
    Postów: 1101 938

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am masz właśnie tak jak nasza Zuza cały czas plącze ale kupki są i baczki tez już nawet zastanawiam się czy nie ma gorączki bo główkę ma ciepłą a raczki i nóżki chłodne :/

    Zuzia niekiedy ulewa mleczkiem bo leci strumieniem po policzku a czasem właśnie taka serwatka, twarożkiem ale to normalne i może trwać do 4 mc :)

    yuuds65g3xczefvz.png

    twfgs7p.png

    63nqryl.png[/url]
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am u mnie tez Jas ulewa nieraz serwatka...to z zoladka tres sie wraca ale to normalne tak jak maggda pisze.

    maggda ja odciagam max 30 ml z jednej piersi jak jestem przed karmieniem ale ja wyznacznikiem nie jestem bo karmie mieszanie ze względu na zbyt mala ilosc pokarmu w piersiach.

    iwo wspołczuje...ale pomysl ze jutro juz bedzie lepiej o tej porze:)

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez porażka, kupy są ale ona prezy płacze podkurcza nóżki. Czasem jak zawyje to można paść. Jeny aż mi się płakać chce jak ona cierpi. Maz do tego złapał katar, boi się ja nosić i jestem zdana na siebie. Rodzice złapali grype zoladkowa wiec najbliższe dni tez mi nie pomogą. Obiadu nawet nie mam kiedy zrobić. Ciekawe czy zasnie w nocy. Nie wiem czy nie zastosuje windi bo nie wiem co robić. Jedyne uspokaja się przy piersi i na chwile przysypia. Tak mogę siedzieć 24 h. Eh

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny u mnie tak samo...kupka byla a prezenie wiercenie sie i ryk nadal...teraz jas w lozeczku wierci sie kreci masakra.kocyk zawsze rozkopuje a dzis w nocy nozki mial pomiedzy szczebelkami...zgroza.

    u mnie jak juz wiecie cycus uspoookajacz dziala ale sa chwile kiedy nawet to nie pomaga.
    musimy to przetrwac Mamusie i byc blisko swoich malenstw.wydaje mi sie ze wlasnie nasza bliskosc im pomaga.

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo wrote:
    Bylam wczoraj, otworzyla mi kanaly w zebie, ropa mial wyciekac i bol sie zmniejszac. A tu od nocy bol jeszcze wiekszy, obrzek na pol twarz ze ust nie moge otworzyc i do tego goraczka....jutro do niej wracam, niech mi go wyrwie bo z bolu i goraczki po sciabach chodze...taki mamy wyjazd nad morze...masakra
    Do tego nie wiem czy po tym ibupromie znowu mam mrwiste odchody, a juz w ogole nie mialam....to wszystko to jakis koszmar
    Iwo współczuję, ja miałam takie akcje z zębami pod koniec ciąży. Chodziłam nieprzytomna z bólu, aż w końcu stomatolog usunął mi ten felerny ząb ;-)

    Iwo lubi tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już po odwiedzinach cioci i kuzynki, jednak najlepiej jak jesteśmy tylko we trójkę. Normalnie odetchnęłam jak goście opuścili nasz dom.
    Dziewczyny, przerażają mnie te Wasze problemy brzuszkowe, jak te dzidzie muszą cierpieć skoro tak płaczą :( ską się biorą takie dolegliwości u tak malutkich istotek :(
    u nas wszytsko dobrze, Wikunia cały czas niespokojna przy piersi, jak nie załapie, ale już tak bardzo się tym nie stresuje, powoli zaczynam to akceptować, że tak po prostu ma. W czwartek mamy ważenie, ciekawe ile przez ten tydzień przybrała.

    Iwo, Camilia lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo współczuję, ból zęba jest okropny, ale może jutro puści i resztę wyjazdu będziesz mieć udaną.

    Maggda ja też zawsze sobie wkręcam że może Mały jest chory, sprawdzam temp, ale wiadomo jak płacze długo to jest cały ugrzany i rozpalony :(

    Dawidek śpi, a ja jem "obiad". Mój Kotek wypił wieczorne mleczko, trochę wierzgał przy tym, zrobił kupę i zasnął, a ja razem z nim padłam na jakieś 40 min, zupełnie jakby mi ktoś zasilanie odłączył, tak mnie wykończyło to popołudnie.

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo witaj w klubie... tez walcze z goraczka.. godzine temu 39 st... wiecie co sie stalo? Mala ni rozkrecila tak laktacje po odstawieniu kapturkow, ze mam nawal! I tradycyjnie zastoj i goraczke... akurat jak tesciowie pojechali do grecji na 2 tyg a moi rodzice wlasnie skonczyli urlop :( ledwo chodze jestem tak oslabiona. Ciekawe xo jutro przyniesie.....

    Iwo lubi tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • zielona_kropeczka Autorytet
    Postów: 331 169

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jakie kołderki kupowałyście? Jakiej firmy?

    zem32n0a1hnazr6e.png
‹‹ 373 374 375 376 377 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Super produkty na okres ciąży, czyli 9 produktów szczególnie polecanych dla kobiet w ciąży

Zapoznaj się z produktami, które są wyjątkowo cenne dla rozwijającego się maleństwa i Twojego nadwyrężonego ciążą organizmu. Postaraj się, aby takie produkty jak kasze, żurawina i migdały w okresie ciąży na stałe zagościły w Twoim menu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Czego nie jeść  w ciąży - 7 produktów zabronionych

Ciąża to okres wzrostu apetytu i wielu zachcianek kulinarnych. Czy oznacza to zatem, że możesz pozwolić sobie na wszystko i jeść do woli? Niestety nie. Zapoznaj się czego nie jeść w ciąży, aby zachować bezpieczeństwo dla rozwijającego się płodu. 

CZYTAJ WIĘCEJ