X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napiszę teraz trochę o tej rehabilitantce.
    Jeśli chodziło ulewanie nie powiedziała jak temu zapobiec, oczywiście poza odbijaniem przez ramię po każdej piersi ale zaleciła by układać małą na poduszce klin i dodatkowo na boczku. Ponieważ dziecko samo na boczku się nie utrzyma pokazała nam jak za pomocą kocyków i poduszki stworzyć taki kojec w łóżeczku by mała się nie przewracała, wtedy nawet jak ulewa w nocy nie ma niebezpieczeństwa że się zadławi

    Oczywiście źle małą trzymaliśmy. Nosiliśmy ją często w pozycji pionowej opierając o brzuch, to zła pozycja dla kręgosłupa. Pokazała jak trzymać w pozycjach na tygryska( i wieli innych) kazała zmieniać ręce by dziecko mogło bawić się i wkładać do ust raz jedną rączkę raz drugą i ssać, bo wtedy uczy się samouspokajania.
    Radziła by na czas leżenia w łóżeczku do smoczka mocować kawałek pieluszki, robi się z tego taka butelka i jak dziecku smoczek wypadnie samo może go sobie podsunąć do buzi z powrotem
    Jeśli płacze po kąpieli wyciągać je bokiem do podłogi a nie plecami bo nic nie widzi i jest zdezorientowane, boi się i płacze.
    Nie "huśtać" dziecka na rękach tylko chodzić z nim bo tak chodziło się w brzuchu i ten ruch jest najbardziej naturalny a gdy bardzo płacze to obniżać się w dół a potem do góry jak mini przysiady
    Tak samo z wózkiem, jak dziecko za bardzo wytrzęsiemy to uspokaja się nie dlatego, że mu dobrze ale że się boi
    Pokazywała jak uspokajać dziecko robiąc takie V z palców na klatce piersiowej i delikatnie poklepując, by zaczynać od tego a nie od brania na ręce, by nie uczyć że za płacz jest nagroda w postaci noszenia
    Jeśli karmimy butelką trzymać ją dwoma palcami a nadgarstek mieć na klatce piersiowej bo dzieci lubią się odchylać do tyłu i może się otworzyć nie ta dziurka co trzeba i się dziecko zakrztusi, więc jak mamy jedną rękę pod głową a drugą na klatce to wyczujemy jakby się chciało odchylić i w porę zabierzemy butelkę
    Pokazała jak masować brzuszek przez pupcię jak dziecko leży na brzuszku, by kłaść choć na kilka minut na brzuszku przed każdym karmieniem a przy kolkach jedną nóżkę przyginać do brzuszka przy noszeniu, co ułatwia odprowadzanie gazów
    Pokazywała tez jak wkładać, jak wyciągać z łóżeczka, że dziecko najpierw pionizujemy a potem dopiero na ręce itd, itp

    Am ona obserwuje dziecko i ocenia reakcje, czy unosi głowę, czy potrafi obie ręce wsadzić do buzi, czy potrafi ruszać tylko jednym palcem a nie chaotycznie całymi rączkami, czy nóżki dobrze pracują przy leżeniu na brzuszku itd. to chyba o to chodzi ale nie jestem pewna. Wyślę ci jej numer na priv to możesz przedzwonić zapytać. Wizyta kosztuje 110 zł

    lolka83, am lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja mam wrażenie, że ten sab simplex pomaga, mała wczoraj zasnęła o 16 i obudziła się dopiero o 5 rano. Wyciągałam ją z łóżeczka jak otwierała oczka, dawałam cyca i wkładałam z powrotem. Nawet jej nie wykąpaliśmy bo żal było budzić
    Pewnie że jeszcze czasem poboli, szczególnie rano i do południa, ale jest lepiej, już nie płacze non stop
    Zaczęła też się świadomie uśmiechać i gaworzyć po swojemu. Wydaje jakieś dźwięki i piski i się cieszy przy tym. Obserwuje uważnie jak ja wypowiadam do niej głoski i rusza ustami jakby chciała naśladować

    am, Karola:), lolka83, Camilia lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super Paula, wysłałam Ci zaproszenie, podeślij namiary na nią.
    Na pewno we wrześniu się z nią umówię, bo widzę że dużo przydatnych informacji przekazuje :)
    z tego co kojarzę to u Was była ona w weekend? Bo właśnie chciałam żeby M też był, bo potem nie będę mu w stanie tego wszystkiego przekazać.

    lolka83, Paula_29 lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Dziewczyny ja mam wrażenie, że ten sab simplex pomaga, mała wczoraj zasnęła o 16 i obudziła się dopiero o 5 rano. Wyciągałam ją z łóżeczka jak otwierała oczka, dawałam cyca i wkładałam z powrotem. Nawet jej nie wykąpaliśmy bo żal było budzić
    Pewnie że jeszcze czasem poboli, szczególnie rano i do południa, ale jest lepiej, już nie płacze non stop
    Zaczęła też się świadomie uśmiechać i gaworzyć po swojemu. Wydaje jakieś dźwięki i piski i się cieszy przy tym. Obserwuje uważnie jak ja wypowiadam do niej głoski i rusza ustami jakby chciała naśladować


    Paula no ja teraz na espumisanie jade, ale widze ze roznie, chociaz wiecej jest wyginania niz placzu. CZekam z tym sab, chociaz pediatra powiedziala, ze pomaga, tyle, ze mowila, o 1-2 kroplach do kazdego karmienia, chyba jednak przy malo...Dajesz tez jak misia 10 kropli co 6 h? Takie zalecenia od waszych lekarzy?

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, była w niedziele bo w tygodniu pracuje w szpitalu, także sobota, niedziela najbardziej jej pasuje:)
    U nas jeszcze babcia była, więc wszyscy widzieli, niech się uczą:)

    am lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    U nas biale się najlepiej sparwdzają, wiem ze w superpharm cos jest, ale na jakie...zielone na pewno...sama musze zobaczyc.


    U nas też, bo mały robi bardzo rzadkie kupki. Teraz używam dady, bo dostaliśmy od koleżanki i to jest totalna porażka- nawet siuśki wyciekają :/


    A co do promocji na białe pampersy to znalazłam w realu- promocja jest do jutra. 44 zł za opakowanie rozm 2 (72 szt)

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja daje 10 ale 6razy dziennie przed kazda butla w sumie a nuie co 6h;)

    Kurcze Paula zazdroszcze takiej wizyty...blee ze tez nie ma kogos takiego u mnie w miescie od razu bym zaprosila taka zaklinaczke dzieci.

    ja tez czekam na sab simmmmmmmmmmmplex i daje w zamian 10 kropli espumisanu.

    jas tak sobie nas wychowal ze szok?jest tak rozpieszczony dziewczyny ze brak mi slow. od poniedzialku kiedy ciocia wroci do pracy zaczynam wychowywanie...najgorzej z mama moja mam bo ona tak go rozpiescila i wyuczyla noszenia ze masakraa a jas juz 5kg ma

    Paula_29, am lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Paula no ja teraz na espumisanie jade, ale widze ze roznie, chociaz wiecej jest wyginania niz placzu. CZekam z tym sab, chociaz pediatra powiedziala, ze pomaga, tyle, ze mowila, o 1-2 kroplach do kazdego karmienia, chyba jednak przy malo...Dajesz tez jak misia 10 kropli co 6 h? Takie zalecenia od waszych lekarzy?

    Ja nie pytałam lekarza, tylko zauważyłam że 3 razy dziennie to za duża przerwa i przestaje działać, więc stwierdziłam, że dam tą samą dawkę tylko częściej

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ok. Sorka nie doczytalam. Czyli 10 kropki ok 6 razy dziennie.. Mi przyszly rzeczy z gemini. Zakupy z zapasami za 500 zl. Jednak jakbym miala to kupowac w stacjonarnej to by wyszlo drugie tyle. W tym inhalator itd.

    dziewczyny boje sie ze zelazo spowoduje u malej zatwardzenia. Wczoraj na noc zrobila mega kupe i to dwie pod rzad. Prawie cala plywala w niej. Od tej pory cisza. Hm. Myslicie, ze krople pomoga czy trzeba bedzie kombinowac z czyms innym?
    my spora teraz dawke mamy lekow. Jak dajecie te krople itd przed karmieniami. Bo ja niektore leki dodawalam do butelki do mm albo troche wody i butelki a ostatnio smoczek na leki. Sa jeszcze inne sposoby?

    Co do fizjotetapeutow. To dobra inwestycja. My bylismy na samym poczatku tez na spotkaniu z fizjo. Kazal powtorzyc ok 3-4 miecha.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia 2014, 14:58

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka hm nie wiem czy Paula daje 10 kropli co 6 h czy chodziło Ci o mnie że 10 kropli ale 6 razy dziennie a nie co 6 h:)

    Ja podaje Jasiowi na łyżeczce dla maluszków te kropelki przed jedzeniem bo po jedzeniu czesto ulewa wiec kropelki by również ulał.
    Do butelki nie daje, bo Jaś nie zawsze wypije np cała i wówczas nie wiem ile faktycznie wypił tych kropelek:)

    lolka83 lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    Lolka hm nie wiem czy Paula daje 10 kropli co 6 h czy chodziło Ci o mnie że 10 kropli ale 6 razy dziennie a nie co 6 h:)

    Ja podaje Jasiowi na łyżeczce dla maluszków te kropelki przed jedzeniem bo po jedzeniu czesto ulewa wiec kropelki by również ulał.
    Do butelki nie daje, bo Jaś nie zawsze wypije np cała i wówczas nie wiem ile faktycznie wypił tych kropelek:)

    misia ja mysle co innego a pisze cos innego jak czubek ;) tak o ciebie i dokladnie 6 razy ;)

    Czy to jakas specjalna lyzeczka?

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka krople raczej na wzdęcia pomagają, na zrobienie kupki u mnie niestety nie
    To prędzej debridat, ale u mnie też słabo działał więc odstawiłam


    Dziewczyny wiem, że ten temat się już przewijał ale nie pamiętam na której stronie a nie zapisałam sobie. Jakie macie leżaczki bujaczki i maty edukacyjne?
    Możecie coś polecić

    lolka83 lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja podaje 10 kropli co 6 h,(bo 6 razy dziennie to przekroczyłabym dawkę z ulotki a ona i tak duża)
    i też na łyżeczce
    http://allegro.pl/dreambaby-lyzeczka-do-podawania-lekarstw-0m-i4466202836.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia 2014, 15:10

    lolka83 lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Ja podaje 10 kropli co 6 h,(bo 6 razy dziennie to przekroczyłabym dawkę z ulotki a ona i tak duża)
    i też na łyżeczce
    http://allegro.pl/dreambaby-lyzeczka-do-podawania-lekarstw-0m-i4466202836.html


    ja zaczne powoli wprowadzac, zaczne od kilku kropel i zobacze :)

    Bujak ten, mala go bardzo lubi, mamy ten kolor :
    http://www.smyk.com/tiny-love-wielofunkcyjny-lezaczek-bujaczek-lozeczko-3w1,p1079959057,swiat-niemowlaka-p

    mata ta, ale jeszcze nie rozpakowana, powoli trzeba bedzie :)
    http://www.smyk.com/tiny-love-move-play-gimnastyka-dla-bobasa-mala-ksiezniczka-mata-edukacyjna,p1062033272,zabawki-gry-dla-dzieci-p

    am, Paula_29 lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula na ciemieniuchę pisałaś o ziajce kremowym olejku na ciemieniuchę ? Przy okazji wyślij mi namiar na tą rehabilitantkę :)

    Lekarstwa ja podaję na zwykłej plastikowej łyżeczce do karmienia, nie mam z tym problemu, Mały ładnie je pije.

    Leżaczek http://www.smyk.com/tiny-love-wielofunkcyjny-lezaczek-bujaczek-lozeczko-3w1-18-kg,p1052156769,swiat-niemowlaka-p
    matę mam fisher price rainforest http://www.fisher-price.com/en_US/brands/babytoys/products/46250 teraz już tej wersji nie ma, tylko taka badziej bogata, my dostaliśmy po moim chrześniaku więc już nie będę kupować.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia 2014, 15:39

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    misia ja mysle co innego a pisze cos innego jak czubek ;) tak o ciebie i dokladnie 6 razy ;)

    Czy to jakas specjalna lyzeczka?
    Ja kupiłam Canpola takie zmieniajace koor pod wpływem temp. Sa fajne i Jas od razu załapał z nich ,,picie".
    http://www.apteka-zielona.pl/canpol-lyzeczki-zmieniajace-kolor-3-szt.html


    Te 10 kropelek 6 razy dziennie to mi mój priv neonatolog poleciła...ale wg ulotki tj 15 kropli...w sumie na różnych forach rożne ilości są....ja pewnie dostałam taka dawkę uderzeniową bo Jaś bardzo się preżył. teraz jest lepiej i chyba powoli będę je odstawiać lub dawać co drugie karmienie-zmniejszajac dawkę :)

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co do bujaczka...mam fisher price ale jaś ewidentnie nie przepada za nią i może się bujać jak jest spokojny ale na pewno nie w celu uspokojenia...:(

    Matę właśnie zamawiać będę i obstawiam przy tiny love:)

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    Ja kupiłam Canpola takie zmieniajace koor pod wpływem temp. Sa fajne i Jas od razu załapał z nich ,,picie".
    http://www.apteka-zielona.pl/canpol-lyzeczki-zmieniajace-kolor-3-szt.html

    Łyżeczki mamy takie same, może też zmieniają kolor, nie zwróciłam uwagi, mimo że przelewam je wrzątkiem :)

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Hanny Koleżanka
    Postów: 36 4

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam jestem tu nowa ale zwracam się do was bo mam problem urodziłam w lipcu przez cc synka . ale od 2 tygodni mam problem z sobą o tuż wystąpiły u mnie hemoroidy i nie wiem już jak sobie z nimi radzić stosowałam avenoc ale nie pomaga może któraś z was miała taki problem i może mi coś poradzić .?

    mikulka lubi tę wiadomość

    relgh3718ljgdbrz.png
    2688bda2d7e2c5d0.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hanny, ja wczoraj też coś odkryłam i obawiam się, że to hemoroidy. A myślałam, że mnie to nie dotyczy :'( Bladego pojęcia nie mam co się na to stosuje. Wiem, że jakiś czas temu był tu ten temat poruszany, ale nie interesowała się tym, bo jeszcze wtedy nie miałam "tego" problemu, także dziewczyny Ratujcie!

    Dziewczyny czy farbowalyscie włosy karmiąc piersią? ? Chciałam wreszcie rrozjaśnić włosy, a nie wiem czy nie zaszkodzi to małej. Jak myślicie?

    tb73e6ydzfb83uo0.png
‹‹ 389 390 391 392 393 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ