X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy też miałyście tak że Wasze dziecko nie spało praktycznie cały dzień?
    Ja padam dosłownie na cycki, Wiki miała dzisiaj z 4 drzemki po pół godziny, usypiałam ją ja i mąż praktycznie cały dzień - zasypiała i zaczynała się kręcić, po pół godzinie oczy jak 5 zł, karmienie, pieluszka, zabawa i znowu marudzenie, usypianie. Około 18stej przyszli Ci niezbyt widziani goście, więc każdy na rączki itp. Mała nie płakała, ale widziałam jaka jest zmęczona. Teściowa usypiała ją 3 godziny, zasnęła o 21, ale kręci się, jest niespokojna. Ja jestem wykończona, nie dość że poprzedniej nocy mało spałam, to teraz jestem zaniepokojona przyczyną niespania. Wygląda to tak, jakby była tak zmęczona, że nie mogła z tego powodu zasnąć. Już mieliśmy jechać na pogotowie...N razie śpi 1,5 h, jestem wykończona psychicznie i fizycznie :(

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola ja miałam dziś to samo, przez dzień spanie raz 20 raz 30 minut i to po kiepskiej nocy, Nawet wieczór był problem z zaśnięciem, bo przeważnie po kąpaniu Mały usypia podczas jedzenia, a dziś wisiał na cycku tak długo że już miałam dość i nic, problem ze spaniem. Uśpił się oczywiście po tym jak się już uryczał całkiem koło 22, więc ja wtedy dopiero obiad - coś na ciepło zjadłam, jakiś obłęd. Czasem mamy takie dni, nie wiem od czego to zależy. Oby było ich mało, bo zgadzam się z Tobą że są mega wyczerpujące i fizycznie i psychicznie.

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny przypomnijcie mi jeszcze skąd zamawiałyście biustonosze do karmienia, i czy jesteście z nich zadowolone, bo muszę prędko coś kupić, a oczywiście do normalnego sklepu nie mam jak iść ...... :(

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Mandalena Ekspertka
    Postów: 182 350

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 01:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    Dziewczyny co używałyście na ciemieniuchę ? Nie pamiętam czy któraś się z tym zmagała. A zauważyłam że Dawid ma coraz bardziej suchą skórę na głowie i nie wiem czy to nie początek ciemieniuchy, wolałabym żeby się to nie powiększyło.

    Ja przez dwa dni smarowałam oliwką na godzinę przed kąpielą, później myłam szamponem Hipp. Po kąpieli krem Oilatum i ciemieniucha znika. Nie odważyłabym się na drapanie itp. Z resztą czytałam, żeby nie grzebać przy tym

    am lubi tę wiadomość

  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 02:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Dziewczyny, czy też miałyście tak że Wasze dziecko nie spało praktycznie cały dzień?
    Ja padam dosłownie na cycki, Wiki miała dzisiaj z 4 drzemki po pół godziny, usypiałam ją ja i mąż praktycznie cały dzień - zasypiała i zaczynała się kręcić, po pół godzinie oczy jak 5 zł, karmienie, pieluszka, zabawa i znowu marudzenie, usypianie. Około 18stej przyszli Ci niezbyt widziani goście, więc każdy na rączki itp. Mała nie płakała, ale widziałam jaka jest zmęczona. Teściowa usypiała ją 3 godziny, zasnęła o 21, ale kręci się, jest niespokojna. Ja jestem wykończona, nie dość że poprzedniej nocy mało spałam, to teraz jestem zaniepokojona przyczyną niespania. Wygląda to tak, jakby była tak zmęczona, że nie mogła z tego powodu zasnąć. Już mieliśmy jechać na pogotowie...N razie śpi 1,5 h, jestem wykończona psychicznie i fizycznie :(

    Kochana u mnie od jakiegos czasu to norma. Fakt, ze pozno sie budzimy, bo czesto w lozku do 12 lezymy,
    Wczoraj caly dzien przespala, a dzis 2 razy po 30min.
    Do tej pory nie spi, juz mam dosc ;/

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    Dziewczyny przypomnijcie mi jeszcze skąd zamawiałyście biustonosze do karmienia, i czy jesteście z nich zadowolone, bo muszę prędko coś kupić, a oczywiście do normalnego sklepu nie mam jak iść ...... :(

    Ja mam z alles mama i polecam! :)

    Marta207 super, ze napisala! Moja malutka tez sie ostatnio szarpie przy piersi i zidnioslam wrazenie, ze mam mniej pokarmu i to dlatego.. oczywiscie za mniejsza ilosc pokarmu obwinialam skok rozwojowy... balam sie, co sie dzieje z ta moja laktacja wiec dzisiaj na 12 zamowilam wiztte doradcy...

    am, Paula_29 lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny my jesteśmy od wczoraj w szpitalu, mały ma infekcję dróg moczowych, noc byla straszna, warunki do nocowania 40 cm kozetka płatna dodatkowo, boks 3 na 4 metry na dwoje dzieci z rodzicami. takie są realia szpitali w łodzi. mały całą noc spał przy mnie ma gorączkę i dreszcze, strasznie płacze, podłączony pod kroplówkę i pod pulsometr. puls mu skacze do 220, dostaje antybiotyk, mamy tu być 7-10 dni. Jestem zalamana, nie mogę patrzeć jak on cierpi a ja nic nie mogę zrobić, bardzo się boję że się czymś zarazi :(

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniulka współczuję, ale musisz być dzielna!
    Mnie tydzień temu też groził szpital bo podejrzewali u małego stan zapalny piersi więc doskonale rozumiem co czujesz...

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniulka, wiem ze łatwo się mówi, ale musisz być silna dla Franka! Wszystko będzie dobrze, najważniejsze że jesteście pod fachową opieką! !

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka 3 maj sie. U nas tez po tej morfologii mialam stracha. Mam nadzieje, ze teraz morfologia sie popoprawi.
    Musisz byc dzielna. Wytrzymasz dla malego.

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • zabuszka Autorytet
    Postów: 1076 717

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc to ja mam chyba spokojne w miare dziecko pobudka ok 24 potem 3-4 no i po 5 bo wtedy codziennie sie budzi no ale potem da sie go uspic

    1e6e393edd.png

    cb8576b8d0.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dzisiaj Mała obudziła się o 3.30 i do 5.30 nie spała. Myślałam, że padnę. No ale później dała pospać do około 8.30.
    Kochane powiedzcie ile razy dzienne i na jak długo kładziecie Maleństwa na brzuszku? I jaki jest tego cel? Chodzi o to by ćwiczyły mięśnie karku próbując podnieść główkę?

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiki spała od 21 do 2.20 po tym całym dniu. Byliśmy u lekarza w związku z charczeniem - wszytsko niby dobrze, rzęzi jej tam od ulewania, zakrapiać wodą morską i chodzić na spacery - to są zalecenia pani doktor. Powiedziałam o tym wczorajszym incydencie, że nie chciała spać, lekarka stwierdziła że dzieci tak mają, jeden dzień śpią cały, inny marudzą, adaptują się do nowego śrdowoiska, więc ponoć nie ma powodu do niepokoju. Ja jestem dzisiaj tak wykończona, głowa mnie boli, jestem zmęczona, chyba wczorajszy stres wychodzi, bo pospać w nocy dała. W ogóle Wiki zrobiła się bardziej marudna, piszczy, wymusza płaczem zmianę pozycji, jakby jej się nudziło :P No cóż, nikt nie mówił że będzie lekko :]
    Na brzuszku kładę ją kilka razy dziennie po max 15 minut, bo później zaczyna się wkurzać.

    Co do szarpania przy piersi, to u nas są ewidentnie jej nerwy, już to wiem na 100 %. Z tym że czasami nerwy spowodowane są zmęczeniem, innym razem głodem, a jeszcze innym gazami. Po prostu mam dziecko z charakterem :P a tak na poważnie, to pewnie po mnie jest taka nerwowa :(
    Dzisiaj ją zważyli waży - 4530 gram :)

    am, Paula_29 lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karusia wrote:
    Ja mam z alles mama i polecam! :)


    Karusia, ile masz tych staników z alles? W sensie, czy jeśli masz dwa, to czy mają dokłądnie ten sam rozmiar? Chciałam kupić w necie drugi i nie wiem czy oni mają stałą rozmiarówkę (coś mi się kojarzy, ze rozmiar dużo u nich zależy od modelu) :/

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    U nas dzisiaj Mała obudziła się o 3.30 i do 5.30 nie spała. Myślałam, że padnę. No ale później dała pospać do około 8.30.
    Kochane powiedzcie ile razy dzienne i na jak długo kładziecie Maleństwa na brzuszku? I jaki jest tego cel? Chodzi o to by ćwiczyły mięśnie karku próbując podnieść główkę?


    Ja często kładę na brzuszku, nie umiem powiedzieć ile razy, ale często w dzień śpi na brzuszku (z reguły ja leżę obok bo się boję, żeby się nie udusił). Kładę go tak, bo wtedy mu się brzuszek masuje i łatwiej bączki wychodzą. Podnoszeniem główki się nie martwię, bo Szymek w pierwszym tyg w szpitalu jużą zarąbiście główkę podnosił

    Camilia lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny
    Ja na ciemieniuchę kupiłam ziajkę i po dwóch razach wszystko ładnie zeszło
    Położna zalecała też smarowanie olejem kokosowym i wyczesywanie

    Aniulka trzymam kciuki, wracajcie do zdrowia

    Ja też mam alles mama 3 szt i każdy ten sam rozmiar
    Ja zamawiałam z lovemum.pl przesyłka gratis i można wymienić rozmiar.
    Am w entliczku na Wyki są staniki allesa w dobrych cenach, można przymierzyć

    am, BiB lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniulka wrote:
    dziewczyny my jesteśmy od wczoraj w szpitalu, mały ma infekcję dróg moczowych, noc byla straszna, warunki do nocowania 40 cm kozetka płatna dodatkowo, boks 3 na 4 metry na dwoje dzieci z rodzicami. takie są realia szpitali w łodzi. mały całą noc spał przy mnie ma gorączkę i dreszcze, strasznie płacze, podłączony pod kroplówkę i pod pulsometr. puls mu skacze do 220, dostaje antybiotyk, mamy tu być 7-10 dni. Jestem zalamana, nie mogę patrzeć jak on cierpi a ja nic nie mogę zrobić, bardzo się boję że się czymś zarazi :(

    Aniulka trzymaj się, szybkiego powrotu do zdrowia dla Maluszka .

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nie słyszałyście przypadkiem o jakiejś promocji na białe pampersy?

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala wczoraj zasnela o 3!!! Mma wrazenie, ze brzuch lekko dokuczal, ale pozniej to ze zmeczenia, ale nie mogla zasnać.
    Zawzielam sie nie zabralam jej do nas, probowalam suszarki i glasakania i poszlo...fakt, ze dlugo pospala, ale w dzien od 12 juz nie, wiec 2 drzemki w ciagu dnia, coraz czesciej jej sie to zdarza...
    Obudzila sie pozniej o 9 rano, wiec snu bylo 6 godz:) od tej pory przyspia i wygina sie, wiec brzuszek :( ona teraz jeszcze spi ladnie.

    Bylam wczoraj z wynikami malej u lekarza na nfz w przychodni gdzie ja maja szczepic. Lekarka stwierdzia, ze badania nie takie zle, nawet nie zwrocila uwagi na ta hemoglobine w dolnych normach...eh, wiec dopiero wtedy powiedzialam,ze bylismy prywatnie, powiedzialam o tej lekkiej anemii, wiec ona, ze jesli tak pediatra mowi to sie z nim zgadza, bo ona jako ogolny leczy od noworodka do 100latka. W piatek mamy wizyte kontrolna i wtedy podejma decyzje o szczepieniu.
    Jednak ja nie wiem czy nie sugerowac sie opinia tej prywatnej lekarki, ktora pracuje w Centrum zdrowia dziecka, ze teraz na wzw zaszczepic, a za 2-3 tyg po sprawdzeniu morfologii na 5w1...
    Stwierdziła, ze odroczenie szczepienia ok miesiac nic sie nie stanie. Najchetniej bym tam szczepila, ale oprocz szczepionki, trzeba bulic ok 140zl za wizyte wiec wtedy niezla sumka sie robi.
    Wogole znalazlam kolo domu przychodnie na nfz tylko dla dzieci, wiec chyba ja tam przepisze, bo ci ogolni lekarze to traktuja ja jak doroslego, a przeciez wyniki malenstwa a doroslego na pewno sie wiele roznią.
    eh, juz glupieje :(

    Wczoraj mielismy rocznice slubu :) Mąż kupił mi karnet do spa, wiec jestem mega zadowlona :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia 2014, 13:28

    am, Karola:), Camilia lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    A nie słyszałyście przypadkiem o jakiejś promocji na białe pampersy?

    U nas biale się najlepiej sparwdzają, wiem ze w superpharm cos jest, ale na jakie...zielone na pewno...sama musze zobaczyc.

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
‹‹ 388 389 390 391 392 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ