X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Wizytę przeniosłam na jutro, gdyż jutro dzieci zdrowe przyjmuje, wolałabym aby niczego nie złapała od chorego dziecka. Także dam jutro znać.

    Jak ubieracie dzieci w domu i na spacer jak się tak ochłodziło?

    Ja się nagralam na sekretarkę i mam nadzieje, ze pani doktor jeszcze dzisiaj oddzwoni i jas przyjmie.
    My właśnie wróciliśmy ze spacerku. Miałam niezły dylemat jak ubrać mała ;-) U nas dzisiaj mocno wieje i jest jakieś 16 stopni (odczuwalna nizsza). Mała miała body długie, rajstopki i półspiochy, ale cienkie i bluzę z takiego kiciusia, czapka smerfetka (w wiązanej mała dostaje szału). Nakrylam ja kocykiem. Nie wiem czy nie za grubo ją ubralam. Mogłam w sumie nie zakładać jej tych rajstopek jak była przykryta. Widzisz, ja też mam sporo wątpliwości czy dobrze ubieram ;-)

    Iwo, Karola:) lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Wizytę przeniosłam na jutro, gdyż jutro dzieci zdrowe przyjmuje, wolałabym aby niczego nie złapała od chorego dziecka. Także dam jutro znać.

    Jak ubieracie dzieci w domu i na spacer jak się tak ochłodziło?


    U nas w domu za gorąco nie jest, więc malutka jest w bodziaku z długim rękawem, długich spodniach i skarpetkach.. Ale staram się ją ciągle przykrywać i ubierać tak jak siebie, bo wydaje mi się ciągle, że może jej być za zimno... Na dwór zakładamy jej oczywiście czapeczkę i pajaca z misia i do tego kocyk. To mikro ciałko, więc nie sądzę, żeby było jej za gorąco. W nocy np. często jak się budzę sprawdzam jej rączki... Często ma jak sopelki lodu :/ wtedy biorę ją do siebie przytulam ale już brakuje mi pomysłów, jak ją do snu ubierać i otulać, żeby było jej ciepło ;/ jutro po poradni preluksacyjnej zamierzam kupić cieplejsze kocyki i jakieś grubsze pajace do spania...

    Wasze bobaski też ciągle mają takie problemy z termoregulacją?

    km5st5odu2rt42xe.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikulka wrote:
    Karusia, bardzo prawdopodobne ze może mała mieć mało i się szarpie. Przerabialam to 7 lat temu jak karmiłam syna. Zrobiłam wówczas najgorszy błąd i żałuję do dziś, bo przestałam karmić. Najnpormalniej w świecie się poddalam. Teraz myślę, że mogłam próbować. Może to tylko chwilowe u Ciebie ;-)

    Dzięki :) kochana, walczę zaciekle... Bardzo dużo piję: femaltiker, herbatki na laktację, karmi i inne. do tego w nocy się budzę i ją jak najczęściej przystawiam.. Walczę o laktację, ponieważ jak dałam jej mm, to następnego dnia mała miała mega zatwardzenie :/ więc nie chcę wracać do problemu kupek i bąków z powodu mm, mam nadzieję, ze uda mi się uratować laktację...

    mikulka, Camilia, Paula_29 lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karusia moja malutka tez ma często lodowate rączki, ale to u takich maluszków ponoć normalne. Ja zawsze sprawdzam małej karczek i stopki żeby upewnić się czy na pewno nie jest jej zimno. Możesz mi napisać gdzie kupiłaś tego pajaca z misia?? ;-)

    karusia, Paula_29 lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie oddzwonila nasza lekarka i mamy przyjechać z małą na 16:20. Zobaczymy co powie na temat tego charczenia. Zapytam tez kolejny raz o ten trądzik niemowlęcy, bo ostatnio rozsypalo nam się sporo na główce i szyi.

    Dzisiaj byłam na spacerku i zahaczylam o rybny :-) Na kolację usmaże filety z mintaja, mniam, uwielbiam :-D

    Karola:), karusia, Camilia lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marderkowa wrote:
    Lolka Sab, 15 kropelek jednorazowo, może być do mleka.
    Jak sprawdzają Wam sie smoczki WubbaNub, zastanawiam się nad zakupem.

    Pozdrawiam!

    PS: my dziś idziemy na szczepienie 6 w 1, czy któraś z Was już po? jak zniosły to Wasze dzieci?
    Czy Wasze dzieci zostały zaszczepione na gruźlice w szpitalu? wczoraj odkryłam, że Mila nie i nie wiem dlaczego...będę dziś tam dzwonić.

    Smoczek fajny, myślę że jak Twoje dziecko jest smoczkowe, to będziesz zadowolona, jeśli nie, to na ten też się nie skusi.
    My przed szczepieniem.

    marderkowa lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała dzisiaj nie chce spać, a jeśli już to jakieś 15 minut i się wybudza :( brak mi już sił, a dzisiaj przychodzą do nas tacy goście, których wolałabym w ogóle nie widzieć, więc jak będzie tak marudzić, płakać itp. to będę zestresowana podwójnie :( Moja Wikunia jak jest zmęczona i w porę nie zaśnie, to dostaje takiego szału, ciężko ją uśpić, a jeśli już się uda, to sen trwa właśnie do pół godziny w tym połowa tego czasu to przeciąganie się i kręcenie :(
    Ja w domu ubieram - body na długi, spodenki i skarpety i jak leży w kołysce, to przykrywam kocykiem. Na spacer czapka plus jakiś sweterek lub bluza i ciepły kocyk. Do spania na noc - pajac. Wiki ma często zimne rączki i nosek, ale nie sądzę aby jej było zimno, to normalne u takich maluszków.

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś w nocy nie spaliśmy za dużo, Mały spał do późna w dzień niestety, w nocy obudził się po północy i nie bardzo mu było do spania. Poza tym wierzgał całą noc i przelewało mu się w brzuchu. Dziś też marudny, nie spał jeszcze nic poza jakąś 20 min drzemką... najchętniej spędził by dzień wisząc na cycku :/
    Do tego mój M masakrycznie przeziębiony, boję się żeby nas nie zaraził tydzień przed szczepieniem. Tydzień zaczyna się pięknie.

    Paula czy ta rehabilitantka też ogląda dziecko też pod kątem tego napięcia mięśniowego? Możesz dać na nią namiar. A ile kosztuje taka wizyta?

    Co do ubierania Maluchów ja też mam zawsze problem jak idziemy na spacer, ubierać czapkę czy nie, kocyk cieńszy czy grubszy, tym bardziej że jak wychodzi słońce to jest przyjemnie, a z kolei jak zawieje mocniej robi się chłodno....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 sierpnia 2014, 14:40

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikulka wrote:
    Karusia moja malutka tez ma często lodowate rączki, ale to u takich maluszków ponoć normalne. Ja zawsze sprawdzam małej karczek i stopki żeby upewnić się czy na pewno nie jest jej zimno. Możesz mi napisać gdzie kupiłaś tego pajaca z misia?? ;-)

    Kochana w h&m wlasnie sa :)

    mikulka lubi tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez widzialam w h&m takie smieszne kombinezony miski na stronie online, mysle zeby kupic, ale większy rozmiar na troche pozniej :)

    Dziewczyny, nie wiem czy Wam sie przyda, ale ja jakis czas temu zakupilam smoczek do podawania leków dla malej, wiec rozne kropelki itd wlewam, dodaje odrobinke wody i jest to mega wygodne :)
    Ja mam ten:
    http://allegro.pl/numimed-smoczek-do-podawania-lekarstw-r-6-12m-i4519190465.html?bi_s=archiwum_allegro&bi_m=Offers&bi_c=Product&bi_term=Dla+Dzieci-11763_Zdrowie+i+higiena-17285_Urz%C4%85dzenia+medyczne-17298_Pozosta%C5%82e-99416

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 sierpnia 2014, 16:24

    karusia, Paula_29 lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • marderkowa Ekspertka
    Postów: 224 317

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po szczepieniu hexe- nie było tak źle, prawie nie płakała. Za tydzień pneumokoki.

    Dziewczyny, jakie kupki robią Wasze dzieci?Miła do tej pory robiła raż na 2,3 dni żółtą kupę o konsystencji ciastoliny, męczyła się przy tym. Teraz dwa dni pod rząd zrobiła żółtą, ale rzadka...martwię się czy to nie biegunka?
    Karmiona mm+ pierś z przewaga mm. W sumie od wczoraj pije też inne mleczko, bebiolon na zaparcia i kolki...może dlatego zmiana tej kupki, no ale jaka ona właściwie powinna być?

    relgcwa176gulxrh.png
  • marderkowa Ekspertka
    Postów: 224 317

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do ubierania, ja na spacer ubieram Mile w body z długim rękawem, spodenki takie z zakrytymi stópkami i na to albo zapinay sweterek, albo bluzka i czapeczka. Do tej pory w wózku była w rożku + kocyk, ale dziś rano (wychodziłam z nią około 9, było bardzo rześko) to pierwszy raz zastosowałam śpiworek z wózka.

    relgcwa176gulxrh.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Julcia robi żółte, dość rzadkie kupki z małymi grudkami. W ciągu doby jest ich około 5-8 ale ona jest tylko na piersi. Duże znaczenie ma w tym temacie to co jedzą nasze dzieci. Im więcej mm tym kupka jest rzadziej i ma bardziej zwartą konsystencję.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 sierpnia 2014, 17:49

    marderkowa, Iwo lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Moja Julcia robi żółte, dość rzadkie kupki z małymi grudkami. W ciągu doby jest ich około 5-8 ale ona jest tylko na piersi. Duże znaczenie ma w tym temacie to co jedzą nasze dzieci. Im więcej mm tym kupka jest rzadziej i ma bardziej zwartą konsystencję.


    U mnie dokładnie tak samo, przy czym raz na dobę kupa jest tak duża, że wylewa mu się albo nogawką, albo na plecy :( Męczące to jest bo wszystkie ubranka mam zafajdane, ale lepsze to niż te problemy z kupką raz na kilka dni...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 sierpnia 2014, 18:24

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już po wizycie. Pediatra twierdzi, że jest lepiej. Do poprzednich zaleceń dostaliśmy dodatkowo krople na obrzeknieta błonę śluzową nosa i maść robioną na potówki. Lekarka mówi, że krostki które ma małą to nie trądzik, a potówki hmmm. Pytała, czy Jula nadal ulewa i powiedziała, że dopóki się to nie skończy to te charczenie będzie :'( Pytałam również o szczepienie, na które mamy iść za tydzień. Babka sugeruje by narazie jej nie szczepić. Nie wiem co zrobię. To jest zdanie tej pediatry prywatnej, a ciekawe co powie ta w przychodni. Chyba też wolałabym małą zaszczepić jak ten nieżyt nosa się skończy, bo to nigdy nie wiadomo.

    Iwo lubi tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 20:14

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zanioslam tę receptę juz do apteki, ale jutro po 17 odbieram wiec napiszę Ci ten sklad jutro (chyba zawsze na tych lekach piszą skład)

    Iwo lubi tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co używałyście na ciemieniuchę ? Nie pamiętam czy któraś się z tym zmagała. A zauważyłam że Dawid ma coraz bardziej suchą skórę na głowie i nie wiem czy to nie początek ciemieniuchy, wolałabym żeby się to nie powiększyło.

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Marta207 Znajoma
    Postów: 19 28

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pisałam wcześniej o problemie dotyczącym szarpania piersi. U mnie ma to miejsce przy każdym karmieniu w dzień, w nocy jest idealnie ale Mikołaj najczęściej je na śpiocha. Umówię się z doradcą laktacyjnym ale będzie dostępny po urlopie dopiero od 1 września i strasznie mnie to już męczyło (trwa to ok 10 dni już). Zaczęłam więc szukać w necie i wyczytałam, że to może być skok rozwojowy - dziecko zaczyna widzieć, słyszeć, czuć smaki i to jest zbyt dużo bodźców dla niego na raz, a do tego często zapomina o wcześniej nabytych umiejętnościach. Trwa to kilka - kilkanaście dni. Na początku myślałam, że problem polega na tym, że Mikołaj jest leniuszkiem bo pierwsze 2-4 minuty karmienia wyglądają ładnie. Dopiero później zaczyna się szarpanie. Sądziłam, że nie chce mu się wkładać wysiłku w ciągnięcie cyca i zaczyna szarpać, machać rączkami i nóżkami, a jak już złapie pierś to często źle i znowu przez to się wkurza i tak non stop. Spróbowałam jednak kierując się tym, że może to być skok rozwojowy odizolować go podczas karmienia od wszystkich bodźców. Poszłam z nim do łazienki i dla uspokojenia włączyłam suszarkę i to był strzał w dziesiątkę. Miki przy każdym karmieniu zachowuje idealny spokój jak dawniej. Wiem, że jest to męczące ale przynajmniej Synek się najada a ja nie mam mega stresa przed każdym kolejnym karmieniem. Po konsultacji z doradcą napiszę wam co mi powie o ile do 1 września problem nie ustąpi. Szukajcie sposobu na swoje maluchy. Może też przechodzicie to samo... Mam nadzieję, że komuś pomogę :)

    Iwo, karusia, Camilia, misia_k1 lubią tę wiadomość

  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    Dziewczyny co używałyście na ciemieniuchę ? Nie pamiętam czy któraś się z tym zmagała. A zauważyłam że Dawid ma coraz bardziej suchą skórę na głowie i nie wiem czy to nie początek ciemieniuchy, wolałabym żeby się to nie powiększyło.
    Kochana, moje starsze dziecko miało ciemieniuchę. Ja Smarowalam mu główkę oliwką i zakladalam bawełniana czapkę. Po ok godzinie, gdy te łuski się zmiekczyly lekko paznokciem je zciagalam. Ogólnie wszyscy radzą wyczesywac to szczotką, ale glowka takiego maluszka jest tak delikatna, że ja się bałam ze zrobię mu krzywdę. Ale jak Twój synuś ma początek to może próbuj tą szczotką ;-)

    am, Iwo lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
‹‹ 387 388 389 390 391 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ